Sari la conținut

Inmormantare Radu


maro
 Share

Postări Recomandate

miercuri, ora 12.00 piata matache, ora 13.00 bisercia Sfintii Voievozi.

 

Dumnezeu sa il odihneasca ....

Informatiile sunt contradictorii! LA CE ORA SE PLEACA DE LA PIATA MATACHE? Eu vin cu florile la 11.30 acolo. As mai avea nevoie de un pic de ajutor cu coroanele. Eu o sa duc una pe motocicleta, ar mai fi nevoie de inca cineva, 1-2 baieti cu moto sa ma ajute pe la 11-11.30. Se poa'?

 

Radu

0745640897

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat imi este imposibil sa plec de la serviciu voi fi cu sufletul alaturi de voi shi de Radu.

Voi gasi 2 minute sa ma reped la o biserica sa aprind o lumanare pentru el.

 

Dumnezeu sa te asheze intr-un loc luminat shi cu verdeatza Radule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink: :laugh: acum am ajuns la servici inapoi de la inmormintare .

Trist , foarte trist .

Baiat tinar cu foarte multi prieteni , disparut dintre noi din cauza unui incostient .

Eu cred ca daca l-asi intalni fata in fata pe pustiulica teribilist care a cauzat moartea l-asi toca marunt sa nu il mai recunoasca decat dupa amprenta dentara .

 

Odihneste-te in pace RADULE . :(

Editat de Zuzg7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca vinovatul plateshte cu varf shi indesat. Shi nu ma refer la politzie ci la ce are pe suflet. Din punctul meu de vedere este mai greu sa traieshti cu o victima pe conshtiintza decat sa fi pierdut pe cineva drag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca vinovatul plateshte cu varf shi indesat. Shi nu ma refer la politzie ci la ce are pe suflet. Din punctul meu de vedere este mai greu sa traieshti cu o victima pe conshtiintza decat sa fi pierdut pe cineva drag.

i agree,

 

daca e un copil, sincer imi pare rau de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca .. acum nu mai avem ce sa facem .. eu stateam aproape de magazinul lui pe Ion Mihalache si il stiam cat de cat ... era un baiat de exceptie iar cand am aflat de accident ... aveam lacrimi in ochi ... azi am venit jos si l-am vazut :drink:( imi pare super rau de el .. si regret enorm ca nu am putut veni la inmormantare .. pt ca am doar 14 ani si nu ma lua nimeni sa vin .. si acum nu pot zice nimic decat sa aiba tarina usoara si viata frumoasa sus acolo unde este !!! RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P, frate... pacat ca n-am putut sa vin... serviciul... si lucrez in P-ta Victoriei, foarte aproape... :drink: :laugh: :( Oricum, am inteles ca a fost lume, a fost impresionant. Asfalt uscat acolo unde esti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere este mai greu sa traieshti cu o victima pe conshtiintza decat sa fi pierdut pe cineva drag.

daca are constiinta, mircea..

genul asta de oameni nu au nimic decat malai in buzunar shi bashini in cap..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are constiinta, mircea..

genul asta de oameni nu au nimic decat malai in buzunar shi bashini in cap..

Aici Adi cam ai dreptate. Imi pare rau ca sunt sceptica dar ma doare prea tare ce vad saptamana asta pe site ca sa imi permit vreun regret pentru cei ce ne omoara. Noua ne-a venit noua motocicleta in familie si in loc sa ne bucuram de ea ne intrebam si eu si Bogdan zilele trecute daca nu cumva ne-o cautam si noi. Ajung sa te intrebi de cate ori te urci in sa daca mai ajungi cu bine acasa. E foarte trist. Sa te odihnesti in pace Radu si putere familiei lui sa treaca peste aceste momente grele. E cumplit sa iti pierzi copilul. E impotriva firii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am dormit toata noaptea... m-au chinuit gandurile...

 

Drum drept si lumina, Radule... :drink: :laugh:

 

ps: au fost mai multi de 30 de motociclisti... si motoarele parca plangeau... :(

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos din partea prietenilor motociclisti ai lui Radu daca macar cateva saptamani ar ramane alaturi de familie, eventual prin mici vizite. Chiar daca pasiunea pentru motocicleta le-a rapit baiatul, poate le-ar face bine sa aiba cu cine discuta despre el. Si sunt convinsa Baiazid ca de cate ori vor vedea un motociclist se vor gandi la copilul lor si mai mult ca sigur ca isi vor face griji si pentru restul care se urca in continuare pe motocicleta. Acesti parinti sunt mult prea indurerati dar cred ca ar fi bine daca i-am atrage si pe ei in constientizarea celorlalti participanti la trafic. E foarte greu, eu nu l-am cunoscut, poate sunt aici pe forum oameni care ii cunosc mai bine pe cei care si-au pierdut copii, frati, soti, etc. De multe ori cauti alinare si o motivatie si poate asa moartea lor nu va fi in van. Macar daca am reusi sa ii mai alinam pe cei ramasi, ca de schimbat ceva e cale lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist, foaqrte trist!

Din partea lui Silviu, fratele lui Radu:''Multumiri celor care au venit ieri si l-au condus pe ultimul drum, sunt sigur ca Radu a vazut de sus si a fost mandru de voi, ca atat de mult i-au placut motoarele...''

Tatal lui Silviu: Sa avem mare grija de noi !

 

Inmormantarea a fost impresionanta, s-a mers ffff linistit desi s-au incins motoarele groaznic. Odihneasca-se in pace!

 

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai stiti de familia lui Radu? Au nevoie de ceva?... Stiu ca ar avea nevoie de copilul lor... :drink: , dar, cum acest lucru nu este posibil, ma gandeam ca am putea sa le fim cumva de ajutor... Nu stiu cum...

 

Daca fratele lui Radu, Silviu, citeste, pls PM me... Suntem alaturi de voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sal ierte daca a gresit cu ceva in viata asta cruda desi nu cred la varsta lui sicne rnu cred ca a gresit vreodata incat sa i se intoarca roata dumnezu il va avea in paza acolo sus aveti grija fratilor

 

nu e de gluma aveti amre grija si condoleante familiei probabil ca nici nar mai vrea sa traiasca dupa ce copilul pe carel iubeau atat sa dus la o varsta de ce sa nu recunoastem la care avea tot viitorul inainte acum lumina raiului ne va veghea alaturi de raducu ingerii.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...