Sari la conținut

01.06.2006-accident Tineretului


Arthemis
 Share

Postări Recomandate

Si ieri la Unirii l-am vazut pe unul pe o Hayabusa grena imbracat in costum :)

 

si eu l'am vazut sambata pe unu' cu o hayabusa imbracat la costum, prin pantelimon... niste domni adevarati astia cu busele lor :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vlad incearca sa vorbesti cu Dilly, stii ca si el are tot dauna totala la BMW si tot fata distrusa, insa el si-a adus piesele si o face la loc. Macar pentru niste sfaturi vorbeste cu el, o sa te ajute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol .....

cat despre motoreta. omule, eu de 2 luni ma tot injur cu astia de la asigurari. sa'ti faci motoreta mai repede, pui bani de la tine, iei facturi la tot ce cumperi, factura pe reparatie si apoi le bagi astea pe gat. iti vor restitiu banii. insa asta inseamna ca stai un timp cu banii blocati ( intre 4-6 luni )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol .....

cat despre motoreta. omule, eu de 2 luni ma tot injur cu astia de la asigurari. sa'ti faci motoreta mai repede, pui bani de la tine, iei facturi la tot ce cumperi, factura pe reparatie si apoi le bagi astea pe gat. iti vor restitiu banii. insa asta inseamna ca stai un timp cu banii blocati ( intre 4-6 luni )

joane, cam asa, da stai calm ca daca e cadru muci, tre sa-si ia altu cu acte cu tot...defapt o mobra mai varza...greu indrepti un cadru d-ala, si daca-l indrepti, nu e prea ok pt ciclistica unui astfel de motor...stiu ca am vr sa-mi iau eu zxr cu cadru stramb, si ma bucur ca nu m-am bagat :unsure:

 

@Vlad: apuca-te de baut cafea, si de fumat...o sa ai nevoie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca frate, sa stii....chiar aseara eram in pow cu leana(@Wild Rose) si Pow si vobeam de una alta, inclusiv de nenumaratele incidente si accidente cretine ale lui Pow...

 

Frate, deci nu mai vorbiti cu Paw de accidentele lui, ca eu am cazut la 2 zile dupa ce mi-a povestit doar o parte din ele :rose:

Acu' vazui si eu ce s-a intamplat. Mi-a zis prietena mea aseara ca a fost accident acolo si, dupa ce imi povestise (masini fara roti si alte alea...), am crezut ca iar o sa se dea cu rip-uri... Si, acum cand am citit ca e vb de Ralucone (iar! :unsure: ) si de vlad, mi s-a facut pielea de gaina! Ralu, iti pup toti obrajorii, dar eu pe moto nu te iau! :) Frate, bine ca sunteti ok, ca numai de d'astea nu mai aveam nevoie.

P.S. Daca pot sa va ajut cu ceva, dati un tzar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati cu faze gen raluca eu nu te mai iau pe mobra...si alte chestii...nu ma apuc nici de cafea(tigari fumez deja)...ma apuc sa-mi fac mobra...o sa o duc azi la dilo sa vedem ce se poate face...wish me luck ...va pup mah k is fericit ca inca mai postez aici

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dilibaurilor, mi'a stat inima cand am vazut acuma topicul.. Bine ca sunteti perfect intregi amandoi, asta e cel mai important! Mai ales cand premizele au fost atat de nasoale!

Vlade, da'o naibii, nu mai ai ce'i face. Ia niste bani de la asigurari, vinde ce piese ti'au ramas intregi si mai pui si tu acolo un 500Euro si iei alta mobra. Stiu cum e, si eu ma incapatzanam sa repar Thundercatul dar pana la urma mi'am luat alta mobra.

Va pup mah si eu! :unsure:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te apuci sa indrepti cadrul ca iti risti viata! Iar alt cadru + alte juguri + alte furci + alta roata + ce o mai fi de schimbat + munca iti garantez ca depaseste pretul altui zxr400. Iar asta cu piese SH, nu noi! Deci nu se merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te apuci sa indrepti cadrul ca iti risti viata! Iar alt cadru + alte juguri + alte furci + alta roata + ce o mai fi de schimbat + munca iti garantez ca depaseste pretul altui zxr400. Iar asta cu piese SH, nu noi! Deci nu se merita!

 

mobra care te tine alive nu se vinde...se face la loc :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati AICI stirea de la ProTV. Incepe cu un alt accident, dar e inclus in reportaj si accidentul acesta.

 

Transcrierea:

 

Accident, azi-noapte, Âşi în Capitală. Un bucureÂştean a apăsat până la podea pedala de accelerație Âşi a avariat cinci autoturisme. A lovit Âşi un motociclist care circula regulamentar, rănindu-l uÂşor. Proprietarii maÂşinilor avariate Âşi oamenii din zonă au tăbărât pe Âşofer. Acesta abia se ținea pe picioare după câte pahare băuse.

 

Martorii povestesc că Âşoferul vinovat gonea ca la raliu pe bulevardul Dimitrie Cantemir. Primul obstacol care i-a ieÂşit în cale a fost o maÂşină care oprise la trecerea de pietoni. Pentru cursa iresponsabilă, Âşoferul ar putea primi până la cinci ani de închisoare.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra care te tine alive nu se vinde...se face la loc :unsure:

Nu mobra te'a tinut alive ci karma ta. Iar pe ralucone faptul ca i'ai schimbat traiectoria. Deci nu mobra. Mobra e un fier, las'o cu spiritualitati d'astea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mobra te'a tinut alive ci karma ta. Iar pe ralucone faptul ca i'ai schimbat traiectoria. Deci nu mobra. Mobra e un fier, las'o cu spiritualitati d'astea :)

 

o sa vad ce zice un mecanic....si mobra asta chiar merita facuta :) este carismatica :unsure: sa vedem ce o zice mecanicul...sper sa nu fie chiar rupta in 2

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e zob...s-a dus dracu visul meu...sunt terminat ORL-ule...nu vrei sa stii ce e in sufletul meu :unsure:

Cand te vad cum scrii... Omule, ati scapat amandoi dintr-un accident rutier foarte nasol! Ati scapat teferi! Mai poti scrie, mai poti umbla, mai poti manca singur... Hai, nu zicem ca puteati muri amandoi sau numai unul din voi, dar daca ramaneati toata viata intr-un scaun cu rotile?? Termina cu prostiile cu fierul! Stiu ce inseamna sa stai in ambulanta si sa te gandesti cu groaza la ce o fi patit motorul dar mai stiu si cum e sa te dai singur jos din ambulanta si inainte sa inchizi ochii seara in patul tau sa zambesti fericit ca vei trai mai departe.

 

va pup mah k is fericit ca inca mai postez aici

Asa ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te vad cum scrii... Omule, ati scapat amandoi dintr-un accident rutier foarte nasol! Ati scapat teferi! Mai poti scrie, mai poti umbla, mai poti manca singur... Hai, nu zicem ca puteati muri amandoi sau numai unul din voi, dar daca ramaneati toata viata intr-un scaun cu rotile?? Termina cu prostiile cu fierul! Stiu ce inseamna sa stai in ambulanta si sa te gandesti cu groaza la ce o fi patit motorul dar mai stiu si cum e sa te dai singur jos din ambulanta si inainte sa inchizi ochii seara in patul tau sa zambesti fericit ca vei trai mai departe.

 

 

Asa ma!

 

 

fac pe dracu-n 4 si mobra aia tot o fac...schimb cadru...furca...tot ce e de schimbat :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci nu va mai fi aceeasi mobra. :)

si ai face chestia asta chiar daca te'ar costa mai mult decat sa'ti iei alta perfect functionala si ai sta pe bara 2-3 luni? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-l ma ca tot damblaua lui si-o face. La o adica il inteleg, pe cuvant. Cat despre luatul meu ca pasager, ita ca o fac rar da' bine. Ma' merci si pentru glume, si-asa ma simteam infect ca-i a doua oara, si chiar nu sunt o fire superstitioasa. :)

 

Da' mi-a placut ce ziceau aia acolo cu cinci ani de inchisoare. Evident ca de luat ii ia cu suspendare. Ideea sa scoata dracu' banii ca a distrus munca de-o viata a unor oameni. Si nu ma refer neaparat la doamna cu BMW-ul, ci la Vlad si nu numai. Mai avea tupeul ordinar sa spuna ca mergea cu 80 la ora. sheesh...

 

Si da, avem noroc. Which is good. Se recalculeaza din nou niste traiectorii acum. Iar pe Vlad il ajuta enorm ambitia de a-si reface mandra, decat sa stea ca o leguma si sa astepte solutionarea cazului. Macar incearca s-o faca sa mearga, vedem ce zice nenea mecanicu'. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mamaa, deci al vostru era accidentul ala de aseara... :unsure:

 

 

Am trecut acolo pe la 21:45 cam asa ... vad eu ca incepe coloana de la intersectie deja ma si miram ce Dzeu s-a intamplat: lucrari, soferi duminicari inapi spre case, wtf?

 

Cand am ajuns la trecere am ramas stupefiat:

BMW-ul ala nu mai avea roata spate.

Nissanul ala era muci si cu toate airbagurile pleznite, alte masini, cioburi, lume ca la balamuc. Insa tocmai motorul nu l-am vazut. :)

Mai lipsea sa-mi fac cruce, ma uitam interzis la ce iesise acolo, nu intelegeam cum drq de iesise asemenea carambol.

 

Iar azi aflu ca Ralucone a avut iar accident. Insa cand am citit ca e fix acela pe langa care am trecut aseara, mi-a stat un nod in gat.

 

Raluca, Vlad chiar imi pare rau ca ati patit asa ceva, e si norocul care v-a ajutat dar si echipamentul care si-a facut datoria.

Get well soon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cracky si mai ales adrian bonciu care a venit cu masina :unsure:

 

 

Ralucone tata, ma iei la picior cand iti spun sa te mai duci pe la biserica ? Asta dupa ce v-am transportat "agregatul" de la locul cu pricina ?

Nu-i nimic, lasa ca ma rog eu si pentru tine, numai sa ajung ca si eu sunt in urma cu riturile bisericesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-l ma ca tot damblaua lui si-o face. La o adica il inteleg, pe cuvant. Cat despre luatul meu ca pasager, ita ca o fac rar da' bine. Ma' merci si pentru glume, si-asa ma simteam infect ca-i a doua oara, si chiar nu sunt o fire superstitioasa. :)

 

Da' mi-a placut ce ziceau aia acolo cu cinci ani de inchisoare. Evident ca de luat ii ia cu suspendare. Ideea sa scoata dracu' banii ca a distrus munca de-o viata a unor oameni. Si nu ma refer neaparat la doamna cu BMW-ul, ci la Vlad si nu numai. Mai avea tupeul ordinar sa spuna ca mergea cu 80 la ora. sheesh...

 

Si da, avem noroc. Which is good. Se recalculeaza din nou niste traiectorii acum. Iar pe Vlad il ajuta enorm ambitia de a-si reface mandra, decat sa stea ca o leguma si sa astepte solutionarea cazului. Macar incearca s-o faca sa mearga, vedem ce zice nenea mecanicu'. :unsure:

 

Am vazut cateva posturi d'ale tale si-mi parea ca stii despre ce vorbesti... m-am inselat grav.

5 ani cu suspendare? Esti sigura?

O masina e grea... e de ajuns 80km/h incat sa rupa orice-i sta-n cale...

Cum s-o repare? Am inteles ca-i cadru' stamb, jug... chiar asa vrea sa riste tot ce are?

Nu cred ca are nicio sansa sa-si faca motoreta bine si nici nu-i recomanda asta. In al doilea rand trebuie sa-l dea pe respectiv in judecata pentru a-si recupera din daunele materiate (motoreta) + daunele fizice/morale (socul vostru', ranile... s.a.m.d).

Editat de GooFooTz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ralucone tata, ma iei la picior cand iti spun sa te mai duci pe la biserica ? Asta dupa ce v-am transportat "agregatul" de la locul cu pricina ?

Nu-i nimic, lasa ca ma rog eu si pentru tine, numai sa ajung ca si eu sunt in urma cu riturile bisericesti.

 

 

Aoleu, nu te-am luat la picior nenea, serios, nu interpreta asa :) sarumana mult pentru help, numa' ca n-am eu tangente cu biserica, sunt alti factori dupa care judec in cazul de fata, atat tot. daca vrei, poti sa te rogi si pt mine, poate m-o ajuta :D :)

 

@gofootz, nenea, eu am mentionat treaba de cinci ani conform a ceea ce spuneau tovarasii de la stiri. atat, am si spus: "imi place ce zic aia acolo". si nu am spus-o la modul serios. Si iti garantez ca avea mai mult. Am fost acolo, si eu si multi altii pe care i-a lovit. Ala nu a fost impact de 80 la ora, repet. :rose:

 

p.s. si judecata poate dura si doi ani cu apeluri, contestatii etc. Tu ai astepta doi ani pana sa te sui din nou pe mobra? :unsure:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te vad cum scrii... Omule, ati scapat amandoi dintr-un accident rutier foarte nasol! Ati scapat teferi! Mai poti scrie, mai poti umbla, mai poti manca singur... Hai, nu zicem ca puteati muri amandoi sau numai unul din voi, dar daca ramaneati toata viata intr-un scaun cu rotile?? Termina cu prostiile cu fierul! Stiu ce inseamna sa stai in ambulanta si sa te gandesti cu groaza la ce o fi patit motorul dar mai stiu si cum e sa te dai singur jos din ambulanta si inainte sa inchizi ochii seara in patul tau sa zambesti fericit ca vei trai mai departe.

 

 

Asa ma!

:unsure: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, nu te-am luat la picior nenea, serios, nu interpreta asa :) sarumana mult pentru help, numa' ca n-am eu tangente cu biserica, sunt alti factori dupa care judec in cazul de fata, atat tot. daca vrei, poti sa te rogi si pt mine, poate m-o ajuta :D :)

 

@gofootz, nenea, eu am mentionat treaba de cinci ani conform a ceea ce spuneau tovarasii de la stiri. atat, am si spus: "imi place ce zic aia acolo". si nu am spus-o la modul serios. Si iti garantez ca avea mai mult. Am fost acolo, si eu si multi altii pe care i-a lovit. Ala nu a fost impact de 80 la ora, repet. :rose:

 

p.s. si judecata poate dura si doi ani cu apeluri, contestatii etc. Tu ai astepta doi ani pana sa te sui din nou pe mobra? :unsure:

 

1. Nu m-as mai sui pe o mobra indoita

2. Iau mobra veche... pana termin cu ala, la sfarsitu' procesului.. mobra noua

 

Si btw... cine-a zis ca trebuie neaparat sa se termine procesu'?

Eu unul i-as zice care-mi sunt pretentiile... ii prezint cat de bine ii va fi lui daca eu ma retrag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...