Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miercuri la Arc, atunci!

 

Exista un rock-bar "The Jack", pe Calea Grivitei la nr 55. Mie personal imi place atmosfera si mai vin motoare pe acolo. Intr-o vreme erau vreo trei Virago la intrare. Poate adunam mai multe intr-o seara :lol:

 

Asfalt curat si vant din spate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Puteti sa-mi spuneti unde gasesc consumabile si accesorii pentru o Yamaha Virago 535. M-ar interesa si un manual pentru reparatii si intretinere.

In Constanta sunt posesori de Virago ?

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Exista un rock-bar "The Jack", pe Calea Grivitei la nr 55. Mie personal imi place atmosfera si mai vin motoare pe acolo. Intr-o vreme erau vreo trei Virago la intrare. Poate adunam mai multe intr-o seara :D

 

 

 

si mie imi place atmosfera din Jack, dar sa intru acolo si sa beau apa plata? :crack: cu lamaie eventual, e cam trist :D) mai bine lasam viragele acasa si mergem la o bereeeee :lol:

parerea mea.. hic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Puteti sa-mi spuneti unde gasesc consumabile si accesorii pentru o Yamaha Virago 535. M-ar interesa si un manual pentru reparatii si intretinere.

In Constanta sunt posesori de Virago ?

Mersi.

 

 

Poti gasi daca te straduiesti mult si cauti si apoi iti iei multe tepe. :lol: Nu, acu' pe bune, incearca sa comanzi ce poti de pe louis.de ca de la Yamaha mai bine te abtii ca vine iarna si piesa nu. Ce cauti mai exact?

 

Nu cred ca vin maine la Arc, a cam intervenit altceva dar sa faceti poze, da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca vin maine la Arc, a cam intervenit altceva dar sa faceti poze, da?

 

Adica tu vi cu initiativa, cu punctul pe i ca sa zic asa... si apoi ai treaba...uof :lol:

 

Hai ca nu ne suparam ca ne esti draga :crack: Poate reusesti sa ajungi totusi, pe noi ne gasesti acolo.

 

Poze cu telefonul or sa fie OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@amra: vreau sa iti vad motorul!! Daca ai o poza, bag-o pe PM!

 

Imi cer scuze dar asta e viata, ne-o trage la toti! :lol: Da, orice poze sunt binevenite, ca sa vad si eu ce am pierdut.

 

 

INTREBARE NUMAI PT. CUNOSCATORI

Pana in ce an s-a produs Virago? Daca se poate mai detaliat, eventual si cu link-uri.

 

Si ceva cu Virago care sa va spele ochisorii:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti gasi daca te straduiesti mult si cauti si apoi iti iei multe tepe. :lol: Nu, acu' pe bune, incearca sa comanzi ce poti de pe louis.de ca de la Yamaha mai bine te abtii ca vine iarna si piesa nu. Ce cauti mai exact?

 

Caut coburi, spatar si eventual niste proiectoare. Mersi de rapuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine e sa le iei de pe www.louis.de prin Romide ex. de aici de pe forum.

 

Modelele mari s-au cam terminat in 2000-2001 conform lor, iar cea de 250 inca se mai face.

 

O istorie interesanta a modelului 535 pentru Europa.

Asfalt curat si vant din spate!

 

Mersi frumos, varianta de XV 535 din 1994 ma innebuneste!!! Daca stiti pe cineva care are si e OK, tare as vrea... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare intrunire virago s'a intamplat... pacat ca unii au lipsit... a fost, cum sa va zic... demential... am facut o gramada de poze, o sa atasez doar una, sa nu va ofticati prea tare

 

participanti: alexxx, amra, wrongname

 

post-7718-1155802854_thumb.jpg

 

 

PS: pleaca cineva spre campina in wkend, adica sambata dimineata devreme? alex e deja pe lista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o nebunie!!!! :crack:

Pe aleea din dreapta la Arc nu mai aveai unde sa arunci un ac de atatea Virago, cei care au ajuns mai tarziu nici nu au mai avut spatiu de parcare si au fost nevoiti sa lase motorul in alte zone... intre-adevar numarul motocilcetelor Virago care s-au strans pe aleea din dreapta a fost de-a dreptul uimitor! AU FOST DOUA!!!

 

Am facut-o si pe asta!

Poate la o data viitoare sa ne adunam mai "putini" sa nu mai fie asa inghesuiala... :crack:

 

PS aaa, ma scuzati, a mai trecut una pe langa noi pe alee, dar probabil nu e forumist si nici macar nu ne-a salutat inainte de a se parca la 7 metri mai incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yep, eu plec la Busteni sambata dimineata [as prefera sa plec pe la 6-6.30 din cauza vitezei moderate :crack: pe care o practic ca incepator ce ma aflu]. So, cine mai vine ? :crack:

 

 

la 6:30 la baneasa sau la arc? sau la petromul dintre piata presei si baneasa? sau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o nebunie!!!! :crack:

Pe aleea din dreapta la Arc nu mai aveai unde sa arunci un ac de atatea Virago, cei care au ajuns mai tarziu nici nu au mai avut spatiu de parcare si au fost nevoiti sa lase motorul in alte zone... intre-adevar numarul motocilcetelor Virago care s-au strans pe aleea din dreapta a fost de-a dreptul uimitor! AU FOST DOUA!!!

 

Am facut-o si pe asta!

Poate la o data viitoare sa ne adunam mai "putini" sa nu mai fie asa inghesuiala... :what:

 

PS aaa, ma scuzati, a mai trecut una pe langa noi pe alee, dar probabil nu e forumist si nici macar nu ne-a salutat inainte de a se parca la 7 metri mai incolo.

 

 

:crack:

 

Parca vad ca miercurea viitoare cand nu vin eu vor veni toti. :what:

Oricum, sa se faca poze si atunci, chiar mai multe decat s-au facut ieri. :what:

 

@Wrongname - Da ! :what: adica la Arc. See you there la 6.30 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damm am fost aseara cu viraga la arc dar am parcat in drepata multa ca am asjuns tarziu si nu am mai prins loc. Pe de alta parte in nesimtirea mea nu am mai citit de mult pe aicea si nu vazusem ca e de strans virage ca va cautam :crack:(

 

Oricum poate facem un remake sapt viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viragisti,am o rugaminte....am un prieten cu o viraga de 250 care a facut accident si are nevoie de o furca fata completa( sau partial)....sau o viraga veche,fara acte....daca stiti ceva,va rog sa ma anuntati.

 

am pus anunt si la cumparari....

10x.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca n-am aparut pe la Arc, desi as fi vrut sa va cunosc personal, dar de vreo trei nopti dorm pe la serviciu si cred ca nici maine noapte n-o sa prea am pace... :crack:

Sper sa-mi revin pentru urmatoarea intrunire.

Pana miercurea viitoare, asfalt uscat si vant din spate!

 

 

Ah, ce mi-as lega mainile de "carma"... o mie de ani, unde m-o duce drumul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sunt din Constanta si de ieri sunt si eu fericitul posesor el unei Yamaha Virago 535. Sper sa nu ma faca de ras si nici eu pe ea. Este exact ce mi-am dorit si de mult o asteptam. Pacat ca aici in Constanta nu sunt prea multe sa mai schimb si eu o impresie, doua, insa vorbim pe forum. Numai bine si bine am venit printre voi :crack:

post-12286-1156049558_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...