Sari la conținut

Postări Recomandate

Cea mai buna solutie ar fi s-o iei cu totul in casa, nu doar bateria :huh: unii chiar fac chestia asta. Eu as avea loc dar e complicat s-o urc pana la 6 :laugh:

Gata cu enduroaica. Am incercat sa o urc pana la etajul 2 si nu a vrut :D

O vand si imi iau crosser.Daca nici ala nu urca o pun pe umar si il urc eu. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata cu enduroaica. Am incercat sa o urc pana la etajul 2 si nu a vrut :laugh:

O vand si imi iau crosser.Daca nici ala nu urca o pun pe umar si il urc eu. :D

vrei sa ti-o urc eu ? da tu te omori cu vecinii.

pe scari pot sa te vizitez si cu iju :P

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce nu stiu locatia, lucrurile stau cam asa: e curatel, muzica OK, pizza foarte buna, preturi rezonabile si -foarte important- ventilatia functioneaza bine astfel ca nu te sufoci de fumaraie! Data fiind si pozitia centrala, asta va ramane "barlogul de iarna" al BMW-istilor! Am vorbit deja si joia vom avea o masa rezervata. E o masa unde cred ca vom incapea cu totii, asa ca... ne vedem acolo data viitoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

a venit momentul in care viespea trebuie dusa la doftor:)

asadar, mobra mea(aflata in regie) si a sofiei (aflata in zona cismigiu), trebuie transportate undeva in militari aproape de iesirea pe autostrada.

remorcutza am avea insa avem nevoie si de o masina prevazuta cu un carlig pentru a o agata, asta ca sa nu ma pozitionez cu sofia de o parte si de alta a protzapului sa tragem noi de ea:))

ne poate cineva ajuta?

mii de multumiri!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lapa de la munca. Am tot fost plecat prin tara si n-am avut timp. Promit maine :friends:

 

Cum spuneam, fotografii de la muzeul BMW :P

post-25459-1228046252_thumb.jpg

post-25459-1228046258_thumb.jpg

post-25459-1228046262_thumb.jpg

post-25459-1228046269_thumb.jpg

post-25459-1228046288_thumb.jpg

post-25459-1228046292_thumb.jpg

post-25459-1228046296_thumb.jpg

post-25459-1228046301_thumb.jpg

post-25459-1228046305_thumb.jpg

post-25459-1228046309_thumb.jpg

post-25459-1228046314_thumb.jpg

post-25459-1228046318_thumb.jpg

post-25459-1228046322_thumb.jpg

post-25459-1228046327_thumb.jpg

post-25459-1228046331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lapa de la munca. Am tot fost plecat prin tara si n-am avut timp. Promit maine :friends:

 

Cum spuneam, fotografii de la muzeul BMW :P

 

Nu stiu cum o mai fi acu muzeul, eu nu vad mari schimbari din pozele tale, dar eu am fost foarte dezamagit acu 3 ani cind am fost.Ma asteptam la mult mai mult de la un muzeu BMW situat chiar linga fabrica...Stiu ca mai au multe de expus si atunci era o locatie provizorie,poate cind o fi gata o fi mai bine.

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum o mai fi acu muzeul, eu nu vad mari schimbari din pozele tale, dar eu am fost foarte dezamagit acu 3 ani cind am fost.Ma asteptam la mult mai mult de la un muzeu BMW situat chiar linga fabrica...Stiu ca mai au multe de expus si atunci era o locatie provizorie,poate cind o fi gata o fi mai bine.

Bob

 

Acum 3 ani am fost si eu (Aug 2005) si intr-adevar era un muzeu provizoriu in parcul Olympia pt ca muzeul era in renovare.

post-9546-1228206562_thumb.jpgpost-9546-1228206610_thumb.jpg

post-9546-1228206672_thumb.jpgpost-9546-1228206689_thumb.jpg

 

Cam asa arata vazut de la 180m din turn: post-9546-1228206769_thumb.jpg

 

Muzeul se afla de fapt in "castronul" de langa celebra cladire in 4 cilindri.

post-9546-1228206854_thumb.jpg

 

Cine mai ajunge sa nu rateze BMW Welt care este vis-a-vis. In poza de sus se vede in colt (stg jos) ca atunci era in constructie dar acum este adevarata opera de arhitectura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, nu, chill. Poate mai au inca ceva de lucrat la el (la ultimul nivel e un spatiu liber mare), dar nu e ce se vede in pozele tale, khk. Toata nebunia e undeva subteran, intre castron si turn. Cat despre Welt, atat exteriorul, cat si interiorul sunt de mare angajament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, sper macar ca ati baut o bere si pentru mine astazi... :P

 

Of mosule..........hai nu fi suparat.............joia viitoare iti dau telefon din timp sa-ti amintesc

.

.

.

.

vezi ca azi e joi................sa te duci la intalnire :laugh: :)

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ianachim, legat de gs800 si rotax, vezi aici http://www.themotorreport.com.au/8390/new-2008-bmw-f-800-gs/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai o sa ne facem de cacao

erau rez 2 mese

stateam ca boierii 5 persoane si barul gemea de lume

daca nu aveti de gand sa veniti macar nu mai rezervam mese

ca se uita si clientii si patronatul stramb la noi ca blocam spatiu pe consumatie 0

 

 

 

da angi scrie ca e rotax

 

 

 

UITE SI ASTA

 

 

Arriva BMW Chinese: start production of 650 G Xcountry motorized Loncin

 

 

After having commissioned the production of Kymco powerful propeller for special Enduro 450 G X (which compete in the world enduro), now again uses an engine that comes from the Far East: the heart of the G 650 Xcountry is no longer produced dall'austriaca Rotax , but by the Chongqing Loncin in District Julongpo. It is equal to the original Rotax for performance, size and specifications.The engine respects, however, all the internal BMW in terms of quality and reliability and, according to the information provided by the BMW uses external components and uses suppliers international relief. According to the manager of the German House is a not targeted at reducing the cost of the product from the perspective of savings, but the expansion of the BMW brand in that area, when hampered by an exchange of little benefit and the Dollar about the Yen. The fact is that, even in Italy, the price of Xcountry fell by Euro 1000 and now is selling 7,480 compared with the previous 8,480 euros. The decline is due partly to internal competition with the F 650 GS, twin-cylinder that arrive in March and will cost 8,500 euros. The Xcountry, like the rest of the series G single, always will be assembled in Noale dall'Aprilia while Rotax continue to build the 2-cylinder 800 for the series F. Loncin sarà anche importatore della BMW in Cina. Loncin is also importer of BMW in China.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

while Rotax continue to build the 2-cylinder 800 for the series F.

 

Pai asta ziceam si eu despre gs800.

De g450 stiam ca e asamblat in asia. Intr-adevar nu stiam de g650. Oricum, noi discutam de gs800 care are rotax, momentan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am profitat de vremea frumoasa si am dat fuga la cumparaturi: 5kg carne de porc, 5kg carne de vita, condimente, mațe de oaie si de porc . Am muncit vreo 3 ore si iata ce a iesit. Ii las vreo 2-3 nopti la vânt si apoi vreo 2-3 zile la afumatoare. Maine ma duc sa caut niste sunci si cu ceva carne pe ele, sa pun la saramura, ca azi n-am gasit nimic ca lumea.

post-12027-1228489711_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am profitat de vremea frumoasa si am dat fuga la cumparaturi: 5kg carne de porc, 5kg carne de vita, condimente, mațe de oaie si de porc . Am muncit vreo 3 ore si iata ce a iesit. Ii las vreo 2-3 nopti la vânt si apoi vreo 2-3 zile la afumatoare. Maine ma duc sa caut niste sunci si cu ceva carne pe ele, sa pun la saramura, ca azi n-am gasit nimic ca lumea.

 

 

OK!!!!!!!! Asteptam toti sa mancam toti carnatii facuti de tine. Cand sunt gata?.......ca sa stim cand sa venim :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am profitat de vremea frumoasa si am dat fuga la cumparaturi: 5kg carne de porc, 5kg carne de vita, condimente, mațe de oaie si de porc . Am muncit vreo 3 ore si iata ce a iesit. Ii las vreo 2-3 nopti la vânt si apoi vreo 2-3 zile la afumatoare. Maine ma duc sa caut niste sunci si cu ceva carne pe ele, sa pun la saramura, ca azi n-am gasit nimic ca lumea.

 

UNDE STAI ????? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor,care erati azi de dimineata la ora 07.00 (06.12.2008) in dreptul orasului Rovinari din judetul Gorj,pe European, cu un F 650 GS in trafic?M-am chinuit sa disting ceva din numar sau altceva personalizat,dar nu am reusit,eram in conserva si ca si un peste,nu mi se vedea prea clar prin apa de pe geamuri! :laugh: Si unde mai pui,ca intre mine si motociclist erau si vreo citeva masini pe care nu am reusit sa le "tund"... :)

Intreb asta ca data viitoare cind tranziteaza zona,pe linga aprobare sa-mi ceara si adpost pentru incalzirea genunchilor si a partilor inghetate! :P :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...