Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Admin

Incendies: un film canadian care m-a ravasit total, dupa vizionare am ramas mut intr-o tacere apasatoare in timp ce incercam sa inteleg cita drama/iubire/mister/durere/chemare si oroare ascunde uneori sufletul unei femei!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Io m-am uitat la War of the Worlds... kasto... singurul loc unde Javelina isi justifica costul

 

http://www.imdb.com/title/tt0407304/

 

:D

am zis si eu ca e un film misto. adica poate sa iasa ceva ok din extraterestri care ne ataca de dedesubt.

 

cum ziceam, am revazut Apocalypse Now, dupa vreo 15 ani. opinia pe care o scriam ceva mai inainte e reconfirmata: mi se pare cel mai, atentie, nu unul din cele mai, ci cel mai supraapreciat film pe care l-am vazut vreodata.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah... nu stiu... Prometeus a avut ceva hibe mari (nu le mai insirui ca sint cunoscute) dar nu cred ca este chiar pilafinstein... Adica... trecem cu vederea suruburile lu Matt Damon din Elysium si nu putem trece peste prostia unor personaje din Prometeus? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah... un mare plus a lu Prometeus e doamna Charlize... pacat ca-i proasta si nu stie sa fuga in zig zag... :P



Am incercat sa vaz "Man Of Tai Chi"... meh... Dupa juma de ora or so... skip skip skip... film cu batai intre scuteristi... plm...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit un articol al CTP-ului si mi-am adus aminte de-un film pe care l-a prezentat la CineTePrinde:

http://www.imdb.com/title/tt0375063/

 

btw, acuma am aflat si eu ca CTP-ul are doctorat in cinematografie.

 

crezusem ca prezinta emisiunea in calitate de inginer :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca CTP-ul este foarte tare la capitoul cinematografie, pacat ca nu a stat in banca lui de doctor si a luat-o pe aratura prin alte sectii de psihiatrie, unde cel mai bine il prinde rolul de pacient..



Recomand

 

http://www.imdb.com/title/tt0376541/

 

http://www.imdb.com/title/tt0308476/?ref=profile

 

http://www.imdb.com/title/tt0380268/?ref=profile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ati facut curios. :D

 

Bleah... mi-a pierit curiozitatea la jumate... e film cu animale in piei umane.... si dramele lor. Fuck 'em! Traiesc ca niste animale si apoi se smiorcaie ca vai draga ce drame avem... Dar nu stiu decit sa se omoare unii pe altii ca niste neanderthalieni.

 

Relatia mama-fiu? Wtf? Aia e problema filmului ala? Nu obiceiurile animalelor alora de a-si omori surorile ca se secsuie cu "cine nu trebuie" si le "dezonoreaza" familia (eventual cu un mic viol ritualic inainte ca sa le salveze de iad...)? Si ca in timp ce noi avem meciuri de fotbal intre sate eie au meciuri de kalasnicoave? Imi pare foarte rau... sint tolerant cu o gramada de obiceiuri umane... culturi plm... dar totul pina la canibalism si macelarism care mai e apoi si "cintat" in ode si filme... fuck that shit! Mai bine le-ar da banii de filme de genul asta sa se duca la scoala... ceva.

 

Asta era ideea.

 

 

te-ai grabit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi,cum m-am grabit daca zici ca-l vazusi?

Fiecare priveste problema subiectiv.Nu mi s-a parut a fi vreo oda filmul asta.Ci din contra.Tocmai c-au prezentat la modul crud realitatea.Fara efecte speciale.Si cu un impact puternic asupra privitorului din alta parte a civilizatiei.

Problema apare cand ei emigreaza si incearca sa impuna gazdelor legile lor.

Oricum se stie despre conditia femeii in islam si nu se va schimba nimic cu toate lamentarile noastre.

Si inca odata rahatu' de religie dovedeste cat de nociv este.

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca CTP-ul este foarte tare la capitoul cinematografie, pacat ca nu a stat in banca lui de doctor si a luat-o pe aratura prin alte sectii de psihiatrie, unde cel mai bine il prinde rolul de pacient..

'geaba zici, lumea ar fi mai plictisitoare fara el si cei ca el.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...