Sari la conținut

accident Orestte


roa
 Share

Postări Recomandate

pe Blvd. Copou in Iasi, inainte de plecarea la intrunirea din Targu Secuiesc... tipic, U-turn sofer auto, fara a se asigura.

Am vorbit cu el adiniauri, este la primiri urgente Sf. Spiridon, pe targa si cu guler cervical; speram sa nu fie grav, asteptam vesti de la spital;

cred ca este al 7-lea accident moto recent in Iasi datorita neacordarii de prioritate :bounce:

iar in acest caz nu se pune problema lipsei de experienta

 

Insanatosire grabnica si sa fii pe motor la Gheorghieni!

Editat de roa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie totul OK, si insanatosire grabnica. Gulerul cervical nu spune nimik, este obligatoriu a fi montat in orice accident de circulatie.

 

Asadar, s-auzim numai de bine :crack:

 

Cat despre conservar... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire rapida!! atentie mare la masini ... deci eu le sparg geamu numai daca o sa imi zgarie viitoare iubire :crack: :bounce: in rest :crack: numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie doar vanatai. insanatosire grabnica, Orestte! mai dati-ne detalii despre starea pacientului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi 8.7.2005 ma deplasam pe copu sa ma duc sa alimentz cu benzina sa plec la tg secuiesc....la un moment dat vad in fata un automobil wv polo exactcu 5 m sa ajung langa el intoarce in loc....am pus frana brusc , si am intors motorul ca sa nu fac impact frontal cu el....motorul s-a izbit de masina si bordura iar eu pe acostamentul de tramvai m-am tarat 10 m a venit salvarea imediat si m-a dus la spital unde mi-a fac investigatii INAFARA DE PICIOR....OMU cu masina sustinea ca e nevinovat insa politia a cercetat si a dat verdictul EFECTUAREA MANEVREI L;A STANGA FARA A SE ASIGURA...IN FINE in tot acest timp cat am fost la spital cu niste plagi lla picior umar sold NU STIAM CA AM FRACTURA LA LABA PIC lucru care l-am alat seara la ora 22 dupa ce m-am dus sa-mi fac raza ca ma durea piciorul foarte tare tre sa fac repaus o luna :bounce: ....in fine trasnsmit si pe acesta cale sa fiti cat mai prudenti

spre sa ajung la gheorgheni si ma oftic ca nu am ajuns la tg secuiesc...asta este

la acelasi picior mai am 3 tije de metal si e bine ca nu m-am atins acel loc MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA AM SCAPAT DOAR CU ATAT

P.S. nu aveam "viteza"maxim maxim 60-70

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat si suntalaturi de mine. MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INSANATOSIRE GRABNICA...

ce m-au trecut transpiratiile reci cand am vazut ca nu rasp. la telefon si eu tocmai intram in iasi... puteam sa jur ca ceva nu e bine... si acum imi amintesc cand mi-ai raspuns la tel si mi-ai spus ca ai avut accident cum m-au luat fiorii.

Ai multa grija cu laba piciorului... multe oase acolo... stiu durerea este maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te faci repede bine Orestte! E pacat ca petreci o parte din sezon tintuit de fractura, bine ca macar ai numai cu atat, desi si atat e prea mult. Esti un exemplu clar ca nici experienta nu te scapa de tampiti, daca ai ghinionul sa dai de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un exemplu clar ca nici experienta nu te scapa de tampiti, daca ai ghinionul sa dai de ei.

asta asa e

si eu o stiam nu e primul accident grav prin care trec si sigur nici ultimul trebuie doar sa faci tot posibilul sa nu te "avanti" adica sa mergi cat mai regulamentar si cat mai incet.....eram hotarat ca prima investitie majora care vroiam sa o fac e sa-mi fi luat o vesta si genunchere full protection.. eee acum chiar maine dau comanda ...ma fac bine si sper sa ajung la gheorgheni daca nu sigur la sibiu :bounce:

inca odata multumesc baetilor care au fost alaturi de mine azi la accident si politie fara ei O LUAM IN GURA ca nenea avea avocat si se tinea tare insa avocatul meu a fost mai tare :crack:

inca o chestie dupa ce am incheiat tot cu omu l-am rugat frumos exact asa am zis "va rog data viitoare sa va uitati in oglinda...EL: cum nici acum nu ti-ai dat seama ca tu esti vinovat si ca nu are rost sa facem circ aici"

asta da dovada ca nu a inteles nimic si ca poate recidiva

v-am pupat ...ma duc la somn ca am criza de durere si nu mai pot sta treaz :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...