Sari la conținut

Accident Snagov 27 05 2008


smok3
 Share

Postări Recomandate

Chiar daca sunt macabru...dar de unde pot face si eu rost de acele poze socante - de fapt de tot setul de la accident?

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 685
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BrokenWind -> bun post, da' cam incoerent :crack:

 

Am vazut aseara imagini pe DDTV (nu dati cu pietre, am ajuns intamplator acolo) de la locul faptei. Pozele alea care au fost aici sunt mici copii. Ingrozitor. In schimb, m-am intrebat cum naiba a ajuns pustiul sub masina, cred ca a fost nevoie de un ghinion fantastic. Ori a picat inainte sa se loveasca de masina si s-a dus taras pana sub ea / in fata ei iar tanti a apasat din reflex acceleratia, ori era oprit. E, cred, imposibil sa te lovesti de un obstacol perpendicular pe directia ta de mers (cum era masina care i-a intors in fata) si sa fii aruncat in lateral. DOAR in lateral. Parerea mea e ca a venit taras cu tot cu motor si s-a infipt dedesubt.

 

Offtopic: pe DDTV au fost aseara de fapt doua emisiuni cu EMO. Aia cu prietenii lui Alin si urmatoarea, care era chiar cu EMO. Fratilor, daca n-aveti nimic de spus, stati acasa, nu umblati pe la TV cu chestii patetice, gen 'ne luptam sa facem dreptate!'. N-ati spus nimic, da' ABSOLUT NIMIC. Aveati castile in fata, erati chipurile motociclisti si tot ce puteati scoate era 'aaa, ala ne injura, pai sa ne sune sa ne injure in direct'. Absolut patetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca poate pun in treaba pe cineva...dar va rog frumos - cei care stiti bine zona - si cum s-a produs accidentul, se poate face o schita cumva? Eu tot nu inteleg cum naibii s-a produs accidentul ca masina e varza in fata si in mod normal cand intorci sa intri sa parchezi sau sa schimbi directia nu o faci cu viteza mare.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu inteleg cum naibii s-a produs accidentul ca masina e varza in fata si in mod normal cand intorci sa intri sa parchezi sau sa schimbi directia nu o faci cu viteza mare.

 

 

Good point.....oare pentru ca motocicleta avea viteza??? (hai sariti-mi in cap)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP frate. Poate vezi ca scapa si asta ca e sotia unui sef de politie.Sper din tot sufletul sa ma insel.

Ideea este fratilor ca femeia nu este sotia unui sef al politiei ilfov cea ce tot spuneti voi aici este gresit intradevar este sotie de politist doar atat . Cat despre el ce sa zic l-am cunoscut de mic decad imi rupea urechile cu scuterele lui un nebun si pe 2 roti dar si pe 4 roti dumnezeu sa-l ierte . Trebuie sa mai stiti ca avea carnetul retinut circula cu dovada carnet suspendat din cauza vitezei si cine credeti ca ia luat carnetul? SOTUL femeii E? Cruda SOARTA !!! O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Good point.....oare pentru ca motocicleta avea viteza??? (hai sariti-mi in cap)

 

Scuza-ma, dar masina este varza ca a intrat in betonu ala...eu asta nu inteleg. Ce a vrut sa faca masina. Venea de pe alta strada, intorcea, dorea sa intre intr-o curte...astea sunt lacunele mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma, dar masina este varza ca a intrat in betonu ala...eu asta nu inteleg. Ce a vrut sa faca masina. Venea de pe alta strada, intorcea, dorea sa intre intr-o curte...astea sunt lacunele mele.

Mergeau in aceasi directie 2 masini si el ... a depasit prima masina si cand a ajuns in dreptul celei de a 2a ("pejos") , respectiva a facut stanga sa intre intr-o curte

 

Nu stiu ce vedeti voi asa praf la masina , e un jeg de peugeot ... o masina low cost facuta sa dea impresia de "limousine" . Tabla pe ea este de grosimea unei foi , piesele... e normal sa se rupa (bascula,planetara...) .Atat timp cat l-a prins cu motocicleta cu tot sub masina si dupaia intre masina si garaj era si normal sa fie masina accidentata , motorul rupt (cadrul e intreg , s-au rupt doar telescoapele...) si el ... stim cu totii

 

 

@krupp ..terminatule , ma tot abtin sa nu-ti zic cateva incepatoru` ... mele ! ti-a zis-o BrokenWind cum nu se putea mai frumos

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce vedeti voi asa praf la masina , e un jeg de peugeot ... o masina low cost facuta sa dea impresia de "limousine" . Tabla pe ea este de grosimea unei foi , piesele... e normal sa se rupa (bascula,planetara...) .Atat timp cat l-a prins cu motocicleta cu tot sub masina si dupaia intre masina si garaj era si normal sa fie masina accidentata , motorul rupt (cadrul e intreg , s-au rupt doar telescoapele...) si el ... stim cu totii

 

S-ar putea sa ma insel, dar parca aripile sunt facut din plastic. Nu ai cum sa nu le spargi, chiar la un impact mult mai mic ca acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ma insel, dar parca aripile sunt facut din plastic. Nu ai cum sa nu le spargi, chiar la un impact mult mai mic ca acesta.

La Pejo sunt din "aluminiu".

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma, dar masina este varza ca a intrat in betonu ala...eu asta nu inteleg. Ce a vrut sa faca masina. Venea de pe alta strada, intorcea, dorea sa intre intr-o curte...astea sunt lacunele mele.

Fratilor hai sa lamurim treaba cei care cunosc drumul trebuie sa inteleaga nici femeia nici alin nu aveau cum sa prevada tragedia la nici 100 ne m in spate este o curba fara vizibilitate cand alin a intrat in linie dreapta si a vazut masina trebuia sa incetineasca ideea este ca intradevar mergea tare nu stiu daca km motorului sa oprit corect dar am vazut motorul avea 160 km la ora acolo era oprit deci femeia daca sa asigurat pana ca alin sa intre in linie dreapta pt ca in nici 1 secunda la viteza aia alin era deja langa ia , alin a lovit( a sters defapt pt ca lovitura nu a fost frontala ) partea din stanga usa masini si impreuna au intrat in acel garaj de beton nici nu si-a dat seama ce a lovit'o iar cu fuga de la locul accidentului este juma jumi asa femeia era cu copilul de 4 ani in masina si asta a determinato sa plece faptul ca este foarte cunoscuta in zona nu avea cum sa pateasca ceva pt ca toata lumea il stie pe sotul terorist politist dar din cauza copiilului cica a plecat acuma jumatate va spun ce am vazut jumate auzite barfite am ajuns acolo la 10 min dupa accident .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeau in aceasi directie 2 masini si el ... a depasit prima masina si cand a ajuns in dreptul celei de a 2a ("pejos") , respectiva a facut stanga sa intre intr-o curte

 

Nu stiu ce vedeti voi asa praf la masina , e un jeg de peugeot ... o masina low cost facuta sa dea impresia de "limousine" . Tabla pe ea este de grosimea unei foi , piesele... e normal sa se rupa (bascula,planetara...) .Atat timp cat l-a prins cu motocicleta cu tot sub masina si dupaia intre masina si garaj era si normal sa fie masina accidentata , motorul rupt (cadrul e intreg , s-au rupt doar telescoapele...) si el ... stim cu totii

 

 

@krupp ..terminatule , ma tot abtin sa nu-ti zic cateva incepatoru` ... mele ! ti-a zis-o BrokenWind cum nu se putea mai frumos

 

Masina din ziua de azi are bara aia din fata din plastic si niste burete sau nu stiu ce mama masii - tocmai pentru diminuarea impactului...taras cu tot cu masina nu cred ca s-a intamplat. Am avut si eu accident de m-a aruncat in stanga si aveam doar 40-50, masina s-a oprit ( a pus frana ) dar eu m-am tot dus...eu cred ca Alin s-a dus in betonu ala, iar de speriata ce era femeia s-a dus peste el ca nu a mai nimerit frana ( doar era in plina manevra si accelerezi putin ca doar vii dupa o frana ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in mare parte de acord cu ak_raptor si cu krupp. Si mai ales cu exprimarea lor.

Nu foloseste la nimic sa injuri pustanii. Nu asa ii ajuti. Nici n-are rost sa ma apuc sa explic de ce si cum, e prea evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@puc ne-am mai contrat noi pe vremea cand nu aveai motocicleta :crack: da consructiv sper eu iar incoerenta a fost data de nervi nu am chef sa stau sa dau un post elaborat unor oameni de cacao

@bogdan281 acu kilometrajului poate sa sara oriunde terminati cu tampeniile cred ca s-a zis de 100000000000000000+1 de ori ca este de la soc nu de la viteza, nightwolf a zis si el acelasi lucru deci terminati cu tampeniile mai bine ganditi-va si uitati-va la poze ca e ceva ciudat analizatiile bine survolaj are dreptate daca motociclistul avea viteza a tarat el masina pana in gardul de beton???? masina s-a infipt acolo cand intorci ai viteza mica de obicei din cauza socului e posibil ca masina sa se opreasca ca iti sare piciorul de pe pedale ia incercati la 5-10 km la ora (desi cred ca intorc cu viteza mai mica) sa ridicati piciorul de pe acceleratie rezultatul masina se opreste e asta nu s-a oprit nu a fost intoarsa din drum de socul impactului(de la viteza aia mare de 150 sarea masina intr-o parte de nu se vedea) nu si-a urmat drumul a daramat o banca si s-a infipt intr-un gard de beton.Am vazut o masina infipta intr-un gard de beton si soferul avea cam 60-70 la ora cum pana mea intorcea aia cu 60 la ora????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, daca a avut sau nu vre-o vina, a fost motociclist....... Eu zic sa-l conducem pe ultimul drum asa cum se cuvine si cum e crestineste.

In schimb, cei care sunt la inceput de drum in domeniul asta ar face foarte bine sa bage la cap ca numai prudenta si anticiparea oricarei miscari a celorlalti participanti la trafic iti poate salva pielea. Eu am 12 ani de condus si cateva sute de mii de km cu masina. Carnet pentru motor am doar de doi ani si am reusit pana acum sa fac peste 8000 km fara nici un incident, dar pot spune ca experienta anterioara cu masina mi-a salvat pielea de cateva ori. Uneori e suficient sa dai cateva claxoane scurte sa-l faci atent pe cel din fata ta ca urmeaza sa treci pe langa el.........si asta include situatii de depasire sau pur si simplu cand te apropii de o intersectie sau de o curte din care iese o masina si tu ai prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeau in aceasi directie 2 masini si el ... a depasit prima masina si cand a ajuns in dreptul celei de a 2a ("pejos") , respectiva a facut stanga sa intre intr-o curte

 

Nu stiu ce vedeti voi asa praf la masina , e un jeg de peugeot ... o masina low cost facuta sa dea impresia de "limousine" . Tabla pe ea este de grosimea unei foi , piesele... e normal sa se rupa (bascula,planetara...) .Atat timp cat l-a prins cu motocicleta cu tot sub masina si dupaia intre masina si garaj era si normal sa fie masina accidentata , motorul rupt (cadrul e intreg , s-au rupt doar telescoapele...) si el ... stim cu totii

 

 

@krupp ..terminatule , ma tot abtin sa nu-ti zic cateva incepatoru` ... mele ! ti-a zis-o BrokenWind cum nu se putea mai frumos

 

 

O mica problema vad eu aici. Daca masina vroia sa intr intr-o curte, sigur nu putea lua o curba de 90 de grade cu viteza. Cu toate astea a iesit de pe drum si a lovit mai multe chestii. Sa fie oare din cauza vitezei cu care a fost lovita de motocicleta. Sa ii spuneti lui mutu' ca masina avea viteza cand a facut stanga. Nu zic ca soferita e nevinovata ci doar ca "Rossi" venea tare.....venea tare pe un motor pe care nu avea dreptul sa il conduca.

 

 

Condoleante familiei si prietenilor si aveti grija cum mergeti.

Editat de micaradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@puc ne-am mai contrat noi pe vremea cand nu aveai motocicleta :crack: da consructiv sper eu iar incoerenta a fost data de nervi nu am chef sa stau sa dau un post elaborat unor oameni de cacao

@bogdan281 acu kilometrajului poate sa sara oriunde terminati cu tampeniile cred ca s-a zis de 100000000000000000+1 de ori ca este de la soc nu de la viteza, nightwolf a zis si el acelasi lucru deci terminati cu tampeniile mai bine ganditi-va si uitati-va la poze ca e ceva ciudat analizatiile bine survolaj are dreptate daca motociclistul avea viteza a tarat el masina pana in gardul de beton???? masina s-a infipt acolo cand intorci ai viteza mica de obicei din cauza socului e posibil ca masina sa se opreasca ca iti sare piciorul de pe pedale ia incercati la 5-10 km la ora (desi cred ca intorc cu viteza mai mica) sa ridicati piciorul de pe acceleratie rezultatul masina se opreste e asta nu s-a oprit nu a fost intoarsa din drum de socul impactului(de la viteza aia mare de 150 sarea masina intr-o parte de nu se vedea) nu si-a urmat drumul a daramat o banca si s-a infipt intr-un gard de beton.Am vazut o masina infipta intr-un gard de beton si soferul avea cam 60-70 la ora cum pana mea intorcea aia cu 60 la ora????

 

De la o viteza 40-50 nu-mi mai aduc aminte exact oricum acolo eram - ca stiu ca am franat inainte de intersectia aia : daca dai intr-o masina care vrea sa faca stanga si nu este perpendiculara cu drumul te arunca de nu te vezi : eu m-am oprit dupa 10 metri cazut si cam la 6-7 metri stanga fata de masina care mi-a luat fata. Presupun ca Alin a acrosat masina - se vede pe portiera stanga urmarile - a intrat in banca aia sau betonul respectiv, iar tuta in loc sa franeze in momentul acela de panica si sigur era cu piciorul pe acceleratie, s-a dus mai departe dupa Alin izbindu-l mai rau de beton ( dupa cum arata si pozele, era sub masina ).

 

A se vedea accidentul acela urat cu masina perpendiculara, cum era pozitionat motoristul : intrat pe geamul soferului.

 

A se vedea clar - partea frontala a motocicletei este varza : restul de carene laterale si rezervor sunt intacte cu mici defectiuni. Alin a fost aruncat de pe motocicleta - daca masina venea si il izbea cu tot cu motor - urmarile pe motocicleta erau mai grave.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa se odihneasca in pace, nu e corect sa mori la o asemenea varsta.

 

pacat insa ca te distrugi pentru show. la varsta aia nu avea ce cauta (legal) pe un 1000cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apar niste neconcordante sau sunt barfe ? Erau doua masini si una a facut stanga ? :crack: E corecta informatia ? Ar putea sa exista martori oculari ?

Il vom conduce pe ultimul drum sambata ? Adica ramane sambata ? La ce ora ? Avem voie cu motoarele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apar niste neconcordante sau sunt barfe ? Erau doua masini si una a facut stanga ? :crack: E corecta informatia ? Ar putea sa exista martori oculari ?

Il vom conduce pe ultimul drum sambata ? Adica ramane sambata ? La ce ora ? Avem voie cu motoarele ?

Sambata , nu stiu exact ora, da avem voie cu motoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica problema vad eu aici. Daca masina vroia sa intr intr-o curte, sigur nu putea lua o curba de 90 de grade cu viteza. Cu toate astea a iesit de pe drum si a lovit mai multe chestii. Sa fie oare din cauza vitezei cu care a fost lovita de motocicleta. Sa ii spuneti lui mutu' ca masina avea viteza cand a facut stanga. Nu zic ca soferita e nevinovata ci doar ca "Rossi" venea tare.....venea tare pe un motor pe care nu avea dreptul sa il conduca.

 

 

Condoleante familiei si prietenilor si aveti grija cum mergeti.

daca avea o viteza astronomica , zbura inainte sau spre dreapta si masina la fel ... e clar ca nu intelegeti , uitati-va pe net la accidente si o sa vedeti .

 

Legea spune ca inainte sa te urci pe motor mai mare de x kw , trebuie sa ai 2 ani de experienta sau 21 de ani . Unii politisti considera cei 2 ani de A1 ca fiind anii necesari ... Asa ca avea sau nu avea dreptul sa-l conduca , ramane discutabil . Oricum legea este o tampenie , ar trebui examen psihologic amanuntit si un test de aptitudine foarte complex ....

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca avea o viteza astronomica , zbura inainte sau spre dreapta si masina la fel ... e clar ca nu intelegeti , uitati-va pe net la accidente si o sa vedeti .

 

Legea spune ca inainte sa te urci pe motor mai mare de x kw , trebuie sa ai 2 ani de experienta sau 21 de ani . Unii politisti considera cei 2 ani de A1 ca fiind anii necesari ... Asa ca avea sau nu avea dreptul sa-l conduca , ramane discutabil . Oricum legea este o tampenie , ar trebui examen psihologic amanuntit si un test de aptitudine foarte complex ....

 

Pfffai iar Pejou 407!!!!! :crack: la fel ca si acu o 2-3 sapt la accidentul lui Remus din Cluj-N din loc Baci, ce sa-i faci soferi de pejoie cum am mai spus si-n alt topic..... :lol: Tot cred ca a avut ceva viteza motociclistu.......doar ca inainte de impact cred ca o mai franat....

Apropo de ce ai spus mai sus de examenele psihologice....nu cred ca un "nebun" n-o sa conduca si fara carnet, mai rau inca cel mai probabil va conduce si un motor neimatriculat si tot unul peste 100 CP poate chiar furat :lol:

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...