Sari la conținut

Gixxer 750 K8


ray
 Share

Postări Recomandate

Ladieees aand gentlemen :cheers:

 

Dati-mi voie sa va prezint

 

astazi l-am luat din showroom-ul elf din Popesti-Leordeni. Am bagat rapid vreo 50km, primul drum fiind spre pozat pentru polita CASCO :rock:

Este pur si simplu de vis.. inca nu-mi vine sa cred, ca am reusit s-o fac si pe asta. Franele sunt de exceptie, cutia de viteze merge brici (imi place mult afisajul treptei pe ecran), zumzaitul motorasului se imbina perfect cu basul tobei stock in ture mici (<4000rpm), nu vibreaza, nu troncane, nu scoate nici un zgomot in afara de cel normal.. ce sa mai..motor nou.

astept cu nerabdare finala Yoshimura (e pe drum) promisa cadou de elfi.. niste baieti de exceptie! recomand!!!

si de asemenea abia astept sa scap de rodaj! Let-s rock and roll!!!! :(

 

 

Sa-l conduci sanatoaS !!!!!! Multi kilometrii!!!!!

PS: este bestial motorul!!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

2 luni mai incolo, motoreta are pe bord aproape 10.000km :cheers: ca sa vedeti cat de mult imi place.

am fost pana in Nurnberg si inapoi, ~3800km, cu pasager la dus (sa aduca un motor de acolo), la intoarcere am fost si pe Grossglocknerstrasse, mi-am cam rupt fundul si mainile dar.. a meritat ;)

post-4559-1218618802_thumb.jpg

post-4559-1218618838_thumb.jpg

post-4559-1218618879_thumb.jpg

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gentile sunt 29 eur la louis. incluse in setul de produse promotionale pt sarbatorirea 70 de ani de activitate.

 

nu neaparat pe traseul din alpi mi-am rupt mainile si fundul, ci in general :cheers: atatea ore in sa.. cate 10-12 pe zi.. motorul nu e touring ;)

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa il stapanesti sanatos si sa ramana vesnic "ca nou".

 

In alta ordine de idei ... 10% din DDP la CASCO? Ce aiurea ... din cate stiu eu la masini e doar 5.5%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar la masini de cate ori risti sa te versi? :cheers:

@ray: pai in ritmul asta chiar o sa faci cat ai estimat tu ca o sa faci, 30000km/an.. N'ai facut bataturi la fund de la sa? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ladieees aand gentlemen :angry:

 

Dati-mi voie sa va prezint

 

astazi l-am luat din showroom-ul elf din Popesti-Leordeni. Am bagat rapid vreo 50km, primul drum fiind spre pozat pentru polita CASCO :kiss:

Este pur si simplu de vis.. inca nu-mi vine sa cred, ca am reusit s-o fac si pe asta. Franele sunt de exceptie, cutia de viteze merge brici (imi place mult afisajul treptei pe ecran), zumzaitul motorasului se imbina perfect cu basul tobei stock in ture mici (<4000rpm), nu vibreaza, nu troncane, nu scoate nici un zgomot in afara de cel normal.. ce sa mai..motor nou.

astept cu nerabdare finala Yoshimura (e pe drum) promisa cadou de elfi.. niste baieti de exceptie! recomand!!!

si de asemenea abia astept sa scap de rodaj! Let-s rock and roll!!!! :unsure:

 

 

salut.

 

sunt timpul cu scuterul cu care ai stat de vorba in fata la paula's biker shop in buc. ti-am admirat motorul. mare pacat de zgarieturile alea dp rezervor.

 

ti-ai luat husa de piele pt rezervor?

 

PS mobra este superba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt timpul cu scuterul cu care ai stat de vorba in fata la paula's biker shop in buc. ti-am admirat motorul. mare pacat de zgarieturile alea dp rezervor.

 

ti-ai luat husa de piele pt rezervor?

 

PS mobra este superba

"timpul" as in "tâmpul"? :unsure:

 

PS: cum sa'si ia protectie de piele pentru rezervorul unei vitezane? arata odios cu asa ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"timpul" as in "tâmpul"? :bounce:

 

PS: cum sa'si ia protectie de piele pentru rezervorul unei vitezane? arata odios cu asa ceva!

 

esti foarte amuzant, nu are voie sa faca omul o greseala ca repede sari la gatul lui.

era vorba de cuvantul tipul.

 

ray a pomenit de husa de piele in discutia noastra.

 

am vazut sportive in corfu cu huse de piele pe care existau prinderi pentru un tankbag. nu mi se pare ca arata odios. mai odios este sa o vezi cu x-uri facut cu cheia si sa vezi um prind rugina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, motocicleta are aproape 10.000 km, mai are putin si termina si rodajul...

Amice,degeaba esti ironic :bounce: ... intr-adevar,am postat aiurea(pentru ca nu am citit toata povestea) dar nu trebuie sa faci pe nebunu',puteai doar sa ma atentionezi...

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

am cam uitat sa mai trec pe aici :crack: de fapt trec foarte rar in general pe motociclism.ro ca gasca de prieteni e in alta parte. Si cam am si de ce.. vad ca toata lumea se cearta cu toata lumea.

 

intra-devar aveam intentia sa iau o husa de piele dar m-am razgandit, nici mie nu mi-ar place cum ar arata. zgarieturile n-au ruginit - dovada ca vopseaua si tabla sunt de calitate. Probabil ca anu asta o sa inving lenea si o sa strang banii de fransiza sa ma duc sa le fac pe casco :blink: (apropo! daca nu stiati... fransiza la CASCO e 3% din valoarea asigurata nu din valoarea daunei -- ceea ce inseamna la mine cam 12 milioane pe care ii scot din buzunar - daca dauna nu e macar dubla ca valoare, nu prea se merita reparat)

 

cauciucurile bt016 inca mai merg, nu s-au tocit de tot, la ~14000km. Am comandat acelasi tip, sunt pe drum. Intre timp merg cu grija mare la aderenta (de 2 saptamani am inceput sezonul :blink: )

 

consum???as vrea sa fac si eu in curand o calatorie din asta

 

la drum lung, numai pe autostrazi, mergand la limita legalului si cu frica de amenzi (130-150km/h), consumul a fost pe undeva pe la 5.5 % (rezonabil...)

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

:D

 

Gixi a implinit, fix pe insula Thassos, locul meu favorit de pe planeta :kiss: , 20.000km. Si un an de functionare fara evenimente neplacute!

 

La multi inainte! :moto:

 

si o completare la discutiile de mai sus: nu i-am pus husa de piele, desi am vazut modele similare cu husa si parerile sunt impartite... in schimb i-am revopsit rezervorul la un bun meserias, a iesit aproape aceeasi nuanta (foarte greu se distinge de restul motocicletei, si numai in anumite conditii). Cat despre consum...folosesc un soft in care am introdus toate plinurile cu km cu tot, de-acum il gasiti in semnatura. Media iese pe la 7%, dar... in conditii de utilizare.. "normale" pt un supersport :D

post-4559-1244710727_thumb.jpg

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Gixi a implinit, fix pe insula Thassos, locul meu favorit de pe planeta :kiss: , 20.000km. Si un an de functionare fara evenimente neplacute!

 

La multi inainte! :moto:

 

si o completare la discutiile de mai sus: nu i-am pus husa de piele, desi am vazut modele similare cu husa si parerile sunt impartite... in schimb i-am revopsit rezervorul la un bun meserias, a iesit aproape aceeasi nuanta (foarte greu se distinge de restul motocicletei, si numai in anumite conditii). Cat despre consum...folosesc un soft in care am introdus toate plinurile cu km cu tot, de-acum il gasiti in semnatura. Media iese pe la 7%, dar... in conditii de utilizare.. "normale" pt un supersport :D

 

 

Felicitari Ray ! Sa te bucuri in continuare de mobra si la cat mai multi km !

 

P.S : Am observat pe codita 2 stickere imitatie carbon ! Stii pe cineva care face si pentru capacul alternatorului ? L-am zgariat un pic si as vrea sa remediez problema !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Ray ! Sa te bucuri in continuare de mobra si la cat mai multi km !

 

P.S : Am observat pe codita 2 stickere imitatie carbon ! Stii pe cineva care face si pentru capacul alternatorului ? L-am zgariat un pic si as vrea sa remediez problema !

 

salut! multumesc de urari :moto:

stickerele le-am facut chiar eu, din folie carbon-look de pe louis.de (codul produsului este 10026102). Poza e luata din topicul cu sei al lui darian.

 

Dar nu recomand pe piese care se incing, nu cred ca o sa tina.

 

Eu am pe wish-list 3 produse cu adevarat folositoare:

 

- Protectii carbon, pentru generator si ambreiaj

 

- Folie protectie faruri

 

Toate de pe ebay.co.uk... m-ar costa vro 8 milioane toate 3 cu tot cu transport.

 

ieii, ce frumoase este ele doo :D

 

sa'ti traiasca!

mie imi place poza asta:

post-3288-1244711493_thumb.jpg

 

da...frumoasa si bestia :D

post-4559-1244712070_thumb.jpg

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am postat acum 1 an cand ai cumparat-o si iti urez si acum multi km inainte ..

am citit tot topicul si nu credeam ca o sa gasesc pe cineva care sa se bucure atat de mult si sa si imparta si cu altii....

 

Bafta mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc! :rolleyes: intr-adevar inca ma bucur de ea 100%. Am fost tentat sa o vand ca plec definitiv din tara, primisem si o oferta convenabila (scuze BD-ule ca te-am incurcat :-P) dar m-am decis sa o iau cu mine pt ca o iubesc prea mult :huh: chit ca ma complic cu actele si inmatricularea acolo

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...