Sari la conținut

Postări Recomandate

Eu am R1200GS (nu Adventure).

Si eu am mers asta vara tot cu Karoo T. Le-am schimbat dupa vreo 7000km, din care probabil 800-1000km in afara asfaltului. Erau foarte uzate (se unisera crampoanele de pe mijloc). Viata lor normala este de 5000km.

Primavara trecuta mi-am luat sistem de comunicare Scala Teamrider. A costat vreo 200euro, daca imi aduc bine aminte. Am montat pe casca mea si a pasagerei. Intre noi functioneaza tip intercom, iar intre mine si telefon (sau gps) functioneaza pe sistem bluetooth. Eu sunt destul de multumit. Bateria tine mult - doua zile de calatorie cel putin. Se aude bine. Pana la 100km/h pot merge cu casca deschisa si sunt auzit de catre interlocutori.

Fara un astfel de sistem de comunicare calatoriile lungi cu pasager sunt ciudate si plictisitoare - spun din experienta. A fost o mare schimbare in bine.

 

Spor

 

multzam de ....informatzie

ieri am montatat TOURANCE.......AM FACUT VREO 70 KM

LA PRIMA IMPRESIE SUNT DESTUL DE INANTAT........ADERENTZA PE SOSEA ESTE SATISFACATOARE.......IERI A PLOUAT ,,,,,,OM VEDEA PE USCAT SI PE VREME MAI BUNA........URMATOARELE VOR FII SCORPION MT 90 SAU ANAKKE. 2........

LA OFF ROAD MA INTREBAM CARE SUNT MAI BUNE KAROO T SAU TKC DE LA CONTINENETAL

 

PT COMUNICATZII AM COMNADAT UN MIDLAND BT TWIN

OM VEDEA CUM FUNCTZIONEAZA

 

Eu am R1200GS (nu Adventure).

Si eu am mers asta vara tot cu Karoo T. Le-am schimbat dupa vreo 7000km, din care probabil 800-1000km in afara asfaltului. Erau foarte uzate (se unisera crampoanele de pe mijloc). Viata lor normala este de 5000km.

Primavara trecuta mi-am luat sistem de comunicare Scala Teamrider. A costat vreo 200euro, daca imi aduc bine aminte. Am montat pe casca mea si a pasagerei. Intre noi functioneaza tip intercom, iar intre mine si telefon (sau gps) functioneaza pe sistem bluetooth. Eu sunt destul de multumit. Bateria tine mult - doua zile de calatorie cel putin. Se aude bine. Pana la 100km/h pot merge cu casca deschisa si sunt auzit de catre interlocutori.

Fara un astfel de sistem de comunicare calatoriile lungi cu pasager sunt ciudate si plictisitoare - spun din experienta. A fost o mare schimbare in bine.

 

Spor

 

multzam de ....informatzie

ieri am montatat TOURANCE.......AM FACUT VREO 70 KM

LA PRIMA IMPRESIE SUNT DESTUL DE INANTAT........ADERENTZA PE SOSEA ESTE SATISFACATOARE.......IERI A PLOUAT ,,,,,,OM VEDEA PE USCAT SI PE VREME MAI BUNA........URMATOARELE VOR FII SCORPION MT 90 SAU ANAKKE. 2........

LA OFF ROAD MA INTREBAM CARE SUNT MAI BUNE KAROO T SAU TKC DE LA CONTINENETAL

 

PT COMUNICATZII AM COMNADAT UN MIDLAND BT TWIN

OM VEDEA CUM FUNCTZIONEAZA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi se pare mie sau chiar e cel mai scump superbike? Si sincer nu cred ca e cu 50% mai bun decat un CBR 1000 RR ABS, de ex. Dar na, e construit doar pentru ca BMW sa intre in campionatul SBK, nu sa faca bani din el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau chiar e cel mai scump superbike? Si sincer nu cred ca e cu 50% mai bun decat un CBR 1000 RR ABS, de ex.

 

Dar un cbr 1000 e doar 10000e?

 

-------------------------------------------------------------

 

Vad ca un cbr 1000 costa 13.500 euro si nu stiu daca e varianta cu abs............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, my bad. Stiam ca superbike-urile sunt undeva in jur de 10-11kE, am verificat apoi.

 

On other news, vineri imi fac mobra :crack:

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai salivati la F800gs... uitati aici "fiara" de mers every day la servici... :blink:

 

http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/s...mw_sct_800.html

 

Sincer, eu nu prea gasesc sensul scuterelor de sute de cm. Scuterul, prin definitie, e un mijloc de transport mic si agil pentru oras. O vaca de 800 de cm mare si grea cat o motocicleta normala dar cu aspect de scuter mi se pare un nonsens. In curand probabil vor aparea scuterele care vor prinde 300 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri ok, sambata ok, duminica ploaie incepand cu dupa amiaza.

 

 

Veniti si voi spre munte..dac-o fi frumos...

 

Mergem spre Campina-Valea Doftanei -Seciuri -trecem dealu' spre Comarnic -iesim in DN1-trecem in Breaza -mergem pe poiana Campina --retur prin Ploiesti...subtire..de vara.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Grupul posesorilor de BMW

 

De vinzare Geaca Rukka,

 

Model: Rukka R-tech

 

Geaca Goretex este in stare foarte buna.

 

purtata foarte putin, culoare gri & negru

 

protectoare (RUKKA RVP AIR)

 

mesada detasabila

 

Marimea 50

:crack:

post-29449-1233857523_thumb.jpg

post-29449-1233857544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat ca sa-ti fac reclama or shit, dar am geaca de la Rukka similara, doar ca-i de vara, fara mesada si cu niste aerisiri in plus. Excelenta e putin spus. Am cazut de mii de ori cu ea, am trecut prin ploi (pe DR ma udam la burta, in alte parti interiorul era complet uscat), iar pe vara se ventileaza senzational. N-o sa spun cat am dat pe ea ca sa nu-i stric omului marfa (si nici nu va raspund pe privat), dar geaca merita absolut toti banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat ca sa-ti fac reclama or shit, dar am geaca de la Rukka similara, doar ca-i de vara, fara mesada si cu niste aerisiri in plus. Excelenta e putin spus. Am cazut de mii de ori cu ea, am trecut prin ploi (pe DR ma udam la burta, in alte parti interiorul era complet uscat), iar pe vara se ventileaza senzational. N-o sa spun cat am dat pe ea ca sa nu-i stric omului marfa (si nici nu va raspund pe privat), dar geaca merita absolut toti banii.

 

mersi

 

nu degaba jura toti BMW-isti pe RUKKA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti si voi spre munte..dac-o fi frumos...

 

Mergem spre Campina-Valea Doftanei -Seciuri -trecem dealu' spre Comarnic -iesim in DN1-trecem in Breaza -mergem pe poiana Campina --retur prin Ploiesti...subtire..de vara.....

 

Ce ziceti de o iesire pana la Slanic Prahova, la salina, eventual la Manastirea Crasna. Sambata ar fi program de la 9 la 17, cel putin asa rezulta de aici. http://www.slanic.ro/tratament.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...