Sari la conținut

Accident Usor + Tentativa De Omor !


DaKiLLeR
 Share

Postări Recomandate

Sincer nu cred ca vei rezolva ceva pe calea legala deoarece si eu am patit-o cu un "militian" care are ceva cu motociclistii si le da dreptate conservarilor chiar daca au taiat fata sau au venit de pe cedeaza...

Momentan ideea cu mersul la patronul lui pare cea mai buna,dar totusi cred ca sunt multi(daca nu cumva majoritatea) care lucreaza fara carte de munca si patroni pe care nu ii intereseaza ce fac angajatii lor atata timp cat lor le intra bani in cont,asa ca mai ramane sa te bazezi pe cei care vrem sa te ajutam sa ii dai o lectie taranului si sa discutam despre asta prin alte metode(de preferat).

 

:P i`m in !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vb cu un avovat sau cu un politist (nu militzian) si dak ai cele mai mici sanse sa-l lasi fara carnet (anulat) da-i bataie, sa nu mai aiba ce cauta pe strazi

si dak ramane fara carnet ar fi misto sa se vada la stiri:

"un sof de maxi taxi, din cauza ca a mers agresiv si a lovit un motociclist intentzionat, a ramas fara carnet pe viatza, deci atentzie la condus!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e ziua cea mare ... vedem cine e marmota si daca s-a prezentat la politie sa declare accidentul. Daca nu s-a prezentat ... este o marmota fara carnet si il paste un dosar penal. Daca nici una .. nici alta ... il pasc fracturi deschise la ambele maini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraier ai fost ca nu l-ai lasat intr-o balta de sange. Eu bag numarul la cap si daca-l prind il ard. Da-l in gatu ma-sii de jeg.

Crede-ma ca ne-am abtinut cu greu ... el ne-ar fi lasat pe noi fara prea multe remuscari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avocati, politie, plangeri ..............suntem in romanica fratilor !!!

 

Sunt multe specimene de genul asta pe strazi si dupa cum vezi, unii sunt protejati de politia rutiera locala pentru ca se cotizeaza. In realitatea asta eu nu cred se poate face ceva la modul civilizat.

Parerea mea: frica face diferenta.

 

Ar trebuii s-o faca legea dar cum legea nu exista sau nu se aplica e egal cu zero.

 

 

 

PS: Mi-ar place o iesire de weekend pe ruta respectiva ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avocati, politie, plangeri ..............suntem in romanica fratilor !!!

 

Sunt multe specimene de genul asta pe strazi si dupa cum vezi, unii sunt protejati de politia rutiera locala pentru ca se cotizeaza. In realitatea asta eu nu cred se poate face ceva la modul civilizat.

Parerea mea: frica face diferenta.

 

Ar trebuii s-o faca legea dar cum legea nu exista sau nu se aplica e egal cu zero.

 

 

 

PS: Mi-ar place o iesire de weekend pe ruta respectiva ......

Ai PM. Am mai strans cativa doritori :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa aduca cu "Crima din Orient Expres", ce naiba... Alege odata o solutie, ca incepe sa-ti treaca supararea si parca vad ca il ierti pe marlan .

 

Ideea ta, asa cum au zis si altii, este cea mai buna in momentul de fata.

Este foarte adevarat ca bataia este rupta din RAI, ca romanul numai de bataie asculta, dar... totusi... pot avea belele mari. Doamne Fereste cum i-l lovesti si cade prostul cu capul de ciment si ramane rece acolo... asta e deja CRIMA.

Pana azi de la politie nu m-a sunat nimeni, dar astept si eu din alte "surse" datele firmei de transport si merg la patron pt.a-i explica situatia.

 

Stati linistiti ca supararea nu-mi trece asa usor. Sunt in continuare marcat de situatie, inca nu pot sa constientizez ca ala pur si simplu a vrut sa ne omoare.

 

Pana unde se va ajunge ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Ideea ta, asa cum au zis si altii, este cea mai buna in momentul de fata.

Este foarte adevarat ca bataia este rupta din RAI, ca romanul numai de bataie asculta, dar... totusi... pot avea belele mari. Doamne Fereste cum i-l lovesti si cade prostul cu capul de ciment si ramane rece acolo... asta e deja CRIMA.

Pana azi de la politie nu m-a sunat nimeni, dar astept si eu din alte "surse" datele firmei de transport si merg la patron pt.a-i explica situatia.

 

Stati linistiti ca supararea nu-mi trece asa usor. Sunt in continuare marcat de situatie, inca nu pot sa constientizez ca ala pur si simplu a vrut sa ne omoare.

 

Pana unde se va ajunge ????

 

 

 

In mod clar exista si riscuri dar daca-i aplici unuia o corectie nu-i dai la cap/fata, ii bagi cativa genunchi in stomac ca nu lasa urme si stai linistit ca nu cade nimeni cu una cu doua de la doi pumni in mecla.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu marshati pe ideea de rascoala ... eu am pastrat-o ca solutie finala daca militia romana nu face nimic.

Initial eu am fost primul vizat de dubist .. cine stie ce se mai intampla daca nu acceleram ... asa ca sunt in aceeasi oala cu DaKiller .

Sincer ... cel mai rau ma framanta gandul ca a vrut sa ne loveasca intentionat ... altfel nu gasesc nici o justificare pt. ceea ce a facut si pt. comportamentul ulterior. Daca e un ucigash de motociclisti paziti-va ca puteti fi urmatorii daca scapa asa .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Nu marshati pe ideea de rascoala ... eu am pastrat-o ca solutie finala daca militia romana nu face nimic.

Initial eu am fost primul vizat de dubist .. cine stie ce se mai intampla daca nu acceleram ... asa ca sunt in aceeasi oala cu DaKiller .

Sincer ... cel mai rau ma framanta gandul ca a vrut sa ne loveasca intentionat ... altfel nu gasesc nici o justificare pt. ceea ce a facut si pt. comportamentul ulterior. Daca e un ucigash de motociclisti paziti-va ca puteti fi urmatorii daca scapa asa .....

 

Asta este motivul pt care trebuie batut, pentru intentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este motivul pt care trebuie batut, pentru intentie.

Intentia lui mi-e din ce in ce mai clara . Daca avea ceva cu mine sau daca-l incomodasem cu ceva trebuia sa se razbune pe mine ... nu sa-l loveasca pe DaKiller dar pt. el nu conta peste cine da asa ca l-a lovit pe ala pe care l-a prins. Din cauza asta ma gandesc tot mai serios ca ne-a lovit intentionat iar fapta este EXTREM de grava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni , daca tot v-a suparat soferul ala retardat , de ce nu luati o conserva cu casco si cat mai mare de preferinta, il pandesti cand pleaca in cursa, stai in fata lui mai departe pana se face drumul pe o banda, incetinesti il bagi in depasire si dupa aia accelerezi si nu-l mai lasi sa intre, eventual te si pregatesti sa tii contra de volan. Atunci sa vezi cum depaseste. Pe stanga. Copacii de pe acostament. :P Scuze pentru agresivitatea mesajului, dar e o solutie LEGALA de rezolvare a problemei. Cum el nu poate fi tras la raspundere, nici voi nu o sa puteti fi. O a zica lumea ca a fost un sofer inconstient de microbuz care a depasit fara sa se asigure. :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca la politie nu raspunde nimeni de azi dimineatza ... 0246276035.

 

Nici ieri dupa-amiaza nu raspundea nimeni. Nici acum. Probabil ca suna in centrala, in gol.

Daca iti mai aduci aminte militianulk vorbea de pe un mobil... iar tel. fix pe masa nu am vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici ieri dupa-amiaza nu raspundea nimeni. Nici acum. Probabil ca suna in centrala, in gol.

Daca iti mai aduci aminte militianulk vorbea de pe un mobil... iar tel. fix pe masa nu am vazut...

Eu am fost la WC ... hazna in spatele curtii printre balarii cu un miros fetid de cacao statut si fermentat la soare. Cam asta e gradul de civilizatie al zonei ... cred ca suntem chiar pretentiosi daca le cerem telefon / fax nu mai zic de mail / internet ... exclus un pahar cu apa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la WC ... hazna in spatele curtii printre balarii cu un miros fetid de cacao statut si fermentat la soare. Cam asta e gradul de civilizatie al zonei ... cred ca suntem chiar pretentiosi daca le cerem telefon / fax nu mai zic de mail / internet ... exclus un pahar cu apa ...

 

Da, dar PC cu manele "se exista" :P

Las' ca le-am cumparat noi apa si ce au mai vrut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici ieri dupa-amiaza nu raspundea nimeni. Nici acum. Probabil ca suna in centrala, in gol.

Daca iti mai aduci aminte militianulk vorbea de pe un mobil... iar tel. fix pe masa nu am vazut...

:P :jump: :jump:

redevenind seriosi:

1.nu-i puteti demonstra intentia de a va lovi, prin urmare ramane accident usor.

2.bataia si f*taiul nu se mai intorc.

3.daca faceti sa se intoarca( improbabil) o sa capatati niste frumoase dosare penale.

4.dureaza pana cand este gasit soferul, pentru ca firma trebuie sa comunice numele lui si de regula nu se prea grabesc.

5.daca tot hotarati sa-i `corectati` comportamentul, nu mai cautati adepti pe forum: luati-va 2 prieteni de incredere si faceti ce credeti ca e de facut. aici se scrie mult si se face...nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe banii cui ??? Merita sa te tarasti prin tribunale ? .... NU merita nici macar sa treci prin fata lui

Pai da, normal ca dai ceva bani la avocat (nu cred ca foarte mult), dar il infunzi pe nenorocit.

Nu e chiar asa cu tribunalele, tu ai deja constatarea politiei ca a fost accident si un martor.

Practic tipul poate sa ajunga si la bulau, unde o sa si-o ia zilnic.

Eu zic sa incerci si treaba asta ca doar e un nenorocit de sofer, nu-i nepotul lui gigi becali.

Mai bine decat sa-l scalpam pe dubist si sa scape cu o simpla bataie, strangem niste bani pt. un avocat.

Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...