Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acelas format il am si eu dar sunt pe led si iti zic sigur ca atunci cand bate soarele spre ele abia se observa, mai ales ca sunt cromate si luceste cromul la soare...din cate stiu eu :))))

 

Aceleasi semnale le am si eu pe spate, sunt foarte faine. Se vad foarte bine si pe soare puternic, dar sunt pe halogen, nu pe led. Am vazut si model pe led, care intr-adevar nu se vedeau asa bine ziua.

 

9a7b257d.jpg

8177ee97.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceleasi semnale le am si eu pe spate, sunt foarte faine. Se vad foarte bine si pe soare puternic, dar sunt pe halogen, nu pe led. Am vazut si model pe led, care intr-adevar nu se vedeau asa bine ziua.

 

9a7b257d.jpg

8177ee97.jpg

 

Ce sa zic... sa le stapanesti sanatos!!! Oricum frumos exemplar ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respecte si tot tacamul cuvenit...am o problema ,imi tot pacane lantul la al meu virago xv 250 /1989 :( ce se poate face .. ..sau stiu eu daca are cineva un lant nu neaparat nou ..dar deh la un pret mai mic...astept un pm

 

Salut, dupa câte știu eu lanțul păcăne dacă este prea strâns, adica întins la maxim, el ar trebui sa aibă cam 1 cm abatere. (să mă corecteze cei experimentați dacă greșesc).

Dacă vrei să îl scjhimbi, înainte încearcă și tu o soluție de curățare și apoi gresare.

Să aveți o zi bună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tare mult...aveam putin...si faceam o gaura in buget de care chiar nu aveam nevoie..acum am descoperit o alta problema...dupa ce am spalat/uns lantul... am gasit ca acea( za) de prindere a lantului ..aceea ce are o agrafa ...acolo pacane.. si cind dau lantul peste pinion...pare putin mai lunga.. ce ar trebui sa fac..sa schimb lantul..sau se poate schimba doar acea( zaua) ...sau cum ii zice:) astept parerile si sfaturile tuturor...eu sunt novice si atunci ma ghidez dupa ceea ce zic cei care au oricum mai multa experienta decit mine .. multumesc inca odata ...si tot binele fie cu voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tare mult...aveam putin...si faceam o gaura in buget de care chiar nu aveam nevoie..acum am descoperit o alta problema...dupa ce am spalat/uns lantul... am gasit ca acea( za) de prindere a lantului ..aceea ce are o agrafa ...acolo pacane.. si cind dau lantul peste pinion...pare putin mai lunga.. ce ar trebui sa fac..sa schimb lantul..sau se poate schimba doar acea( zaua) ...sau cum ii zice:) astept parerile si sfaturile tuturor...eu sunt novice si atunci ma ghidez dupa ceea ce zic cei care au oricum mai multa experienta decit mine .. multumesc inca odata ...si tot binele fie cu voi

 

Salut, din pacate nu ma pricep atat de tare la motociclete, intrucat si eu sunt incepator, la masina era alta problema. Nu stiu ce sa zic, ataseaza o poza, nu imi pot da seama daca nu vad. poate cei care au umblat pe la lant te pot ajuta.

Bafta.

Editat de M.I.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari,stie careva dimensiunile la filetele de pe ghidon(vreau sa-mi fac niste inaltatoare si nu am tp sa-mi demontez ghidonul sa masor filetul,pasul,etc) pls,mi-ar fi de mare ajutor si mie si la maistor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari,stie careva dimensiunile la filetele de pe ghidon(vreau sa-mi fac niste inaltatoare si nu am tp sa-mi demontez ghidonul sa masor filetul,pasul,etc) pls,mi-ar fi de mare ajutor si mie si la maistor :)

Din cate stiu la virago 535,inaltatoarele sunt ca la mine, la virago 1100.Prinderile pe jug sunt,suruburi M10x1,5,si in inaltatoare suruburile,ce strang ghidonul sunt M8x1,5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain,dau o bere :)

 

Iti recomand sa le masori totusi... Eu am avut 535,voiam inaltatoare,asa ca am facut schimb de risere cu o alta viroaga 535 care avea inaltatoare dar voia ghidonul original.Prezoanele lui nu imi intrau mie in jug,iar prezoanele mele ii jucau lui in jug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa rezolvat!demontat ghidon,scos inaltator vechi,facut unul nou,masurat,montat=tot ii ceas!revin cu poze

ieftin si bun :)

 

 

de ce mama naibii e asa greu sa scriem corect nu inteleg... o fi limba romana o enigma si noi nu stiam... oare v-ar placea sa scriem toti asa: azi miam luat o motocicleta virago si i-mi pla-ce mult de tot, dar are decat 535 centimetrii cubii si are o problema l-a motor dar sa rezolvat usor ca stiu eu un baiat care lam cunoscut l-a noi in orash.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Va salut,

Stie cineva unde pot gasi embleme de rezervor pentru virago?

atasez o poza cu emblema pe care o doresc.

 

Si pe mine m-ar interesa astea, daca stie careva sa ne zica unde s-ar putea gasi. mi-e teama insa ca nu vom gasi.

post-67793-0-43564500-1339269750_thumb.jpg

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Eu mi-am luat cu bani marunti de pe ebay astea

 

Da, stiu modelul si te inteleg de ce nu le montezi... :cheers: Au asa, un aer ieftin. Stiu ce zici. Insa alea de le cautam noi arata chiar super, nu? Cred ca-s cele originale.

 

Bine, la a mea, pe rezervor, scrie din fabrica "Route 66" - nu prea imi place nici ce scrie si nici cum e scris... de-aia, in caz ca as gasi embleme din cele misto, as schimba logoul "Route 66".

post-67793-0-00204900-1339276574_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-ar interesa astea, daca stie careva sa ne zica unde s-ar putea gasi. mi-e teama insa ca nu vom gasi.

Astea-s cele mai faine patch-uri de pe rezervor.., sunt pe ultimele modele fabricate pana in 2003 .Sunt metalice .Si eu am din alea aurii , dar sunt din nylon.Nici eu nu le montez deocamdata.Le-am dat jos de pe rezervorul violet , care era de prima data pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cred ca o sa ajung la ceva gen v-twin sau pun ceva de drag-star, cu toate ca ar insemna kitsch eu avand virago, ceva in genul de mai jos.

Daca gasiti ceva interesat va rog sa postati.

post-67438-0-88032200-1339394471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se dezmembreaza virago 535 . Este a unui prieten , asa ca cel mai bine il sunati pe el la numarul :0749105840- Ionut. Se poate da si intreaga pe la vreo 1000E . Motor are o bataie si omu nu mai are nici un chef sa o desfaca .

 

1. far - 50E

2. coburi+suporti+gentuta scule - 50E

3. cdi- 100E

4. ornamentele cromate de la bujii - 50lei/buc

5. comenzi avansate - 100E

6. capacele ovale - 100lei/buc

7. saua intreaga - 50E

8. spatar - 50E

9. pompa benzina - 50E

10. vitezometru - 50E

11. carburatoare - 100E

12. motor intreg fara caburatoare - 150E

13. rezervor modificat din fibra , de capacitate mare - 100E

14. tobe custom - 100E

15. ghidon cu inaltatoare - 50E

16. aripa spate + stop - 100E

17. semnalizari fata - 100lei

18. furca + juguri - 100E

19. aripa fata - 50E

20. cric - 100lei

21. instalatie electrica fara cdi - 100E

22. roata fata cu camera si cauciuc + disc - 100E

23. roata spate cu camera si cauciuc + tambur - 100E

24. pompa frana + furtun + etrier - 50E

25. releu incarcare - 50E

26. cadru cu acte , itp 2014 - 200E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anumite repere ar merita niste poze

(2,5,6,7,8,13,14,15...)

N-are nicio poza cu mobra intreaga?

Stii daca amortizoarele spate le mai are?

:cheers:

http://www.motocicli...age__p__3151188

http://www.motocicli...age__p__3129569

 

Motor are o bataie si omu nu mai are nici un chef sa o desfaca .

 

merge bine , am mers cu ea .

 

Pfff ... carb-uri si comenzi avansate .... si fix acuma cand n-am buget de nici un fel .... :(

Editat de Orvo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cea mai mare incredere , da-ti un telefon . am mers cu motorul acum cateva saptamani si mergea bine . dar duminica cand omu se intorcea acasa la tulcea , a inceput sa-i bata motorul ( nu stiu cum sau in ce fel ) , asa ca s-a hotarat sa o dezmembreze . momentan , motocicleta e intreaga .

poze aici : /index.php?/topic/679242-dezmembrez-virago-535/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se dezmembreaza virago 535 . Este a unui prieten , asa ca cel mai bine il sunati pe el la numarul :0749105840- Ionut. Se poate da si intreaga pe la vreo 1000E . Motor are o bataie si omu nu mai are nici un chef sa o desfaca .

 

1. far - 50E

2. coburi+suporti+gentuta scule - 50E

3. cdi- 100E

4. ornamentele cromate de la bujii - 50lei/buc

5. comenzi avansate - 100E

6. capacele ovale - 100lei/buc

7. saua intreaga - 50E

8. spatar - 50E

9. pompa benzina - 50E

10. vitezometru - 50E

11. carburatoare - 100E

12. motor intreg fara caburatoare - 150E

13. rezervor modificat din fibra , de capacitate mare - 100E

14. tobe custom - 100E

15. ghidon cu inaltatoare - 50E

16. aripa spate + stop - 100E

17. semnalizari fata - 100lei

18. furca + juguri - 100E

19. aripa fata - 50E

20. cric - 100lei

21. instalatie electrica fara cdi - 100E

22. roata fata cu camera si cauciuc + disc - 100E

23. roata spate cu camera si cauciuc + tambur - 100E

24. pompa frana + furtun + etrier - 50E

25. releu incarcare - 50E

26. cadru cu acte , itp 2014 - 200E

Tare de tot ! Eu am reusit sa vand viraga mea 535 din '93 (cauciuc Michelin fata nou, spate 90%, bujii noi, coburi, sissy, comenzi avansate, gentuta scule fata, manere piele cu franjuri, etc) cu 'fenomenalul' scor de 1600 Euro in timp ce prietenul tau o vinde pe bucati la 'modicul' pret de 2200 Euro ! Baiat destept si rabdator pt ca stie sa vanda ! Respect ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat-o pe a mea cu 1900E cam in aceleasi conditii . una peste alta , nu toata lumea are bani de piese noi , asa ca preturile puse el sunt de bun simt . daca intreaga nu a reusit sa o dea , plus ca i s-a intamplat si beleaua cu motorul , asta e .numai comenzile avansate luate de pe louis sunt vreo 500E cel putin ,iar el le da cu 100E . asta e afacere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...