Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut ca s-a vorbit pe aici... Eu nu pun niciodata alta benzinica decat ce scrie in manual: 95 fara Pb.

 

@ dnorbert85: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand cu data de 30 iunie 2006 am intrat si eu in posesia unui virago xv 535 din 94 cu 19000 km :rolleyes: :bounce: :crack: :crack: asha ca am intrat si eu in grupul celor cu viraga si ma bucur ca va pot saluta.

 

 

Cya on the roads

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Comunitate,

 

Sunt nou-noutz, n-am carnet dar am motor [fac scoala, nu va speriati, soselele sunt in sigurantza inca...]

si este un Virago 535.

 

N-am calarit altceva, exceptie un Maurauder la scoala, asha ca parerea mea nu "se pune", dar pot afirma

ca este un motor de mare exceptie si rafinament!

 

Asha dar, ma bucur sa ma aflu printre voi, pe forum pentru moment si sper ca intr-o luna si pe sosele.

 

In afara de asta, sa facem si cunostintza... ma numesc Gabriel, sunt designer/fotograf si sper sa ne vedem pe sosele si la party-uri.

 

Poate veti recunoaste motorul din fotografie, dupa paint-job... am cuparat-o de la un

tip, Iotzu, de prin Bistrita, super Fain gagiu [salutari daca citesti sau te stie careva de-aici].

 

Felicitari si buna treaba cu topicul paint-joburi!

 

In rest asfalt intins... ca sa fac o combinata pescareasca si bafta tuturor!

post-11483-1151921767_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sonny,wrongname....completati orasul la profil,va rog.

10x.

iacomia=wellcome.

 

B.

 

done

 

Salut Comunitate,

 

Sunt nou-noutz, n-am carnet dar am motor [fac scoala, nu va speriati, soselele sunt in sigurantza inca...]

si este un Virago 535.

 

 

felicitari si sa ne vedem pe sosele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, se slabesc niste suruburi, pana la limita la care inca mai tine ambreiajul, si astfel se mai micsoreaza cursa manetei, si la mine a fost problema asta, doar la ambreiaj, e foarte TARE, imi omoara degetele, (sper sa nu patesc ca STEGE)... si i'am mai micsorat cursa pentru a putea strange bine de maneta... cel mai bine intrebi un amic motociclist cu vechime... eu asa am facut :rolleyes:

 

PS: turbat rau vantul, mai ales pe la Baneasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambreisajul merge binishor, nu trag tare de el dar ma cam intind dupa el si azi de dimineatza m-am trezit cu o durere in antebrat de la intins si incordat muschiu. Adevarul e ca ieri a fost prima mea zi de mers pe motor si nu m-am deslipit de el vreo 5 ore shi am schimbat mult vitezer ca faceam manevre ca sa ma obishnuiesc cu ea.

 

 

Ps; ce se intampla dak ii dai fara ambreiaj vitezele ca din greseala am facut asha de vreo 2-3 ori??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrbare: Cum se regleaza manetele de ambreiaj si frana ca macam intind dupa ele si incepator find e tare neplacut.

 

Ms mult si AFALT USCAT (si fara vant)

 

 

daca le ai pe cablu,trebuie sa ai o rotita zimtata pe cablu,chiar langa maneta...de acolo slabesti/strangi...

daca sunt pe hidraulic,mai ales la frana,ai un surub cu contrapiulita care actioneaza pompa.....

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea! sper sa ma primiti in clubul vostru desi deocamdata sunt doar pasager de Virago... dar unul foarte addicted. :rolleyes:

 

 

Voi de unde va luat piese si consumabile pt. Virago?

 

Releul l-am luat de la Yamaha din Baneasa, dar a durat aproape doua saptamani ca baietii de acolo nu se inghesuie sa-si serveasca clientii. Bateria de la Varta de pe Stefan cel Mare. Bujiile de unde ai spus tu din Valea Cascadelor - dealeri NGK. Uleiul de p eBd Timisoara, magazin moto de lang aspalatorie auto (36 ron/kg). Cam atat deocamdata.

 

 

Momentan cautam si noi alternator, sau daca stiti pe cineva care bobineaza.

Pentru cauciucuri stiti vre-un dealer?

Multumesc.

Editat de amra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Releul l-am luat de la Yamaha din Baneasa, dar a durat aproape doua saptamani ca baietii de acolo nu se inghesuie sa-si serveasca clientii.

 

Yamaha OTOPENI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar mie nu-mi merge, adik nu pot sa caut nimik. EI SPUN :'Pentru a cauta dimensiunea de anvelopa dorita trebuie sa alegetiuna sau mai multe din posibilitatile de mai sus. Apoi apasati butonul "cauta" pentru a vedea toate posibilitatile oferite de firma noastra. Va multumim." Dar nu apre nimik de selectat acolo. Alta idee unde se gasesc cauciucuri pt viraga 535 ca si eu am nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu un Virago XV 535, mi-ati putea spune ce s-ar potrivi pe ea? Adica coburi sau genti de piele si de unde as putea sa-mi cumpar la second hand. Gentile de piele pt Virago fie imitatie fie piele sunt la Highway Hawk prea scumpe in jur de 12.000.000 lei vechi. Daca stiti pe cineva care are de vanzare coburi sau genti cu tot cu suporti, va rog sa ma anuntati, si la ce pret sunt.

 

P.S. Iacomia filtru de aer pt Virago 535, daca nu ai gasit deja, cauta la motoland, Cluj. Astia s-ar putea mai mult ca sigur sa aiba. Contact: www.motoland.ro si adresa de e-mail: moto@motoland.ro. Daca nu au cred ca poti sa-ti cumperi pe baza de comanda.

post-9681-1152618702_thumb.jpg

post-9681-1152618762_thumb.jpg

Editat de fabi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...