Sari la conținut

Postări Recomandate

breee

 

s-a intors mosu' de la iasi. cu zapada.

 

Cam grelut prin zona moldovei, zapada, dar de la adjud pana la bucalex, parca a tras cineva o linie, iarba verde pe campuri, fericirea mea.

 

deci, inghetat si vai de mama mea, va aduc si voua niste zapada de craciun:

 

Bine-ai revenit intr-o singura bucata :( Ia zi bre, ai mai negociat vreo curba la orizontal? :laugh:

Si ai grija cu frigul, ca dupa aia o sa chitzai si tu ca te dor toate incheieturile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 de km plini de zapada, 5-10 cm pe strada, polei sub, max 40-50 km/h

 

Pana la targu-frumos strada destul de curatica...era insa zapada, au dat astia cu nisip...

 

in rest, ninsoare grea pana la adjud. soseaua curatica, uda si cu portiuni de zapada spre topire. frig de nu-mi iese nici acum din oase, noroc de manerele incalzite, pana la urma, eu am vrut sa vad cum e pe ninsoare...multumesc cui o avut grija de mine ca am ajuns acasa intreg, dar a doua oara o fac numai daca e musai.

 

Asta a fost asa, sa vedem cum e... :laugh:

 

 

Bre, eu te-am inteles ca vroiai sa incerci costumasul cel nou. da ce graba avusi sa te intorci azi? nu mai puteai si tu sa stai ca omu acolo pina se topea? Bine ca ai ajuns intreg! La corp, ca la minte...nu cred ca te mai faci bine...

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, nu stiu de voi, dar daca Codrut nu-mi da si mie niste marfa, ma supar pe el. Rau de tot. Adica, pusca ma-sii, n-am gasit pana acuma ceva atat de bun de fumat incat sa ma faca sa ma plimb pe zapada, la -10 grade, pe motor. Si pana in inima Moldovei. Eu ma sperii de mouse si vad ursuleti, dar nu am vise sado-maso cu motorul prin zapada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire,cind am luat motocicleta, nu am gasit-o si cu genti "originale" cum as fi vrut :o De ajuns m-am pacalit cu barele de protectie....

Dar le-am studiat destul de bine si in perioada cind eram ijn cautari si dupa, live nu pe net.

Mai nou are un amic genti de astea si si-a rupt o balama.Si au un sist de prindere ce nu-mi inspira deloc incredere.

Eu am H&B.Am avut Alu exclusiv dar am avut cu ele un mic incident si s-au cam sifonat, acu am Alu standard, cele mari, top-case'u a ramas exclusiv ca a scapat oarecum nevatamat.Eu am avut nevoie de genti care sa reziste la tavaleala, trinte, off road si bagaje multe.Daca vrei doar de plimbare, cred ca sint ok si alea originale.da nu le vad rezistind la trintele la care rezista H&B

Bob

 

My motto is travelin' light. Nu-mi plac de neam gentile. Iar gentile de aluminiu sunt doar o moda printre wannabe adventurers. In Long Way Round se filmeaza cu aluminiu,let's put aluminium! Dar,dar! Sa admitem ca "trebuie" sa te porti ca adevaratii adventurers , eu m-as gandi ca mobra tot o dau de pamant,fie ca vreau fie ca nu vreau. Daca stau sa socotesc pretul la HB / TT as inclina totusi spre 1) astea de mai sus sau 2) niste cutii facute de mine eventual puse pe niste suporti standard.

Momentan inspectez optiuni si nu stiu cum dreq dar tot astea negre de plastic cu care a venit mobra se potrivesc mai bine. Adeca le iau jos (in 99% din ocazii nu folosesc coburi) si nu ramane decat o bara de suport aproape invizibila.Daca vreau o geaca,cort si alte prostii,umplu banana de la Louis pe jumatate si-mi ajunge pentru o excursie de uichend. Daca m-as plimba mai mult de un uichend,wtf,le am p-alea de plastic. Mai bine investesc in ceva aparatori,nu de alta dar sa mai reduc din pretul la reparatii . Sunt destul de patit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My motto is travelin' light. Nu-mi plac de neam gentile. Iar gentile de aluminiu sunt doar o moda printre wannabe adventurers. In Long Way Round se filmeaza cu aluminiu,let's put aluminium! Dar,dar! Sa admitem ca "trebuie" sa te porti ca adevaratii adventurers , eu m-as gandi ca mobra tot o dau de pamant,fie ca vreau fie ca nu vreau. Daca stau sa socotesc pretul la HB / TT as inclina totusi spre 1) astea de mai sus sau 2) niste cutii facute de mine eventual puse pe niste suporti standard.

Momentan inspectez optiuni si nu stiu cum dreq dar tot astea negre de plastic cu care a venit mobra se potrivesc mai bine. Adeca le iau jos (in 99% din ocazii nu folosesc coburi) si nu ramane decat o bara de suport aproape invizibila.Daca vreau o geaca,cort si alte prostii,umplu banana de la Louis pe jumatate si-mi ajunge pentru o excursie de uichend. Daca m-as plimba mai mult de un uichend,wtf,le am p-alea de plastic. Mai bine investesc in ceva aparatori,nu de alta dar sa mai reduc din pretul la reparatii . Sunt destul de patit.

 

Mai, ideea e ca daca pleci undeva la capatul lumii, cutiile din aluminiu sunt ceva mai sigure impotriva "curiosilor". Asta e singurul motiv pentru care eu mi-as lua aluminiu. Pe de alta parte, la fel de sigure sunt si alea din plastic daca se inchid cu cheia. Minusul la astea din plastic ar fi ca nu sunt asa de rezistente.

Uite, eu am batut aproape toata tara cu genti textile, si am fost super multumit. La anul voi baga o tura prin EU tot cu textile. Eu sunt obsedat de faptul ca motocicleta mea trebuie sa fie cat mai usoara, iar astea textile sunt cele mai usoare. Pe de alta parte, si la cazaturi cred ca astea textile sunt cele mai bune. Fiind moi amortizeaza socul iar in cel mai rau caz se poate rupe ceva la ele. Cu un ac si ata le-am facut ca noi.

Dintre cele trei variante, personal consider ca gentile din plastic ar fi cea mai proasta solutie. Alea se rup sau sparg la cazaturi si nici prinderile nu sunt de incredere. Stiu ca Dayana a ramas cu o cutie din plastic in brate dupa ce i s-a rupt o prindere. Daca la cutiile din aluminiu mai poti repara ceva cu ciocanul iar la alea textile mai poti carpi ceva cu acul si ata, la astea din plastic nu prea mai poti repara nimic daca spre exemplu se rupe un picior de prindere.

Daca nu ti-e frica de hoti, gentile textile reprezinta o solutie destul de buna si categoric sunt cele mai ieftine. Am prins o reducere la Louis si mi-am luat anul trecut niste textile de 29 L bucata cu 50 euro ambele genti.

Acum, cred ca pana la urma tine si de bani si gust. Personal as alege intre aluminiu si textil.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ne mutam provizoriu pe ve ve ve bmwforum punct r o pana repara astia situl

 

am intrat pe siteul ala si la "pachet" se mai deschide si manelepartypunctbiz ... :( ... cu ocazia asta l-am vazut si eu pe salam :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mai e un forum BMW, si se numeste chiar BmwClub :( Vezi aici sectiunea moto. Acum pe care o fi mai bine sa ne mutam? :o

Asta pus de tine ,ca e -ca sa zic asa - pe aceeasi platforma ca si asta.Pe celalalt e mare aglomeratie de masini si merge mai greu.Ce sper eu e ca fiind acceasi platforma sa nu fie si acelasi server ca atunci ......

Fa si tu acolo un topic Club BMW daca ai cont.

 

dat fiind faptul ca TAXI a facut o varsta.............

i.am luat un tricou prin care anunta public ca da cele 2 dakar

si nu bem si noi nimik? Un suc macar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dat fiind faptul ca TAXI a facut o varsta.............

i.am luat un tricou prin care anunta public ca da cele 2 dakar

 

Pai sa ne traiasca domnul taxi...asteptam sa faca cinste...eu oricum am de luat ceva beri de pe la unii...

si vad ca pe poza aia scrie ca le da cu reducere de 70%? :o

S-a reparat site-ul vad asa ca nu ne mai mutam nicaieri oricum pana ne hotaram probabil mai trecea o saptamana

La multi ani cu multe bmw-uri la toata lumea !!! sa ne vedem cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INDIFERENT DE MARCA!!!!!

Eu nu vreau sa fac parte din grup, TURMA sau cum mai vreti sa-i spuneti!

Eu sunt doar MOTOCICLIST!!!!!! :o

LA MULTI ANI SI VOUA!!!!!

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lume lume

bmw-istii fac si spume

pe baricade sa se adune

kmt-emistii mii rapune

si te taxi sa.l sugrume :o

 

deci angii pot veni si viitori posesori de bmw

 

am discutat cu taxi si va da imputernicire notariala pt unul dintre dakaruri

deja se vand documentele astea pe sub mana la 100 de euro la cei ce vor sa vina cu noi la masa BMW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...