Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

eu am nevoie de electromotor ca mi s-au rupt filamente de pe rotor care este explicatia nu stiu dar e praf si am nevoie urgent de un electromotor ca pierd vara

............................

gata am facut rost!

Editat de mwcrc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

revin cu ce mai am de vanzare :

 

semnalele fata+spate - 120 roni

 

stop spate ( cu suportul putin crapat ) = 70 roni

 

gps tracker cu gsm nou = 350 roni

 

set de 2 proiectoare , din care unu cu geamul crapat = 60 roni

 

oglinzi Iron cross cu semnalizari incorporate = 250 roni - au fost folosite exact 100km . fiind incepator , nu m-am impacat cu ele , asa ca am trecut la alea vechi .

 

ca sa nu mai existe probleme de genul " nu mi-ai raspuns la pm " , las si un numar de telefon : 0727644696 . raspund in fiecare zi intre orele 06.30 - 23.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu eu am constatat defectiunea statorului ci un mecanic.Dus,masurat,desfacut,constatat,platit.Azi alerg cu statorul dupa mine sa vad daca se mai poate face ceva cu el....

 

Salut !

Ce-ai mai facut ?

Am fost plecat din tara cand incercai sa dai de mine si mi s-a prelungit sederea.

Totul sub control ? Ai rezolvat motorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Razvane.Am rebobinat statorul.Astazi il vor pune pe motor.Sper ca va fi ok.Vorbim

Omule, iti dau si eu un sfat,poate te ajuta.In cazul in care stiai ,nu te supara ca ma bag.

Atunci cand pui capacul la loc nu uita sa pui si garnitura.Daca aia veche nu mai este buna pune una noua,sa nu pui mastic din ala termorezistent,garnitura are si rol de distantier.Eu am patit-o si am dat din nou capacul jos etc.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am nevoie de electromotor ca mi s-au rupt filamente de pe rotor care este explicatia nu stiu dar e praf si am nevoie urgent de un electromotor ca pierd vara

............................

gata am facut rost!

 

 

de unde ai facut rost de electromotor....am si eu nevoie de unul pentru virago 1100 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Razvane.Am rebobinat statorul.Astazi il vor pune pe motor.Sper ca va fi ok.Vorbim

 

Spune-mi te rog cum merge cel rebobinat, deoarece se pare ca am aceeasi problema.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi te rog cum merge cel rebobinat, deoarece se pare ca am aceeasi problema.

 

Multumesc,

deocamdata ok,am facut doar teste caci si releul imi este dus.am pus un alt releu de la o alta mobra si deocamdata imi incarca 13,4-13,9.....rezonabil.mai am de curatat carburatoarele si reglat tachetii,abia apoi o voi pune pe drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata.Astazi am pus motorul pe asfalt.Alternator rebobinat,releu incarcare de Honda Transalpina(incarca 14.2 super ok),curatat (in adevaratul sens) bucata cu bucata carburatoarele,reglate,,reglat tachetii si.....merge ca un ceas elvetian multumita mesterului Marcel caruia ii multumesc enorm.Asfalt uscat tuturor si sa avem un sezon bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva un ghidon de vanzare? multumesc.

 

 

Vezi daca'ti place asta. Diametru 22.

Casca este masura M daca e cineva interesat.

 

Bafta.

 

Salutare viragisti,

 

Are cineva idee cine face rezervoare custom?

 

Numai bine

 

Sint niste baieti prin Prelungirea Ghencea DYNAMITE MOTORS.

 

Al meu e facut la ei, dar inainte s'o iau eu, asa ca nu stiu despre preturi.

 

Bafta.

post-65357-0-79082300-1307257830_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi daca'ti place asta. Diametru 22.

Casca este masura M daca e cineva interesat.

 

Bafta.

 

 

 

Sint niste baieti prin Prelungirea Ghencea DYNAMITE MOTORS.

 

Al meu e facut la ei, dar inainte s'o iau eu, asa ca nu stiu despre preturi.

 

Bafta.

 

mersi,dar pe mine ma intereseaza ghidonul original.numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea.Stie cineva daca potrivesc jugurile de Drag Star pe Virago 535? Daca nu, atunci de la ce modele as putea adapta juguri mai late? Merci dinainte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"salut la toata lumea.Stie cineva daca potrivesc jugurile de Drag Star pe Virago 535? Daca nu, atunci de la ce modele as putea adapta juguri mai late? Merci dinainte !"

 

Am pus eu juguri mai late.Se poate dar e un pic de munca.Tre' sa treci neaparat pe la strungar sa faci:axul dintre cele 2 juguri ,niste inele de strangere pt ca telescoapele de virago sunt mai subtiri,distantiere etrier,ax roata fata mai lung si cam atat.Eu avand strung acasa mi-a fost mai usor.Spor la treaba!Merita investitia din punctul meu de vedere.

 

poze:

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=372034&selpic=0&zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva vre-un "pont" pt suport de coburi?Am coburi dar nu am suport pt ele si ma cam tenteaza sa le folosesc.

 

eu am primit suporti de pe un intruder si am gaurit aripa ca sa potriveasca la gauri.

poti sa-ti faci din teava ceva simplu (in forma de "U"), oricum nu prea se vad, sa-ti potriveasca cu coburile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am primit suporti de pe un intruder si am gaurit aripa ca sa potriveasca la gauri.

poti sa-ti faci din teava ceva simplu (in forma de "U"), oricum nu prea se vad, sa-ti potriveasca cu coburile.

Cred ca asta voi face pana la urma,imi voi confectiona eu suportii....este mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asta voi face pana la urma,imi voi confectiona eu suportii....este mai ieftin.

 

 

Spor la treaba!

 

Sa ne arati si noua cum au iesit.

 

Si pe mine ma bate acelasi gind, sa-i confectionez singur.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a pus cineva cauciuc de 150 pe virago ? cum se comporta ?

 

La fel ca cel de 140..vorbim aici de ,,10 mm" diferenta ..adica ,,mai nimic".Se simte in schimb la bani ca la ,,ochi" nu se observa .Daca pui mana pe el mai ieftin se justifica investitia.Ca tinuta de drum,franare..etc este ,,la fel".

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...