Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca tot a devenit o obisnuinta :D : A treia oara pe Amckart

Daca tot mi-a zis o gramada de lume ca merg prea agresiv pentru primele dati, m-am conformat si chiar cred ca am exagerat cu plimbareala. Macar ma bucur ca nu am mai avut nici un highside . Am scazut cu ~ o secunda best lap-ul.

 

1:16:23

https://www.youtube.com/watch?v=za5Xi-ROG1c

 

1:16:16

http://www.youtube.com/watch?v=o-nEpr-ovsI

 

Vreau sa ii multumesc lui Denis pentru filmulete, au reprezentat un material de studiu excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa mergi mai cursiv, nu mai tot corecta trasa din mers. alege-ti una si stick with it. o sa mai scazi o secunda. si for god's sake, APLEACA-TE :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaaaa.

am fost si eu ieri pentru prima data....mi-e rusine sa pun filmare fata de ce are wawessh.

cred ca am vreun 1.40 daca nu chiar mai mult.

dar na...important e ca nu am facut mobra zob si desi mie mi se parea ca merg relativ ok, din filmare mi-am dat seama ca merg foarte incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, da. Asta fost problema de ieri ca nu imi gaseam locul in sa. Nu am mers de anul trecut cu costum pe moto si era dat si cu solutie de piele si alunecam de pe sa rau. Plus ca mi-am umblat la reglajele de la cablurile de acceleratie inainte sa plec din garaj si nu m-am obisnuit inca cu ea. Plus ca intram prea incet in unele viraje ca sa iau trasele pe care le vreau si ma trezeam ca nu am viteza necesara pentru inclinarea aia. Oricum, invatam, invatam.

 

@COObra: pune filmuletul ca nu are de ce sa iti fie rusine si poate iti da cineva si niste sfaturi.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa pun cand ajung acasa sa il prelucrez.

nu imi e rusine, ca stiu ca nu-s vreun as al virajelor, desi merg de vreo 3 ani pe mobra zi de zi in sezon.

sfaturi si teorie cunosc, problema mare la mine e teama de a da agregatul pe jos si necunoasterea exacta a limitelor mobrei si alor mele, care cred ca le pot descoperi doar exersand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca merge f bine wawessh. Se vede ca nu are stilul curat al lui Denis si mai ajusteaza trasele, dar mi se pare f rapid si agresiv in abordarea traselor, iar acestea sunt cele corecte, de viteza. Felicitari, din partea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ii multumesc lui Denis pentru filmulete, au reprezentat un material de studiu excelent.

 

N-ai pentru ce, asta era si ideea.

 

Cind s-a deschis amkartul ( 2003-2004 ) nu aveam camere, gismos sau alte chestii utilitare. Mergeam, cadeam, ne ridicam, iar cadeam :hurt:

 

Nu existau `ai mai batrini` sa ne spuna una alta, era un haos in capul nostru insa eram ambitiosi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la filmulete, sunt mistoace.

 

Ce trebuie sa faci acum este sa cauti ca la fiecare intrare sa mergi din ce in ce mai curat/cursiv. Primordial sa nu fie timpii/tur ci ameliorarea/imbunatatirea mersului/tehnicii de pilotaj.

 

Timpii vor veni de la sine. Have fun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o iesire pe targu secuiesc iti poate inzeci experienta acumulata pe amckart, la nivelul la care esti acum.

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana in august nu am timp de nimica. Cu greu imi fac timp sa trag o fuga pe Amckart. Ieri simteam ca pot sa merg mai tare doar ca am slabit 6 kg in 3 saptamani ca sa imi ating din nou categoria si gafaiam pe motor. :crack: Greu intelegeam cand i se intampla asta lui Denis, dar acuma am inteles mai mult decat era necesar. Asta am incercat ieri, sa merg mai cursiv, sa iau trasele din filmulete,dar s-a simtit ca nu am mai fost de 3 saptamani si ca alunecam de pe sa. Trebuie sa imi pun silicoane pe laterale de la rezervor.

Teoretic s-ar putea sa ajung si astazi, dar sa vedem daca mai merge vrun prieten si daca e libera pista.

 

Ajunge careva astazi sa dea 2 ture?

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri simteam ca pot sa merg mai tare doar ca am slabit 6 kg in 3 saptamani ca sa imi ating din nou categoria si gafaiam pe motor. :crack: Greu intelegeam cand i se intampla asta lui Denis, dar acuma am inteles mai mult decat era necesar.

 

Ma bucur ca ti-ai dai seama prin ce trece corpul meu ``firav si tras prin inel`` la cele 115 kg din dotare dupa o tura facuta la maxim in pista.

 

:box: <<<--- asta-s eu :D

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca intram prea incet in unele viraje ca sa iau trasele pe care le vreau si ma trezeam ca nu am viteza necesara pentru inclinarea aia.

 

 

Asta e o chestie foarte nașpa. Eu am scăpat ieftin (doar) cu o fractură fără deplasare de la așa ceva :) Acum puțin îmi pasă cît s-a tocit cauciucul sau dacă mai polizez scărițele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...