Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

salut oameni buni,

sunt si eu proaspat motociclist printre voi, am obtinut permisul acum 2 saptamani. Momentan conduc un moped de aproximativ un an de zile si ma gandesc serios sa-mi cumpar un virago 535.

Prin mesajul acesta as dori sa rog un posesor de virago 535 sa-mi permita sa ma urc pe ea sa vad daca mi se potriveste ca am inteles ca cei care au peste 1.75 cam au probleme, eu am 1.79. Dau o bere :baldy: .

Felicitari pentru permis!Pai eu ti a-si permite!Sincer eu personal am 1.71 si e un pic mic din punctul meu de vedere imi ajunge spatele la seaua din spate, dar asta se poate rezolva cu niste comenzi avansate si mici modificari!

 

O intrebare pentru cei meseriasi!

Se potriveste un parbriz de drag star la un virago, anexez poza:

post-25613-1216229489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vragoul meu are vreo 20 de ani da e frumos foc oricum vreu sa imi mai pun chestii pe el, cum ar fi un ghidon, care stie un magazin sau mai bine un site mai aprope de romania ca vreu si io sa aleg un ghidon! Am gasit un sute ca lumea care are tot ce vrei si ce nu vrei da e la deaq in praznic in america. Platesc mai mult drumu.

Multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vragoul meu are vreo 20 de ani da e frumos foc oricum vreu sa imi mai pun chestii pe el, cum ar fi un ghidon, care stie un magazin sau mai bine un site mai aprope de romania ca vreu si io sa aleg un ghidon! Am gasit un sute ca lumea care are tot ce vrei si ce nu vrei da e la deaq in praznic in america. Platesc mai mult drumu.

Multzam

In catalogul de la louis sunt o gramada de accesorii, si spre exemplu Barna iti poate aduce la pret de catalog sau cei de la www.bbmoto.ro

 

Nu ma ajuta cineva cu parbrizul?Se potriveste oare de la Drag Star la Virago?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru permis!Pai eu ti a-si permite!Sincer eu personal am 1.71 si e un pic mic din punctul meu de vedere imi ajunge spatele la seaua din spate, dar asta se poate rezolva cu niste comenzi avansate si mici modificari!

 

O intrebare pentru cei meseriasi!

Se potriveste un parbriz de drag star la un virago, anexez poza:

 

In primul rand vorbeste cu omul ce fel de prindere are. Daca are prindere doar pe ghidon vezi sa aveti ghidon de aceiasi dimensiune (22 sau 25 mm). Daca da atunci poti pune linistit parbrizul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

am si eu o problema....mi se descarca bateria la virago meu....sa fie releul de incarcare? stie cineva un electrician in tg mures care sa se priceapa la yamaha? daca e releul cam cat m ar costa?

 

 

DACA BATERIA E BUNA (ADICA NU E UZATA ASTFEL INCAT SA NU MAI TINA CURENT) SI SE DESCARCA, ATUNCI MAI MULT DECAT PROBABIL CA E DE LA RELEUL DE INCARCARE. NOU POATE FI IN JUR DE 150 EURO. VERIFICA SI TU INCARCAREA, CEL MAI SIMPLU, VAZI DACA INCARCA ORI BA! DACA NU INCARCA, INAINTE DE A CUMPARA RELEUL, VERIFICA DACA IESE CURENT DIN ALTERNATOR (PE ALEA 3 FIRE ALBE/GALBENE), IAR DACA NU TE PRICEPI, SUNA UN PRETENAR MAI PRICEPUT!

SUCCES!!! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de info! :kiss:

 

Daca nu e acelas diametru nu dispera. Eu am avut un partbriz cu prinderea de ghidon(de plastic) rupta si am schimbat-o cu asa ceva:

 

http://www.louis.de/_40ed059fd483329556f6f...x=0&cmd.y=0

 

Este o prindere de oglinda universala dar merge si astfel am eliminat 4 piese de plastic si am pus una de metal. Din pacate am dat cu motorul pe jos si s-a spart parbrizul, asa ca acum am prinderile dar nu mai am parbrizul :lol:(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu e acelas diametru nu dispera. Eu am avut un partbriz cu prinderea de ghidon(de plastic) rupta si am schimbat-o cu asa ceva:

 

http://www.louis.de/_40ed059fd483329556f6f...x=0&cmd.y=0

 

Este o prindere de oglinda universala dar merge si astfel am eliminat 4 piese de plastic si am pus una de metal. Din pacate am dat cu motorul pe jos si s-a spart parbrizul, asa ca acum am prinderile dar nu mai am parbrizul :lol:(.

Naspa cu cazatura!Oricum multumesc mult!Cat m-ar costa? :kiss:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa cu cazatura!Oricum multumesc mult!Cat m-ar costa? :kiss:

 

 

Pe mine m-au costat exact atat cat scrie acolo 2.95 euro pe bucata. Vezi cine aduce in zona ta de pe louis. Oricum alea sunt numai in cazul in cae nu se potrivesc prinderile originale.

 

Eu mai pastrez ce mi-a mai ramas din parbriz sperand ca o sa gasesc doar plexiglasul.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au costat exact atat cat scrie acolo 2.95 euro pe bucata. Vezi cine aduce in zona ta de pe louis. Oricum alea sunt numai in cazul in cae nu se potrivesc prinderile originale.

 

Eu mai pastrez ce mi-a mai ramas din parbriz sperand ca o sa gasesc doar plexiglasul.

Pai sa ai noroc in gasirea lui!Apropo eu am noroc ca la mine in oras sunt cei de la www.bbmoto.ro care aduc totul la pret de catalog :kiss: !!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

am si eu o problema....mi se descarca bateria la virago meu....sa fie releul de incarcare? stie cineva un electrician in tg mures care sa se priceapa la yamaha? daca e releul cam cat m ar costa?

 

salut , fratele meu avea exact aceasta problema in februarie . El a schimbat bateria si atat . Eu zic ca sa incerci varianta asta pt. ca releul e cam scump....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Termin si eu scoala curand si aveam de gand sa imi iau un Virago, pana ieri cand cineva mi-a zis ca is prea inalt pt Virago. Am 1,78 inaltime, ce ziceti, as sta incomod si as arata nasol pe un Virago 535?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Termin si eu scoala curand si aveam de gand sa imi iau un Virago, pana ieri cand cineva mi-a zis ca is prea inalt pt Virago. Am 1,78 inaltime, ce ziceti, as sta incomod si as arata nasol pe un Virago 535?

Eu iti recomand sa cauti un proprietar si sa stai un pic pe el, oricum se pot face modificari la el astfel incat sa poti sta bine pe el, spre exemplu comenzi avansate!Bafta la terminat scoala de soferi pentru motociclisti si auto daca e cazul!Ah si am uitat sa-ti zic o recomandare, completeaza-ti profilul!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand sa cauti un proprietar si sa stai un pic pe el, oricum se pot face modificari la el astfel incat sa poti sta bine pe el, spre exemplu comenzi avansate!Bafta la terminat scoala de soferi pentru motociclisti si auto daca e cazul!Ah si am uitat sa-ti zic o recomandare, completeaza-ti profilul!

 

Multam, IceLord.

Apropo, foarte fain motoru, de la mine ai primit mail zilele astea :crack:

Oricum m-a dezamagit omu cand mi-a zis ca ar putea fi prea mica Virago pt mine, mai ales dupa ce am stat si am citit tot threadu asta ca sa imi fac o idee despre motocicleta :laugh:

 

PS: La profil, inafara de oras nu vad ce as putea modifica

Editat de Tai_Pan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam, IceLord.

Apropo, foarte fain motoru, de la mine ai primit mail zilele astea :laugh:

Oricum m-a dezamagit omu cand mi-a zis ca ar putea fi prea mica Virago pt mine, mai ales dupa ce am stat si am citit tot threadu asta ca sa imi fac o idee despre motocicleta :laugh:

 

PS: La profil, inafara de oras nu vad ce as putea modifica

Propunere la profil - date contact asta e optional cred-ca, motoare detinute sau permis moto......vezi tu pe acolo oricum :lol:! Si scuze de off topic!

 

Multumesc de compliment cu privire la motor, sincer si mie imi place foarte mult de ea si am grija cat se poate de mult de ea;prietenii imi zic chiar ca am prea mare grija, dar am eu o vorba "daca ai grija de ea si ea are grija de tine"! :crack:

Motivul vanzarii e ca vreau ceva mai mare si din totdeauna mi-am dorit un drag star!Visul meu e unu de 1100cc dar nu dau inapoi nici la unu de 650cc!

Iar cu privire la intaltimea ta se poate rezolva sa iti fie mai bine, schimbi ghidonul si deja ai rezolvat mult!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar am vrut sa-mi comand de pe louis placutele de frana ...

ce cod ai comandat sa stiu de ce sa ma feresc ? :crack:

E in functie de an. Nu le am acum la mine ca sa iti spun exact codul dar am luat teapa a doua oara, ca placutele astea-s mai mici, din alea de Virago pana in 94.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat placute de frana de pe Louis si am luat teapa pt. ca sunt mai mici decat ce-mi trebuie mie pt. Virago 535 din 1995. Vrea cineva un schimb? Sau are nevoie cineva de placute??? URGENT!!! :crack:

io tre` sa le schimb dar deja mi-am comandat...totusi o poza ceva si un pret...sunt diversificate si astea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit nu sunt singurul in situatia asta: nu mai functioneaza switch-ul de la valva rezervorului cea care trece de pe normal pe "reserve", stie cineva un electrician in bucuresti care se poate ocupa de problema asta ?

 

Si un pic off-topic: Bai fratilor !!! CHIAR NU ARE NIMENI NEVOIE DE O PERECHE DE PANTALONI DAINESE NOI NOUTZI ??? Ii dau la 5 milioane, la motorunu sunt 7,2 milioane. Va rog io mult, scapati-ma de ei.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit nu sunt singurul in situatia asta: nu mai functioneaza switch-ul de la valva rezervorului cea care trece de pe normal pe "reserve", stie cineva un electrician in bucuresti care se poate ocupa de problema asta ?

 

salut ! incearca aici ...www.kaore.net ....s-ar putea sa te ajute ,dar e cam dificil din cate am inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Sunt si eu proaspat posesor de Virago 535, si-mi place...

Felicitari pentru motor!Sper sa fiti amandoi sanatosi si sa faceti impreuna cati mai multi km! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

sint deosebit de incepator si am luat-o o viroaga de 125.

litera A pe carnet o am de 2 zile si nu m-am mai dat in viata mea cu motorul decat cu bicla.

ieri am iesit pe strada cu ea prima oara si as vrea sa fac si eu o intrebare idioata:

cate viteze are viroaga de 125? eu nu am reusit decat s-o pun in a 3-a ca n-am prea avut pe unde in jurul casei iar mai deparete nu am curaj sa ies.

la scoala nu ne-o invatat mai nimic decat poligonu in viteza 1. scoala de cacao instructor si mai si.

cam la ce viteze se schimba treptele? pt inceput nu m-as lua dupa ureche ca nu prea stiu cum tre sa geama o mobra.

max am bagat 30km/h si cred ca eram in a 3-a.

mersi pt info si intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...