Sari la conținut

Accident la Busteni


DLI
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am primit telefon,de la nevasta'mea care face control in trafic,unde a aflat de la un sofer de camion, ca la Busteni, a avut loc un accident = un motociclist a murit=.

 

 

Se pare ca motociclistul nu a mai acordat prioritate la iesirea de la nivel cu calea ferata in sosea,si a avut ... cu un camion .

Cuvintele omului au fost citat la citat"l-a luat in plin" , "erau creierii imprastiati pe jos" si "era plin de politie acolo"

 

Oricum daca e adevarat,RIP :crack:

 

daca aveti informatii , :crack:!

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla ca ne-am inmultit pe sosele, lumea inca nu s-a obisnuit cu noi pe sosea, multi dintre noi habar n-au ce e cu ei pe motor, au iesit lemn de la scoala si habar n-au sa mearga cu motorul, multi conducatori auto inca ne ignora, inca multi dintre noi ignora purtarea echipamentului elementar, etc! Asta se intampla!

Asta seara, intr-o scurta plimbare pe bucla din Dr. Taberei am vazut 10 moto: 9 erau doar cu casca pe freza si atat!!!! Unul era echipat corect, insa dupa motor probabil era incepator! Restul erau "profesori"! Si sa nu-mi mai aduc aminte, ca ma apuca pandaliile, aseara la Arc, unul cu un motor puternic, n-am retinut modelul era in SLAPI si cu casca pe brat!

O mai dam aici pe forum in caterinca, cu slapi, maieu plasa, sapca pusa invers si oua kinder de coarne dar n-am crezut c-o sa vad pe cineva pe motor in slapi!!! D-aia misto, cu bretea la degetul mare! :crack:

 

O sa se tot intample accidente, anul asta a fost unul groaznic insa ce observ, fata de anul trecut, a mai inceput lumea sa se trezeasca, mai ales astia la inceput de drum! sa dea Domnu' sa-i tina asa si cand vor deveni profesori!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai on-topic sau mai off-topic

 

Oricum,cu ocazia acestui tragic eveniment,desi cel responsabil nu este soferul de camion(cel putin asa a spus colegul lui de breasla-corb la corb nu-si scoate ochii),tin sa va spun ca in opinia mea,sunt cei mai ... si conduc ca niste ...,iar in momentul de fata in Romania mi se par cei mai periculosi participanti la trafic(urmati de cei de pe autobuze).

Filzofia lor de baza, se pare ca este: "s'asa nu-i prost sa intre in mine ca sunt cu camion(autobuz)" :crack:

 

De'abia daca au trecut cateva zile de cand la noi, pe DN12,un camion(basculanta de 40 t-5axe)a luat in plin un biciclist,aruncandul de pe drum(va dati seama de forta impactului),declarand politistilor =ca el se grabea,da' nici biciclistul nu era atent= si de acolo probabil neatentia si/sau oboseala au dus la nenorocirea =>deces in urma unui traumatism cranio-cerebral(asta a fost cauza oficiala a mortii) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DLI,ai condus vreodata un camion care are aprox.40t si vreo 20m lungime?

dar un autobuz cu 40-50 oameni in el?desi nu sunt sofer nici de camion nici

de autobuz trebuie sa recunosc ca o parte din accidente se intampla din vina

noastra a motociclistilor si o alta parte din vina soferilor de aceia zic ca de regula

adevarul este undeva la mijloc si ala care merge prost cu motoru merge prost si

cu camionul si cu autobuzul si cu...

 

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DLI,ai condus vreodata un camion care are aprox.40t si vreo 20m lungime?

dar un autobuz cu 40-50 oameni in el?desi nu sunt sofer nici de camion nici

de autobuz trebuie sa recunosc ca  o parte din accidente se intampla din vina

noastra a motociclistilor si o alta parte din vina soferilor de aceia zic ca de regula

adevarul este undeva la mijloc si ala care merge prost cu motoru merge prost si

cu camionul si cu autobuzul si cu...

salutare

212259[/snapback]

 

Chiar asa DLI Ai condus asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa aibe grija de sufletul lui.

Condoleantze familiei shi prietenilor.

 

Alte discutzii sunt de prisos. O clipa de neatentzie, un moment de euforie. :crack:

 

:crack: :crack: :crack: :crack: :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi la ora 13 la stirile pro tv spunea ceva de un accident la busteni. cica motociclistu care a avut accident s-a luat la intrecere cu un prieten tot cu motor shi la o depasire nu a vazut camionul venind pe contrasens shi s-a izbit frontal.motociclistul implicat in accident nu avea casca shi protectii , dupa cate am vazut era in pantaloni scurtzi, shi motocicleta o vitezana cumparata de 1 luna...din cate am inteles nu a murit doar are leziuni grave la cap.nu au anuntzat daca a murit sau nu.nu stiu daca e vorba de acelashi accident ca shi cel de care stiatzi voi. poate da, poate nu.oricum urata treaba!

take care!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu ce sa zic.  Cine ucide mai repede ?  Viteza, prostia, conservarii sau karma proasta?  Va las pe voi sa trageti concluziile!

 

Insanatosire completa sa dea Dumnezeu.  Sau, urasca sa zic, RIP

212788[/snapback]

 

 

eu zic ca viata ne-am oferit acest minunat sentiment pe care-l ai cand mergi cu viteza dar in schimb.....viata isi cere tributul.......o alta viata

......rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am auzit la stiri exact de ce vorbea @ddc_oana...cred ca e vorba de acelasi accident... :crack:

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat...dar aici e o doza de inconstientza...sa faci intrecere in pantaloni scurti si fara casca??? :crack:

Din partea mea...cine se crede in stare...poate sa faca intrecere si cu norii de pe cer, atat timp cat detzii echipament complet, ceva experietza si totul se termina cu bine...

Insanatosire grabnica si completa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru personaj da' a dat dovada de prea multa inconstienta ca sa imi para FOOOOOARTE rau. Asta e, si-a asumat toata responsabilitatea. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare nasol sa mergi in concediu si sa auzi de atatia morti. Am fost si eu la munte si tocmai la Busteni. Bucegiul e plin de cruci... :crack:

Barfele sunt multe si diferite. Nu stiu daca are rost sa va zic ce am auzit eu despre accidentul ala. Oricum fapt sigur e ca a murit.

Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul!!! :crack: :crack:

 

Toti suntem expusi la pericole. Poate asta face si mai incitanta calatoria noastra pe acest pamant. Unii au noroc, altii nu... nu stiu daca e cineva care ne trage la sorti. Totul e sa nu ne pierdem speranta si dragostea de viata! Sa ne protejam cat mai bine si sa-i protejam si pe ceilalti astfel ca atunci cand facem lucruri periculoase sa nu sufere nimeni.

 

Inca o data "odihneasca-se in pace!" si condoleante familiei si prietenilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca! tipul a murit din cauza leziunilor la cap !A fost in coma ceva timp si apoi a murit!!

Faza e ca il vazusem cu o zi inainte pe tipu asta cu o zi inainte de accident era la petromul dintre busteni si sinaia alimenta si ERA TOT FARA CASCA! si apoi a doua zi sa aflu chestia asta naspha!! Motor avea de viteze parca o aprilica de 250 sport!

Dumnezeu sa il odihneasca :crack: :crack: :crack:

alin Azuga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...