Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

ok, o sa ma duc azi inapoi la mecanic sa-l rog sa o mai desfaca o data sa vedem ce se intampla. daca merge la fel, dau mai multe ture cu ea, poate se mai lasa arcurile.

Multumesc!

Np,poti sal inchipui cand ai schimbat totul ,discurile,arcurile ca este altfel si mai rigid ,cum se uzeaza un pic si discurile totul va fi ok.

Asfalt uscat . :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hey,

 

Aveti cunostinta de un cablu de kilometraj de XV 535 ?

 

Mi s-a desprins in mers si probabil i-a sarit chestia aia care se rotea...oricum, mecanicul mi-a zis ca-mi trebuie cablu nou. La comanda, in Cotroceni, mi-au zis ca dureaza pana-n 3 saptamani...:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa-mi zica careva cam care e pretul unui litru de ulei de motor Motul 10W40 pentru Virago 535. SI daca stiti unde as putea gasi v-as multumi de 2 ori.

 

A si inca ceva: Mi-am luat un set de faruri aditionale de la Louis in schimb nu mi-a trecut prin cap ca imi trebuie si un intrerupator. Are cineva unul pentru montat pe ghidon sau il comand si astept 2 saptamani?

Editat de Noogall
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa-mi zica careva cam care e pretul unui litru de ulei de motor Motul 10W40 pentru Virago 535. SI daca stiti unde as putea gasi v-as multumi de 2 ori.

 

A si inca ceva: Mi-am luat un set de faruri aditionale de la Louis in schimb nu mi-a trecut prin cap ca imi trebuie si un intrerupator. Are cineva unul pentru montat pe ghidon sau il comand si astept 2 saptamani?

Daca te intereseaza ulei Motul bla blabla. etc. etc..... @LordRhadoo te ajuta,sper :bigstar: da un clic pe linkul de mai jos.....

/index.php?...102202&st=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza ulei Motul bla blabla. etc. etc..... @LordRhadoo te ajuta,sper :bigstar: da un clic pe linkul de mai jos.....

/index.php?...102202&st=0

 

Danke,din pacate insa link-ul nu imi merge. In principiu ma interesa daor un pret intre si intre sa stiu daca e corect pretul care mi-a fost cerut la service.

 

--- Mesaj completat în 13 Oct 2007 14:12 -------------

Danke,din pacate insa link-ul nu imi merge. In principiu ma interesa daor un pret intre si intre sa stiu daca e corect pretul care mi-a fost cerut la service.

 

Am gasit ulei Motul in Selgros 32 de lei litrul Acu nu-mi ramane decat sa gesesc busonul pentru evacuarea uleiului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau ca sa ne intlnim vreo doi posesori de virago daca sunt doritori facem cumva sa ne intalnim in primavara!!!!Numa sa zice-ti ceva......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva idee cum se poate verifica un releu de semnalizare daca mai este functional sau nu? Al meu am vazut ca are 3 fire infipte in el, 2 rosii si unul albastru.

 

Problema pe scurt e urmatoarea... Am curent, am faza scurta si lunga, am flash, am stop pe frane, am pozitie, am claxon, am aprindere...Nu am semnalizare. Adica atunci cand apas comutatorul nici nu aud releul clantanind, nici nu se aprind semnalele. Iar momentan inca nu stiu daca e problema de releu sau de comutatorul acela in sine.

 

Apropo, ca tot am adus vorba de electrica... E cineva in Bucuresti care se pricepe la electrica moto bine? Nu doar de 535, ci asa...in general, dat fiind ca a mea e ceva mai custom si nu stiu cat din partea electrica mai este cea originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva idee cum se poate verifica un releu de semnalizare daca mai este functional sau nu? Al meu am vazut ca are 3 fire infipte in el, 2 rosii si unul albastru.

 

Problema pe scurt e urmatoarea... Am curent, am faza scurta si lunga, am flash, am stop pe frane, am pozitie, am claxon, am aprindere...Nu am semnalizare. Adica atunci cand apas comutatorul nici nu aud releul clantanind, nici nu se aprind semnalele. Iar momentan inca nu stiu daca e problema de releu sau de comutatorul acela in sine.

 

Apropo, ca tot am adus vorba de electrica... E cineva in Bucuresti care se pricepe la electrica moto bine? Nu doar de 535, ci asa...in general, dat fiind ca a mea e ceva mai custom si nu stiu cat din partea electrica mai este cea originala.

verifica firele ce merg in releul de semnalizare sa nu fie intrerupte, sa nu faca contatct perfect,dute pe ele si vezi daca nui tait uzat undeva.

daca ai verificat asta si e OK, cere un releu de la un tovaras de breasla si verifica(merge si releu mecanic, cred), daca nu e nici releul atunci nu ramine decit comutatorul.

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam mai degraba la o solutie gen masurat curentul la intrarea in releu, sa vad daca ajunge pana la el, in cazul in care ajunge pus releul sub tensiune de la alta sursa de curent sa vad daca cupleaza sau nu.

 

Problema este ca nu stiu ce tensiune trebuie sa aiba la intrare, si nici la cat sa il alimentez pentru a-l auzi cum comuta.

 

Solutia cu imprumutatul de la altcineva nu prea imi surade, n-as vrea sa fie vreo defectiune undeva in alta parte si releul meu sa fie prajit, iar incercand cu releul altcuiva sa il prajesc si pe acela.

 

Intrebare pentru cunoscatori: semnalizarile sunt puse pe siguranta separata, sau mai e ceva pe aceeasi siguranta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nici pana acum nu am reusit sa gasesc cutia aia ovala cu capac cromat pt. Virago (cum stai pe sa, in stanga, sub rezervor). Pe Ebay nu e, la Louis nu e, la Yamaha ma plimba... Si nici nu sunt dispusa sa dau aiurea avans si sa nu stiu ce vine... Chiar nu ma poate ajuta nimeni?

Saracul Qaz cred ca imi pomeneste toti stramosii ca i-am imprumutat cutia... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e dimineata m-a lasatabteria si a trebuit sa trag curent de la masina . Stie care dimenisiunile bateriilor de xv535 si de pe unde ash putea cumpara cat de repede . Azi am intaziat o ora si ceva la serviciu si nu stiu cat mamai suporta astia :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e dimineata m-a lasatabteria si a trebuit sa trag curent de la masina . Stie care dimenisiunile bateriilor de xv535 si de pe unde ash putea cumpara cat de repede . Azi am intaziat o ora si ceva la serviciu si nu stiu cat mamai suporta astia :ok:

Pt. dimensiuni nu trebuie decat sa rasfoiesti un pic in urma:

 

Sal ,pot sati ofer acumlator marca Banner (incarcat uscat) 12V 12AH Dimensiunea 134x80x160 Special pentru modele XV535 Cod:512 13 Pret cu TVA:130,00Ron ->Transport gratuit !

din pacate nu o sa am prea mult timp fiindca mai am pe stoc in toata tara 6 buc.

Asfalt uscat

Barna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barna te vad mai tot timpul "online" si bun cunoscator al unei virage, uite te rog si eu ceva : spune-mi cum sau unde pot curata capacele motorului si as mai avea nevoie de o janta fata (janta spitata fara disc ,rulmenti sau ce mai e pe acolo) daca cineva are una de vanzare .... nu am mai avut rabdare dar sper ca s-a rezolvat cu partea in care sunt amplasate coburile caci eu am una care a venit direct cu coburi de Yamaha (foarte adevarat nu is de piele ci de vinilin dar asta e ) si suporti (cred ca is de Yamaha dar nu sunt sigur....) am ceva poze si le pot pune aici ...daca cineva este interesat. Alte date despre cum se repara nu ma intrebati caci nu am nici un fel de idee pt mine bine ca service-ul de la Otopeni e in floare si ma inteleg destul de bine cu baietii ca altfel nush ce m-as face. MULTE CUVINTE ..... sry :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barna te vad mai tot timpul "online" si bun cunoscator al unei virage, uite te rog si eu ceva : spune-mi cum sau unde pot curata capacele motorului si as mai avea nevoie de o janta fata (janta spitata fara disc ,rulmenti sau ce mai e pe acolo) daca cineva are una de vanzare .... nu am mai avut rabdare dar sper ca s-a rezolvat cu partea in care sunt amplasate coburile caci eu am una care a venit direct cu coburi de Yamaha (foarte adevarat nu is de piele ci de vinilin dar asta e ) si suporti (cred ca is de Yamaha dar nu sunt sigur....) am ceva poze si le pot pune aici ...daca cineva este interesat. Alte date despre cum se repara nu ma intrebati caci nu am nici un fel de idee pt mine bine ca service-ul de la Otopeni e in floare si ma inteleg destul de bine cu baietii ca altfel nush ce m-as face. MULTE CUVINTE ..... sry :ok:

Salut,ce au capacele,depuneri sau si la tine lacul incepe sa arata urat?Sunt solutii, numai ca trebe sa stiu exact ce probleme ai cu capacele respective ,eventual poti sa pui o poza?

Janta fata pot sati fac rost dar numai nou ORIGINAL si este foarte scumpa,dar in caz ca tu vrei stoc nou ,putem sa rezolvam problema in 8-9 zile.In caz ca vrei ceva SH vorbeste cu baetii de la subforumul /index.php?showtopic=112690 sau /index.php?showtopic=142961

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracul Qaz cred ca imi pomeneste toti stramosii ca i-am imprumutat cutia... :ok:

 

Don't worry, oricum jucaria mea inca nu e pregatita sa sperie cartierul :eek: Plus ca, stii tu...daca noi nu ne ajutam intre noi, atunci cine dracu' sa o faca?

 

Revenind on-topic: inca mai caut pe cineva care sa se priceapa cat de cat la electrica. Si deja ma cam bate gandul la o instalatie noua, completa... Da' mi-ar bate si vantul prin buzunare dupa aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capacele au pirdut lacul inainte sa o am eu (undeva inainte de luna mai ,cu toate ca a venit din germania)

dar ce sa zic m-am chinuit mai pe la unu mai pe la altu si a mai iesit ceva dar .... vorbesc de lucruri facute de un profesionist...daca se poate ..... cu janta as vrea una second cu toate ca nu este un lucru f urgent dar nu imi mai place cum arata estetic .... si aici cred ca as putea cauta pe cineva care sa o recromeze sau.... userul distribuitorul m-a bagat in pamant (scump dar daca nu se poate mai jos de 300 euro asta e ce sa fac o sa ii dau o comanda) ... oricum multam de informatii si sa ne auzim de bine .... asfalt uscat pe unde se mai poate .... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un bendix de Virago 1100?

Astept de 6 saptamani sa il aduca cei de la YAMAHA Ghencea!

 

Aveti careva asha ceva... stiti pe undeva, aveti vreo solutie?

Sunt "statut" de o luna si jumatate!

 

 

 

Bafta

 

 

 

--- Mesaj completat în 20 Oct 2007 10:02 -------------

Are cineva un bendix de Virago 1100?

Astept de 6 saptamani sa il aduca cei de la YAMAHA Ghencea!

 

Aveti careva asha ceva... stiti pe undeva, aveti vreo solutie?

Sunt "statut" de o luna si jumatate!

Bafta

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...