Sari la conținut

Accident Splai Regie Ora 9.. 21mai


clubbed
 Share

Postări Recomandate

In jurul orei 9 pe splai ...in regie...cu doar cateva minute dupa accident am trecut pe acolo. Moto fiind un triumph....conserva un VW passat.

 

Cauza...neacordare prioritate....conservarul a iesit fara sa fie deloc atent...motociclistul luandu-l in plin.

 

Consecinte...moto destul de avariata...motociclistul..nu stiu daca e cel care era in grija smurd-ului...nu cred ca el era...n-am vrut sa pun intrebari pe acolo...nici n-aveam cui...

 

Nr de inmatriculare. moto: b-39-mij .... nr conserva b-69-way

 

poze...scuze calitatea....ele sunt facute cu mobilul.

post-23204-1211352211_thumb.jpg

post-23204-1211352330_thumb.jpg

post-23204-1211352454_thumb.jpg

post-23204-1211352499_thumb.jpg

post-23204-1211352541_thumb.jpg

post-23204-1211352576_thumb.jpg

post-23204-1211352613_thumb.jpg

post-23204-1211352640_thumb.jpg

post-23204-1211352669_thumb.jpg

post-23204-1211352709_thumb.jpg

Editat de clubbed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cam ciudat arata lovitura in VW si cum e accidentata motocicleta, iar daca baiatul e motociclistul...era la costum pe vitezana?

cine stie mai multe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul in camasa cred ca e motoristul , cel caruia i se acorda ingrijiri si nu soferul masinii ..

 

daca e el pare sanatos asa .. bafta de acum inainte ..

 

 

dar masina e avaiata in partea stanga, asa ca important este ce zic acolo semnele de circulatie si cum erau puse prioritatile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva de starea motociclistului, cel de pe targa care era ingrijit de smurd tind sa cred ca era soferul pasatului

sau asa, s-a razbunat airbagul pe el :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul in camasa cred ca e motoristul , cel caruia i se acorda ingrijiri si nu soferul masinii ..

 

daca e el pare sanatos asa .. bafta de acum inainte ..

 

 

dar masina e avaiata in partea stanga, asa ca important este ce zic acolo semnele de circulatie si cum erau puse prioritatile..

 

acolo este iesire din intreprindere e o poarta acolo si ala cu vw daca a iesit din curtea respectiva.... :rolleyes:

 

tipul de pe targa e cu "pamtofii de lac" in picioare... :(

 

de motociclist ati aflat ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tin sa repet..nu stiu daca cel ingrijit era motociclistul....tind sa cred ca era soferul VW, pt ca nu avea nici o zgarietura pe camasa sau pantaloni....se poate observa si din poze....

 

bineinteles ca turbam cand auzeam..nu se mai satura astia de viteza...FMM de babe si oameni care nici nu stiu sa pronunte cuvantul motocicleta corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul in camasa cred ca e motoristul , cel caruia i se acorda ingrijiri si nu soferul masinii ..

 

daca e el pare sanatos asa .. bafta de acum inainte ..

 

 

dar masina e avaiata in partea stanga, asa ca important este ce zic acolo semnele de circulatie si cum erau puse prioritatile..

Sa ne lamureasca cel care a deschis topicul!

La cum arata motorul cel pe care il lua smurdul e soferul masinii, motociclistul nu avea cum sa fie asa curat...

Ma abtin la orice comentariu dar se pare ca cel cu masina a iesit de pe una din stradutele care trec prin fata caminelor sau din curtea unei institut de pe partea aceea care duce in Crangasi. Acolo e circulatie in ambele sensuri. In cazul asta ... neacordare de prioritate!!! De catre conservar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca cel de pe targa e soferul pasatului deoarece nu prezinta zgarieturi de nici un fel pe caine si probabil cauza pt care a cerut ingrijiri medicale este ori impactul cu airbagul (mai putin probabil deoarece nu a fost impact fontal) ori nu purta centura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca cel de pe targa e soferul pasatului deoarece nu prezinta zgarieturi de nici un fel pe caine si probabil cauza pt care a cerut ingrijiri medicale este ori impactul cu airbagul (mai putin probabil deoarece nu a fost impact fontal) ori nu purta centura.

Sau a cerut sa fie dus la spital ca sa nu dea ochii cu politia, pe care nu o vad acolo, si cu cei care ar veni dupa motor :rolleyes: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau a cerut sa fie dus la spital ca sa nu dea ochii cu politia, pe care nu o vad acolo, si cu cei care ar veni dupa motor :rolleyes: !

 

 

politia pleca imediat dupa ce am ajuns eu...am ajuns pe la 8.45..au mai stat 2-3 minute si au plecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of... si eu i-am invidiat motociclata in fata la Roxy acum o luna... imi pare rau de ce s-a intamplat.

Din poze baiatul arata bine asa ca... fruntea sus ca fierul se face.

Si arde-l pe nenorocitul cu VW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of... si eu i-am invidiat motociclata in fata la Roxy acum o luna... imi pare rau de ce s-a intamplat.

Din poze baiatul arata bine asa ca... fruntea sus ca fierul se face.

Si arde-l pe nenorocitul cu VW.

 

 

citeste cu atentie ce s-a scris....nu e clar nimic despre starea motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De retinut morala povestii: NU mergeti pe banda 1 daca sunt 2 sau mai multe benzi pe sens. E cea mai periculoasa banda.

Daca e o singura banda pe sens mergeti cat mai aproape de axul drumului, pentru a avea un unghi de vedere mai bun asupra stradutelor laterale si pentru a putea degaja in caz de neprevazut.

 

Sanatate motociclistului, sper ca e ok, insa in zona in care a fost impactul (aproape centrul passat'ului) e cam nasol ca nu prea avea cum sa sara peste masina. Daca era impact in aripa fata sau spate era altceva. Asteptam detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e motoreta de mers in 'pamtofi', deci clar era soferul Passat-ului.

Nimeni n-a aflat nimic de motociclist? Totusi... pare destul de avariata, iar daca au plecat asa repede cu motociclistul, sunt semne bune zic eu... cred eu..

:-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tipul care a avut accident e bun prieten de al meu nu mi-a venit sa cred cand am intrat si am vazut triumf in titlu...motociclsitul e abosult ok nu are abosolut nimic desi da .....era imbracat la costum si se ducea la munca ....norocul este ca el conduce foarte preventiv..dar se pare ca nu a fost indeajuns ....motorul insa....cadru spart jante strambe......furca rupta ....fata toata botita ...sistem franare spart....ce mai...... o gramada de fiare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tipul care a avut accident e bun prieten de al meu nu mi-a venit sa cred cand am intrat si am vazut triumf in titlu...motociclsitul e abosult ok nu are abosolut nimic desi da .....era imbracat la costum si se ducea la munca ....norocul este ca el conduce foarte preventiv..dar se pare ca nu a fost indeajuns ....motorul insa....cadru spart jante strambe......furca rupta ....fata toata botita ...sistem franare spart....ce mai...... o gramada de fiare

Asa am zis si eu ca el este motociclistul, in primul rand m-am uitat pe hi5`ul lui si in poza cand i se pune gulerul se vede ca este murdar pe pantaloni...oricum multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok baiatu'. am vorbit eu cu el. are contuzii dar nimic rupt. se intorcea la locul accidentului.

el era pe targa. asa merge el, in pantofi si camasa caci are dress code la munca. am mers si eu de multe ori la birou cu mobra si daca eticheta o cere... te conformezi. in tarile cu apa calda majoritatea merg la lucru imbracati frumos.

nu mai fiti asa de nazisti in ce priveste echipamentul de protectie. la vitezele normale de oras nu mori daca porti casca. dimpotriva, disconfortul provocat de excesul de haine te poate face sa te grabesti catre destinatie. sau sa eviti sa opresti la stop ca sa nu stai intre masinile coclite. oricum, cand te stii neprotejat mergi un pic mai incet si esti safe. parerea mea e ca mai degraba iti inveti motoreta si capacitatea ei de franare si inveti sa o manevrezi cum trebuie, decat sa te superimbraci. cred ca mai degraba eviti un accident decat sa te bucuri ca ai avut mega protectii si ai scapat... doar cu o jamba rupta si cu farul spart. pana la urma nu ne filmeaza nimeni cascadoriile... deci, de ce sa le facem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.....motoreta este exact la poarta institutului unde lucrez.....

i-am rugat pe paznici sa aibe grija....

ce sa zic? nasoala faza.....

bine ca este el ok....motoreta se face....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la 5 minite dupa. Motociclistul se cheama Victor, sa intamplat pe splai in imediata apropiere a caminelor Regie, boul cu pasat a iesit din curtea Agentiei de mediu si Apele Romane nu stiu cum se numesc exact, a virat stanga fera sa se asigure iar Victor a incercat sa il evite prima oara spre stanga dupa care a tras dreapta si a intrat frontal sarind peste pasat. Victor nu avea mai mult de 60-70km/h abia iesise din Regie.

Am vorbit cu el il durea foarte putin umarul si acuza o durere pe picior in zona inghinala, eu l-am sfatuit sa acuze mai puternic durerile si sa se lase transportat de Smurd dar este OK, norc ca nu avea viteza mai mare.

Cap de creta de la Rutiera a venit abia dupa 2.5H, ROmanica ce sa faci, a facut masuratori in prezenta unui martor oprit de ei dupa care mi-a spus ca dupa declaratii fac schita si inaiteaza dosarul la parchet.

Victor nu avea decat casca si geaca(mergea la munca).

Am sa incerc sa vorbesc cu el mai tarziu.

Trec prin zona aceea in fiecare zi in drum spre munca, am fost in situatia de frana puternic datorita conservarilor care nu se asigura de cel putin trei ori, mare atentie si la trecerea de la MAX, sar dobitocii direct petrecere fara sa se asigure.

 

Azi unul din noi a scapat putem sa zAmbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...