Sari la conținut

Postări Recomandate

Ca sa nu mai "infestam" alte topicuri dedicate, hai aici cu toate utile dar si inutile despre BMW si posesorii acestuia :D

Ca si in titlu, bagati discutii, propuneri intalniri BMW, barfe, scandaluri si ce va mai vine pe chelie :(

 

 

ps- Se accepta off-topicuri :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://uk.youtube.com/watch?v=ukAhlxl4hmM

 

Hitler's got the rong bike :(

 

Genial, mai ales daca intelegi ce spune Hitler cu adevarat! Dar cine a scris subtitrarea a inteles gresit, de fapt de Kawasaky era vorba sa o vinda! :lol:

 

So, smar2, cind ziceai ca e inceputul lui iunie? Nu cumva pe 30 mai?

:lol:

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre plimbarea prin muntii olteniei, tot eu propusesem perioada 30 mai - 1 iunie, dar era doar asa, la o prima strigare, ca inca nu stiam cum va decurge cu reparatiile la mobra. Intre timp Cristache (DR650) a venit cu observatia foarte pertinenta ca pe 1 iunie inca mai sunt zapezi la 1800-1900 m altitudine, adica pe Drumul Strategic, si posibil si pe sectiuni de pe cheile Oltetului. Mai mult, am aflat ca pe 30-1 am teambuilding cu colegii. Si daca nici asta nu e suficient, pe 1 iunie nici Rul (raul) nu e disponibil.

 

Asa ca am amanat-o pentru 6-8 sau 13-15 iun (personal prefer a doua perioada). Traseul propus de mine e cel de AICI, dar in nici un caz nu e batut in cuie.

 

Mai discutam pe aici si concluziile le trecem pe site...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat pe site-ul lui smar2 si am vazut ca sunt deja 3 optiuni pentru week-endul 6-8 iunie (enduristul, guy_ana, alexxx) si 2 optiuni pentru 13-15 iunie(smar2 si cu mine). Din pacate (pt mine) nu pot veni in wknd 6-8 iunie pt ca am un examen de sustinut sambata 7iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum faceti bre' de va treceti acolo pe site?... Ca-i tarziu si-s cam obosit!... :cheers: :D

Oricum, ma bag si eu! Indiferent de week-end-ul ales! Prefer 6-8 iunie dar... cum o fi!

Editat de RobbieB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum faceti bre' de va treceti acolo pe site?... Ca-i tarziu si-s cam obosit!... :angry: :splat:

Oricum, ma bag si eu! Indiferent de week-end-ul ales! Prefer 6-8 iunie dar... cum o fi!

 

:P robbie! Hai cu postul pe link, ca sa fim mai multi doritori in weekendul ala!

Dedusesem ca mai erau si alte persoane in grupul initiatorilor. Ce zic ele cu privire la data? Rul, sper ca ai ajuns cu bine acasa si tii cu mine..... :D

Dar ce se intimpla? nici un feedback organizatoric! Mai mergem cindva acolo sau nu? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai feedback organizatoric voiam sa dau pe la mijlocul saptamanii asteia... dupa ce se mai clarifica lista de participanti. Cum Rul a dat un feedback foarte pozitiv, urma sa il sun pe miercuri. La fel si pe Cristache. Ca unii se dau cu motoarele si intra mai rar pe aici. :cheers:

 

La mine e tare complicata situatia. Eu in principiu pot merge in oricare din perioade. In practica, intervine problema cu cat dureaza acceptul de plata de la Ardaf. S-au lungit destul de mult pana mi-au facut constatarea pe teren, lunea trecuta. Apoi pana au primit proforma de la BMW, vineri. Apoi vor nu stiu ce fotocopii dupa dosar de la politie, care poate si asta dura 1-2 saptamani. Si abia apoi imi dau acceptul de plata. In momentul respectiv scot banii (6400 RON) de vad eu unde si platesc la BMW, ca altfel trebuie sa astept pana le vireaza banii in cont, care mai dureaza si asta 1-2-3 saptamani. In varianta optimista, la inceputul saptamanii viitoare vin actele de la politie si pe miercuri-joi (4-5 iun.) imi dau si acceptul de plata. In varianta pesimista, nu o sa fie gata nici pentru 13-15.

 

Asa ca nu depinde de mine daca vin sau nu. Totusi voi continua "demersul organizatoric" indiferent de perioada aleasa si de cum decurge reparatia la mine. Eventual in cel mai rau caz, va mai invit la o reeditare a traseului, daca o sa va placa. :D

 

Azi voi pune pe site si partea vestica a traseului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie vremea buna ca nu am timp ( $ ) sa-mi schimb cauciucu' pana atunci.Daca nu-i mai rau sau mai ud drumul forestier ca cel pe care l-am facut in saptamana 16-18 atunci e ok si cu asta pe care-l am. Daca mergem si pe zapada nu mai e ok.

Apropo de traseu,mi-a promis un coleg de servici care de loc e de prin Bumbesti Jiu si cunoaste zona unde vrem sa ne dam noi ca vorbeste cu padurarii de acolo sa-i dea niste copii dupa hartile lor cu drumurile forestiere. Asta ca sa nu mai orbecaim ca data trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie vremea buna ca nu am timp ( $ ) sa-mi schimb cauciucu' pana atunci.Daca nu-i mai rau sau mai ud drumul forestier ca cel pe care l-am facut in saptamana 16-18 atunci e ok si cu asta pe care-l am. Daca mergem si pe zapada nu mai e ok.

Apropo de traseu,mi-a promis un coleg de servici care de loc e de prin Bumbesti Jiu si cunoaste zona unde vrem sa ne dam noi ca vorbeste cu padurarii de acolo sa-i dea niste copii dupa hartile lor cu drumurile forestiere. Asta ca sa nu mai orbecaim ca data trecuta.

 

Nemasurat de pretioase, ia cit mai multe!, tot muntele daca se poate si cei invecinati! Eu am cumparat atlasul ala Cartographia, de care se zice pe acilea pe forum ca e bestial si pot spune chiar si din avion, ca este!

 

Pai feedback organizatoric voiam sa dau pe la mijlocul saptamanii asteia... dupa ce se mai clarifica lista de participanti. Cum Rul a dat un feedback foarte pozitiv, urma sa il sun pe miercuri. La fel si pe Cristache. Ca unii se dau cu motoarele si intra mai rar pe aici. :lol:

 

In varianta optimista, la inceputul saptamanii viitoare vin actele de la politie si pe miercuri-joi (4-5 iun.) imi dau si acceptul de plata. In varianta pesimista, nu o sa fie gata nici pentru 13-15.

 

Asa ca nu depinde de mine daca vin sau nu. Totusi voi continua "demersul organizatoric" indiferent de perioada aleasa si de cum decurge reparatia la mine. Eventual in cel mai rau caz, va mai invit la o reeditare a traseului, daca o sa va placa. :P

 

Inteleg ca nici in varianta optimista nu o sa fie gata moto pina wee 6-8, ca doar nu iti fac aia de la bavaria mobra de azi pe miine! Chiar ciudat si nashpa zic eu, ca taman cel care a propus si gindit ruta sa nu mearga....Insa din pacate eu nu am alta varianta decit sa continui sa sper al 6-8.06 :D ! O sa ne invirtim in loc ca oile fara tine. :lol: ....dar stai linishtit, ca de mers, chiar si in cerc :crack: , tot mergem.... daca picam de acord asupra unei date. Si daca vb si cu cei doi, Rul si Cristache, ca ei poate vor sa te astepte pe tine sa iti faci moto..... :D

 

Asa ca poate ar fi bine sa se dea si ei jos de pe mobre si sa voteze, ca sa stiu si eu (EGOISTA, ca deh, asa sunt fetele :lol: ) ce si cum.

 

Caci, pe de alta parte, eu acu (adica miine) ma urc pe mobra si plec din bucale si mai vin abia duminica. Deci o sa ma las surprinsa de ce o sa aflu la intoarcere, ca pe cimp nu o sa am net..... :kiss: Si tot din cauza de diverse alte evenimente, la o socoteala sumara, pentru mine e ultimul weekend in care mai pot iesi, la ture in aceasta formula, probabil pina prin august. In afara de evenimente familiale si alte chefuri, mai am si nevoie de ceva preparatii pentru mobra si ceva economie de bani si oboseala, ca la inceputul lui iulie dispar daca imi ies ploile asa cum asi vrea eu.....

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ciudat si nashpa zic eu, ca taman cel care a propus si gindit ruta sa nu mearga....Insa din pacate eu nu am alta varianta decit sa continui sa sper al 6-8.06 :lol: ! O sa ne invirtim in loc ca oile fara tine. :lol: ....dar stai linishtit, ca de mers, chiar si in cerc :crack: , tot mergem.... daca picam de acord asupra unei date. Si daca vb si cu cei doi, Rul si Cristache, ca ei poate vor sa te astepte pe tine sa iti faci moto..... :D

 

Hai sa aranjam o varianta de rezerva in caz ca nu iese prima varianta.

 

pentru mine e ultimul weekend in care mai pot iesi, la ture in aceasta formula, probabil pina prin august. In afara de evenimente familiale si alte chefuri, mai am si nevoie de ceva preparatii pentru mobra si ceva economie de bani si oboseala, ca la inceputul lui iulie dispar daca imi ies ploile asa cum asi vrea eu.....

 

da unde pleci mai fata o luna de zile? Hai zi ca pleci din tara ca sa ne bagam unghia-n gat ca pitzigoiu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa aranjam o varianta de rezerva in caz ca nu iese prima varianta.

 

Cum ziceti, eu nu pot altcindva, sorry....

 

da unde pleci mai fata o luna de zile? Hai zi ca pleci din tara ca sa ne bagam unghia-n gat ca pitzigoiu'

 

 

Eh, deh, stai sa plec intii.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@guy_ana: In varianta optimista, ar fi o posibilitate sa am motocicleta gata pana pe 6 iun. Dar ca sa fiu foarte sincer, la cum ii stiu pe cei de la politie (care trebuie sa dea niste fotocopii dupa declaratii) si pe cei de la asigurari, ma cam indoiesc. Am vorbit cu Rul, au intervenit niste oarecare modificari in programul lui, si nu va putea participa la tura asta in iunie. Nici Cistache nu poate pe 6-8, si probabil nici pe 13-15.

-----------------------------

 

@everybody:

Avand in vedere numarul mai mare de doritori de excursie pe 6-8, si de indisponibilitatea guy_anei pentru orice alta perioada, probabil ca perioada aleasa va fi 6-8 iunie. Ramane ca Rul, Invictus, eventual Cristache si probabil eu (pentru ca sunt destul de mici sansele sa fiu gata pana pe 6) sa stabilim o data ulterioara pentru refacerea acestui traseu. Voi continua sa postez harti detaliate ale traseului, si voi participa la discutii, dar as dori ca altcineva sa preia organizarea de detaliu a turei de pe 6-8 iunie (cazare, etapizarea traseului).

 

P.S.: Va rog sa intrati pe site si dati clic pe numele voastre din lista de participanti. Se va deschide pagina userului fiecaruia. Ar fi recomandat sa completati datele de contact in cazul in care vreti sa se poata da de voi telefonic sau pe email. Daca vreti sa va spargeti in figuri, puteti pune poze, texte, puteti sa va faceti si blog pe pagina userului vostru... :crack:

 

Am adaugat harti detaliate si pentru sectorul Valcan-Retezat-Godeanu al traseului. Enjoy! :lol:

Editat de smar2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf!... Imi luasem si cort, special pentru tura asta... :crack: Da' vad ca nu se leaga. Mai bine o amanam un pic pana va rezolvati problemele... Asta e! De ciuda poate ma duc la mare... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf!... Imi luasem si cort, special pentru tura asta... :crack: Da' vad ca nu se leaga. Mai bine o amanam un pic pana va rezolvati problemele... Asta e! De ciuda poate ma duc la mare... :lol:

 

Sau poate facem un Lepsa in sens invers sau ce sens vreti voi. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai la noi daca e zapada n u se poate circula

uite si la altii cum e

 

He, he... stiu foarte bine cum e pe acolo... Am locuit vreo 4 ani in zona Alpilor si nici in ziua de azi nu-mi pot explica ce drak faceau aia cu zapada... Parca o mancau!! La o zi-doua dupa ce ningea masiv, soseaua era USCATA!! Ce-i ciudat este ca nu se vedeau maldare de zapada pe marginea drumului :crack: D-aia zic ca parca o mancau noaptea...

Dar... back to reality! Suntem in Romania si asta ne ocupa tot timpul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, maine as vrea sa merg pe ruta Buc-Buzau-Intorsura Buzaului-Brasov-Cheia-Buc. Plecarea ar fi undeva pe la 10. Viteza mea de croaziera e de 100/h.

Daca sunteti interesati, dati un semn :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tenteaza si pe mine. Bagam iar forestier ? Ca sa stiu daca pot sa imi iau topcase-ul :)

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Nene Angi :D ca sa vezi ca nu m-am suparat pe tine m-as baga si eu la tura asta.Da-mi si mie nr tau pe pm sa discutam mai detaliat!

Bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta vin cu Dakarul. Inca nu am montate toate protectiile si nici crampoane n-am pe asta. In principiu as vrea sosea, dar daca intervine si ceva drum de tara sau forestier usor, nu zic nu.

E bine la ora 10 la Agipul de la intersectia colentina cu fundeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta pot sa arunc ce am in topcase (mi-e mai comod decat cu rucsac-ul). Iau si atlasul Cartographia la mine (pentru eventuale idei).

La 10 sunt la Agip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...