Sari la conținut

Pe A.vlaicu, La Campusul Nou....pe La Ora 17,00!


dio phili
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu pot sa cred ce comentarii aud... va rog din suflet terminati cu genul asta de comentarii...

Robert a fost unul dintre cei mai interesanti motociclisti pe care ii cunosc...

Era mereu glumet si nu l-am vazut niciodata suparat. Avea un suflet mare. :D

Imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat, foarte, foarte rau.... :blink: :kiss: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu se zbate intre viata si moarte si voi dati ripuri si pe deasupra il mai faceti si fraier...l-am cunoscut acu o saptamana ...aveam niste prieteni comuni...Doamne ajuta sa se faca bine...Goofy si inca niste prieteni de-ai lui au plecat la constanta....mai devreme aflasem ca a iesit din stop cardiac dar tot in stare foarte grava...ambele picoare rupte,arsuri grave...si leziuni la baza craniului....eu inca sper si ma rog sa aiba sanse.......eu am cazut cu moto si mi-am fractura piciorul si la nici 2 ore niste amici de-ai mei au aflat ca sunt in coma ..la un spital din alt judet...nu va mai luati dupa gura lumii....sau celor de la tv...daca e cineva care a venit de la spital acu il rog sa posteze...cu situatia exacta....

Parerea mea!

 

Total de acord si in plus multa :D celor care il fac dobitoc.

 

ce sa-si mai revina saracul??? citeste si tu ultimele 2 pagini macar..omul a murit! Dumnezeu sa-l ierte..

 

 

Nu ti se pare logic sa citesc pe rand? In plus au fost nenumarate cazurile cand ati dat cu RIP si apoi ne-am trezit cu motociclistul viu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei!

p.s. soferii din Constanta chiar sunt imbecili, no offence!

da, se circula ca-n codru in constanta si nu este nici particularizare si nici generalizare (ar putea fi interpretata in ambele feluri). oamenii aia parca sunt cu tancurile in mijlocul campului, nu cu masini pe strada alaturi de alti oameni care conduc alte masini sau pietoni, sau copii... majoritatea sunt asa. de fiecare data cand trec prin constanta ma minunez.

 

condoleante...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plangeti-va mortul si nu o mai frecati aiurea pe forum ca sa va smiorcaiti si sa va faceti cat mai publica durerea.......

 

Cat de spre soferii din Cta, printre care ne numaram si noi motociclistii, "confirm", sunt la fel de prosti ca aia din Bucuresti......

Sau invers.......

 

Dar macar motociclistii nostri sper sa fie mai destepti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plangeti-va mortul si nu o mai frecati aiurea pe forum ca sa va smiorcaiti si sa va faceti cat mai publica durerea.......

 

Cat de spre soferii din Cta, printre care ne numaram si noi motociclistii, "confirm", sunt la fel de prosti ca aia din Bucuresti......

Sau invers.......

 

Dar macar motociclistii nostri sper sa fie mai destepti.

tu ce-ti faci public pe aici?

nu e nevoie sa raspunzi, deja am vazut in posturile tale de pe acest topic.

scuzati-ma ceilalti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plangeti-va mortul si nu o mai frecati aiurea pe forum ca sa va smiorcaiti si sa va faceti cat mai publica durerea.......

 

Cat de spre soferii din Cta, printre care ne numaram si noi motociclistii, "confirm", sunt la fel de prosti ca aia din Bucuresti......

Sau invers.......

 

Dar macar motociclistii nostri sper sa fie mai destepti.

 

Te-as putea contrazice, dar nu este cazul. In Constanta se circula mult mai haotic ca in Bucuresti si soferii sunt mult mai "suferinzi" de ei. Nu generalizez, cunosc si exceptii.

 

Condoleante si Dumnezeu sa-l odihneasca pe Robert.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati observat ca cea mai mare parte a accidentelor au ca protagonisti pusti pe vitezane? Dupa aceea, intra prietenii, se dau peste cap sa demonstreze ca de fapt nu au avut nici o vina, refuza sa accepte si sa invete ceva din tragedie, si o patesc intr-un mod similar.....Pacat, mare pacat. Pacat de familie, pacat de prietenii pe care ii lasa in spate. E trist cand auzi ca cineva care avea toata viata inainte moare. Condoleante si haideti ca macar o data, sa incercam sa invatam ceva din tot ceea ce se intampla si sa mergem putin mai incet. Nu vreau sa acuz pe nimeni, doar ca e pacat cand se intampla lucruri ce puteau fi evitate.

 

Condoleante prietenilor si familiei! Dumnezeu sa il odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PUTETI SA TERMINATI CU "PUSTI PE VITEZANE"??? cine-l cunostea pe robert stie cat de bine mergea...si n-a zis nimeni ca n-a fost si vina lui...DA...a fost vina lui ca mergea tare...a mers pe riscul lui si a patit-o. Ar trebui sa mai zici "saracu om...se ducea spre casa si a intrat un motociclist in el"

 

 

 

 

 

 

ba da laur...el e

Editat de spirydusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa...naspa, pacat.

@ Spiri ....spui ca intodeauna purta casca ok numai ca uneori NU sio lega ...buna asta foarte buna...pai poti sati pui si 4 casti daca NU !!!! tio legi nu atingi pamintul cu ia in cap !!!! tio scoti cu umeri. Deci NU NU NU avea casca.

Nu stiu ce viteza avea dar roata sparta, jambele indoite, etc eu cred ca avea peste 70-90 intr-un loc care trebuiai sa ai 30 pt. ca

1 Coloana

2 intersectie inpicit trecere pietoni

3 Nu a stiut ca pericolul sati intre cineva in fata este tocmai cind se opresc masinile ....trebuia sasi dea seama ca masina de pe sensul lui are un spatiu de cel putin o masina in fata liber !!!!! ca altfel Fordul nu putea sa se bage.

Tot 3 Lafel si Fordul oprinduse avea foarte probabil spatiu in fata lui si era logic pt. cine stie evident.... ca face stinga.

 

Concluzia mea este ca Daca !! avea casca si mergea cu 30 era doar accident.

Si daca mai stiea si de treaba cu incetinitul vehiculelor, nu era nici un accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da balamuc...stiu ca e egal cu 0 casca nelegata dar vorbele sunt de prisos acum...i-a zburat casca din cap si a dat cu capul fix de asfalt...mai multe detalii de cum arata si in ce stare a ajuns la spital nu vreti...credeti-ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

 

 

PS. Pentru copiii care injura conservarul, cel mai bun sfat pe care vi-l poate da cineva care va vrea binele: stati acasa! Nu aveti nici o legatura cu strada. (daca cel mai bun prieten al meu era cu motocicleta in acest accident nu as fi avut tupeul sa il privesc in ochi pe conservar!) Nu mai balacariti nici pe sofer, nici pe biker! Trageti fiecare invataminte si aveti o atitudine decenta, va rog! Maine putem fi oricare in locul oricaruia, fie din neatentie, fie din cauza vitezei, fie doar din ghinion.

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca este viteza f. mare, sau lipsa echipamentului...ambele sau pur si simplu un MARE ghinion..asta este...s-a intamplat si se va itampla in continuare...

 

este tragic cand se intampla unui cunoscut

 

Cine a mers tare pana acum o sa mearga si de acum in colo..la fel cei ce neglijeaza echipamentul

 

Ne pare nespus de rau..dar regretele nu-l pot aduce inapoi...acum asteptam sa vedem ce facem mai departe..inmormantarea s.a.m.d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOOOAAAMNEEE....terminati 1data cu "cine a fost de vina."..kiar nu realizati k nu mai conteaza??????omu a murit...SI NU MAI VORBITI DESPRE EL DAK NU IL CUNOASTETI...

 

RIP CHALAPA!...CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENEI...am pierdut un om vesel..mereu cu zambetul pe buze..:D :blink: :kiss: :lol: :hug: :lol: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

irelevanta faza cu daunele motorului ca jambele si janta se stamba/sparg imediat depinde in ce intri . si la 40 la ora se stramba jambele .. ele sunt deja incinse (calde) si deci o deformare plastica la cald se produce mai usor..

 

Rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP! FOARTE NASPA!!!

 

Adevarul e ca uneori exageram cu viteza in oras... si eu ma surprind uneori dand gaz aiurea si ma intreb dupa "de ce am facut asta? putea sa dea ala peste mine". Ma gandesc ca poate intrebarea asta ar trebui sa ne-o punem inainte... "de ce sa merg cu viteza in oras? poate da unu peste mine aiurea si crap..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai zis-o si ma repet: cati mai trebuie sa moara, ca sa isi dea toti seama ca viteza ucide? Si s-o lase mai moale in oras.. Multi..probabil foarte multi....

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...