Sari la conținut

Pe Pod In Medgidia, Constanta


danieI
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In Medidia sunt moto numarate pe degete.Sa incep?K5,r1,zzr600,zx6r.Mai sunt? :laugh:R1 este cel al lui Renato ccu care s-a lovit intr-un papuc pe o roata si este rupt in doua,sudat si cu cadru vopsit.Nu as merge cu ala nici pana la coltul strazii.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi insist sa vad faza cu geamu in creier prin ochi... :laugh:

1 E posibil dar hai sa nu ne certam pe tema asta pe un astfel de topic. Te rog, fa topic separat, e mai corect :)

2 Esti de-a dreptul morbid. Termina cu prostiile astea :bigstar:

 

3 Deja incep sa-mi pierd speranta ca sunt doar zvonuri. S-a mai dus un motociclist. S-a mai dus un suflet...

Dumnezeu sa-l odihneasca! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

 

ufff, scuze pt eroare. deci baiatul inca traieste, dar e in coma, plus ca are coloana rupta, e paralizat, asta este concluzia care am auzit-o de la un politist(prieten). Imi pare rau pentru el. Nu avea carnet pentru A. Politistul a scapat doar cu dosar penal pentru vatamare corporala. Nu o sa fie dat afara din servici, nu o sa se intample nimic. am aflat cam toate detaliile. se pune ca vina fiind juma-juma.

 

 

 

si nu era honda cbr, era r6. iti dai seama ca stiu cum arata unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza cu geamul prin creier ar fi de vazut pt ca geamurile de la masini se cam fac bucatele de nici un cn la accidente, nu pot intra in creier...doar daca ala din masina nu ii un cioban care sio spart geamu si si-o pus din sticla nesecurizata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Sper si eu ca sa isi revina, ce sa mai zic... in ultimele 6 luni am aproape 20 de accidente cu masina, ultimul sambata cand am spulberat un Opel Astra in intersectie la Piata sudului pentru neacordare de prioritate. Cand m-a intrebat politia de ce nu am franat le-am raspuns ca daca eram pe motocicleta eram mort si deci... asta e. sper sa nu fiu singurul care fac asa.

 

Tare de tot asta, ii spuneam si unui prieten ca asta e singurul fel in care ai putea educa soferii in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

salut

baiatul cu r6 doar ce isi luase motorul FANE , e prieten bun cu mine, si eu sunt in domeniu - la 1 an dupa accident este inca in carucior si se judeca cu el si cu politia romana

baiatu se e cat de cat bine - dar nu isi simte picioarele si nu poate merge

 

fratele lu colegu meu banica marius :P , victima accidentului FANE - prietenul meu - a incercat in momentul ala sa il evite si a depasit linia e adevarat - vroia sa il evite - fane nu prea avea experienta...si nu avea mai mult de 40 la ora...doar ce coborase de la peny cu sacosile de cumparaturi pt caini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

baiatul cu r6 doar ce isi luase motorul FANE , e prieten bun cu mine, si eu sunt in domeniu - la 1 an dupa accident este inca in carucior si se judeca cu el si cu politia romana

baiatu se e cat de cat bine - dar nu isi simte picioarele si nu poate merge

 

fratele lu colegu meu banica marius :laugh: , victima accidentului FANE - prietenul meu - a incercat in momentul ala sa il evite si a depasit linia e adevarat - vroia sa il evite - fane nu prea avea experienta...si nu avea mai mult de 40 la ora...doar ce coborase de la peny cu sacosile de cumparaturi pt caini

 

:P trage aer in piept si mai zi odata. Daca iti iese la fel de prost nu mai zi. Ba, daca si ala gandea cum gandesti tu... cred ca am gasit un vinovat pentru accident.

 

Pentru ce se judeca cu politia? Ca nu avea carnet de A?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P trage aer in piept si mai zi odata. Daca iti iese la fel de prost nu mai zi. Ba, daca si ala gandea cum gandesti tu... cred ca am gasit un vinovat pentru accident.

 

Pentru ce se judeca cu politia? Ca nu avea carnet de A?

 

1 vinovatul este soferul politist ce conducea autoturismul marca cielo - a intors pe linie continua pe trecere de pietoni la nici 5 metrii de intersectie si sensul giratoriu

 

2 motociclistul cobora cu 40 km/h - iesindu-i in fata tantalaul de gabor a incercat sa il evite pe partea stanga depasind axul drumului

 

3 dupa care a avut loc impactul - motociclistul pe nume Fane a fost izbit cu stalpul fata al masinii dupa care a fost aruncat in aer la vreo 5 - 10 m de locul impactului cazand intr-o parte de

 

bordura

 

4 urmari ale accidentului - POLITISTUL E NEVINOVAT (in acea zi era si de servici - nu in misiune) iar motociclistul Fane - coaste rupte , fisura de bazin - maini rupte picioare rupte , coloana

 

rupta - la 1 an de la accident e inca in carut - a avut zile sa mai traiasca

 

5 motorul nu a fost facut praf - rezervor infundat - codita sarita din punctele de fixare - oglinzi sparte (il avea de o saptamana cumparat cu 4 mii euro , iar acum 1 luna l-a dat cu 2400 euro)

 

6 se judeca cu politia pt ca magarul de militian era de serviciu - iar cu militianul separat

 

 

am poze cu motorul cu 2 zile inainte de accident cu mine pe el

post-42065-1242408175_thumb.jpg

post-42065-1242408214_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 motociclistul cobora cu 40 km/h - iesindu-i in fata tantalaul de gabor a incercat sa il evite pe partea stanga depasind axul drumului

 

3 dupa care a avut loc impactul - motociclistul pe nume Fane a fost izbit cu stalpul fata al masinii dupa care a fost aruncat in aer la vreo 5 - 10 m de locul impactului cazand intr-o parte de bordura

 

Observ ca ti-e prieten, imi pare rau de el, dar hai sa nu mai inflorim: la 40km/h nu zbura 10 m lovind bordura de pe contrasens in asa hal incat sa ajunga in carucior, plus ca la viteza aia franezi instant cand vezi ca e ceva aiurea, nu stai sa depasesti pe contra-sens. Ok, ala nu avea ce sa caute sa intoarca acolo, dar sa privim din ambele unghiuri ca nu e chiar ca-n poveste.

 

Salut si sanatate baiatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca ti-e prieten, imi pare rau de el, dar hai sa nu mai inflorim: la 40km/h nu zbura 10 m lovind bordura de pe contrasens in asa hal incat sa ajunga in carucior, plus ca la viteza aia franezi instant cand vezi ca e ceva aiurea, nu stai sa depasesti pe contra-sens. Ok, ala nu avea ce sa caute sa intoarca acolo, dar sa privim din ambele unghiuri ca nu e chiar ca-n poveste.

 

Salut si sanatate baiatului.

 

chiar atat avea isi aduce aminte si el si in plus de asta la 40 a ramas , el doar ce iesise de pe o strada laturalnica si avea si o sacosa in partea stanga langa ambreiaj undeva

 

soferul a intors cu scartzâituri

 

a mai si alunecat pe joc , am zis mai sus 5 - 10 m

 

vrei sa-i fac poza sa vezi ca e in carutz saracu baiat sau ce vrei sa zici , nu ma crezi ?!

 

a aiurea daca nu crezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contesta nimeni ca tipul e in scaun cu rotile, personal imi pare rau pentru el pentru faptul ca a patit-o nevinovat. Dar...

 

1. incepator + R6?!

2. de la 40 la ora, mai ales pe supersport, poti frana in mai putin de 5 metri si imi pot pune banii unde mi-e gura

3. ce cauta cu plasa pe ghidon? :P

4. echipament exista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

bah nu va mai certati atata. ala nu avea voie sa intoarca acolo, chiar si 200 de avea tot ala e de vina. meltan si sa intoarca pe pod ? :P totusi traim in romania,asa ca orice e posibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contesta nimeni ca tipul e in scaun cu rotile, personal imi pare rau pentru el pentru faptul ca a patit-o nevinovat. Dar...

 

1. incepator + R6?!

2. de la 40 la ora, mai ales pe supersport, poti frana in mai putin de 5 metri si imi pot pune banii unde mi-e gura

3. ce cauta cu plasa pe ghidon? :P

4. echipament exista?

 

1 si-a luat-o sa-si faca un moft pt ca are bani...lipsa de experienta cred ca l-a panicat sau ... nu stiu ce sa zic

 

2 fusese la penny sa cumpere ceva de mancare la caini

 

3 era prima lui saptamana de motociclist ... in sapt aia tratam cu el sa cumpar eu motorul...dar n-a fost sa fie

 

4 echipament - o geaca textila cu protectii hard si casca din poza nolan

 

inca mai are sanse sa mearga , Dumnezeu Sa-I Ajute Si Lui Si Celorlati nu numai motociclistilor !

 

 

Poate ai uitat, in mod repetat, sa pui un 1 ... inainte sa de "40" ala... sau poate nu iti merge tastatura

 

iesise de pe o straduta laturalnica si la nici 15 m nu ai cum sa prinzi 140 km/h 600 km/h 8880000000 km/h cat zici tu acolo

 

si pe deasupra de asta baiatu e legist daca intelegi ce zic, si foarte foarte calculat si temperat

 

stiu mult mai bine...nu va mai da-ti cu parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nu va mai certati atata. ala nu avea voie sa intoarca acolo, chiar si 200 de avea tot ala e de vina. meltan si sa intoarca pe pod ? :P totusi traim in romania,asa ca orice e posibil

 

 

Gresesti.

Nu avea voie sa intoarca-corect.

Dar daca totusi o face,poftim urmarile.

Imi pare rau pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti.

Nu avea voie sa intoarca-corect.

Dar daca totusi o face,poftim urmarile.

Imi pare rau pentru el.

 

 

eu pana azi nu am stiut ca este un topic cu accidentul prietenului meu...si nici el nu stie...maine am sa-i transmit

 

multumesc tuturor celor ce le pare rau in numele lui

 

aveti grija de voi ca viata e tare scumpa si nu trebuie irosita aiurea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pustiu asta mi-a dat mie add pe mess, eu stau si ma gandesc, ce (cuvant urat) mea cautati voi pe r6 la inceput? ca nu este, in orice caz, motoreta pentru incepatori. a doua la mana, la un impact de 40 la ora este imposibil sa te strici in halu` ala si sa mai sari si 10 metri. dar, lasand asta la o parte, cand o cauti, o gasesti, pentru super sport, trebuie sa fii un motorist experimentat sa stii anumite lucruri. nu, nu vreti sa intelegeti. uite ce i-a adus moftul ala, sanatate subreda, se merita? degeaba incerci sa-i iei apararea, e inutil, a cautat-o si a gasit-o. am zis-o si pe alte topicuri, o zic de cate ori vreti, alegeti-va o motoreta pana in 400 cc pentru inceput, stiu ca sunt gica contra pentru cam inceput pe 600, dar nu e chiar pentru oricine, sau macar un 600 cc mai domol, ceva care sa ierte, pe langa r6 care NU IARTA! nu vreau sa fiu eu ala care da sfaturi, dar trebuie sa inveti traficul, sa ai vreo cateva zeci de mii de km pe masina, sa ai reflexe bune pe motor pana sa te sui pe crizata aia de r6.

asfalt uscat si, in plm, bagati la cap, nu de la mine, dar mai sunt motociclisti cu adevarat experimentati pe forumul asta care va zic. degeaba mai tii partea unui pusti care acum are inca oasele rupte. DEGEABA, vrei r6, nu stii ce poate si platesti pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 vinovatul este soferul politist ce conducea autoturismul marca cielo - a intors pe linie continua pe trecere de pietoni la nici 5 metrii de intersectie si sensul giratoriu

 

2 motociclistul cobora cu 40 km/h - iesindu-i in fata tantalaul de gabor a incercat sa il evite pe partea stanga depasind axul drumului

 

3 dupa care a avut loc impactul - motociclistul pe nume Fane a fost izbit cu stalpul fata al masinii dupa care a fost aruncat in aer la vreo 5 - 10 m de locul impactului cazand intr-o parte de

 

bordura

 

4 urmari ale accidentului - POLITISTUL E NEVINOVAT (in acea zi era si de servici - nu in misiune) iar motociclistul Fane - coaste rupte , fisura de bazin - maini rupte picioare rupte , coloana

 

rupta - la 1 an de la accident e inca in carut - a avut zile sa mai traiasca

 

5 motorul nu a fost facut praf - rezervor infundat - codita sarita din punctele de fixare - oglinzi sparte (il avea de o saptamana cumparat cu 4 mii euro , iar acum 1 luna l-a dat cu 2400 euro)

 

6 se judeca cu politia pt ca magarul de militian era de serviciu - iar cu militianul separat

 

 

am poze cu motorul cu 2 zile inainte de accident cu mine pe el

 

eu ti-am zis sa incerci sa vezi daca poti sa scrii... ai dovedit ca nu. Oricum, pozele sunt priceless.

 

Dar nu ma pot abtine. Ce plua mea de poduri aveti voi ma la Medgidia? pe pod, la nici 5 metri (cu un I) de trecerea de pietoni, in send giratoriu? Lasa-ma sa ghicesc, era vizavi de pian, colt cu barul thailandez de pe pod, in fata la biserica reformata? :P

 

Doar un lucru sa tii minte. Politistul nu e cel vinovat.

 

chiar atat avea isi aduce aminte si el si in plus de asta la 40 a ramas , el doar ce iesise de pe o strada laturalnica si avea si o sacosa in partea stanga langa ambreiaj undeva

 

soferul a intors cu scartzâituri

 

a mai si alunecat pe joc , am zis mai sus 5 - 10 m

 

vrei sa-i fac poza sa vezi ca e in carutz saracu baiat sau ce vrei sa zici , nu ma crezi ?!

 

a aiurea daca nu crezi

 

Hotaraste-te... a sarit 10 m, a alunecat 15 metri, vrei sa-ti spunem noi verde in fata? Daca avea 40 nu se deplasa de langa motor. Cadea acolo pe loc.

 

Nu contesta nimeni ca tipul e in scaun cu rotile, personal imi pare rau pentru el pentru faptul ca a patit-o nevinovat. Dar...

 

1. incepator + R6?!

2. de la 40 la ora, mai ales pe supersport, poti frana in mai putin de 5 metri si imi pot pune banii unde mi-e gura

3. ce cauta cu plasa pe ghidon? :laugh:

4. echipament exista?

 

Nu sunt de acord Uzunule... poate nu ma duce pe mine mintea dar inainte de punctul tau 1 eu as adauga punctul meu 0... Carnet avea in plm?

 

1 si-a luat-o sa-si faca un moft pt ca are bani...lipsa de experienta cred ca l-a panicat sau ... nu stiu ce sa zic

 

2 fusese la penny sa cumpere ceva de mancare la caini

 

3 era prima lui saptamana de motociclist ... in sapt aia tratam cu el sa cumpar eu motorul...dar n-a fost sa fie

 

4 echipament - o geaca textila cu protectii hard si casca din poza nolan

 

inca mai are sanse sa mearga , Dumnezeu Sa-I Ajute Si Lui Si Celorlati nu numai motociclistilor !

 

 

 

 

iesise de pe o straduta laturalnica si la nici 15 m nu ai cum sa prinzi 140 km/h 600 km/h 8880000000 km/h cat zici tu acolo

 

si pe deasupra de asta baiatu e legist daca intelegi ce zic, si foarte foarte calculat si temperat

 

stiu mult mai bine...nu va mai da-ti cu parerea

 

 

eu pana azi nu am stiut ca este un topic cu accidentul prietenului meu...si nici el nu stie...maine am sa-i transmit

 

multumesc tuturor celor ce le pare rau in numele lui

 

aveti grija de voi ca viata e tare scumpa si nu trebuie irosita aiurea !

 

Nu-i transmite ca nu-l ajuta prea mult. Nu e calculat si temperat. E un meltean care a vrut sa impresioneze pixdele din oras si acum trage ponoasele. R6 nu e motocicleta de mers la penny market si venit cu plasele pe ghidon.

 

Nu lipsa de experienta la panicat. Lipsa CARNETULUI l-a panicat. Politistul normal ca e nevinovat. Si-a luat (daca si-a luat) pentru vatamere din culpa cateva zile cu suspendare si asta e. Din punctul de vedere al legii el nu a fost implicat in accident auto pentru ca celalalt nu avea carnet -> voie sa fie pe strada. Fie el legist sau maica precista, daca intelegi tu ce vreau sa zic.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca unu-ti intoarce in fata brusc o incurci si la 40 la ora....eu am patit-o pe la 40-50 am zburat vre-o 3 metri si m-am mai dus taras inca cativa metri

asa ca faza cu 40 la ora e credibila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Gresesti.

Nu avea voie sa intoarca-corect.

Dar daca totusi o face,poftim urmarile.

Imi pare rau pentru el.

pai eu tocmai la asta m-am referit. sant multi gabori care i-am vazut incalcand legea. ce sa le mai zici ca is ca echipa de fotbal, te paseaza pana te perzi singur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 si-a luat-o sa-si faca un moft pt ca are bani...lipsa de experienta cred ca l-a panicat sau ... nu stiu ce sa zic

 

 

Si acum la ce il ajuta banii? Daca se panica dadea in frane si ori oprea, ori aluneca si la 40 la ora nu patea ce a patit. Cred ca mai degraba nu a avut nici o reactie. Nici macar de panica. Sper sa isi revina. Ca politistul iese nevinovat iti spunea oricine inca de la producerea accidentului. Ca asa se intampla cam peste tot daca nu apare un pic de scandal prin presa, sau poate nici asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...