Sari la conținut

Accident Satu Mare


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

PS: Nu atasez poze pentru ca nu sunt placute. Nu mi le cereti!

 

 

condoleante..

 

stiti ce nu pricep eu..daca tot ajungeti la fata locului..si vedeti ce si cum arata locul si mai ales cum arata cei implicati DE CE mai faceti poze? ca dupa aceea sa veniti aici si sa spuneti ca sa nu vi le ceara nimeni?! sau ca sa aiba adminii ce sa scoata de pe forum??

:) :P

 

serios..mai ales cand vedeti clar ca e nasol.. pozele lasati-le pentru politie legisti etc..

 

asta si vis-a-vis de un topic similar, cel cu scuteristul cu capul zdrobit si altele asemenea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat de el...

Si daca ar fi avut combinezon, viteza imi imaginez ca era destul de mare incat sa nu mai faca diferenta.

Da eu nu inteleg o chestie, cum naiba s-a bagat sa depaseasca stiind ca e murdar pe dreapta. Acuma oricat de grabit ai fi, stii ca pe mizerie pur si simplu nu poti merge calumea!

 

In legatura cu pozele: Baga-le frate ca alea te fac sa te gandesti mai mult decat 100000 de povesti despre accidente.

Stim ca is oribile, de aia si trebe vazute ca altfel unii nu se stapanesc. Nu e nime masochist de pe aici, pur si simplu e altceva cand vezi poze!

Editat de gabibyte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, nici eu nu inteleg de ce nu se posteaza pozele si daca se posteaza, de ce le sterg adminii. este rubrica accidente, nu beauty contest. prin urmare inevitabil la un moment dat se ajunge si la relatarea unor situatii grave, cu urmari urate. din faptul ca a murit un om unii poate nu inteleg mare lucru, dar niste imagini au un impact mai mare. parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah ca nu o depasit pe partea dreapta ,,,,,,,,,, a fost nevoit sa intre pe freapta ca sa nu se isbeasca de masina de pe contra sens ce venea asa ca sa bagat pe dreapta nevoit fiind iara cine nu stie unde a avut loc accidentul sa nu vorbeasca aberati

 

 

nu vb daca nu stii ca nu asa sa intamplat si nu acolo unde zici tu,,,,nui un pod cu margii de fier si nu a depasit pe dreapta ca a fo nevoit sa intre acolo,,,,,asta sa intamlpat la veo 20 de km de oras nu la intrare......il chema tiplea dan..........CINE NU STIE SA NU VB

inteleg atunci ca a gresit de 2 ori. Prima ca a fortat o depasire fara sa se asigure bine sau neapreciind corect distanta care o avea de parcurs in depasire.vazand in ultimul moment ca nu poate forta depasirea din cauza ca din sens opus se apropia un alt vehicol a trecut brusc pe banda lui,dar nu in spatele vehicolului ce il avea de depasit si sa stea cuminte acolo pana putea sa il depaseasca ci a fortat depasirea pe dreapta dupa aceasta imprudenta manevra care eu o condamn a intervenit cazatura,nu stim de ce s-a lovit,spune-ne tu daca stii cazul nu mai acuza pe unul si pe altul ca nu stiu ce vorbesc. greseala si teribilismul se platesc in final! Dumnezeu sa-l ierte si sincere condoleante! P.S. ,,ca o fost nevoit sa intre acolo,,- declaratie aberanta! Deci ca sa faci o depasire dai gaz,vezi ca din fata vine un vehicol ,reduci gazu,franezi si te bagi in spatele masinii care vroiai sa o depasesti,stai acolo pana poti face manevra.El a facut primele 2 pasuri dar a continuat depasirea dupa ce a franat dand gaz si fortand dreapta,asa ca nu mai zii aberatii din astea ca o fost nevoit sa depaseasca prin dreapta.Nimeni nu te impinge acolo,CLAR!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog nu mai continuati in ritmul asta.

 

Poze nu veti vedea niciodata de la locul accidentului de la mine.

Daca pe bolnavii mintali ii intereseaza poze de genul asta, sa caute pe net asa ceva.

Pozele le-am facut pentru mine ca si invatatura de minte si nu au ce cauta aici pe forum.

 

Nu va mai certati pe aceeasi tema ca nu are sens.

Fapta este consumata. Am scris cum s-a intamplat. Nu mai aberati degeaba cu mega stiinta voastra.

Care doreste sa invete ceva, a facut-o deja, nu se mai tot agita ca un shaker cu posturi inutile.

Terminati cu comentariile de 2 lei. Nimeni nu mai are nimic de invatat din asta.

 

VA ROG FOLOSITI MATERIA CENUSIE INAINTE DE A MAI POSTA IN TOPICUL ASTA!

 

Aratati respect fata de Dani, daca nu, mai bine treceti la urmatorul topic.

 

RIP Dani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog nu mai continuati in ritmul asta.

 

Poze nu veti vedea niciodata de la locul accidentului de la mine.

Daca pe bolnavii mintali ii intereseaza poze de genul asta, sa caute pe net asa ceva.

Pozele le-am facut pentru mine ca si invatatura de minte si nu au ce cauta aici pe forum.

 

Nu va mai certati pe aceeasi tema ca nu are sens.

Fapta este consumata. Am scris cum s-a intamplat. Nu mai aberati degeaba cu mega stiinta voastra.

Care doreste sa invete ceva, a facut-o deja, nu se mai tot agita ca un shaker cu posturi inutile.

Terminati cu comentariile de 2 lei. Nimeni nu mai are nimic de invatat din asta.

 

VA ROG FOLOSITI MATERIA CENUSIE INAINTE DE A MAI POSTA IN TOPICUL ASTA!

 

Aratati respect fata de Dani, daca nu, mai bine treceti la urmatorul topic.

 

RIP Dani

din punctul meu de vedere @kato_arad si-a "folosit materia cenusie" (cum zici tu) cand a scris aici

/index.php?...t&p=1286555

iar faptul ca isi spune opinia cu privire la manevrele gresite efectuate de motociclist, nu inseamna ca nu i-ar arata respect. inteleg ca l-ai cunoscut si ii regreti moartea (toti regretam asta), dar nu inseamna ca ce zic altii ar fi "comentarii de 2 lei".

iar cand spui ca:

Am scris cum s-a intamplat.

de fapt ai scris cum crezi ca s-a intamplat.

crezi ca au si altii dreptul la o parere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rest in peace Dani!

 

Imi pare rau ca trebuie sa descriu cum a avut loc accidentul, dar consider ca va fi o lectie pentru toti "eroii" de pe lumea asta.

 

Pentru cei foarte curiosi de modul in care a decedat Dani, 23 ani, aici aveti detaliile:

 

Venea dinspre Ratesti spre Satu Mare, iar in Ardud, intr-o curba rapida, a vrut sa depaseasca o conserva Mercedes. Nu a avut vizibilitate sa vada ca de pe contrasens venea un tir care a franat violent in momentul in care l-a vazut. El nu incapea printre tir si masina asa ca a depasit pe dreapta. A mers prin nisip, iar spatele i-a alunecat pe marginea santului. Acolo a lovit un cap de pod cu roata spate. Saracul s-a oprit la aproximativ 25-30 de metri de unde a lovit capul de pod (de fapt era o reclama in beton). S-a lovit la cap si la picior. A decedat in urmatoarele 5 minute din momentul impactului. Nu a fost constient dupa accident.

 

Morala: Nu risca niciodata! Nu depasi pe dreapta!

 

SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE!

 

PS: Nu atasez poze pentru ca nu sunt placute. Nu mi le cereti!

 

 

Un post foarte de bun simt din partea unui prieten.......E de apreciat obiectivitatea intr-o astfel de situatie. Cred ca cine vrea sa invete, poate sa o faca foarte bine din ceea ce ai scris. Nu cred ca este nevoie de poze, desi trebuie sa recunosc ca imaginile unor accidente de pe forum imi vin in minte atunci cand ma mananca palma si imi trece de fiecare data.

 

Condoleante si multa putere familiei sa treaca peste aceste momente.

Editat de micaradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa.. deci pana la urma.. vin vreo 3 flacai sa-mi zica sa tac (bikerboy, sau racingboy, sau whateverboy)... dar faptele s-au petrecut cum am intuit.. si a depasit pe dreapta ? .

 

 

aha, ok.

 

 

Sa-i Fie tarana Usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog nu mai continuati in ritmul asta.

 

Poze nu veti vedea niciodata de la locul accidentului de la mine.

Daca pe bolnavii mintali ii intereseaza poze de genul asta, sa caute pe net asa ceva.

Pozele le-am facut pentru mine ca si invatatura de minte si nu au ce cauta aici pe forum.

 

 

 

 

CREDE-MA ca nu pot sa inteleg cum iti vezi prietenul mort si plin de sange pe jos si tu stai sa faci poze (eu n-as fi putut sa vad poze cu robert...da pai sa LE FAC EU??? )...1 la mana..

2. daca tu consideri ca pozele ti-au fost tie invatatura de minte pozele...de ce nu le arati si altora sa fie invatatura de minte?

 

Pe mine personal nu ma intereseaza pozele ca de la ala cu scuteru am visat urat dar scuza-ma...ti-ai facut-o cu mana ta : "pozele nu le cereti ca nu le arat" de ce ai mentionat ca ai niste poze daca nu-s de impartit? :)

 

 

Imi cer scuze daca am deranjat cu ceva din ce-am zis. Ma retrag

 

 

Dumnezeu sa-l ierte...era de aceeasi varsta cu robertelu meu :P

Editat de spirydusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cei care spun ca trebuia sa rmana in saptele conservei probabil ca a venit lansat din spate si nu ma avea timp sa frabneze pana inconserva , ultima sa sansa fiind prin dreappta dar s-a aratat a fi necastigatoare .

Sincere condoleante familiei si prietenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....stiti ce nu pricep eu..daca tot ajungeti la fata locului..si vedeti ce si cum arata locul si mai ales cum arata cei implicati DE CE mai faceti poze? ca dupa aceea sa veniti aici si sa spuneti ca sa nu vi le ceara nimeni?! sau ca sa aiba adminii ce sa scoata de pe forum??serios..mai ales cand vedeti clar ca e nasol.. pozele lasati-le pentru politie legisti etc...asta si vis-a-vis de un topic similar, cel cu scuteristul cu capul zdrobit si altele asemenea..

 

Anumite poze ar trebui facute si postate pe forum...cele in care nu apare victima, sange, s.a.m.d.Astfel de poze am vazut ca sunt agreate de ADMINI, restul fiind sterse.Din acele poze se pot invata multe de catre noi, ceilalti care avem drum prin acel loc:topografia zonei, intersectiei respective, conditiile de semaforizare rutiera din acea zona, intersectii periculoase pentru o anumita directie de mers, semafoare "invizibile"(din cauza copacilor) de la distanta...si multe altele.Poze de acest fel fac mai mult decat o mie de cuvinte si pot trage un semnal de alarma pentru ceilalti.

 

Cand mi-am luat permisul in '88, erai OBLIGAT ca la ceremonia inmanarii permisului sa urmaresti o pelicula realizata de Militie cu diverse accidente....nu tocmai placute ca urmari sau ochiului!Treaba asta cu pozele/filmele unor evenimente de acest gen pot trezi la realitate pe unii mai "visatori" si imbatati de aburii plasticului si ai motorului dintre picioare!

 

Condoleante familiei celui disparut atat de tinar! :) :P

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt fratele lui Daniel Tiplea, asa il cheama, si va rog , daca nu stiti ce sa intamplat nu mai scrieti

 

de fapt va rog sa mi mai scrieti de loc

 

Sincere condoleante !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt fratele lui Daniel Tiplea, asa il cheama, si va rog , daca nu stiti ce sa intamplat nu mai scrieti

 

de fapt va rog sa mi mai scrieti de loc

Sincere condoleante! Pacat de ce s-a intamplat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog nu mai continuati in ritmul asta.

 

Poze nu veti vedea niciodata de la locul accidentului de la mine.

Daca pe bolnavii mintali ii intereseaza poze de genul asta, sa caute pe net asa ceva.

Pozele le-am facut pentru mine ca si invatatura de minte si nu au ce cauta aici pe forum.

 

Nu va mai certati pe aceeasi tema ca nu are sens.

Fapta este consumata. Am scris cum s-a intamplat. Nu mai aberati degeaba cu mega stiinta voastra.

Care doreste sa invete ceva, a facut-o deja, nu se mai tot agita ca un shaker cu posturi inutile.

Terminati cu comentariile de 2 lei. Nimeni nu mai are nimic de invatat din asta.

 

VA ROG FOLOSITI MATERIA CENUSIE INAINTE DE A MAI POSTA IN TOPICUL ASTA!

 

Aratati respect fata de Dani, daca nu, mai bine treceti la urmatorul topic.

 

RIP Dani

Mah, eshti prost de dai in gropi... :)

 

sunt fratele lui Daniel Tiplea, asa il cheama, si va rog , daca nu stiti ce sa intamplat nu mai scrieti

 

de fapt va rog sa mi mai scrieti de loc

Sincere condoleante :P :) :)

Cred ca este intr-un loc mai bun acum... :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, eshti prost de dai in gropi... :)

 

 

Sincere condoleante :P :) :)

Cred ca este intr-un loc mai bun acum... :) :) :)

te sustin in ambele declaratii,dificil mod de a gandi are ,,crazy,,...nu mai zic nimic,eventual deseara am sa ma motivez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...