Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

Maine vine careva ?

 

Deci, miine la 10-11 dimineatza. Vine si Arthur cu fosta motoreta a lui Pascota,R6. Am constatat ca cei mai viteji de aici de pe forum daca descind pe la Amck, nici macar nu stii ca-s acolo, se baga la ultima masa si comenteaza: uite domle, motoreta lu ala are mai multi cai, mai putzin cuplu, se lasa mai greu sau mai ushor, ma rog,..., si alte asemenea aberatzii,cind de fapt la Amck nu-ti trebuie decit antrenament si ceva talent . Nu conteaza ce carene, filtre,dynojeturi. Dar o suspensie putzin intarita, niste cauciucuri rotunde, nu patrate, nu ar strica. Plus, acum pe caldurile astea, e chiar greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Jagi. Man, as veni sa ma dau cu tine - ma rog, in urma ta - dar maine am indatoriri de tata, asa ca ma voi duce duminica, daca nu ploua. Noi ne dam impreuna marti dimineata cu Victor, daca vii.

Pana la urma duminica vine careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate putin off-topic, dar..... care sunt preturile daca de dai cu o motoreta sau chiar si cu cartul ar fi interesant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost pana la 11:30 de la 10:00 si nu a venit nimeni .

Oricum , e si maine o zi .

P.S. Stiti ceva de cursurile care se fac pe Amckart ? Cand incepe urmatoare serie , etc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi, a fost de nota 10. Am bagat 4 sesiuni, cam 30 de ture. A fost plin de motoristi pe pista, cred ca am fost mai multi decat kartistii. O tendinta foarte buna, zic eu. Pe data viitoare... :P

in cursul saptamanii e super liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau depinde de job , unele iti permit si in cursul saptamanii , cum ar fi al meu

 

Ideea e ca daca nu ai pe unul care sa mearga mai bine ca tine in fata ta, arzi mult gaz degeaba, s-ar putea mai mult ca sigur sa gresesti si sa-ti perfectionezi doar greselile, urmarea va fi o cazatura si nu asta-i tzinta ta. Nu ma adresez tie in mod direct, ci tuturor celor care au complexul ca decit sa intru sa-i incurc pe cei care merg tare, mai bine vin intr-o zi cind sint cel mai tare din parcare. Eu am ajuns sa nici nu mai intru daca nu am 1-2 colegi , kit ca-i astept si 2 ore. Kata San stie ce zic. Apropo, Kata, a scos Arthur 1.10.50 dupa ce-ai plecat tu. Eu in urma lui am reushit nou record personal de 1.11.70.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu sambata si duminica ...am reusit sa scot duminica constant 1.15 mergand dupa Bogdan cu 954.

Daca nu ai pe cineva in fata care sa mearga macar cu o secunda doua mai repede e greu sa avansezi.

Oricum a fost super frumos pe circuit wk-ul asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca daca nu ai pe unul care sa mearga mai bine ca tine in fata ta, arzi mult gaz degeaba, s-ar putea mai mult ca sigur sa gresesti si sa-ti perfectionezi doar greselile, urmarea va fi o cazatura si nu asta-i tzinta ta. Nu ma adresez tie in mod direct, ci tuturor celor care au complexul ca decit sa intru sa-i incurc pe cei care merg tare, mai bine vin intr-o zi cind sint cel mai tare din parcare. Eu am ajuns sa nici nu mai intru daca nu am 1-2 colegi , kit ca-i astept si 2 ore. Kata San stie ce zic. Apropo, Kata, a scos Arthur 1.10.50 dupa ce-ai plecat tu. Eu in urma lui am reushit nou record personal de 1.11.70.

 

OHOOO!!!! Bravo, domnule!!! super-tare!!! in curand bati timpul lui Mos Craciun, ceea ce e ceva.

:jump: mai am mult de munca pana la 1.15.......dar ma fac eu mare :P

Everybody, sustin tot ce a zis Jagi. E nevoie de un mentor, care sa-ti arate trasele si cat de repede se poate merge pe ele. Te si pune la ambitie un "iepure". Recomand cursul de pilotaj, mie mi-a deschis mintea, acum nu ma mai satur. Azi, de exemplu, m-am dat pe pista cu un.....Harley Davidson (XR1200) cu genunchiul pe jos, hihihihi. Cine ar fi crezut?!?!?!? :jump:

Bafta tuturor.

 

Cizmele imi mai lipsesc, dar azi,maine le cumpar.

Imi explica si mie cineva cum se ajunge acolo?

 

Centura Bucuresti, intersectia cu soseaua Tunari, benzinarie Lukoil pe stanga, venind dinspre Otopeni. E un totem mare pe care scrie Amckart.

Sa ne vedem acolo.

 

Duminica pe Amckart. In planul doi, domnul Adi_viteza.

Respect!

post-38716-1214844948_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kata...In planul doi e doar mobra mea :P .....atunci era pe pista un prieten de-al meu pe care il iau cu mine sa mai invete cate ceva si se da cu motorul meu....si culmea...ii place foarte mult pe circuit :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kata...In planul doi e doar mobra mea :P .....atunci era pe pista un prieten de-al meu pe care il iau cu mine sa mai invete cate ceva si se da cu motorul meu....si culmea...ii place foarte mult pe circuit :jump:

 

Nie scuzatzi!!!! m-a pacalit echipamentul...... :jump: acuma sper sa nu ma duci intr-un loc linistit si sa ma omori. :jump:

Mai mergeti la mare? Sau sambata/duminica la pista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wk-ul asta e programata marea :jump: ...asa ca vineri seara daca vrei sa mergi cu noi ne auzim si stabilim cum ne intalnim.

La circuit sper sa mai ajung intr-o seara saptamana asta daca reusesc sa-mi fac timp.

Oricum te asteptam vineri sa vezi cum merg baietzii din crazy riders pe autostrada :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...