Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pacat ca ati "spoit" ideea de club BMW!

 

Am reusit si eu sa ajung o data la intalnirea de la Otopeni si m-am bucurat ca se incearca formarea unui club BMW-moto, mai ales ca am intalnit oameni simpatici.

 

Pai vezi , ai reusit sa ajungi o data , ca si altii care dupa aia nu au mai ajuns deloc iar la intalnirile de joi ne vedem doar 4-5 maxim .nu obliga nimeni pe nimeni sa vina evident dar daca tot ne intalnim doar atat de putini si aceeasi ne-am gandit sa ne jucam dat fiind ca pt mai toti asta e o pasiune , un hobby nu o meserie.

si oricum doar nu-si imagineaza nimeni ca o sa fim asaltati joi de ktm-isti vreodata...

 

Eu cred ca ar trebui apreciat si ca am ajuns acea data avand in vedere ca nu locuiesc in Romania iar cand vin, rar ma nimeresc joia si nici nu mai stau in Bucuresti. Am zburat atunci special de joi ca sa pot veni.

 

O mare greseala este din start ca vreti ca intalnirea sa fie saptmanala, cu atat mai mult acum cand nu este sezon moto. Normal ca devine rutina si isi pierde din interes. Eu am zis din start ca cel mai bine ar fi ca intalnirea specifica BMW sa fie doar o data sau maxim de 2 ori pe luna si cu data si loc stabilite din timp. Mi-e greu sa cred ca un om normal, cu un job, cu o familie eventual, poate sa fie in fiecare joi disponibil pt o intalnire.

Mai e ceva: cand joia la ora 17-18 inca se vota pe forum unde sa fie intalnirea de peste o ora, cum vreti sa fie luata in serios??

 

De exemplu, BMW Club Viena (si in general alte cluburi) stabilesc la sfarsitul anului toate intalnirile lunare si iesirile, sunt trecute in program si evenimentele BMW din anul urmator. Exista si iesiri care nu au legatura cu moto neaparat (de la seara de dans pana la iesire la ski etc). Omul stie de la inceptul anului ce si cum si se poate organiza, isi poate stabili prioritatile.

Sunt convins ca noi romanii suntem altfel obisnuiti, ca nu e usor sa faci chiar asa un program in avans... dar macar stabiliti ceva de genul prima (si a tria daca este cazul) zi de joi din luna se stie ca este intalnire BMW. Si daca cineva chiar vrea sa vina, isi face programul in asa fel incat sa vina.

 

Vlad

 

p.s. raspunsul era pr ceea ce mi-a scris "nils"

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui apreciat si ca am ajuns acea data avand in vedere ca nu locuiesc in Romania iar cand vin, rar ma nimeresc joia si nici nu mai stau in Bucuresti. Am zburat atunci special de joi ca sa pot veni.

 

O mare greseala este din start ca vreti ca intalnirea sa fie saptmanala, cu atat mai mult acum cand nu este sezon moto. Normal ca devine rutina si isi pierde din interes. Eu am zis din start ca cel mai bine ar fi ca intalnirea specifica BMW sa fie doar o data sau maxim de 2 ori pe luna si cu data si loc stabilite din timp. Mi-e greu sa cred ca un om normal, cu un job, cu o familie eventual, poate sa fie in fiecare joi disponibil pt o intalnire.

Mai e ceva: cand joia la ora 17-18 inca se vota pe forum unde sa fie intalnirea de peste o ora, cum vreti sa fie luata in serios??

 

De exemplu, BMW Club Viena (si in general alte cluburi) stabilesc la sfarsitul anului toate intalnirile lunare si iesirile, sunt trecute in program si evenimentele BMW din anul urmator. Exista si iesiri care nu au legatura cu moto neaparat (de la seara de dans pana la iesire la ski etc). Omul stie de la inceptul anului ce si cum si se poate organiza, isi poate stabili prioritatile.

Sunt convins ca noi romanii suntem altfel obisnuiti, ca nu e usor sa faci chiar asa un program in avans... dar macar stabiliti ceva de genul prima (si a tria daca este cazul) zi de joi din luna se stie ca este intalnire BMW. Si daca cineva chiar vrea sa vina, isi face programul in asa fel incat sa vina.

 

bai ce inseamna omul ce e stat pe afara

cum se schimba mentalitatea

 

la noi....................

 

de acord cu VLAD

 

Vlad

 

p.s. raspunsul era pr ceea ce mi-a scris "nils"

 

 

bai ce inseamna omul ce e stat pe afara

cum se schimba mentalitatea

 

la noi....................

 

de acord cu VLAD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nah, si eu sunt de acord cu asta , doar ca noi dupa cum se vede nu suntem deloc organizati in mentalitate asa ca de aici toata brambureala asta. ideea de club bmw in sensul pe care i-l gandeste angi s-a pierdut pe drum datorita faptului ca nimeni nu are timp sa se ocupe serios de treaba asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia te uita ..a saltat topicul pe scara valorica si a ajuns la Important Topics

Trebuie sa bem pentru asta.:lol:

E pe locul 4 in clasament, unde liderul e "cine are BMW F 650 gs/Dakar ,strangem gasca???"

Se vede ca BMW-istii sunt cei mai activi.

 

 

POTE AI VRUT SA SPUI, ,,stangem" ,,cine are BMW 650 F gs/Dakar stangem gasca???"

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nah, si eu sunt de acord cu asta , doar ca noi dupa cum se vede nu suntem deloc organizati in mentalitate asa ca de aici toata brambureala asta. ideea de club bmw in sensul pe care i-l gandeste angi s-a pierdut pe drum datorita faptului ca nimeni nu are timp sa se ocupe serios de treaba asta .

 

 

Sa se ocupe serios de asta???? Dar eu ce k.k.t am facut pana acum??? Doar nu vrei sa inchiriem un birou la care sa stea o secretara care raspunde la telefoane???

Sensul pe care-l gandesc eu nu s-a pierdut. L-ati aruncat voi cu plictiseala voastra!!! Daca nu va convenea, trebuia sa stati acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul vlad, este foarte destept ce ai zis!

 

Sunt perfect de acord!

 

Bre angi, nu te mai "inerva" atata, ca nu are rost.

 

La inceputuri, cand mergeam la Bikers, primele 3 intalniri mai venea ce mai venea lumea. Dupa care, mai slabut, din ce in ce mai slabut, pana am ramas 4-5 oameni care venim acolo saptamanal. Toti avem joburi, toti avem case, toti avem chestii de facut. Dar mergem. Mai bem o bere, o cafea, mai schimbam trei vorbe...cat crezi ca poti discuta despre aceleasi si aceleasi lucruri?

 

Ok, vb azi de F800 (de exemplu), vb saptamana de vine, dar nu poti sa vb in aceeasi 5 oameni despre acelasi lucru. x luni la rand. Atunci, o dam pe oha. O mai punem de o tura prin zapada...mai bem o berica si ne prostim sa bagam KTM-ul in club BMW.

 

Dar tu chiar crezi ca eu mi-as da bmw-ul meu pe un KTM 990A? Cand stiu care sunt incovenientele la KTM? Nah, uite si asta e un subiect de discutie...dar cu cine sa il discuti, la "clubul BMW", daca acel club e format din 5 oameni...

 

Ce ma-sa, ideea a fost buna, dar mai tii minte de ce ne-am adunat? ca sa ne strangem niste oameni, sa facem o hartie cu plangeri si sa vb cu seful al mare de la Bavaria sa ii explicam niste plangeri...s-a facut ceva? Nimic.

 

Pai si ce sa facem daca nu sa ne adunam cativa oameni, care ne "simtem" bine impreuna, mai punem de o tura, mai stam la o barfa si ne mai distram nitel... ce naiba, ca nu intemeiem o religie, asa esti de inversunat pe glumita cu BktM W...

 

Domnul Vald a dat o idee foarte buna si de luat in serios. Dar tare mi-e teama, ca nici asa, oamenii nu se vor aduna. Intotdeauna se vor gasi carcotasi carora sa nu le convina locatia, data, etc, si care desi nu se prezinta la nici o intalnire, se simt obligati intotdeauna sa comenteze ceva, ca deh, asa-i romanul. Cu cine sa faci treburile astea? Si de ce eu, sau tu, sau oricine, sa isi piarda timpul, sa organizeze ceva, chiar si sa dea un telefon la baricade sa rezerve o masa, cand rezervam in ma-sa doua mese si aparem 3 oameni.

 

Daca ar fi fost sa nu o dam pe oha, ne apuca si pe astia 5, care mai venim acolo saptamana de saptamana, o lehamite din aia, pana te trezeai si tu sa vii intr-o joi ca sa ne mai vezi, ca nu mai ajungea nimeni acolo.

 

Daca vrei chestii serioase, organizeaza chestii serioase. Nu da vina pe unul sau pe altul, asa cum face tot romanul, ca e vina altora ca avem o tara de doi bani. Vrei ceva, faci. Noi am vrut, scopul principal era sa cunoastem niste oameni de calitate cu care sa impartasim, pana la urma asta cred ca e important, nu conteaza marca, placerea de a pune curu' pe mobra si sa te duci in lume.

 

Daca de lene sau din cauza programului lumea nu poate veni, atunci noi ce sa facem?

 

Schimbam dom'le data, schimbam locatia, o facem o data pe luna, o data pe an, cumva, dar sa vedem ca lumea vrea. Daca nu vrea, de ce sa ne obosim...

 

Deci, nu considera ca ideea CLUB BMW a picat....nu a picat. Dar in momentul asta, in club BMW exista si 5 oameni care se vad acolo doar ca sa se simta bine. Restul stau acasa, la meci, sau la intalniri cu alti prieteni-parteneri de drum-"impartasitori" de aceleasi gusturi-branduri-etc.

 

Hai, nu mai luati totul asa de in serios ca, sincer, devine plictisitor. Precum romanul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Bre angi, nu te mai "inerva" atata, ca nu are rost.

 

Ce ma-sa, ideea a fost buna, dar mai tii minte de ce ne-am adunat? ca sa ne strangem niste oameni, sa facem o hartie cu plangeri si sa vb cu seful al mare de la Bavaria sa ii explicam niste plangeri...s-a facut ceva? Nimic."

-----------------------------------------------------------------------------------------

Da' tu ai facut ceva? De ce n-ai facut chiar tu scrisoarea in loc sa te plangi ca nu s-a facut nimic?

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

"Daca vrei chestii serioase, organizeaza chestii serioase. Nu da vina pe unul sau pe altul, asa cum face tot romanul, ca e vina altora ca avem o tara de doi bani. Vrei ceva, faci."

----------------------------------------------------------------------------------------

Eu am facut intalnirea asta. Nu uita! Am vrut intalnirea asta si am organizat-o. Tu ce-ai facut pentru intalnirea asta? Prezenta?.....si acum faci pe martirul???.......ma k.c

----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

"Noi am vrut, scopul principal era sa cunoastem niste oameni de calitate cu care sa impartasim, pana la urma asta cred ca e important, nu conteaza marca, placerea de a pune curu' pe mobra si sa te duci in lume."

----------------------------------------------------------------------------------------

Daca nu conteaza marca, te duci la Arc si cunosti oameni cu pasiuni comune.

----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

"Daca de lene sau din cauza programului lumea nu poate veni, atunci noi ce sa facem?

Schimbam dom'le data, schimbam locatia, o facem o data pe luna, o data pe an, cumva, dar sa vedem ca lumea vrea."

-----------------------------------------------------------------------------------------

Pai daca propuneati sa ne vedem mai rar sau alternative, nu era nicio problema.

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

"Daca nu vrea, de ce sa ne obosim..."

-------------------------------------------------

Ce-ai facut tu ca sa te obosesti?

-------------------------------------------------

 

 

"Deci, nu considera ca ideea CLUB BMW a picat....nu a picat."

-------------------------------------------------

Chiar te simti in masura sa spui ce-a picat si ce nu???

-------------------------------------------------

 

 

"Hai, nu mai luati totul asa de in serios ca, sincer, devine plictisitor. Precum romanul meu."

-------------------------------------------------

Iar te-ai plictisit?

------------------------------------------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angi, mai urmeaza sa ridicam o biserica si sa facem statuie.

 

dupa care, o sesiune din doua in doua ore de aprins lumanari si rugaciuni.

 

si ATENTIE!!!

 

musulmani, evrei, budisti, taoisti, katemisti si alte religii convietuitoare...sa muriti, sa pieriti de pe fata pamantului. Religia beemvista va invinge in fata intunericului, necredinciosi imputiti care suntenti.....v-ati infiltrat cu nimicinicia voastra in randurile noastre, ca sa ne dezbinati cu ale voastre cuvinte murdare si cu hainele voastre portocalii, Marele Motor Boxer va invinge si veti pieri in raurile de flacari si pucioasa ale iadului pe care il preaslaviti!

 

 

 

 

 

 

 

multumit?

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angi, mai urmeaza sa ridicam o biserica si sa facem statuie.

 

dupa care, o sesiune din doua in doua ore de aprins lumanari si rugaciuni.

 

si ATENTIE!!!

 

musulmani, evrei, budisti, taoisti, katemisti si alte religii convietuitoare...sa muriti, sa pieriti de pe fata pamantului. Religia beemvista va invinge in fata intunericului, necredinciosi imputiti care suntenti.....v-ati infiltrat cu nimicinicia voastra in randurile noastre, ca sa ne dezbinati cu ale voastre cuvinte murdare si cu hainele voastre portocalii, Marele Motor Boxer va invinge si veti pieri in raurile de flacari si pucioasa ale iadului pe care il preaslaviti!

 

 

 

 

 

 

 

multumit?

 

 

Ce-i tzutzu? Ai pus botu'? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracu si aici ajungen sa ne certam

 

A AJUNS FUNCLUBUL BMW MOTIV DE CEARTA

 

 

cine are timp

se simte ok cu gasca

poate veni oricand

nu este obligatorie o prezenta sau o condica

pt ca deja devine obligatie si atunci dispare fun.ul

 

so

 

mai calm ca dispare senzatie de placut si apare cea de voma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracu si aici ajungen sa ne certam

 

A AJUNS FUNCLUBUL BMW MOTIV DE CEARTA

 

 

cine are timp

se simte ok cu gasca

poate veni oricand

nu este obligatorie o prezenta sau o condica

pt ca deja devine obligatie si atunci dispare fun.ul

 

so

 

mai calm ca dispare senzatie de placut si apare cea de voma

 

Cine se cearta mah? Nu vezi ca fac caterinca stilul smuls? :crack: ............................sa nu-mi zici ca si tu ai pus botu'?! :P

 

nu stiu....tu ce crezi?

 

ma doare-n c..

 

 

 

ia sa vedem ce parere ai despre opinia mea in legatura cu problema? :lol:

 

 

 

 

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la basca ma doare mosu

la basca mea noua si frumoasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

si portocalie.......

 

:lol: :crack: :crack:

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O mare greseala este din start ca vreti ca intalnirea sa fie saptmanala, cu atat mai mult acum cand nu este sezon moto. Normal ca devine rutina si isi pierde din interes. Eu am zis din start ca cel mai bine ar fi ca intalnirea specifica BMW sa fie doar o data sau maxim de 2 ori pe luna si cu data si loc stabilite din timp.

 

 

Si acum, trecand pe modul serios, iti dau dreptate.

Poate pe perioada de vara ar mai fi mers cu chiu cu vai intalnirea asta saptamanala, dar iarna.....

Poate la primavara va fi regandita intalnirea, dar mai e pana atunci. As fi avut niste idei pentru o intalnire mult mai atractiva, dar sa vedem dac-oi mai avea chef sa-mi sparg capul cu toti "desteptii" de pe net.

Pana una alta, CAND K.K.T SE TERMINA IARNA ASTA????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se ocupe serios de asta???? Dar eu ce k.k.t am facut pana acum??? Doar nu vrei sa inchiriem un birou la care sa stea o secretara care raspunde la telefoane???

Sensul pe care-l gandesc eu nu s-a pierdut. L-ati aruncat voi cu plictiseala voastra!!! Daca nu va convenea, trebuia sa stati acasa.

 

pai ne-a convenit si ne-a placut ideea ca de aia am tot venit nu?? daca ne plictiseam atunci stateam acasa...zic eu.

serios vb in sensul ca daca ne strangem 4-5 acolo nu putem lua noi hotarari in numele tuturor. caci asa a fost ideea ca hotararile se iau cand ne adunam mai multi. macar astia care ne stim cat de cat.

sau faci club bmw virtual (pe forum) unde toata lumea se agita si-si da cu parerea sau club bmw real unde lumea se intalneste si vb . si noi astia plictisitii suntem singurii care facem ceva. chiar si doar faptul ca venim e ceva. altii nu fac decat sa comenteze ce e bine si ce nu de pe margine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aflu cu MARE ADMIRATIE care era de fapt liantul acelei intalniri a beemerilor..

PERSONALITATEA fiecaruia !

 

Nu exista un al 2-lea ...Zeroo ,un alt clovn ANGI , sau un alt Taxi...sau un alt Ianachim..sau stiu eu ce dublura de Nils...clona de KHK...sau alte dubluri de Vlad...samd...Nu exista !

 

Cine nu va face fata acestui grup , pe de-a-ntregul sau individual face-to-face nu va face parte din Grupul posesorilor de BMW.

 

Continuati va rog sa fiti ironici ,mistocari ,faceti haz de oftica celuilat....sa mai radem si noi...

 

Hai ca acusica se-nverzeste iarba !

 

 

Lansez prima intalnire a membrilor Clubului Posesorilor de BMW , doar BMW,

Data :08 Mai 2009 pana pe 10 mai 2009 ( ca sa nu ziceti ca ne incurcam de 1 mai) -

Locatia : Voineasa ,jud.Valcea

cazare ,.posibilitati multiple ..spre exemplu http://www.pensiunea-voinesita.ro/

Ce facem acolo ?

-drumuri forestiere cacalau ,

-de vazut -pescuit pri vreo 4-7 lacuri de acumulare

-posibilitatea de a forja o Transalpina -obarsia lotrului spre Ranca

-posibilitatea de a forja un drum spre Poiana Sibiului prin valea Voinesitei ,baraj Jidoaia

-beute ,gratare ,

-mancat alune ! :crack:

 

 

Si ....dati si voi mai departe..la alti beemeri...sa stim sa ne hotaram , sa tragem linie pana spre sfarsitul lu' februarie..cati si cum vom fi

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lansez prima intalnire a membrilor Clubului Posesorilor de BMW , doar BMW,

Data :08 Mai 2009 pana pe 10 mai 2009 ( ca sa nu ziceti ca ne incurcam de 1 mai) -

Locatia : Voineasa ,jud.Valcea

cazare ,.posibilitati multiple ..spre exemplu http://www.pensiunea-voinesita.ro/

Ce facem acolo ?

-drumuri forestiere cacalau ,

-de vazut -pescuit pri vreo 4-7 lacuri de acumulare

-posibilitatea de a forja o Transalpina -obarsia lotrului spre Ranca

-posibilitatea de a forja un drum spre Poiana Sibiului prin valea Voinesitei ,baraj Jidoaia

-beute ,gratare ,

-mancat alune ! :crack:

 

 

Si ....dati si voi mai departe..la alti beemeri...sa stim sa ne hotaram , sa tragem linie pana spre sfarsitul lu' februarie..cati si cum vom fi

 

:lol:

 

Da. Eu vin si te sustin!!! Cred ca voi reusi sa aduc si alti BMWisti in afara celor care au venit de-a lungul timpului la intalnirile de joi.

 

Tinand cont ca oricine poate avea un BMW, intalnirea cred ca mai bine ar fi dedicata FANILOR BMW si nu oricarui posesor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lansez prima intalnire a membrilor Clubului Posesorilor de BMW , doar BMW,

Data :08 Mai 2009 pana pe 10 mai 2009 ( ca sa nu ziceti ca ne incurcam de 1 mai) -

Locatia : Voineasa ,jud.Valcea

:crack:

 

In sfarsit... prima propunere concreta...

Din pacate nu prea este adresata tuturor "beemerilor" pt ca deja ati mentionat drumuri forestiere, Transalpina etc (si nu toti au GS) dar e de apreciat incercarea! :lol:

Nu era rea nici ideea cu 1mai sa mai castigati ceva zile... dar daca partenerele nedornice de moto se simt neglijate, se intelege.

 

Iulian... da-le un timp de gandire (cum ai zis, pana in februarie) apoi ia-le bani de avans si fa rezervarea. Sa nu se mai poata razgandi! :P

 

Tinand cont ca oricine poate avea un BMW, intalnirea cred ca mai bine ar fi dedicata FANILOR BMW si nu oricarui posesor :crack:

 

Nu prea sunt de acord cu ideea asta! Cred ca toti posesorii de BMW ar tb sa fie bine veniti!

Poate reusiti sa faceti prima intrunire moto BMW mai serioasa. Personal, nu stiu sa mai fi fost alta pana acum. (?)

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...