Sari la conținut

Accident Dn - Pod Mioritza


micutza_ninja
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dupa plecarea ambulantei ce a constatat decesul corpul a ramas neacoperit in mijlocul drumului ca in africa cand m.am luat de politie mi.au zis ca nu am voie sa ating si ei nu au voie sa.l ridice pana nu vine imeleul la insitente au acoperit corpul cu saci menajeri

murim ca niste caini

 

Cum spuneam nu cu mult in urma...nici un fel de respect al reprezentantilor autoritatilor fata de om aproape in fiecare situatie.Politistii de la rutiera,cei cu masini, ar trebui sa fie dotati cu o prelata sau ceva asemanator pentru astfel de situatii.

 

 

presupun ca trupul nu trebuie miscat timp de 2 ore de la ora decesului (cel putin asa se intampla in spital).

 

:kali:

Ia zi-ne mah mestere de ce ar trebui ala sa stea aproape 2 ore pe caldaram neacoperit?? Sa se intepeneasca mai bine corpul sa fie mai comod la carat ????!!!

 

Pe bune acum, chiar nu inteleg de ce trebuie sa apara pe aproape fiecare topic cate unul care spune ineptii.Libertatea de exprimare probabil.Scuze, dar nu m-am putut abtine.Mea culpa. :kali:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar, a gresit a platit. RIP !! Culpa comuna, bine zis, daca asa a fost. Condoleante familiei si macar fata, victima nevinovata sa se refaca! S-a spus de atatea ori : in dreptul strazilor laterale, benzinarii pe stanga etc, NU MAI DEPASITI! Va rog daca intra pe net, ceva posturii de ale baiatului sa vedem cine a fost.

 

 

 

frate nu era nici o strada laterala si nici o benzinarie pe STANGA!!!

 

asta a fost pur si simplu un ghiniom extrem de mare ...... dar condamn si echipamentul

 

din asta ar trebui sa invatam ceva ... dar, maine daca te uiti pe strada 80% dintre noi nergem aproape in cooru' gol pe mobre.

 

castilea alea openface imi dau inpresia ca sunt egale cu un lighean dar asta e .... unii le folosesc.

 

dupa parerea mea, la cum arata omul, o casca il salva. nu avea mari leziuni externe iar la viteza pe care o avea nu cred ca avea nici leziuni interne, dar in schimb fata era vanata si destul de umflata, ochii umflati, iar pe sosea nu era sange.

 

 

 

:kali: :kali: RIP :kali: :kali: pentru pilot

 

multa putere si sanatate fetei pentru ca va avea mult de luptat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul mergea spre baneasa dinspre fantana miorita si fiind aglomeratie a ales sa intre putin pe contrasens. Practic mergea pe cele doua linii continue care delimiteaza sensurile. Opelul mergea si el in acelasi sens, si la un moment dat soferul plictisit de aglomeratie a intors brusc peste cele 2 linii continue fara sa se asigure.

Of..... Asta e riscul atunci cand te bagi pe acolo... Nici pe dreapta nu e foarte bine, insa. Ori stai in banca ta si mergi ca masinile, ori te bagi printre randurile de masini dar pe acelasi sens de circulatie. Foarte trist ce s-a intamplat... :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimate "mestere" Tarka

nu am spus ca trupul nu trebuia acoperit. am spus doar ca in spitale, trupul unui om care moare nu trebuie miscat timp de 2 ore (presupun ca e o chestie care tine de religie sau ceva de genul ca sufletul se ridica de la trup, etc.)

 

citez ce am gasit pe net:

intr-o unitate spitaliceasca in momentul in care un pacient decedeaza in patul sau de spital este lasat acolo pe loc acoperit 2 ore(minim) dupa cunostintele mele datorita legilor si formalitatilor medicale ce se refera la posibilitatea ca pacientul sa revina la viata (cazuri intamplate dealungul timpului)

mi-am expus o parere, nu am dat cu parul si nu am zis ca ar fi sigur asa. wtf, numai oameni cu chef de cearta pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este off topic insa arata respectul fata de OM

acum o sapt undeva un idiot a intrat in pietoni cu masina si apoi a coborat cu un cutit

 

in sfarsit

la televizor se vedeau echipele de interventie medicala care erau la locul accidentului si erau imprejmuite cu pereti textili chiar acolo in mijlocul drumului

 

la noi te lasa sa te bazaie mustele este INCREDIBIL

 

si daca stai sa te gandesti EI traiesc din BANII NOSTRI

 

 

intamplator un prieten m.a sunat si fiind in zona am ajuns cam in 30 min pe jos

ma gandeam ca gasesc deja si carosabilul curatat

 

DE UNDE

omul ala era inca pe mijlocului drumului...................inaceptabil mod de a lasa pe cineva asa dupa un accident

ce prelata................. astia de la rutiera au doar caietul de procese verbale la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimate "mestere" Tarka

nu am spus ca trupul nu trebuia acoperit. am spus doar ca in spitale, trupul unui om care moare nu trebuie miscat timp de 2 ore (presupun ca e o chestie care tine de religie sau ceva de genul ca sufletul se ridica de la trup, etc.)

 

citez ce am gasit pe net:

 

mi-am expus o parere, nu am dat cu parul si nu am zis ca ar fi sigur asa. wtf, numai oameni cu chef de cearta pe aici?

 

Nu-ti mai rapsund nimic, te las sa te faci de ras singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve.am fost pana la aeroport. cand m-am dus era f aglomerat in zona respectiva, cand m-am intors era un accident. mi-a povestit un tip cu un fezeu ce s-a petrecut, am tras pe dreapta la vreo 50-100 de m, am fumat 2-3 tigari+cca. 20 de flegme,(bagi si-o lacrima ca esti om si l-ai vz intins acolo)....m-am urcat pe sa si am aj acasa. am consumat o duminica amara cruda, da cam reala.

p.s. am scris aici pt. ca l-am vazut intins, initail n-am rut sa ma uit (ma ascundeam sub parbriz si treceam, aia era)...motoru mi-a atras atentia...:kali:

HAI SA AVEM ATENTIE SI INAINTE DE D-ASTEA!!!!!!!!!!!

D-ZEU SA-L IERTE........SI MULTA SANATATE FETEI!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A aratat acum la Antena 3 , vina apartine celor doi , dar din ce am vazut la televizor , masina a intors pe linia continua....si intr-adevar , motociclistul a decedat...Dumnezeu sa-l ierte :kali: :kali: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul sa-l odihneasca in pace!

 

Trist si adevarat, dar in romania este posibil (fotografie efectuata dupa ce au plecat cei de la smurd, care puteau sa aiba in dotare ceva pentru acoperit victimele decedate):

 

post-33842-1214750157_thumb.jpg

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum incredibil mah...e Romania!!! la ce te asteptai? nu merge ba nimic la noi..da nimic!! am asa un sentiment de ura...nu pt tzara(ca e frumoasa pacat ca'i locuita)...pt astia de o conduc...pt tot sistemu...pt acestia...multa :kali: de la presedinte pana la ultimu functionar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul sa-l odihneasca in pace!

 

Trist si adevarat, dar in romania este posibil (fotografie efectuata dupa ce au plecat cei de la smurt, care puteau sa aiba in dotare ceva pentru acoperit victimile decedate):

 

post-33842-1214750157_thumb.jpg

 

 

PRIVITI BINE POZA ASTA

 

ASA ARATA RESPECTUL IN ROMANIA FATA DE "OM"

 

ASA INTELEGEM SA TRATAM UN "OM" CARE A CONTRIBUIT SI EL LA "STATUTUL" BUGETARIOR

 

30 DE MINUTE IN MIJLOCUL SOSELEI

ZECI DE MASINI, SUTE DE OCHI NICI UN SUFLET

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar, a gresit a platit. RIP !! Culpa comuna, bine zis, daca asa a fost. Condoleante familiei si macar fata, victima nevinovata sa se refaca! S-a spus de atatea ori : in dreptul strazilor laterale, benzinarii pe stanga etc, NU MAI DEPASITI! Va rog daca intra pe net, ceva posturii de ale baiatului sa vedem cine a fost.

 

 

In zona aia nu sunt strazi si majoritatea motociclistilor o iau pe contrasens. Cu greu te poti strecura printre masini pt ca soferii nu prea tin banda si coada este absolut infernala. Ii inteleg motivatia si imi pare rau pt ceea ce a patit. Recunosc, eu foarte des fac aceeasi manevra.

 

 

Incredibil cum l-au lasat acolo ca pe un caine...Dumnezeu sa il odihneasca ca nu a gresit cu mare lucru. Macar daca depasea cu viteza mai mica pe linia continua...

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vazut stirea..e trist..fata e grav si ea. nu stiu ce treaba avea 'teribilismul' de care s-a amintit la sfarsitul stirei.

 

Probabil se referea la sofer.... :kali: ...oricum, nu avea nici o strabatere tipul ca a omorat un om....Cum i-o suporta pamantul?Criminali!

 

RIP :kali: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...