Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana la urma ma lamureste si pe mine cineva cum e cu uleiul la virago 535?

Ms anticipat

 

Eu folosesc ulei marca Mobil 1 10W40,este un ulei foarte bun,parerea mea personala,5000 de km poti sa mergi lejer cu uleiul asta.Vara cand e cald ca dracu eu schimb uleiul intre 3000-4000 km nu las pana la 5000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu imi permit alt motor decomdata nu se pune problema pretului uleiului.

O sa incerc Motul 10W40 mai ales ca vine si frigul, sper sa gasesc in Bucuresti, ca aici in Franta nu am vazut decat Castrol si BP plus inca cateva marci de ale lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de problema ridicata de Noogal,rateurile din toba sunt semn al unei probleme?sau e ceva normal?

 

iar la tobele intermediare se gasesc doua suruburi care se pot desfileta?stie cineva la ce servesc?de ce sunt puse acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hrm...tehnologia ma omoara cand vine vorba d forumuri...sper sa nu postez unde nu trebe si sa nu repet ceva deja postat ( sa stiti ca am cautat inainte sa postez )...am virago d 250 de ieri :friends: ...inca nam poze dar o sa ma laud si cu ele curand...deocamdata as vrea sa stiu unde pot gasi o carte tehnica, un manual-ceva...sunt "bomba" in materie dar foarte dornic sa invat...criticati si dati sfaturi pentru posturi viitoare ca daca nu tot cu de astea va stresez :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi.......Si noroc cu noua ta"motoreta".....sper sa ai parte numa de drum uscat si fara gropi si lipsit de incidente......si eu am una de 535cc de o luna jumate si permisul de nici o luna si deja am facut 1000 de km si sigur mai fac inca 1000 pana se termina anu' de manual nici eu nu am dar poate pot face rost.....dar nu promit nimic....am sa incerc.....hai ca mai vb.AHOI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hrm...tehnologia ma omoara cand vine vorba d forumuri...sper sa nu postez unde nu trebe si sa nu repet ceva deja postat ( sa stiti ca am cautat inainte sa postez )...am virago d 250 de ieri :friends: ...inca nam poze dar o sa ma laud si cu ele curand...deocamdata as vrea sa stiu unde pot gasi o carte tehnica, un manual-ceva...sunt "bomba" in materie dar foarte dornic sa invat...criticati si dati sfaturi pentru posturi viitoare ca daca nu tot cu de astea va stresez :laugh:

 

salutari...uite de aici poti sa iei cam toate manualele, inclusiv pt 535-ul tau...daca stii sa folosesti un ftp e simplu...

adresa: ftp://motohub1.no-ip.info

user: anonymous

 

bafta la citit (daca nu stii, da-mi un semn ca ti-l trimit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde si la ce pret pot gasi suportul de plastic pentru numar?

In spate aici..... stiti voi!!! (Inca un motiv sa pun o poza :friends: .............)

 

Eu am gasit doar intarg la Vitan cum intrii in stanga de tot, la magazinele cu piese. E cam 15 lei.

 

--- Mesaj completat în 07 Oct 2007 08:36 -------------

salutari...uite de aici poti sa iei cam toate manualele, inclusiv pt 535-ul tau...daca stii sa folosesti un ftp e simplu...

adresa: ftp://motohub1.no-ip.info

user: anonymous

 

bafta la citit (daca nu stii, da-mi un semn ca ti-l trimit)

 

Ai idee ce parola trebuie bagata pe ftp-ul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde si la ce pret pot gasi suportul de plastic pentru numar?

In spate aici..... stiti voi!!! (Inca un motiv sa pun o poza :laugh: .............)

 

Salut,

uite aici link-ul unde chiar eu am cautat asa ceva...

/index.php?showtopic=133281

... eu n-am avut rabdare sa-mi mai cumpar suport si am gaurit numarul... :laugh:

Poate te ajuta!

+ ca a mai vrut cineva sa-mi vanda unul (cam 5 lei), dar pe alt forum care acum nu este functional si nu-i pot lua datele de contact. O sa-ti dau datele aluia cand o merge forumul.

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

uite aici link-ul unde chiar eu am cautat asa ceva...

/index.php?showtopic=133281

... eu n-am avut rabdare sa-mi mai cumpar suport si am gaurit numarul... :laugh:

Poate te ajuta!

+ ca a mai vrut cineva sa-mi vanda unul (cam 5 lei), dar pe alt forum care acum nu este functional si nu-i pot lua datele de contact. O sa-ti dau datele aluia cand o merge forumul.

:friends:

 

 

 

 

 

Merci mult!

O sa fac incercarea la vesta! Trec zilnic pe acolo cand merg la munca! Nu m-am gandit sa opresc odata! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hrm...tehnologia ma omoara cand vine vorba d forumuri...sper sa nu postez unde nu trebe si sa nu repet ceva deja postat ( sa stiti ca am cautat inainte sa postez )...am virago d 250 de ieri :friends: ...inca nam poze dar o sa ma laud si cu ele curand...deocamdata as vrea sa stiu unde pot gasi o carte tehnica, un manual-ceva...sunt "bomba" in materie dar foarte dornic sa invat...criticati si dati sfaturi pentru posturi viitoare ca daca nu tot cu de astea va stresez :laugh:

Sorry vad ca nu reusesc sa fac rost......oricum am observat ca cineva sa oferit.....!!!

 

--- Mesaj completat în 07 Oct 2007 09:57 -------------

salutari...uite de aici poti sa iei cam toate manualele, inclusiv pt 535-ul tau...daca stii sa folosesti un ftp e simplu...

adresa: ftp://motohub1.no-ip.info

user: anonymous

 

bafta la citit (daca nu stii, da-mi un semn ca ti-l trimit)

Daca ai manualul mi-l trimiti pe mail?IceLordHellFire@personal.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai manualul mi-l trimiti pe mail?IceLordHellFire@personal.ro

 

Salut IceLord,

Manualele sunt mari ca dimensiune si nu pot fi trimise pe mail. (au cca. 40-50 mb)

Daca vrei, lasa-mi un ID de mess si cand ne nimerim online iti trimit eu...

:friends:

 

vezi daca gasesti ceva si pe aici... http://www.tanga-moteurs.ro/service/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut IceLord,

Manualele sunt mari ca dimensiune si nu pot fi trimise pe mail. (au cca. 40-50 mb)

Daca vrei, lasa-mi un ID de mess si cand ne nimerim online iti trimit eu...

:friends:

 

vezi daca gasesti ceva si pe aici... http://www.tanga-moteurs.ro/service/

Ahoi Philip_HD!!!!Merci de info...chiar m-am apucat de download!!!Raman dator!!!

 

--- Mesaj completat în 07 Oct 2007 11:46 -------------

hrm...tehnologia ma omoara cand vine vorba d forumuri...sper sa nu postez unde nu trebe si sa nu repet ceva deja postat ( sa stiti ca am cautat inainte sa postez )...am virago d 250 de ieri :laugh: ...inca nam poze dar o sa ma laud si cu ele curand...deocamdata as vrea sa stiu unde pot gasi o carte tehnica, un manual-ceva...sunt "bomba" in materie dar foarte dornic sa invat...criticati si dati sfaturi pentru posturi viitoare ca daca nu tot cu de astea va stresez :laugh:

Ahoi!!!Vezi ca ai un mesaj in inbox, ti-am trimis eu....e o invitatie....asteptam raspuns!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 21:22 -------------</small><br/>http://www.tanga-moteurs.ro/service/

 

Incearca aici poate ai bafta!!!Ca si eu am primit de la colegii motociclisti!!!

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 21:25 -------------</small><br/>

noroc , sunt si eu nou pe aici

caut dar fara succes un manual pt yamaha drag star 1100 din 08 2000

poate ma ajuti si pe mine.

merci

Vezi ca tre sa fie si forum pentru drag star.......poate ei te pot ajuta mai bine......ca m-am uitat pe site si nu e!!!!

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 21:43 -------------</small><br/>Salutari!!!Cine imi spune si mie cum a-si putea sa golesc toblele la un Virago XV535 din 1997?Se merita?Am treaba cu baietii de la rutiera sau ma rog ceilalti?......azi am vazut un alt Virago de 535 din 1995 si suna altfel tobele erau la fel dar sunau altfel, si ma intrebam de ce suna altfel, oare sunt golite!!!HELP ME :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutor! am schimbat ambreiajul la Virago 535 (discuri, arcuri, cablu, etc) si acum e imposibila, adica sta ambreiata, nu mai intra in viteze ca lumea, nu mai gasesti neutralul nici daca il cauti cu lumanarea, e smucita ca dracu. Mecanicul zice ca sunt arcurile prea tari si ca trebuie "rodata" putin. Asa o fi? Mie mi-e frica sa nu-i paradesc cutia de viteze in felul asta...Voi ce sfat imi dati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutor! am schimbat ambreiajul la Virago 535 (discuri, arcuri, cablu, etc) si acum e imposibila, adica sta ambreiata, nu mai intra in viteze ca lumea, nu mai gasesti neutralul nici daca il cauti cu lumanarea, e smucita ca dracu. Mecanicul zice ca sunt arcurile prea tari si ca trebuie "rodata" putin. Asa o fi? Mie mi-e frica sa nu-i paradesc cutia de viteze in felul asta...Voi ce sfat imi dati?

Parerea mea personala ca nu ai nevoie de sfaturi ,fiinca totul e ok,chiar ca trebuie rodate.Cutia de viteza nu o sa pateasca nimica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar e normal sa faca asa urat? eu ma gandeam sa-i pun arcurile alea vechi si moi la loc...alt reglaj in afara de cel de la maneta de ambreiaj nu exista?

Nop ,nu se poate regla altfel ,sper ca mecanicul tau a facut o treaba buna.Dupa cativa Km si dupa cateva schimbari totul va fi ok,ma gandesc ca nu esti obisnuita cu rigiditatea schimbatorului de viteza si ti se pare rigid si altfel.Te obisnuesti.Arcurile vechi poti sa le pui inapoi dar nu cred ca e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...