Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si-a luat un amic un soft de genul asta pentru Iphone ( Harry`s Laptimer ) + un GPS performant la 20 de Hz.

 

Sa vedem cum va performa.

o sa ti-l dau sa-l si testezi la Tg Secuiesc, pana atunci stau cu ochii pe pagina de tracking de la Royal Mail sa vad cand ajunge in Romania :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ti-l dau sa-l si testezi la Tg Secuiesc, pana atunci stau cu ochii pe pagina de tracking de la Royal Mail sa vad cand ajunge in Romania :D

 

 

Iete, vazu` el repede ca zisei de el :)

 

p.s. sunt curios daca varianta asta reprezinta o soutie viabila si functionala

 

sambata pe la ce ora ajungeti?m-as baga si eu dar la fel am aceeasi teama sa nu incurc :)

 

Eu ajung undeva pe la 11-12.

 

p.s. terminati fratilor cu incurcatul ca nu o faceti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand cu mare caldura cursurile de la Motoevolution - eu am inceput cursurile "sezonul" acesta, au fost printre cei mai bine cheltuiti bani ever (200 euro costa, se poate plati si in lei).

 

Super util este ca aici inveti niste lucruri pe care in mod normal pe strada nu prea ai cum sa le inveti decat dupa mult timp si multi kilometri sub roti (eu sunt incepator, mi-am luat carnetul anul trecut in noiembrie).

 

Acum ma gandesc cu parere de rau ca mai am doar 3 sedinte :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu incurcatu celorlalti se aplica doar daca vrei sa faci o tura la viteza ta maxima si nu te dai la o parte cand ii auzi/vezi. eu am fost acolo ca sa ma aplec mai mult si am facut asta fara probleme, incetinind cand trebuie ca sa am pe urma loc sa imi iau viteza necesara pentru cum vroiam sa intru in viraje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce trebuie facut este sa-ti mentii trasele normale, sa nu le schimbi brusc pentru ca atunci se pot intimpla pocinoage.

 

Regula universal valabila pe orice circuit este sa-ti vezi de drum/trase. Teoretic, sa nu te intereseze cine e in spate.

 

 



asta cu incurcatu celorlalti se aplica doar daca vrei sa faci o tura la viteza ta maxima si nu te dai la o parte cand ii auzi/vezi.

 

Ce spui tu este eronat. Incurci daca te dai la o parte si ii intrii pe trasa unuia mai rapid care intentiona sa te depaseasca pe acolo.

 

Repet, nu trebuie sa intereseze pe nimeni ce face ala din spate. Daca este mai rapid, va depasii safe/la distanta pe o trasa alternativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea nu e sa te dai la oparte cand auzi motoare, ci sa stai cumva atent la ce e in jurul tau ca sa nu te trezesti brusc depasit si sa reactionezi aiurea. sincer, nu cred ca o sa patesti asta. personal ma uitam cam cat de departe sunt baietii, calculam rapid unde o sa fiu cand ma ajung si decideam atunci daca incetinesc sau imi vad de viraj si incetinesc pe urma. e foarte simplu, o sa simti toate chestiile astea. eu am plecat printre ultimii si am fost depasit de 2 ori de haita in care era si denis_sbz. nu a fost nicio panica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@denis

Totul e ok daca cel ce merge incet are trase/viraje constante. Eu nu cred ca fac o tura la fel, am mers cu niste baieti care mi-au zis sa ma dau la o parte daca ii aud. Am mers si cu altii care mi-au zis acelasi lucru ca tine. Eu sunt confuz acum, inteleg ca e mai bine sa-mi vad de treaba caci incercand sa fac loc e posibil sa mi-o iau cum era Bibi sa ma ia pe ghidon cand am fost ultima oara si am traversat pista in diagonala, ca sa fac loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu iti vezi de drumul tau, indiferent de trase, ritm sau constanta, cel din spate ( daca e mai rapid ) poate gasii locul ideal in a depasii in citeva curbe.

 

Cine ti-a reprosat sau ti-a atras atentia ca nu te-ai dat la o parte nu are experienta de circuit la rindu-i si/sau nu este destul de rapid pentru a depasii in conditii de siguranta.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa ajung weekendul asta pe acolo, probabil ca sambata mai spre amiaza o sa fiu si eu pe acolo. Sa speram ca vremea o sa tina cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se anunta precipitatii 0%. vant 13km/h, temperatura max de 22 grade. e ok de circuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as trece si eu ...hai ca vin la 11 30 si eu



eu trec pe la obor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok la 11 la obor dar unde ?

oborul e mare



man eu plec acum ca trebuie sa si alimentez si mai am pana ajung la obor asta e tel meu suna-ma ca sa stabilim locul exact 0740 11 26 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De rahat, am fost pana acolo si se dadeau cei de la Porsche Romania cu masinile pe circuit, si maine e ocupat. N-am stat ca cei de acolo mi-au zis ca nu intra motoare sau altceva. Daca stiti careva ca se schimba situatia dati de veste ca ma intorc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine, eu de abia acum am ajuns acasa, am avut treaba toata ziua, si credeam ca scap mai devreme. Intrasem aici sa vad care cine a intrat sau a ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...