Sari la conținut

Accident 20.06.2008 - Blv. Expozitiei


id
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai da, dar tu acu esti hodorog.. :P :)

 

ce ma la tine nu au venit pusti de 16-18 cu dalea " nenea cat baga motoru' lu matale?". nu priveai la varsta aia viata la fel ca ei? acum sa nu imi spui ca ai aceeasi optica ca cea de atunci ca nu te cred... :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, dar aici nu ai dreptate :P , il vezi, deoarece s-a oprit coloana de mashini si casti ochii sa vezi de ce... :)

 

Numai bine,

Raul

 

True, true, dar nu si daca coloana de 300m e oprita la stop si tu esti idiot ca mine si vii prin dreapta pe langa ei. Daca mai iese si ala ca racheta, tragi si-o sperietura cand il vezi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sparge-i mucii, umfla-i buza... rupe-i fasu! ceva blonda care a supt p00la pentru o masina in leasing :)...

 

Asa faceti voi in Netherlands acolo sau inveti oamenii la prostii pe deranjul lor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma la tine nu au venit pusti de 16-18 cu dalea " nenea cat baga motoru' lu matale?". nu priveai la varsta aia viata la fel ca ei? acum sa nu imi spui ca ai aceeasi optica ca cea de atunci ca nu te cred... :P :)

 

tru, cand am vazut prima oara un oltcit care avea pe ceas 180, pusti fiind, m-am umectat instant, iar pustanii corditi vin si acu si se benocleaza pe ceas sa vada cat baga la ora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i nimic ca nu te chinui sa-mi explici.Am inteles perfect despre ce este vorba.Si pentru ca am ceva timp acum am sa ma chinui eu sa-ti spun unde ai gresit pentru ca observ in continuare c-o tii p-a ta.Si la Constanta tipul ala a murit exact de la aceeasi faza petrecuta la o viteza mai mare.

 

Intrebarea mea era : ce cautai OPRIT in fata masinii tipei ? Ca sa fiu mai clar...

 

1.Daca tipa vroia sa vireze stanga printre masinile care formau o coloana pe banda doi inseamna ca avea loc sa se duca undeva in STANGA EI, DREAPTA TA.Probabil ca vroia sa intre pe o strada laterala altfel nu-mi explic directia ei perpendiculara pe directia ta de mers.Chiar daca ea ar fi vrut sa intoarca pe sensul tau de mers...tot aia.In fine.

2.Idea este ca tu puteai ori sa opresti s-o lasi sa treaca, ori sa degajezi prin dreapta, locul (directia) in care ea se ducea si unde automat nu aveau sa fie masini parcate, de altfel nu sunt nici in desenul tau.Manevra destul de lejera la 30 km/h mai ales ca ai motor adevarat .

 

Concluzie personala. Nu ai fost atent, nu ai vazut-o, ai reactionat in ultima clipa cand deja erai in dreptul ei.Te-ai oprit s-o corectezi verbal.Aia s-a speriat la randul ei si te-a inghesuit punandu-te in pozitia descrisa de tine.Nici vorba de intentie.O fraiera si atat.Parca ar fi singura.

 

Deci mai multa atentie la trafic.

Hai sa te lamuresc eu , e vorba de o sectiune de drum unde e doar o banda /sens ,el incerca sa faca stanga pentru a intra in curtea firmei , e unicul loc unde se poate face stanga ,in rest e linie continua.Pe strada respectiva circula foarte multe tiruri iar vizibilitatea e redusa din cauza lor .Cand incerci sa iesi din coloana pentru a face stanga pentru a intra in parcare trebuie sa te asiguri la ce vine din ambele sensuri de mers,pentru ca oricand acolo poate cineva sa iasa din coloana ,trecand peste linia continua ,pentru a ajunge mai repede in intersectie + daca vine tranvai din vre-un sens (nu ai loc sa opresti intre rampa de la intrare in parcare si linia de tranvai) . Faptul ca a vazut-o in ultimul moment se poate datora faptului ca in timpul cat a intors capul sa vada daca ceva vine si de pe sensul lui de mers sau vre-un tranvai dsoara sa fi iesit in viteza de pe strada Parcului (distanta cam de 30 m fata de locul unde a fost accidentul )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa te lamuresc eu , e vorba de o sectiune de drum unde e doar o banda /sens ,el incerca sa faca stanga pentru a intra in curtea firmei , e unicul loc unde se poate face stanga ,in rest e linie continua.Pe strada respectiva circula foarte multe tiruri iar vizibilitatea e redusa din cauza lor .Cand incerci sa iesi din coloana pentru a face stanga pentru a intra in parcare trebuie sa te asiguri la ce vine din ambele sensuri de mers,pentru ca oricand acolo poate cineva sa iasa din coloana ,trecand peste linia continua ,pentru a ajunge mai repede in intersectie + daca vine tranvai din vre-un sens (nu ai loc sa opresti intre rampa de la intrare in parcare si linia de tranvai) . Faptul ca a vazut-o in ultimul moment se poate datora faptului ca in timpul cat a intors capul sa vada daca ceva vine si de pe sensul lui de mers sau vre-un tranvai dsoara sa fi iesit in viteza de pe strada Parcului (distanta cam de 30 m fata de locul unde a fost accidentul )

 

Dupa cum descrii tu parca ar fi vorba despre cu totul altceva decat povestea initiala, nu se pupa nici cu desenul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 55410

 

Asta este nr. de inmatriculare. Masina nu stiu exact ce model era ( un hatchback vernil deschis - Toyota yaris/auris, kia ceed..ceva de genu). S-a intamplat FIX cum a fost la Robert cu RR'ul in constanta. Masinile oprite in coloana pe a 2-a banda, eu pe prima...cineva o lasa pe zdreanta sa treaca, ea nu se mai asigura sa vada daca vine CEVA de pe prima banda...eu viteza mica( undeva pe la 30 km/h)...franez cu mana in claxon..ea nimic..tot venea incet incet in fata...

 

Am oprit fix in fata ei cu motoru aplecat pe partea dreapta, cu mana in claxon si injurand in casca...Treaba este ca M***A nu dadea cu spatele sa pot sa ies...i-am dat un shut in nr. de inmatriculare sa se miste in mortii ei mai in spate sa pot sa plec...s-a suparat fumeia...si POC..a intrat in mine.

 

Am reusit sa tin motoreta sa nu cada..am vaz. ca nu are de gand sa dea cu spatele..statea si se uita la mine cum ma chinuiam sa dau cu spatele cu motoreta aplecata ( era efectiv lipita de piciorul meu). Am reusit sa ies...i-a dat blana si a fugit.

 

Mari pagube nu mi-a facut ( etrierul stanga zgariat - era a 3-a zi de cand aveam motoreta :) ( Suzuki GSR 600 ).

 

S-a intamplat pe BLV. EXPOZITIEI ( de dim. pe la ora 8:20 AM ) FIX in fata la Ubisoft...

 

Daca vede cineva masina aia in trafic....astept un raspuns.

 

Altceva de zis...numai e nimic...bine ca a fost doar atat..si nimic mai grav

 

Pe prima banda de obicei sunt parcate masini acolo...deci o singura banda -> tu depaseai coloana...intre masinile parcate si masinile care erau in coloana...te rugam frumos sa relatezi tot, nu doar din partea motociclistului. Parerea mea?! Bine ti-a facut, alta data sa casti ochii...nu ca esti tu pe motor si te duci ca in branza pana in semafor. Aceste manevre se fac de catre conservari ca nu are rost sa-l tina pe ala in loc ca deh, e coloana, si ii face loc.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

freeman, sa nu te superi, dar cred ca a fost putin orgoliu si putina furie din partea ta. nu vreau sa te superi, chiar nu te acuz si nici nu spun ca nu te cred. dar omiti anumite lucruri. am scris si intr-un post mai devreme cum cred eu ca s-a intamplat si a observat si tashulina cateva detalii. eu cred ca te-ai ofuscat un pic ca vrea sa se bage in fata ta fara sa-ti acorde prioritate. te-ai oprit in fata ei pentru a o bloca si ai injurat-o. cine stie cum a reactionat, cat de nesimtita a fost (pentru ca am intalnit si eu femei care dupa ce ca mai mai ca te dau pe jos, cand le atragi atentia sa se uite putin si in oglinda inainte de a schimba banda, au o reactie de iti vine sa le spargi fata, cu toate ca nu sunt deloc violent, dar ma scot din sarite cu nesimtirea de care dau dovada). asa, tipa cine stie cum a reactionat, tu te-ai enervat si i-ai tras un picior in numar, iar ea, si acum sunt 3 variante: te-a busit intentionat, s-a speriat si a scapat masina in tine sau pur si simplu a vrut sa te invete minte si sa se faca putin spre tine, dar a scapat masina in motoreta ta. nu ai nici o vina tu. legal tipa este 100% vinovata. dar eu cred ca puteai evita usor situatia asta in mai multe moduri. timpul in care ai dat "claxoane" (plural), deci a fost un interval de timp destul de lung incat sa-ti permita o oprire inainte de ea, la viteza de 30 la ora. varianta fara orgoliu, claxoane si asa mai departe, pur si simplu opreai si ii faceai semn sa treaca, asa cum fac multi dintre noi.. sau varianta in care, daca e asa cum povestesti tu (desi sunt convins ca ai povestit cu unele mici omisiuni intentionate) pui frana de urgenta, injuri, dar nu-i tragi una in masina, pleci mai departe dupa ce te-ai racorit bagandu0ti si scotzandu-ti. pentru ca asta a enervat-o, faza cu lovitul masinii. in ce-ai povestit tu initial nu a existat contact intre tine si ea inainte de a-i aplica sutul in spoiler. cam astea erau variantele.. sper sa nu consideri postul meu rautacios, nu sunt rautacios, dar eu as fi ales varianta oprire, semn "hai treci", imi multumea sau nu si plecam mai departe. bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vezi ma in parcare la noi, poate e chiar de la noi din firma....cine stie....si de frica femeia a fugit....vezi zilele astea!

Poate ai bulan exagerat si ii spargi si geamurile dupa care o duci si la politie!:)

 

Apai daca e de la no din firma n-o sa-i fie bine :P Nici nu suntem 20 de motociclisti colegi cu tine p-acolo si inca pe atatia in devenire:)))

 

lucrezi la ubisoft?ca atunci se intelege ... 90% sunt niste sobolani de biblioteca care si-au luat motoare , habar n-au sa le foloseasca si traiesc cu impresia ca deoarce sunt campioni la WoW se dau si bine cu motoru

 

 

Sa mori tu? Ia sa dau o tura scurta pana in spatele cladirii sa imi explici cat de sobolan de biblioteca sunt. Ce zici, merge?

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai daca e de la no din firma n-o sa-i fie bine :) Nici nu suntem 20 de motociclisti colegi cu tine p-acolo si inca pe atatia in devenire:)))

 

 

 

 

Sa mori tu? Ia sa dau o tura scurta pana in spatele cladirii sa imi explici cat de sobolan de biblioteca sunt. Ce zici, merge?

Te-ai simtit vizat? Nu te stiu dar se pare ca tu ma stii ... ai vazut procentul pe care ti l-am dat?Din toate motoarele parcate acolo , marea majoritate isi chinuie talentul prin parcare pe aici si pe starzile din apropiere , de aici si concluzia pe care am tras-o . Nu-i lua apararea colegului tau , doar ptr ca sunteti colegi de munca sau DACi . Din ce s-a vazut aici a fost clar ca nu are experienta si nu stie sa foloseasca motorul si a fost taxat de toata lumea ptr modul vehement prin care s-a exprimat si si-a prezentat situatia .

 

@restul , lasati scandalul ca nu v-ati gasit persoana potrivita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90 % soareci de biblioteca? cred ca e mai mare procentul!! se duce undeva in 97 %!! Oricum ...

RIP :) :P :) :)

Nici tu n-ai dormit bine azi-noapte? Mananca mai putin cah si atunci o sa dormi mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte femeile plecau privirea cand treceai pe langa ele... azi merg cu masina si-si varsa nervii cu isteria lunara.

 

Era un lucru josnic sa agresezi o femeie... acum cu egalitatea asta, lucrurile s-au schimbat. Or fi vrand emancipare cu riscuri zero :)

 

Mai trebuia sa scoata si o bata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai simtit vizat? Nu te stiu dar se pare ca tu ma stii ... ai vazut procentul pe care ti l-am dat?Din toate motoarele parcate acolo , marea majoritate isi chinuie talentul prin parcare pe aici si pe starzile din apropiere , de aici si concluzia pe care am tras-o . Nu-i lua apararea colegului tau , doar ptr ca sunteti colegi de munca sau DACi . Din ce s-a vazut aici a fost clar ca nu are experienta si nu stie sa foloseasca motorul si a fost taxat de toata lumea ptr modul vehement prin care s-a exprimat si si-a prezentat situatia .

 

@restul , lasati scandalul ca nu v-ati gasit persoana potrivita

 

 

De la faptul ca EL m-a avut suficienta experienta sau prezenta de spirit in situatia data si pana la a ne cataloga asa cum ne-ai catalogat e o oarece distanta. Si, asa ca idee, si eu mi-am "exersat talentul" prin parcarea aia dupa ce mi-am schimbat lichidul de frana. Probabil ca era mai bine sa-mi testez franele in trafic, era mai fun si eram mai raidar in ochii tai nu? Si, ca un side-note, ca tot zici ca nu ma stii, nu-i bai, nu ma astept sa tii minte orice (cuvant urat) care vine la tine la magazin pe un RF400 fara casca si te intreaba de o partaitoare supermoto pentru oras. Tine minte doar atat: Ai jignit niste oameni total demboulea si la urmatoarea abatere matur cu tine curtea aia mare in care "ne exersam talentul". Stiu ca tu fiind o vedeta de TV (apropos, m-am (cuvant urat) pe mine de ras la reportajul ala de pe antena), n-ai de ce sa-ti faci griji. N-are cum sa te cafteasca un "sobolan de biblioteca". Let the flame begin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la politie si fa o reclamatie , mai zgarie si o oglinda si zi-le cum s-a intamplat.....Si o sa o coste permisul de conducere si amenda mare + RCA-ul pt tine , ....BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la faptul ca EL m-a avut suficienta experienta sau prezenta de spirit in situatia data si pana la a ne cataloga asa cum ne-ai catalogat e o oarece distanta. Si, asa ca idee, si eu mi-am "exersat talentul" prin parcarea aia dupa ce mi-am schimbat lichidul de frana. Probabil ca era mai bine sa-mi testez franele in trafic, era mai fun si eram mai raidar in ochii tai nu? Si, ca un side-note, ca tot zici ca nu ma stii, nu-i bai, nu ma astept sa tii minte orice (cuvant urat) care vine la tine la magazin pe un RF400 fara casca si te intreaba de o partaitoare supermoto pentru oras. Tine minte doar atat: Ai jignit niste oameni total demboulea si la urmatoarea abatere matur cu tine curtea aia mare in care "ne exersam talentul". Stiu ca tu fiind o vedeta de TV (apropos, m-am (cuvant urat) pe mine de ras la reportajul ala de pe antena), n-ai de ce sa-ti faci griji. N-are cum sa te cafteasca un "sobolan de biblioteca". Let the flame begin.

 

 

:) :P :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la faptul ca EL m-a avut suficienta experienta sau prezenta de spirit in situatia data si pana la a ne cataloga asa cum ne-ai catalogat e o oarece distanta. Si, asa ca idee, si eu mi-am "exersat talentul" prin parcarea aia dupa ce mi-am schimbat lichidul de frana. Probabil ca era mai bine sa-mi testez franele in trafic, era mai fun si eram mai raidar in ochii tai nu? Si, ca un side-note, ca tot zici ca nu ma stii, nu-i bai, nu ma astept sa tii minte orice (cuvant urat) care vine la tine la magazin pe un RF400 fara casca si te intreaba de o partaitoare supermoto pentru oras. Tine minte doar atat: Ai jignit niste oameni total demboulea si la urmatoarea abatere matur cu tine curtea aia mare in care "ne exersam talentul". Stiu ca tu fiind o vedeta de TV (apropos, m-am (cuvant urat) pe mine de ras la reportajul ala de pe antena), n-ai de ce sa-ti faci griji. N-are cum sa te cafteasca un "sobolan de biblioteca". Let the flame begin.

 

 

ouch :)

vreau sa vad :) si :) si putina :P aaaaa si putina :) pana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la faptul ca EL m-a avut suficienta experienta sau prezenta de spirit in situatia data si pana la a ne cataloga asa cum ne-ai catalogat e o oarece distanta. Si, asa ca idee, si eu mi-am "exersat talentul" prin parcarea aia dupa ce mi-am schimbat lichidul de frana. Probabil ca era mai bine sa-mi testez franele in trafic, era mai fun si eram mai raidar in ochii tai nu? Si, ca un side-note, ca tot zici ca nu ma stii, nu-i bai, nu ma astept sa tii minte orice (cuvant urat) care vine la tine la magazin pe un RF400 fara casca si te intreaba de o partaitoare supermoto pentru oras. Tine minte doar atat: Ai jignit niste oameni total demboulea si la urmatoarea abatere matur cu tine curtea aia mare in care "ne exersam talentul". Stiu ca tu fiind o vedeta de TV (apropos, m-am (cuvant urat) pe mine de ras la reportajul ala de pe antena), n-ai de ce sa-ti faci griji. N-are cum sa te cafteasca un "sobolan de biblioteca". Let the flame begin.

Din moment ce nu te-ai recomandat , nu aveam cum sa ghicesc cine esti dar te tin minte . Nu incerca sa te victimizezi acum , stii foarte bine la ce m-am referit cand spuneam de "exersat talentul" ...demaraje,wheelie,stoppie sounds familiar?nu spun ca tu erai ala , erau colegi de ai tai ... si clar nu se pricepeau, iar masini parcate erau destule (de stricat) . Nu v-am nominalizat pe niciunul , nu am zis ca toti sunteti la fel asa ca nu cauta cearta inutil si pastreaza-ti amenintarile ptr altii...chiar nu ma cunosti si nu stii ce-mi poate pielea.

 

PS : reportajul a fost facut ptr a fi funny , total la caterinca partea in care am aparut si replicile pe care le-am dat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

PS : reportajul a fost facut ptr a fi funny , total la caterinca partea in care am aparut si replicile pe care le-am dat .
:)

 

 

asa spun si eu cand nu -mi iese din prima sau sunt prins pe picior gresit :)

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la faptul ca EL m-a avut suficienta experienta sau prezenta de spirit in situatia data si pana la a ne cataloga asa cum ne-ai catalogat e o oarece distanta. Si, asa ca idee, si eu mi-am "exersat talentul" prin parcarea aia dupa ce mi-am schimbat lichidul de frana. Probabil ca era mai bine sa-mi testez franele in trafic, era mai fun si eram mai raidar in ochii tai nu? Si, ca un side-note, ca tot zici ca nu ma stii, nu-i bai, nu ma astept sa tii minte orice (cuvant urat) care vine la tine la magazin pe un RF400 fara casca si te intreaba de o partaitoare supermoto pentru oras. Tine minte doar atat: Ai jignit niste oameni total demboulea si la urmatoarea abatere matur cu tine curtea aia mare in care "ne exersam talentul". Stiu ca tu fiind o vedeta de TV (apropos, m-am (cuvant urat) pe mine de ras la reportajul ala de pe antena), n-ai de ce sa-ti faci griji. N-are cum sa te cafteasca un "sobolan de biblioteca". Let the flame begin.

 

deci asta micu e hartist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce nu te-ai recomandat , nu aveam cum sa ghicesc cine esti dar te tin minte . Nu incerca sa te victimizezi acum , stii foarte bine la ce m-am referit cand spuneam de "exersat talentul" ...demaraje,wheelie,stoppie sounds familiar?nu spun ca tu erai ala , erau colegi de ai tai ... si clar nu se pricepeau, iar masini parcate erau destule (de stricat) . Nu v-am nominalizat pe niciunul , nu am zis ca toti sunteti la fel asa ca nu cauta cearta inutil si pastreaza-ti amenintarile ptr altii...chiar nu ma cunosti si nu stii ce-mi poate pielea.

 

PS : reportajul a fost facut ptr a fi funny , total la caterinca partea in care am aparut si replicile pe care le-am dat .

 

 

Pai logic ca nu eram io ala. Daca tu reusesti whellie sau stoppie cu un VN800 Drifter atunci imi scot basca in fata ta. Insa tu, desi nu ai nominalizat pe nimeni, ai spus 90%. Ceea ce e cam acelasi rahat cu 100%. So...m-ai jignit. Get it kiddo? Si stiu ce-ti poate pielea, mai ales cand e acoperita de o camasuta roz....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...