Sari la conținut

Pe Pod In Medgidia, Constanta


danieI
 Share

Postări Recomandate

unu cu un cielo a incercat sa intoarca pe pod, astfel incalcand linia continua. dintr-o parte a venit un r6 si a intrat in el. am ajuns cam in 10 min de la accident la fata locului. casca era blocata sub bara din fata a masinii. baiatul cu r6 cica e in stare grava la spital. motor era destul de avariat in partea din fata. pe deasupra cel cu cielo era politist. nu stiu daca avea sau nu carnet de motor, cel cu r6.

baiatul cu motorul sper sa nu moara pt ca era nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

unu cu un cielo a incercat sa intoarca pe pod, astfel incalcand linia continua.

Pentru astia nu ajung nici 20 de ani de parnaie!! Linia continua ca linia continua, dar PE POD?!?!?!

 

Bafta multa si sanatate motociclistului, sper sa fie bine!

 

PS: si apoi sa-l lase lefter pe nenorocitu de sofer si sa-l bage la racoare!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult de atat nu stiu, eram in trecere nu am putut sa opresc. nu il cunosc pe baiat si nici nu am vazut numarul. r6-le era model 2000 2001, combinatia aceea de alb cu rosu, poate isi da seama careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unu cu un cielo a incercat sa intoarca pe pod, astfel incalcand linia continua. dintr-o parte a venit un r6 si a intrat in el. am ajuns cam in 10 min de la accident la fata locului. casca era blocata sub bara din fata a masinii. baiatul cu r6 cica e in stare grava la spital. motor era destul de avariat in partea din fata. pe deasupra cel cu cielo era politist. nu stiu daca avea sau nu carnet de motor, cel cu r6.

baiatul cu motorul sper sa nu moara pt ca era nevinovat.

 

 

daca nu ai oprit, de unde ai tras concluzia ca riderul e in stare grava ??

 

unu cu un cielo a incercat sa intoarca pe pod, astfel incalcand linia continua. dintr-o parte a venit un r6 si a intrat in el. am ajuns cam in 10 min de la accident la fata locului. casca era blocata sub bara din fata a masinii. baiatul cu r6 cica e in stare grava la spital. motor era destul de avariat in partea din fata. pe deasupra cel cu cielo era politist. nu stiu daca avea sau nu carnet de motor, cel cu r6.

baiatul cu motorul sper sa nu moara pt ca era nevinovat.

 

 

daca nu ai oprit, de unde ai tras concluzia ca riderul e in stare grava ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai oprit, de unde ai tras concluzia ca riderul e in stare grava ??

 

 

 

 

daca nu ai oprit, de unde ai tras concluzia ca riderul e in stare grava ??

Unde vezi tu ca scrie ca nu a oprit?...Gata am vazut al doilea post, scuze.

 

Si eu astept cu sufletul la gura noutati si vesti bune despre starea lui.

Editat de Katy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci faza a fost asa. eu am trecut cu masina pe langa nu am putut sa opresc. m-am uitat doar si am descris ce am vazut in trecere. dupa aia mama m-a sunat si mi-a spus ce a patit si cine a fost de vina. si in seara asta mi-a spus si restul. a aflat de la o asistenta ca baiatul a murit. cica i-a intrat geamul ori de la masina ori de la casca prin ochi... spre interior, in creier.

si mi-a confirmat ca nu motociclistul a fost de vina. nu il cunosteam.

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica i-a intrat geamul ori de la masina ori de la casca prin ochi... spre interior, in creier.

 

Am vazut partea cu "cica", inteleg ca nu faci decat sa spui ce ai auzit.

 

Dar sa fim serios... I-a intrat geamu' in creier prin ochi! :cheers:

 

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan este doar un zvon... S-au mai vazut cazuri in care informatiile erau eronate... Va rog nu va grabiti cu R.I.P.-uri...

 

Off-topic: intr-un an sau doi cu siguranta numarul accidentelor grave in care sunt implicate vehicule pe 2 roti il va egala si chiar depasi pe cel incare sunt implicate strict doar "conserve"... Ce ne mai salveaza este bunul Dumnezeu ca ne-a lasat sa avem parte si de sezon urat - iarna cand suntem fortati sasam pe dreapta...

 

Asteptam vesti concrete si numai de bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca odata poate unii au inteles gresit. Am vazut accidentul, crezi ca din auzite descriam asa detaliat? apoi mama mi-a zis mai departe ce s-a intamplat cu baiatul. O asistenta i-a spus, maicamea nestiind sa-mi explice bine, ori s-a referit la viziera ca i-a intrat in ochi ori la geamul de la usa soferului. nu are treaba podul cu dn-ul sau cu e81. podul e in oras. drumul spre cta ocoleste orasul. dar mare mai e gradina ta Doame (pt cei ce s-au grabit sa conteste spusele mele)... in fine, probabil ca o sa apara si pe la tv, pe posturile din cta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cărpănosule, până se lămureÂşte treaba poți să te liniÂşteÂşti Âşi să nu mai fii aÂşa ironic, poate chiar a fost un accident acolo. Faptul că nu l-ai văzuit nu înseamnă că nu a fost, nu eÂşti omniprezent Âşi omniscient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oras? viteza maxima = 50 km/h. cielo este totusi o masina mare, nu e matiz sau ceva. cand vezi ca boul intoarce, nu poti frana??? iar o sa zica toti ca sunt carcotas. recunosc, e vina politistului ca e dobitoc si intoarce pe pod, pe linie continua. insa e si vina motociclistului. nu pentru accident, ci pentru ca nu a facut tot ce se putea ca sa se protejeze. cand mergi cu viteza legala (fie 60, ca nu merge nici dracu cu 50) e imposibil sa nu vezi din timp ca ceva nu e ok acolo pe pod. putea fi o gura de canal fara capac, cine era atunci de vina?

 

eu nu judec pe nimeni insa parerea mea e ca omul nostru cu r6 avea viteza prea mare. altfel nu vad care e problema in a frana!

 

oricum, sa speram ca moartea lui e doar un zvon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oras? viteza maxima = 50 km/h. cielo este totusi o masina mare, nu e matiz sau ceva. cand vezi ca boul intoarce, nu poti frana??? iar o sa zica toti ca sunt carcotas. recunosc, e vina politistului ca e dobitoc si intoarce pe pod, pe linie continua. insa e si vina motociclistului. nu pentru accident, ci pentru ca nu a facut tot ce se putea ca sa se protejeze. cand mergi cu viteza legala (fie 60, ca nu merge nici dracu cu 50) e imposibil sa nu vezi din timp ca ceva nu e ok acolo pe pod. putea fi o gura de canal fara capac, cine era atunci de vina?

 

eu nu judec pe nimeni insa parerea mea e ca omul nostru cu r6 avea viteza prea mare. altfel nu vad care e problema in a frana!

 

oricum, sa speram ca moartea lui e doar un zvon!

Da, viteza face diferenta intre a fi si a nu mai fi. In alta ordine de idei, mai treceti pe la fierar sa va mai pileasca dintii. Unii dintre voi chiar au nevoie, nu scapa niciodata ocazia sa muste. Posibil... daca avea viteza mica sa fi scapat mai usor. Daca s-a dus langa Manitu, sa ii fie tarana usoara si cel vinovat sa fie pedepsit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt din Medgidia. Din pacate, tin sa mentionez ca si motociclistul a avut vina lui. Din ce am inteles de la parintii mei, evenimentul a fost cam asa: conducatorul cielo-ului a incercat sa faca stanga dar nu s-a asigurat iar motociclistul l-a depasit trecand linia continua. Ambii vinovati iar rezultatul tragic din pacate. Sper sa nu aud rip-uri in Medgidia momentan :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...