Sari la conținut

20 Iunie - Valea Oltului


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat acum. a terminat cu politia,, e ok, vine maine

 

eu zic sa incetezi in a mai gandi asa... deocamdata vad ca esti rucsacel pe 'onditza, mai tarziu cand o sa-ti tii tu rucsacelul e bine sa fii precauta pana la D-zeu cu deapsirea unei coloane de masini. exemplul cu amicul ala al meu nu l-am dat ca sa-l fac vinovat pe cel implicat aici, Doamne fereste, ci pentru a fi noi pregatiti pe viitor sa nu mai riscam in asemenea situatii... :)

nici intr-un caz nu am zis ca e bine sa te urci obosit, am vrut doar sa subliniez faptul ca nu e ok sa ne grabim sa-l judecam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu zic sa incetezi in a mai gandi asa... deocamdata vad ca esti rucsacel pe 'onditza, mai tarziu cand o sa-ti tii tu rucsacelul e bine sa fii precauta pana la D-zeu cu deapsirea unei coloane de masini. exemplul cu amicul ala al meu nu l-am dat ca sa-l fac vinovat pe cel implicat aici, Doamne fereste, ci pentru a fi noi pregatiti pe viitor sa nu mai riscam in asemenea situatii... :)

culmea, fata e rucsacel taman pe ondita de-i distrusa in accidentu asta :(

 

roxa, sa ne tii la curent, te rog...acu am o intrebare, daca stii....se mai duce la hunedoara?sau amana treaba?

 

@b.ride: n-ai pt ce...

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

morala: nu mai depasiti COLOANE de masini.

depasiti una cate una, ca nu moare nimeni daca ajungeti la destinatie cu 10 minute mai tarziu pentru un drum de 200km.

 

sau depasiti coloane , da mai incet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea, fata e rucsacel taman pe ondita de-i distrusa in accidentu asta :)

 

roxa, sa ne tii la curent, te rog...acu am o intrebare, daca stii....se mai duce la hunedoara?sau amana treaba?

 

@b.ride: n-ai pt ce...

in seara asta ramane in valcea ca are bunica lui o casa acolo, maine am inteles ca se intoarce.

cam asta e tot ce stiu, ca a rezolvat cu politia si ca e ok el si asta e cel mai important pana la urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb acum cu el la tel , nu depastea coloana , a zis ca depasea 2 masini , 2 papuc , avea in jur de 120 , era drum drept , linie punctata , cand se apropia de depasire , a vrut sa intre si un papuc in depasire , care intr-un final la vazut pe noro si sa bagat inapoi pe banda , noro a redus pana la 100 si a continuat depasirea dar cealalta masina a vrut sa faca stanga sa intre intr-un santier. a franat cat a putut , a intrat in ea , a facurt motoru paraf , doar roata din spate mai e buna , el e ok , noroc cu echipamentul .

nevasta lu ala din dreapta striga aaa veneai cu 200 , si noro cum e el glumet ia spus , ce-ai fa eshti proasta , veneam cu 300

 

 

a zis ca a terminat treaba si puteti sa-l sunati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Noro e ok.

Din ce mi-a povestit si mie, accidentul a fost exact cum a relatat si H3llriderr.

Pe zona aia e linie discontinua si vizibilitate maxima.

 

Sanatate maxima la toti si cel putin tot atat noroc cat a avut @Noro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine msj de pe mobilul lui noro pe nr meu. suna-ma ca nu mai am baterie pe nr 0750777483. urgent. sun instant si aud...bine ai venit la linia de urgente sprite.... :) frate noro good to have you back. intreg si la fel de dement as usual. dupa spaima de azi, mi-a prins bine sa mai si rad. thanks man si hai acasa. vezi tu glume ce iti coc eu...cand te intorci. :(

 

vine msj de pe mobilul lui noro pe nr meu. suna-ma ca nu mai am baterie pe nr 0750777483. urgent. sun instant si aud...bine ai venit la linia de urgente sprite.... :cheers: frate noro good to have you back. intreg si la fel de dement as usual. dupa spaima de azi, mi-a prins bine sa mai si rad. thanks man si hai acasa. vezi tu glume ce iti coc eu...cand te intorci. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine msj de pe mobilul lui noro pe nr meu. suna-ma ca nu mai am baterie pe nr 0750777483. urgent. sun instant si aud...bine ai venit la linia de urgente sprite.... :) frate noro good to have you back. intreg si la fel de dement as usual. dupa spaima de azi, mi-a prins bine sa mai si rad. thanks man si hai acasa. vezi tu glume ce iti coc eu...cand te intorci. :(

parca asta era numarul tau, REMEMBER? :cheers:

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am aflat de accident. :crack: Sorry, man, pentru motor. Ma bucur ca esti ok. Lasa, sa fi tu sanatos, ca restul se rezolva, pana la urma! Te-am pupat, zapacila care esti! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cct. Noro daca ai nevoie de ajutor cu asigurarile da de stire. Ma bucur ca esti ok!

 

chiar am nevoie...0730123672

 

:crack:

 

A avut noroc si de mobra ca nu l'a ajutat foarte mult cu viteza, ca daca era un SS sau mai mult, la o depasire multipla te duci inspre 150/h lejer! :)

 

:hurt: :hurt: :hurt:

inteligent, inteligent....mi-a placut asta.. :bigstar: :banana:

 

eu zic sa incetezi in a mai gandi asa... deocamdata vad ca esti rucsacel pe 'onditza, mai tarziu cand o sa-ti tii tu rucsacelul e bine sa fii precauta pana la D-zeu cu deapsirea unei coloane de masini. exemplul cu amicul ala al meu nu l-am dat ca sa-l fac vinovat pe cel implicat aici, Doamne fereste, ci pentru a fi noi pregatiti pe viitor sa nu mai riscam in asemenea situatii... :)

 

da ma, e rucsacelu de pe hondita mea :lol:

 

Daca il pot ajuta cu ceva prin Valcea, dati un semn pe PM.

 

multam mult de tot pentru tot ce-ai facut.te astept prin bucuresti la o beri! :crack:

 

Noro, fratele meu mic si negru care respira greu, iti doresc sanatate si alta mobra!

P.S: O venit transport proaspat de palinke! avem de munca :lol:

 

:agree: ... numa ca nu am cu ce veni :lol:

...

Noro, daca te descurci de mecanic, iti dau XS-ul sa-ti faci treaba cu el! E cam batran, da...

 

 

:crack: no comment....

 

 

multumesc la toata lumea pentru griji si incurajari. slava domnului ca sunt in viata si intreg si ca a fost prima zi din viata mea cand purtam echipament FULL....ca altfel acum eram cel putin in suruburi....

 

mobra se pare ca nu arata asa de rau...inca mai astept sa aflu situatia cadrului...

 

post-21654-1214209856_thumb.jpg

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot DKW-ul? :crack:

 

se plimba cam des cu duba motorul tau Noro. Ia-l deoparte si explica-i ca EL e mijloc de locomotie nu pasager. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule, se pare ca cel ce ne-a vandut motocicletele nu prea s-a dus pe la biserica. o gramda de motociclete vandute de el s-au facut praf (a mea, a ta, a lui Boris)... o sa ii mentionez asta. :crack:) la urmatoare negociere de salariu. bine ca esti intreg si tu n-ai patit nimic. motocicleta se repara, vad ca nu ai asa margi damage-uri la ea. partea buna e ca pentru modelul tau exista si varianta "naked" si poti renunta la carena si la tipul ala de far foarte usor. eu mi-am luat toate piesele de pe e-bay.co.uk si au venit in mai putin de doua saptamani. din ce ai tu acolo, devizul de la Honda o sa fie de aproximativ 3.000 E, asigurarile or sa-ti dea cel mai sigur dauna totala si or sa traga sa-ti dea cat mai putini bani. vezi cum faci, sa iei mai mult de 1.000 E de la ei si paote reusesti sa iei ceva si de la cel care te-a daramat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule, se pare ca cel ce ne-a vandut motocicletele nu prea s-a dus pe la biserica. o gramda de motociclete vandute de el s-au facut praf (a mea, a ta, a lui Boris)... o sa ii mentionez asta. :crack:) la urmatoare negociere de salariu. bine ca esti intreg si tu n-ai patit nimic. motocicleta se repara, vad ca nu ai asa margi damage-uri la ea. partea buna e ca pentru modelul tau exista si varianta "naked" si poti renunta la carena si la tipul ala de far foarte usor. eu mi-am luat toate piesele de pe e-bay.co.uk si au venit in mai putin de doua saptamani. din ce ai tu acolo, devizul de la Honda o sa fie de aproximativ 3.000 E, asigurarile or sa-ti dea cel mai sigur dauna totala si or sa traga sa-ti dea cat mai putini bani. vezi cum faci, sa iei mai mult de 1.000 E de la ei si paote reusesti sa iei ceva si de la cel care te-a daramat.

 

nu s-a dus la biserica dar macar ne-a dat motorete bune, cel putin mie; acu e prima para cand "s-a stricat" :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...