Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Adica bine ne'ai gasit alexxx...

in ceea ce priveste tija, cred ca se poate face, in caz ca nu o gasesti... ca e o tija cu doua filete la capete... parerea mea

 

multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nimeni, nimic?

Alexxx ti-ai gasit tija? Apropo ai nick-ul ca nr de la motorul meu, adica xxx, tu cand termini cu leasingul ii pui ale si parcam motoarele unul langa celalalt si ai nick-ul. Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu sunt cu un Dragstar 650...ma lipesc de categoria Virago?

 

cine stie cum/unde se dau gaurile in tevile de esapament standard de la Dragstar pentru un sunet 'mai placut' ...specific chopperelor?

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu gaurile in esapamente.

 

A comandat cineva accesorii de pe eBAY pana acum pt Virago/Dragstar(V-star)?

Eu am gasit o gramada de piese si accesorii aici si am participat si la cateva licitatii:

http://motors.search-desc.ebay.com/_Motorc...aMEFSRCHQ3aSRCH

 

piesele sunt noi si unele preturi sunt mult sub HH sau H&B.

 

Nu stiu care e procedura cand imi sosesc prin posta.daca se platesc taxe vamale...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni, nimic?

Alexxx ti-ai gasit tija? Apropo ai nick-ul ca nr de la motorul meu, adica xxx, tu cand termini cu leasingul ii pui ale si parcam motoarele unul langa celalalt si ai nick-ul. Ce zici?

 

 

Sal. Nu tija o caut, ci levierul care prinde tija de axul cutiei de viteze. Din pacate nu am gasit, la strung e complicat de facut si nu merita, iar de comandat cica vine in septembrie ! :cheers:

Mai incerc azi la un dealer care aduce din Germania, poate vine mai repede. Mi-e ciuda rau ca stau cu ea pe bara. :D

Parcam, parcam, numa sa am ce. De-abia astept sa ies din nou.

 

Hai, bafta la toti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vulturul Cu Dinti: salve! cu cat ai luat motorul? Daca te gandesti sa il vinzi sa imi spui si mie te rog ca as vrea sa imi iau un 535

 

@amra: pentru cauciucuri: pneurom.ro

 

@cristibmw: salutare! Ai dat gaurile? Unde? Mi-ar placea si mie... :cheers:

 

@alexxx: nu am uitat, cum sa uit? Oricum, acum stau la cateva strazi mai incolo. Hai mai repede cu tija aia si cu plimbarea promisa!

 

@fabi: vorbeste cu bizoo_n ca el si le-a confectionat undeva in Bucuresti. Filtru poti lua si de pe louis.de, prin Romi, de exemplu.

 

 

A! Si am uitat sa va spun ce era mai important: am mers cu ea cu 130 si ceva si mai putea!!! Neplacut din cauza curentilor de aer dar extraordinar de misto din partea a 250 cmc.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purghy,

 

Eu mi-am dat initial 4 mici-diametru 0,5cm (in cruce) pe fiecare teava, iar apoi ...nefiind satisfacut de sunet am dat doar in aia superioara, 2 gauri de 0,8cm.

 

Vreau sa-mi mai dau 2 pe aia superioara si sa le largesc si pe cele de pe toba inferioara.

toata operatiunea asta am facut-o la un service in Timpuri Noi-10ron. Au fost aia cam surprinsi :D ...n-au mai auzit de asa ceva, dar parca se aude mai bine :cheers:

 

daca nu esti de prin zona, poti sa mergi la orice service care are o masina de gaurit...si o rezolvi cu baietii.

spor

Editat de cristibmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purghy,

 

Eu mi-am dat initial 4 mici-diametru 0,5cm (in cruce) pe fiecare teava, iar apoi ...nefiind satisfacut de sunet am dat doar in aia superioara, 2 gauri de 0,8cm.

 

Vreau sa-mi mai dau 2 pe aia superioara si sa le largesc si pe cele de pe toba inferioara.

toata operatiunea asta am facut-o la un service in Timpuri Noi-10ron. Au fost aia cam surprinsi :crack: ...n-au mai auzit de asa ceva, dar parca se aude mai bine :crack:

 

daca nu esti de prin zona, poti sa mergi la orice service care are o masina de gaurit...si o rezolvi cu baietii.

spor

 

Amin ! Loud pipes save lives. :D Vreau si eu. Purghy, trebuie sa gasim o masina de gaurit si dam noi cate gauri vrem. :lol: Eu am descoperit ca de multe ori am fost AUZIT, si apoi vazut. Cred ca am niste gauri deja date, trebuie sa verific. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 1 ora mi-am luat+instalat sissy bar de la Hepko & Baker.Doar 835 ron :crack: :crack:

 

Pe la 6.30pm ajung la Arc sa vi-l arat.

 

pt fatbar am fost indrumat sa merg pana la mesterii din Cornu.Cred ca o sa bag w/e asta un drum sa vad daca pot sa mi-l faca mai ieftin decat HH

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine a fost azi la ARC dupa 7pm?

eu tocmai plecam si iar am vazut 2 masini de politie + 2 politisti care au inceput cu tot felul de sugestii pt motociclisti.

 

a fost o actiune de imbunatatire a imaginii sau se plictiseau sh'au venit sa studieze cum e treaba cu motoarele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au venit de plictiseala sa stea la poveshti ca se circula prea bien pe strazile patriei. S-au legat intai de mashini cum sunt parcat , au bobanit ceva si de motoare dar porma s-au incins la vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cam greu ma misc, desi, cand mi-am luat motorul, prima dat in acest forum am cautat un topic al posesorilor de virago, de, sa ma integrez.

A mea e neagra, din '91, se invarte de vreo 17.000 km, de vreo 5.000 in romania.

Singura buba pe care am avut-o: s-a ars releul de incarcare, dar se pare ca nu motocicleta e de vina, ci releul care e cam sensibil (se intampla si la alte modele cu acelasi releu).

In rest merge foarte bine, inca nu are nici o modificare. O sa pun si fotografii cand o s-o spal :crack:

 

Am o mica buba: am un tampon de cauciuc rupt la unul dintre semnale. Stie cineva unde gasesc unul?

 

O sa intru mai des sa mai schimbam opinii si... poate ne organizam la un miting, ceva

 

Asfalt curat si vant din spate! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate la Arc, diseara, macar cei din Bucuresti. Mai merge cineva?

 

Ma roade o intrebare: cam cat va consuma voua, celor cu 535?

A mea consuma cam 6.5 in oras si 5 in afara si cate o data am impresia ca e cam mult...

 

Asfalt curat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Sint din Bv. si ma bate gindul sa-mi iau o Virago de 250 sau 500, stiti vreun loc/adresa de net/mail de unde se pot cumpara sau vreun magazin de specialitate.

Inca o mica intrebare, pentru ca am vazut ca sint multi proprietari aici, cum este la condus pe distante mari; eu am 1,92m si nu stiu cit de confortabila ar fi pe distante mari pt. ca este destul de joasa.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o mica intrebare, pentru ca am vazut ca sint multi proprietari aici, cum este la condus pe distante mari; eu am 1,92m si nu stiu cit de confortabila ar fi pe distante mari pt. ca este destul de joasa.

 

Numai bine.

 

 

in locul tau as face un test .....la 1.92 nu cred sa te simti prea bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati intalnit? Vreau si eu sa vin!! Cand? :lol:

 

Cat despre gauri vreau si eu dar vreau sa mi le fac destept asa ca ma mai documentez... Poate mergem mai multi sa facem treaba asta. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaaa, parada viragelor gaurite... sigur...

nu ne'am intalnit Purghy, nu s'a anuntat nici un organizator hotarat, asa ca... doar la arc, dar nu am vazut decat i viraga, fara driver

 

btw, de unde vine "Purghy"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ wongname: vine fix de la numele de familie pe care ti-l spun cand ne mai intalnim.

 

Bai frate, ce-o fi asa de greu sa ne intalnim? Uite, o facem miercurea viitoare la Arc, ne parcam toti Viragele pe aleea din dreapta cum intri, in capat de tot si stam pe ele. Obligatioriu! Sau ne punem o fundita alba si apoi ne strangem. Ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...