Sari la conținut

Honda Shadow Vs Peugeot


MotoRocker
 Share

Postări Recomandate

acum 1 ora.

Am ajuns dupa ce a plecat salvarea.

Motoristu' a plecat primul de la semafor si conservaru a fortat rosu venind din stanga si l-a izbit.

Moto Honda Shadow portocaliu cu negru, acceesorizata, single seat! nr rosu provizoriu de masina: B 097240

Din ce au spus katemistii opriti acolo, baiatu era lovit la picior, dar nu foarte grav.

Cocalaru de la volan era tare-n gura si vroia sa se scoata.

Dupa ce a venit politia, o doamna a dat declaratie in favoarea motociclistului, ea era pe trecerea paralele cu directia moto si se speriase. Am numarul ei de telefon. Mult ca sigur oi sa aiba nevoie accidentatul de declaratia ei.

Daune motor: furca stramba, aripa fata, scarite, vitezometru, roata fata pare stramba, manere ghidon polizate si cadrul nu sunt sigur daca e stramb dar este lovit (poate din cauza caderii)

Motorul este bagat in curtea restaurantului Derby, e pazit.....l-a bagat acolo un baiat care oprise cu-n Suzuki Volusia (parca), prieten cu patronul restaurantului.

Din pacate nu stiu la ce spital l-au dus, la SUUB s-a dus un pieton sa intrebe si nu a aflat nimic.

 

daca stie careva mai multe...Nightwolf?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi eram KTM-istii :unsure: adica kriminal, marque si subsemnatul.

 

am ajuns in momentul in care a plecat salvarea, deci n-am apucat sa aflam starea raiderului, politistii prezenti la fata locului ridicasera motocicleta si o urcasera pe trotuar sa degajeze intersectia. urmau sa se duca la spital sa-i ia si declaratia motociclistului. din ce am inteles de la cei prezenti la fata locului, motociclistul nu ar fi avut nimic rupt.

initial nu am stiut care-i conservarul, si cand ne-am dat seama, a stat numai pe langa militieni. sper ca baiatul cu honda lovita (btw, numere rosii => sper sa nu fie o proaspata achizitie, ca n-as vrea sa tiu ce-i in sufletul lui) sa-si recupereze cumva daunele. cert e ca daca si motocicleta e ceva ma vechiuta, o sa aibe probleme cu recuperatul dunelor de la RCA.

masina nu este un peugeot, ci un citroen c1 de la frufru (fresh pasta to go) - d'astia de catering si home delivery cu numarul de inmatriculare B-57-GOX. cum gasesc un bluetooth prin birou, descarc si pozele de pe telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unul dintre "katemisti". Am ajuns tocmai cand pleca salvarea. Se pare ca soferul cu Citroen C1 de firma (ceva de livrari mancare cred) a venit dinspre Cotroceni, a vrut sa faca stanga si l-a luat pe motociclist care pleca inspre cotroceni, cel putin cam asta era ce au constatat politaii veniti la fata locului. Am fost martor la masuratorile politiei, am dat cu subsemnatul, case closed. Omul cu Citroenul nu a facut prea mare gura si lumea de la fata locului era destul de pro-motociclist. Tipul o tot dadea in fel si chip ca sa se scoata, dar nu prea avea cum si am inteles ca a declarat ca nu stie de unde venea (el, nu motociclistul).

Motocicleta nu parea sifonata foarte rau, dar nici subtire de vara. Motociclistul am inteles ca ar fi destul de OK, nimic foarte grav. Motocicleta este in curtea restaurantului "Derby" din intersectia Eroii Sanitari cu Stirbei Voda.

Aveti grija de voi ca altii n-au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata si pozele, initial am crezut ca este vorba de GSX-R care se vede intr-una din poze, apoi am vazut lume langa honda trasa pe trotuar. citroenul nu prea am putut sa-l prind de pe partea cealalta, dar e era destul de sifonat, avea janta stanga stramba rau de tot. a fost si o televiziune, nu stiu de unde, au tras doua-trei cadre si s-au carat pana sa intru-n vorba cu ei si sa-i intreb de unde sunt.

 

@nightwolf - omu' a crezut ca daca declara asa, poate va avea cum sa scape. e o intersectie tare nenorocita, si toata lumea acolo forteaza culoarea rosie a semaforului. ma intreb de ce nu este supravegheata video, in caz de ceva, sa poti apela la inregistrari.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la 30 de secunde dupa accident in intersectie.

motociclistul avea pielea crapata in zona tendonului de la calcai si pierduse putin sange si spunea ca il doare tibia.

a fost dus de SMURD la spitalul municipal.

am mutat mobra pe margine... daunele le-a spus initiatorul topicului. Au fost vreo 2 martori care au vazut accidentul.

Rahatul cu masina incerca sa isi scoata parleala.De fatza cu politistul il intrebam cum a fost accidentul si nu stia sa spuna. Nici macar directia de mers a motociclistului nu o stia.

sper sa nu scape.

 

LE: am vazut ca ai pus si poze... gixxeru era al meu.

Editat de holyfart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... a fost si o televiziune, nu stiu de unde, au tras doua-trei cadre si s-au carat pana sa intru-n vorba cu ei si sa-i intreb de unde sunt.

 

OTV :unsure: m-au tras in cadru cand ma ratioam la mosu' ala cuc cuuururu de borcane la ochi de-i tinea partea conservarului

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a scapat. Sper sa nu se lase cu , complicatii.

 

 

Am trecut pe acolo , cu masina, tocmai cand era salvarea . Am vazut asistentii gramada pe pacient, in mijlocul intersectiei. Cativa politisti fluidizau traficul. A m vazut doar o motocicleta de viteza (alb cu albastru) parcata pe unul din colturile intersectiei si un Citroen C1 lovit in fatza-stanga. pana am gasit eu loc de parcare deja plecase salvarea si se dispersase grupul de curiosi. Dar vorbea lumea ca motociclistul cazuse si masinile continuau sa treaza pe langa el fara ai acorda atentie - nu stiu daca e adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cre' ca e el

Last Seen: 4 minutes ago

Posting in topic: Intalnire Choppere Bucuresti

Nu-s eu, Insanatosire grabnica celui de pe Shadow, bine ca nu a fost mai rau.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost martor la masuratorile politiei, am dat cu subsemnatul, case closed.

bine ca te-ai oferit repede cand a strigat "Altu'!", ca n-aveam actele la mine si tare mi-era ca ma trezesc cu o amenda :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai mananc de la frufru daca s-au apucat sa calce motociclisti in goana lor catre guri infometate de salate si paste.

 

Pacat, ca smoothie-urile erau bune.

 

Insanatosire grabnica motoristului si motoretei.

 

Dragi copii... ce am invatat noi astazi? Nu mai trageti de manetzica de gaz cand vedeti verde pana nu rotiti capul de parca ar fi pe rulmenti. Mai ales acolo unde vezi km lungi la stanga si la dreapta.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai stateau aia sa-ti scrie amenzi la cate aveau pe cap atunci. Si toata treaba aia cu masuratorile e cam laba de urs. Au masurat trei distante intre niste puncte care nici ei nu stiau bine ce sunt. Au masurat inclusiv latimea trotuarului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de shadow-ul ala, daca avea numar rosu n-a apucat sa se bucure mai mult de 30 de zile de el intreg... Pare destul de botit :|

 

Uite domle ca si cruiseristii pateste accidente, da' ei doar se zgarie un pic :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut mai devreme sa iau fata de la facultate si motoru' nu mai era acolo....

Am trecut si eu pe acolo dupa accident.Am vazut motocicleta urcata deja intr-o masina si m-am gandit ca nu are rost sa opresc sa ma bag aiurea in seama mai ales ca am avut examen la facultate.Daca totusi aveati nevoie de ceva imi cer scuze.Eram cu o MV Agusta 312.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masina nu este un peugeot, ci un citroen c1 de la frufru (fresh pasta to go) - d'astia de catering si home delivery cu numarul de inmatriculare B-57-GOX.

 

e vecin cu mine :unsure:

 

Eram cu o MV Agusta 312.

In ce basini o ardem...asta era important :)

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nightwolf - omu' a crezut ca daca declara asa, poate va avea cum sa scape. e o intersectie tare nenorocita, si toata lumea acolo forteaza culoarea rosie a semaforului. ma intreb de ce nu este supravegheata video, in caz de ceva, sa poti apela la inregistrari.

 

Din partea mea poa` sa declare si marea cu sarea. Sofer de home delivery = un terminat care nu respecta regulile de circulatie. Afirmatie general valabila si nu mi-o retrag DELOC! Poa` sa fie si mobristi p`acilea care sa aiba ca job home delivery-ul nu ma intereseaza. Sunt pericol public in special cei cu scuter, matiz si mai nou C1 sau 107 ... se bazeaza ca au masina mica si scapa... Astora le-as anula permisul direct daca nu au atestat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic:"au masurat si latimea trotuarului"...deci de la astia o sa mi iau io carnetul pentru A si B ... cred ca e de rau ...si de l astia sa ma astept io sa mi faca dreptate...cred ca e de rau...

on-topic:sanatate multa omului...si ar trebui pe langa daune...sa i dea astia de la delivery mancare gratis pe viata la birou :blink: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...