Sari la conținut

Vatra Luminoasa Cu Magura Vulturului


foxy03
 Share

Postări Recomandate

e calda, cunoaste cineva detalii? S-a dus cineva la fata locului?

E vorba de acum cateva minute....

Editat de foxy03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am primit pe mess.....URGENT: vatra luminoasa cu magura vulturului. biker need help. a sarit lumea sa-l linseze ca a dat peste o persoana da mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

persoana era un copil... care a fugit din mainile lui taicasu de pe trotuar..

 

din ce am vazut s-a intamplat la viteza mica... motoreta a dat prioritate la trecerea de pietoni.. dupa care a plecat ... imediat dupa trecere era parcata o duba si de acolo a sarit copilul..

urmele de accident pe motoreta erau doar un crashpad indoit si foarte putin polizata toba,comanda; cred ca mai rau ar fi aratat daca cadea de pe cric.

 

distanta de la trecere si unde s-a intamlat accidentul este undeva pe la 10 m deci viteza fantastica nu avea..

 

tot ce am spus aici este declaratia unui martor pe care o sustinea in fata militiei.

 

ce e drept erau niste babe care se jurau ca a avut viteza, lucru aproape imposibil la ora aia mai ales acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

persoana era un copil... care a fugit din mainile lui taicasu de pe trotuar..

 

din ce am vazut s-a intamplat la viteza mica... motoreta a dat prioritate la trecerea de pietoni.. dupa care a plecat ... imediat dupa trecere era parcata o duba si de acolo a sarit copilul..

urmele de accident pe motoreta erau doar un crashpad indoit si foarte putin polizata toba,comanda; cred ca mai rau ar fi aratat daca cadea de pe cric.

 

distanta de la trecere si unde s-a intamlat accidentul este undeva pe la 10 m deci viteza fantastica nu avea..

 

tot ce am spus aici este declaratia unui martor pe care o sustinea in fata militiei.

 

ce e drept erau niste babe care se jurau ca a avut viteza, lucru aproape imposibil la ora aia mai ales acolo.

Cum de se face ca la fiecare eveniment trebuie sa fie si ceva babe?Viteza clar parca vad ce moace au facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu facusem topicul ..insa pe telefon a mers logarea cu userul prietenei...mii de scuze

 

da ..eram la munca si a primit pe statie un coleg sa se deplaseze la fata locului

imi pare rau ca n-am ajuns eu primul ,insa era departe de zona mea

 

 

n-avea cum sa nu se confirme ,deci vad ca a fost ceva pana la urma acolo :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cum a fost? Eu am inteles ca (,) copilul a murit. Motociclistul am inteles ca avea si o pasagera, sunt amandoi ok, au scapat de linsajul multimii cretine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bineinteles ca trebuie sa fie si cate o baba care sa zica ca avea viteza... :P

 

Pai babele se pricep la fizica. Adevarat e ca nu poti sa te deplasezi fara viteza in opinia mea de inginer.

Conteaza mult daca viteza e legala sau nu .

Deci nu va mai suparati cand zice cineva ca ¨avea viteza¨ ... e un lucru normal sa mergi cu viteza.

 

Success riderului.

Probabil ca nu a fost linsat ... vedeam sigur la stiri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve...

 

Motoristu se pare ca are ceva la clavicula (asta am aflat de la parintii motoristului ) iar de copil aseara nu se stia inca nimic.

Pasagera este ok.

Motoristu, apropo de linshaj, a primit cativa pumni in gura de la unu care statea in zona, reactie de moment, ala fiind tata si cu copilu la plimbare. A recunoscut pana la urma ca motristu nu are nici o vina si ca i-a sarit in cap degeaba.

 

Sanatate copilului si motoristului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu facusem topicul ..insa pe telefon a mers logarea cu userul prietenei...mii de scuze

 

da ..eram la munca si a primit pe statie un coleg sa se deplaseze la fata locului

imi pare rau ca n-am ajuns eu primul ,insa era departe de zona mea

 

 

n-avea cum sa nu se confirme ,deci vad ca a fost ceva pana la urma acolo :P

Toata stima omule ! Daca copilul a murit e regretabil, tatal sau nu-si v-a ierta asta niciodata, tragic! Normal ca si vinovat fiind de moartea copilului, de groaza, stare de soc, sari la bataie vrand nevrand in asemenea situatie. Asta, daca nu lesini acolo langa copil. Trecatorii de asemenea, mai ales daca nu au vazut faza, sau chiar si daca au vazut, sunt tentati sa-l condamne pe conducatorul autovehicolului. Nu doresc nimanui nici de o parte, nici de alta, sa treaca prin asemenea momente. E greu sa observi cand iti sare un copil in fatza, dintre masini. De aceea recomand, in fatza blocurilor mai ales, intrare cu viteza mica. Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper sa se intample din ce in ce mai des. Sa-si tina dreaq puradeii legati in lesa. Murim din cauza unor avortoni care au avortat alti avortoni mai mici, care nu stiu ca strada e periculoasa. Pe de alta parte insa, fiind vorba de copii imbecili, stare de fapt, in care ne-am aflat cu totii la un moment dat, e bine sa fim cu ochii in 14 la astia mici, ca e periculosi ai dreaq.

 

 

Okay, astia micii is mici si prosti si na...se intampla. Da' cu aia mari care n-au minte nici cat astia... ce te faci? Ultima mea tranta a fost rezultatul combinarii a doi factori: trecere de pietoni uda si o cioara care mi-a bagat carutul cu copil cu tot in fata, evident pe rosu pentru ea. So, vorba ta, sa se intample din ce in ce mai des 'tule muma lor de retarzi. Sper numa' ca in loc de motociclist sa fie o masina, ca alea macar nu cad.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima omule ! Daca copilul a murit e regretabil, tatal sau nu-si v-a ierta asta niciodata, tragic! Normal ca si vinovat fiind de moartea copilului, de groaza, stare de soc, sari la bataie vrand nevrand in asemenea situatie. Asta, daca nu lesini acolo langa copil. Trecatorii de asemenea, mai ales daca nu au vazut faza, sau chiar si daca au vazut, sunt tentati sa-l condamne pe conducatorul autovehicolului. Nu doresc nimanui nici de o parte, nici de alta, sa treaca prin asemenea momente. E greu sa observi cand iti sare un copil in fatza, dintre masini. De aceea recomand, in fatza blocurilor mai ales, intrare cu viteza mica.

un alt tata al unui alt copil a sarit la motociclist, din cate am inteles eu.

@stege: un copil de 3 ani.. nu poti spune inca daca este imbecil sau nu. nu cunoaste inca pericolele, nu stie ce ii poate face rau si ce nu. imbecil e tac'su ca nu a avut grija de el.. pacat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma cu 43 de ani, pe Sebastian cu batrana de mana. Am reusit sa scap din mainile ei si am fugit dea latul strazii, frana camion, sofer atent cu reflexe, eu pusti tampit... am spus ca bagam goneta. Concluzie : am avut noroc cu un om cu reflexe, altfel...acum un motociclist mai purtin. Oricui i se poate intampla, cei ce au copii stiu. cat ai fi de atent, o data si o data se poate intampla sa cada sa se loveasca, sa-si rupa o mana, sau sa-si sparga capul etc.Nu inseamna ca parintii sunt neaparat tampiti, doar ca a fost un complex de imprejurari. Soarta bat-o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma cu 43 de ani, pe Sebastian cu batrana de mana. Am reusit sa scap din mainile ei si am fugit dea latul strazii, frana camion, sofer atent cu reflexe, eu pusti tampit... am spus ca bagam goneta. Concluzie : am avut noroc cu un om cu reflexe, altfel...acum un motociclist mai purtin. Oricui i se poate intampla, cei ce au copii stiu. cat ai fi de atent, o data si o data se poate intampla sa cada sa se loveasca, sa-si rupa o mana, sau sa-si sparga capul etc.Nu inseamna ca parintii sunt neaparat tampiti, doar ca a fost un complex de imprejurari. Soarta bat-o vina.

 

 

 

cam da.. Ai mare dreptate!!!

 

LE:asa ca taceti bai astialalti din gura si nu mai vorbiti si aberati pe teme date de nimeni..vedeti ca tot la accidente un TATA isi plange fiica moarta, care a trecut strada impreuna cu o colega prin LOC NEPERMIS!! Vedeti ce si cum scrieti, ca mai citesc si altii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti mare grija pe strada aia fratilor. Blocurile de langa sunt pline cu pensionari, sunt foarte multe masini parcate pe margine(mai ales in zona intersectiei cu Mihai Bravu) si mai e si o mica piata. Multi traverseaza ca niste bezmetici, iar langa treceri sunt parcate masini astfel incat nu poti vede daca cineva vrea sa treaca decat cand e prea tarziu. Aveti grija pe acolo........au fost multe accidente in zona. Asfalt uscat si sanatate celor 3 implicati in accident!

Editat de micaradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper sa se intample din ce in ce mai des. Sa-si tina dreaq puradeii legati in lesa. Murim din cauza unor avortoni care au avortat alti avortoni mai mici, care nu stiu ca strada e periculoasa. Pe de alta parte insa, fiind vorba de copii imbecili, stare de fapt, in care ne-am aflat cu totii la un moment dat, e bine sa fim cu ochii in 14 la astia mici, ca e periculosi ai dreaq.

 

brutal, dar oarecum la obiect, sau viceversa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...