Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci si eu I'm in.

 

Zic ca ar fi util ca sa tragem linie si sa punem un post cu:

 

- lista participanti Breaza;

- pana la ce ora suntem si asteptam maine la ARC?

- traseul urmat (DN1, buftea,...)

- prima oprire o benzinarie? sau venim cu plinul facut datorita preferintelor legate de benzina?

 

si alte info specifice pt astfel de deplasari in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:crack: :crack:

 

Am gasit acolo un topic legat de vibratia pe care o acuz si eu dar nu m-a lamurit foarte tare. Vroiam sa va intreb si pe voi: la plecarea spre Breaza aveam rezervorul plin si chiar ma minunam ca parca nu mai simteam asa tare vibratiile la peste 100 km/h [motiv pentru care am tinut pasul cu brio]. La intoarcere, dupa Cheia, nu ma mai simteam deloc confortabil peste 90 km/h .... Este posibil si sa fi fost eu mai obosit sau credeti ca ar putea avea legatura (si) cu o greutate mai mare / mai mica a motorului ? [totusi, e vorba de un rezervor de 14 litri :crack: ].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee de unda sa-mi cumpar si eu un stop pe sapte ca al meu e prea mic si are o pozitie aiurea ,adik e princ cumva pe un suport artixanal de numar(unde e si numarul fixat). Ash vrea sa-mi pun si eu stop mia mare adik care as semene cu ala oricginal si sa-mi mut numarul jos ,pt ca azi am ramas fara lumini pe spate din cauza chinezariei din spate de acolo.

 

Ms mult si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack:

 

Am gasit acolo un topic legat de vibratia pe care o acuz si eu dar nu m-a lamurit foarte tare. Vroiam sa va intreb si pe voi: la plecarea spre Breaza aveam rezervorul plin si chiar ma minunam ca parca nu mai simteam asa tare vibratiile la peste 100 km/h [motiv pentru care am tinut pasul cu brio]. La intoarcere, dupa Cheia, nu ma mai simteam deloc confortabil peste 90 km/h .... Este posibil si sa fi fost eu mai obosit sau credeti ca ar putea avea legatura (si) cu o greutate mai mare / mai mica a motorului ? [totusi, e vorba de un rezervor de 14 litri :crack: ].

 

nu cred sa fie o legatura directa intre greutate si vibratie! La hibridul tau nu ma mira insa nimic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iacomia: Stiu ca sunt cam scumpe dar incearca pe www.highwayhawk.com, iei codul stopului care-l doresti pt Virago si trimiti un mail cu codul la moto@motoland.ro sa-i intrebi cat costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee de unda sa-mi cumpar si eu un stop pe sapte ca al meu e prea mic si are o pozitie aiurea ,adik e princ cumva pe un suport artixanal de numar(unde e si numarul fixat). Ash vrea sa-mi pun si eu stop mia mare adik care as semene cu ala oricginal si sa-mi mut numarul jos ,pt ca azi am ramas fara lumini pe spate din cauza chinezariei din spate de acolo.

 

Ms mult si asfalt uscat

mai poti incerca la Louis sau Polo, la louis am vazut ca au reduceri luna asta la un stop spate.

eu tip ionut din bistrita care aduce marfa saptamanal din germania, vezi forumul

Bafta!

 

vine cineva azi la arc????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor care aveti Virago, cand veniti la intruniri gen Arc mai mult curaj si prezentati-va ca sa ne cunoastem!... :crack:

 

Poate ca sunt mai timizi... dar ii primim oricum cu :crack:

 

 

Salutare Grup! Ma numesc Amalia si sunt pasager de Virago! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce grup, unde grup, hop si eu... eu am virago cu pasager fotograf :crack: ma rog, e la inceputuri, dar promite...

Purghy, poate nu toti posesorii de virago sint asa sociabili ca cei din "Grupu' de la ora 8"

am vb cu atw, poate in wkend maltratam ambreiajul, sa vedem si noi ce zace inauntru si din ce cauza este atat de TARE... cablul nu este sigur vinovat, a fost uns de curand si se misca foarte usor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri :crack:

 

Fotograf in devenire , cine vine cu noi are poza in mers asigurata :crack: Numai sa stea putin in paralel cu noi la depasiri ca altfel iese miscata... sau iese numai peisajul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce grup, unde grup, hop si eu... eu am virago cu pasager fotograf :crack: ma rog, e la inceputuri, dar promite...

Purghy, poate nu toti posesorii de virago sint asa sociabili ca cei din "Grupu' de la ora 8"

 

 

:crack: :crack: mai sunt locuri GRUPUL DE LA ORA 8, sau trebuie sa incerc la GRUPUL DE LA ORA 9? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mah , plimbati-va voi si pentru atii....

Altii n-are timp nici sa respire nici n-are timp sa iasa la Arc.

In schimb alti face festivaluri....

Va invit pe toti vineri 22 sept orele 19:30 la cinema Europa in deschiderea Anim'est( festi int'l de animatie)

cu sau fara motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...