Sari la conținut

Irina Elena Popescu


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 293
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

D_zeu sa o aiba in paza :friends: , o sa incerc de aici din galati sa merg la catedrala sa aprind o lumanare si sa ma rog ptr irina, ..ma marcat rau cazul , mai ales ca erea un copil cu gust la muzica..pare rau. SINCER..nici nu vreau sa_mi imaginez prin ce trec parintii, le doresc sa fie la inaltimii.cele bune

Editat de ady2inkubus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante familei Popescu,

Abia cum am aflat de nefericitul eveniment si tare as fi dorit sa vin macar 5 min sa sustin familia indurerata...rusine sa imi fie...

Sper ca Dan si sotia sa aive forta morala sa treaca peste aceasta uriasa piedica adusa de viata nedreapta.

Paul,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dureros ca o secunda de neatentie poate curma viata unui copil si distruge pe a celor din jur.

Asa este. Si este valabil pentru fiecare dintre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Irina, iar parintilor sa le dea putere sa treaca peste aceasta grea incercare.

Inca o trista dovada ca nimeni nu isi stie soarta, ea este deja scrisa pentru fiecare.

 

O superba melodie compusa de marele Eric Clapton in memoria fiului sau de 4 ani care a picat de la balcon :

 

Editat de Trail Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante!

Dumnezeu sa o ierte si sa aiba grija de sufletul ei!

 

 

 

putine motoare am fost acolo, iar aici sunt peste 250 de posturi, dar astia suntem: motociclisti doar pe forum.

pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putine motoare am fost acolo, iar aici sunt peste 250 de posturi, dar astia suntem: motociclisti doar pe forum.

pacat!

 

 

nu toata lumea poate pleca de la serv cand are chef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu toata lumea poate pleca de la serv cand are chef.

Adevarul acesta este. Important este ca cei care au putut participa, au participat. Sunt convins ca au fost mult mai multi care ar fi dorit sa fie alaturi familiei in momentele acelea si mult multi cei care au fost cel putin cu sufletul alaturi de parintii si apropiatii Irinei.

 

Inca o data, Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim foarte mult tuturor care au fost alaturi de noi fie si cu gandurile frumoase pe care le-am primit telefonic, email, telegrame, posturi pe forumuri si altele.

 

Ne este foarte greu, mai ales ca aveam un singur copil, atat de reusit incat se pare ca nu l-am meritat. Cortegiul, dupa slujba, a trecut repede pe la scoala 11 (Ion Heliade Radulescu), unde a primit pe merit premiul I, diploma si coronita. Nu am crezut ca se pot acorda premii scolare si post-mortem nici pentru altii, mai ales pentru noi.

 

Durerea este foarte mare si nu stim exact ce sa mai facem, ce proiecte sa continuam si ce proiecte sa oprim.

De exemplu de anul acesta Trofeul Dobrogei (organizat de clubul nostru si sponsorizat de noi direct), s-a extins de la un sport la 4 sporturi, anul urmator trebuind sa fie la 10 sporturi.

 

Poza alaturata este de la cursa de motocross de pe plaja Modern din Constanta, unde s-a desfasurat Trofeul Dobrogei anul acesta. Reprezinta un mic moment de odihna intre doua intereventii pe traseu, cand fiica mea conducea acel firos ATV diesel avand si remorca, transportand diverse materiale iar eu si colegii aranjam traseul, jaloanele si banda de delimitare. Poza este datata duminica, 4 mai 2008. In acel moment mai avea numai 36 zile pana la deces.

post-3201-1213444458_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim foarte mult tuturor care au fost alaturi de noi fie si cu gandurile frumoase pe care le-am primit telefonic, email, telegrame, posturi pe forumuri si altele.

 

Ne este foarte greu, mai ales ca aveam un singur copil, atat de reusit incat se pare ca nu l-am meritat. Cortegiul, dupa slujba, a trecut repede pe la scoala 11 (Ion Heliade Radulescu), unde a primit pe merit premiul I, diploma si coronita. Nu am crezut ca se pot acorda premii scolare si post-mortem nici pentru altii, mai ales pentru noi.

 

Durerea este foarte mare si nu stim exact ce sa mai facem, ce proiecte sa continuam si ce proiecte sa oprim.

De exemplu de anul acesta Trofeul Dobrogei (organizat de clubul nostru si sponsorizat de noi direct), s-a extins de la un sport la 4 sporturi, anul urmator trebuind sa fie la 10 sporturi.

 

Poza alaturata este de la cursa de motocross de pe plaja Modern din Constanta, unde s-a desfasurat Trofeul Dobrogei anul acesta. Reprezinta un mic moment de odihna intre doua intereventii pe traseu, cand fiica mea conducea acel firos ATV diesel avand si remorca, transportand diverse materiale iar eu si colegii aranjam traseul, jaloanele si banda de delimitare. Poza este datata duminica, 4 mai 2008. In acel moment mai avea numai 36 zile pana la deces.

 

eu zic sa nu renunti !!!! si am o propunere sa nu se mai cheme Trofeul Dobrogei ci sa se cheme Trofeul Irina Elena Popescu ..... in amintirea ei trebuie sa mergi mai departe stiu sigur ca ea o sa fie acolo !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cutremurat!

Nu pot spune nimic altceva decat Sincere Condoleante!

Fie-i tarana usoara si Dumnezeu sa o aiba in paza.

Editat de dilivio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu renunti !!!! si am o propunere sa nu se mai cheme Trofeul Dobrogei ci sa se cheme Trofeul Irina Elena Popescu ..... in amintirea ei trebuie sa mergi mai departe stiu sigur ca ea o sa fie acolo !!!!!

 

Asta e cea mai sanatoasa idee! Este cea mai practica aplicare a memoriei Irinei, o merita din plin...

Si daca o sa-mi dati voie, o sa las aici niste versuri, care sunt facute, parca, pentru astfel de momente:

 

Nu esti invins atunci cand sangeri,

Nici daca ochii-n lacrimi ti-s

Adevaratele infrangeri,

Sunt renuntarile la vis! >>>>

 

Si acest concurs era visul Irinei! Duceti-l mai departe.... Sibiu e langa voi, acolo unde veti avea nevoie!

Editat de -Sir Daniel-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuvintele sunt de prisos...nici nu vreau si nici nu pot sa-mi imaginez ce simti in aceste momente..dar trebuie sa treci peste ele gandindu-te ca ea de acolo de sus vrea sa-si vada familia fericita si nu indurerata...daca ai nevoie de ceva sa stii ca noi suntem cu totii alaturi de tine..sincere condoleante :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu stiu sa scriu cuvintele ce pot exprima tristetea care mi-a provocato acest topic...eu cred dragi parinti ca totusi exista si viata de apoi......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimele noutati:

 

masina era condusa de un angajat SPP, in varsta de 27 ani, si se pare ca este de serviciu. este un opel. impactul a fost asa puternic incat s-a spart si radiatorul.

 

in masina se pare ca mai era un cadru mai in varsta si mai cu functie.

 

dosarul deja a inceput sa fie "aranjat", viteza masinii fiind in mod miraculos injumatatita.

 

incepe "dansul vulpilor sirete"

 

va tin la curent

Editat de Dan Popescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...