Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intreb ca a fost un amic saptamana trecuta si cica au cam strambat din nas cei de acolo ca nu avea pantaloni de piele, dar pana la urma l-au lasat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le place pielea de om intinsa pe asfalt, cica micsoreaza aderentza karturilor. Plus ca se poate intrerupe programul normal al karturilor in urma imobilizarii racerilor in pantaloni de bumbac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de blugi si genunchere, nu slapi si pantaloni scurti.

Da, nu am omis ce zici. Daca cazi , sa zicem , in prima curba unde poti avea si 90km/h viteza reala, , materialul blugilor din zona pulpelor superioare, fese, solduri, nu te va apara cu nimic, ramine pielea ta pe asfalt, nu te opresti in 2 m. Plus, geaca se poate sufleca in sus ramine burtica goala 9valabil si la costumele moto din 2 bucati, legate intre ele cu fermoar). Am vazut destule accidente pe Amckart, cu unii patiti , fiecare nu crede , nu concepe ca ar putea sa cada in urmatoarele 5 minute.

 

E adevarat ca genunchii sint de 100de ori mai importanti decit pielea , dar e un mare risc.

 

Prin 2006 2007 si eu ma dadeam in blugi pe Amck, Denis SBZ m-a vazut si mi-a deschis ochii pina nu a fost prea tirziu.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa fie vre-o problema cu intratul, cel putin, nu cum era mai demult cind trebuia sa asteptam cite o ora sa ne vina rindul. Acum, daca nu au evenimente sa intra lejer si in weekend.

 

p.s. azi a fost foarte lejer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru prima data pe circuit, nu doar in vizita. O sa incerc sa progresez, ca am o gramada de invatat. Pe cale asta vreau sa ii multumesc lui Denis_sbz pentru indrumare.

Cel mai buna tura a fost de 1:21:23? Oricum, mai putin important, dar sunt sigur ca la asta o sa se uite unii si ma gandeam sa le usurez treaba.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wzNwdfoFGMo&feature=youtu.be

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa ajung maine. Deci, daca-s incepatori in ale circuitului, si eu o sa ma aventurez printre ei, inca nu stiu cum se comporta VTR-ul si nu prea as vrea sa incurc. Gumele-s noi, dar de strada.

 

O sa urmaresc topicul si vedem ce se anunta pana maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wawessh

 

Incintat de cunostinta si nu ai pentru ce. Cum se vede si pe filmare, ai mers foarte frumos, curat, lin.

 

 

p.s. pun si eu o tura ( cea mai buna ) de azi unde din mai multe considerente ( s-au cam dus cauciucurile si am si gresit de multe ori trasele de intrare si iesire ) am derapat cam mult

 

p.p.s. deja am vorbit cu un amic sa mergem si miine, ocazie cu care am sa schimb pozitia camerei mai sus ca deja incepe sa se toceasca carcasa :)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmuletele astea le pun sa se vada trasele, momentele de frina si acceleratie pentru cei care vor timpi mai buni, nicidecum ce spui tu acolo. Gindeste-te ca eu nu cred ca am scapat vre-o curba in care sa nu fi cazut dealungul timpului :). Ti-am spus si live ca noi ( generatia over 50 :D ) cind am intrat prima oara pe amkart ( era numai pista facuta ) faceam 1:25-30 si nu cum ai mers tu astazi.

 

p.s. pe la 10-11. deja am mai vorbit cu un amic la tel si vine si el.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceam si eu in gluma, nu ca si cum l-ai pus ca sa ma faci de cacao. E o mare diferenta intre noi, pe care o respect.

Vad maine la cat ma scol si poate apar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut abtine si m-am dus si astazi :D

Am avut parte de un highside de am ramas doar cu mainile in contact cu moto. Cel putin asa mi s-a parut mie. Camera era prinsa cu ventuza de parbriz. In principiu s-a intamplat ca mi-a scapat mana in gaz avand antebratul super obosit. Sau poate m-au injurat baietii ca i-am claxonat. Scuze.

 

http://www.youtube.com/watch?v=74Vgt8-yvwU

 

La ultima iesire, am mers mai relaxat si am iesit mai mult de pe moto si am scos 1.17.21.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G_NR4QQPACY&feature=youtu.be

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari wawessh,tinand cont ca a fost a 2a zi de amc. Maxim bulan cu hishside-ul. Mai anuntati cand mergeti. Eu sunt cam ruginit la faza cu amc-ul si ar fi cazul sa ma mai prezint si eu la o miuta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...