Sari la conținut

Coburi In Fabrica Din Casa


Postări Recomandate

Reusita lucrarea si coburii par foarte solizi. Veniti si voi cu detalii tehnice: grosime tabla, modul de imbinare, balamale, incuetori, modalitatea de prindere pe moto. Toate informatiile legate de fabricarea cutiilor de bagaje era bine daca le strangeam intr-un singur loc sa fie mai usor de accesat de cei ce vor sa construiasca. Felicitari, si dati detalii si despre Norvegia. Noi plecam la Capnord peste o luna. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Reusita lucrarea si coburii par foarte solizi. Veniti si voi cu detalii tehnice: grosime tabla, modul de imbinare, balamale, incuetori, modalitatea de prindere pe moto. Toate informatiile legate de fabricarea cutiilor de bagaje era bine daca le strangeam intr-un singur loc sa fie mai usor de accesat de cei ce vor sa construiasca. Felicitari, si dati detalii si despre Norvegia. Noi plecam la Capnord peste o luna. :friends:

 

Daca nu ma insel (si eu zic ca nu) undeva pe la "anunturi comerciale" vei gasi un post cu acest tip de cutii oferite spre vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel (si eu zic ca nu) undeva pe la "anunturi comerciale" vei gasi un post cu acest tip de cutii oferite spre vanzare.

 

 

 

anuntul despre care vorbesti este facut de mine in primava cutiile sunt facute de mine la fel si portbagaju pt ele

post-30760-1213534441_thumb.jpg

post-30760-1213534471_thumb.jpg

post-30760-1213534517_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-ne si noua detalii: ce material ai folosit, mod de prindere pe suport , costuri etc :cheers:

 

 

am facut o masina de indoit teava si una pentru indoit tabla cu care am lucrat

 

portbagaju este facut din teava de 18 mm cu perete de 2 mm sudata iar coburile sunt facute din tabla de aluminiu de 2 mm prinsa cu nituri rapide ,prinderile sunt facute tot din aluminiu ca niste ghiare ce se prind pe tava am sa pun si niste poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecam pe 19 iulie spre ungaria polonia lituania letonia estonia finlanda norvegia suedia danemarca germania cehia ungaria romania

4 motoare yamaha tenere,ktm lc4 adventure,honda africatwin,bmw gs 650 dakar 9000km ,30 de zile

 

voi fi un pic cam off topic dar am o mare intrebare cu ce sant incaltate motocicletele si daca nu cer prea mult sa ne spui si noua la intoarcere cum sau comportat cauciucurile la drum asa de lung. Mersi

Drum bun si distractie din plin.

 

Numai Bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Coburi se pot procura din Cluj sau se pot trimite prin curier.

 

pachetul contine :

o pereche de coburi de 50 de litrii din tabla de aluminiu de 2mm, rezitenti la apa, prevazuti cu izolir la interior, acesta impiedicand contactul direct dintre echipament si tabla, .

sistem de prindere care poate fi adaptat pentru orice motocicleta si antifurt

sistem de inchidere a capacelor cu cheie

manere laterale pentru transport

optional sistem de prindere pentru bagaje in partea superioara, pe capac.

post-14411-1273320663_thumb.jpg

post-14411-1273320707_thumb.jpg

 

Pretul este de 200 euro perechea (fara porbagaj, doar cu sistemul de prindere, vezi foto) sau 250 cu porbagaj.

post-14411-1273320729_thumb.jpg

 

mentionez ca sistemul de prindere despre care vorbim permite detasarea coburilor la un soc puternic, ceea ce este foarte util atunci cand cararea este mai ingusta decat motorul sau drumul este prevazut cu bolovani de dimensiuni mari si in acelasi timp peisajul este incantator. La un slide de 5-10 metri pe asfalt, sistemul nu decupleaza si, impreuna cu crashbar-ul, oferind protectie la picioare.

 

Impreuna cu fratele meu si alti prieteni, tocmai am revenit din Maroc, unde am continuat testele pe coburi si protectiile pe care producem, iar rezultatele au fost foarte ok. Argumentez cu fotografii.

post-14411-1273320434_thumb.jpgpost-14411-1273320491_thumb.jpgpost-14411-1273320516_thumb.jpg

post-14411-1273320527_thumb.jpgpost-14411-1273320555_thumb.jpgpost-14411-1273320575_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo pt ambitie si determinarea de a face tura

unde ne putem delecta cu ceva poze,poate filmulete cu tura?

bafta la mai multe si numai bine

 

multumim de aprecieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca iti trimit coburii, poti sa le faci sistem de prindere functie de suportii mei??

momentan prind coburii cu suruburi, iar cand am dat cu unu din ei de asfalt, s-a sfasiat tabla!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti trimit coburii, poti sa le faci sistem de prindere functie de suportii mei??

momentan prind coburii cu suruburi, iar cand am dat cu unu din ei de asfalt, s-a sfasiat tabla!!

cum arata portbagajul tau...trimite-mi cateva fotografii

 

in curand dam drumul la un site de unde se vor putea achizitiona si accesorii pentru coburi mai exact sisteme de inchidere cu cheie si sistemul de prindere de portbagaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand dam drumul la un site de unde se vor putea achizitiona si accesorii pentru coburi mai exact sisteme de inchidere cu cheie si sistemul de prindere de portbagaj.

Sunt foarte interesant. La iarna vreau sa ma apuc de cutii adevarate gen Turatech din aluminiu cu incuietori si garnitura de cauciucla capac. Ma pregatesc de ceva timp cu proiectarea si sculele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum arata portbagajul tau...trimite-mi cateva fotografii

 

in curand dam drumul la un site de unde se vor putea achizitiona si accesorii pentru coburi mai exact sisteme de inchidere cu cheie si sistemul de prindere de portbagaj.

 

 

am sa fac cateva poze week-endul asta si am sa le un pe forum!!! o sa pozez si cutiile!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
ok, atunci ramane sa vedem cum putem colabora

Mesaj completat

am facut site-ul

 

www.heavyduties.ro, coburi, portbagaje, crashbar-uri si altele accesorii adventure

 

post-14411-1277052989_thumb.jpg

Salut

Ma interseaza si pe mine niste suporti si coburi pentru BMW F650, modelul clasic pe carburatie.

Faceti, tre sa vin cu mobra sau cum?

Si e o mica greseala pe la adresa siteului, ar trebuii sa fie www.heavyduties.ro

Bafta

MM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, atunci ramane sa vedem cum putem colabora

Mesaj completat

am facut site-ul

 

www.heavyduties.ro, coburi, portbagaje, crashbar-uri si altele accesorii adventure

 

post-14411-1277052989_thumb.jpg

 

Hehe, foarte faine lucrarile si la preturi bune. Intr-o luna, doua sigur voi apela la voi pt topcase-genti laterale, suport si crash bar pt un XT 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am vazut pe o africa twin la intrunirea seawolves de anul acesta in mamaia si par foarte bine lucrate si au si preturi omenesti. felicitari

de curiozitate: cam cat cantaresc 3 coburi de aluminiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...