Sari la conținut

Ulei Castrol


Postări Recomandate

am gasit ulei castrol 10w40 in magazine auto.eticheta bidonului e simpla nu ca la alte tipuri de ulei moto:desenate motoare, barci s.a.m.d. sa-l iau cu incredere? e acelasi ulei care se gaseste si pe louis sau???? ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit ulei castrol 10w40 in magazine auto.eticheta bidonului e simpla nu ca la alte tipuri de ulei moto:desenate motoare, barci s.a.m.d. sa-l iau cu incredere? e acelasi ulei care se gaseste si pe louis sau???? ms

Nu cred ca cei de la magazine auto aduc uleiuri pt motociclete, eventual pt scutere cu pedale. Daca scrie pe bidon ca se poate folosi la motocicleta, ar fi ok. insa ... dupa parerea mea nu as lua uleiu respectiv, pentru linistea mea...

Un topic asemănator a fost deschis acu 2 luni de un tip cu un BMW F 650

Cunosc un tip cu un Kawasaki ninja de 450 cc care nu mai avea rabdare a bagat un ulei tot 10w40 luat de la magazin de auto ca vanzatoru de acolo l-a asigurat ca e bun, ca e tot motor, ce dreaq...

A mers cam 2 saptamani, nu a avut probleme.. asa spune motociclistul..apoi l-a schimbat cu un Motul cand i-a venit la comanda pachetul...

 

uite te pe poze,asa trebe sa arate bidonul respectiv.

Daca ai folosi Motul, ar fi indicat,ca am cautat tot pe net 7100 sau 5100. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare motor necesita un anumit tip de ulei. Intra pe site-ul Castrol la adresa asta:

uleiuri Castrol

si cauti tipul tau de motocicleta si vezi daca se potriveste.

 

Vezi in manualul tau ce recomanda producatorul pentru modelul respectiv, si ce indice API, ii important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: inca un topic idiot despre uleiuri......voi nu va ma saturati cu ulei masina, ulei moto

nu e nici unul bun.

bagati soreanca, e cel mai bun. :lol:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: inca un topic idiot despre uleiuri......voi nu va ma saturati cu ulei masina, ulei moto

nu e nici unul bun.

bagati soreanca, e cel mai bun. :P

Cel mai bun ulei e ăla de il pui in rezervor la tractor si cand nu mai ai ulei in bucatarie mai tragi cu furtunu din rezervor ca sa faci o salată de castraveți sau un cartof pai! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun ulei e ăla de il pui in rezervor la tractor si cand nu mai ai ulei in bucatarie mai tragi cu furtunu din rezervor ca sa faci o salată de castraveți sau un cartof pai! :lol:

apropos, stii ca motoarele diesel, fara nici un fel de modificare, pot merge cu ulei de gatit? :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nu are rost sa va mai bateti capu cu nestiutori lasatii in banii lor ca habar nu au dar daca ar da nusht cat pe un motor si nu iar conveni sa bage cateva sute de euro in motor mereu ar fi mai precaut cu alegerea uleiului!asfalt uscat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand cu caldura un delemn de la bunica " IT IS THE BEST :laugh:"dupa aia ca alternativa un kg de cartofi :laugh:))))))))))))))))))

bravo ba noroc de astia ca tine care spun ce-au folosit :crack: totusi te las sa mai faci un schimb cu untdelemn de la bunica ca sa fiu sigur de spusele tale....daca pana atunci nu se transforma in cartof motorul tau....numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
apropos, stii ca motoarele diesel, fara nici un fel de modificare, pot merge cu ulei de gatit? :lol:

ba da il filtrezi si pui 50% motorina 50% soreanca ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Salut.

A pus omul o intrebare si in loc de raspuns sa ales cu bataie de joc... :crack: .

Ce dumnezeu toti am fost incepatori,si chear daca nu mai suntem nu iti place topicul nu te baga .Bagate unde iti place...

Ce drec ne comportam ca animalele....

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Cel mai bun ulei e ăla de il pui in rezervor la tractor si cand nu mai ai ulei in bucatarie mai tragi cu furtunu din rezervor ca sa faci o salată de castraveți sau un cartof pai! :)

 

Mesaj completat

buna sunt alin si am o antrebare ptr cine cunoaste am un suzuki gsxf 750cmc din 93 si vreu sai fac un schimb de ulei sinu stiu ce ulei sai pun ma puteti ajuta cu un sfat ???? repsoll ful sintetik e bine???sau alceva ce ami racomandati ptr modelu asta ast un rsp mer mult alin bacau id alin_deea2002 sau 0746764506

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacă eÂşti sigur că e ok, pune-l. pe propria răspundere... Âşi pe buzunarul tău....

dacă ai dubii cât de mici ia un ulei dintr-un magazin de specialitate adică moto... de care poți fi sigur 100%.

Âşi acum întrebare de baraj... dacăvreau castraveți mă duc la frizerie? ce naiba... când ai nevoie de chestii pt motor mergi la un mag de motoare.

???

chiar nu pricep dilema asta. e bună mâncarea de marțian la om? NORMAL că nu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...