Sari la conținut

Incident Pe Dn1 + Accident


tudor@manowar.ro
 Share

Postări Recomandate

Pe la 23:30 veneam impreuna cu prietena mea de la Bikers Club cel de pe DN. Imediat dupa ce trec de podul de la aeroportul Otopeni catre Bucuresti, 2 masini, un audi A4 sau A5 si un Golf 4 apar cu viteza excesiva, flashuri. Audi ma depaseste regulamentar pe banda 2, iar golful taie benzile facand depasiri foarte periculoase si franeaza foarte puternic gasindu-ma pe banda 1 cand vroia sa depasasca pe dreapta, eu compensez cu acceleratie ca sa fiu sigur ca nu ma atinge. Nici bine nu ma depaseste, eu reduc (vad pietonii in mijlocul strazii, intre sensuri, dar pe zebra), si el agata una dintre fetele din grupul de pe margine. Sunt tare in general, insa nu pot sa neg ca nu m-a impresionat sa vad fata zburand multe zeci de metri pana sa cada din nou pe asfalt. Am oprit pe dreapta intr-o statie maxi taxi. Am sunat la 112, ambulanta in 5 min, Politia in vreo 7-8. Fata a murit pe loc. M-am dus la rudele victimei si am lasat telefonul ca martor ocular si am plecat, chiar nu aveam dispozitia sa stau sa dau declaratii. Ma gandesc daca eram pe banda 3 si opream sa le dau prioritate pietonilor... Am vazut stirea azi dimineata pe ProTv (daca vreti sa aflati mai in amanunt). Am postat, nu pentru ca dobitocul ala era sa treaca peste mine, ci pentru ca cineva a murit din lipsa de responsabilitate. Un lucru e de invatat de aici este ca la viteza mare observi detaliile mult mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fata asta a murit nevinovata din ceea ce spui tu. Tu insuti era sa fii omorat de acesti nebuni, care nu se mai satura de liniutze. Foarte bine ai procedat si eu as fi procedat la fel. Sa nu dai inapoi si sa megi pana la capat. Probabil te vor chema sa dai o declaratie... doua. In memoria acelei fete nevinovate, du-te si fa-ti datoria, scoate cancerul ala de pe sosele. Cred ca altfel... vei avea constiinta mult timp incarcata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai o datorie morala fata de fata asta care a murit nevinovata...

Vei fi chemat la politie pt declaratii, vei pierde poate mult timp, dar dute si declara ceea ce ai vazut....un sofer ca asta nu trebuie sa scape nepedepsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut la stiri? El zicea ca fata traversa aiurea. Nu e adevarat, era pe trecere si asta o sa spun cand ma vor chema sau cand vor veni sa imi ia declaratie. Era o mana de fata, slabuta, micuta, avea vreo 20 de ani. Saraca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai dobitoci care au luat permisele pe bani ..... aseara sa infipt unu in mine la semafor la unirii cel dinspre piata constitutiei langa parc ..... sa pus galben rosu franam deja de la galben ...ajung pe loc si intr-o secunda m-am trezit cu unu infipt in spatele meu pur si simplu ma zburat 1 m jumate mai in fatza in linie dreapta , nu ma dezechilibrat deloc , nu am cazut pur si simplu m-am dus drept, s-a infipt in cauciuc , eu nimic , motoru nimic, janta verificata ere ok, ala si-a spart pe mijloc bara si si-a zgariat capota cu numaru meu , am avut buna inspiratie sa dau drumu la frana fata ca ma urca pe capota mare noroc am avut ca eram primu la semafor , ca daca mai aveam pe cineva in fata nu era de gluma ...... te feresti in trafic , mergi cu viteza cat sa nu fii in pericol, eviti ce poti , dar uite ca si stand pe loc tot dau in tine chiar nu ai ce sa faci in unele momente .... nu exista respect fata de participantii la trafic ....nu exista nimic ...exista doar permise date pe bani , politie care e fix in locul opus unde ar trebui sa fie si asa se intampla toate nenorociril

6 ani de puscarie ii da lu asta care a omorat un om si la ala care fura o gaina ii da 15 o tara de tot kktu

o zi buna va doresc

 

rip pt saraca fata :lol: :P

Editat de onixutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai dobitoci care au luat permisele pe bani ..... aseara sa infipt unu in mine la semafor la unirii cel dinspre piata constitutiei langa parc ..... sa pus galben rosu franam deja de la galben ...ajung pe loc si intr-o secunda m-am trezit cu unu infipt in spatele meu pur si simplu ma zburat 1 m jumate mai in fatza in linie dreapta , nu ma dezechilibrat deloc , nu am cazut pur si simplu m-am dus drept, s-a infipt in cauciuc , eu nimic , motoru nimic, janta verificata ere ok, ala si-a spart pe mijloc bara si si-a zgariat capota cu numaru meu , am avut buna inspiratie sa dau drumu la frana fata ca ma urca pe capota mare noroc am avut ca eram primu la semafor , ca daca mai aveam pe cineva in fata nu era de gluma ...... te feresti in trafic , mergi cu viteza cat sa nu fii in pericol, eviti ce poti , dar uite ca si stand pe loc tot dau in tine chiar nu ai ce sa faci in unele momente .... nu exista respect fata de participantii la trafic ....nu exista nimic ...exista doar permise date pe bani , politie care e fix in locul opus unde ar trebui sa fie si asa se intampla toate nenorociril

6 ani de puscarie ii da lu asta care a omorat un om si la ala care fura o gaina ii da 15 o tara de tot kktu

o zi buna va doresc

 

rip pt saraca fata :eek: :D

si zici ca nu ai cazut :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor prin aceasta intimplare foarte nefericita demonstreza ca cei ce sunt in puterea de a face o schimbare in acest sistem extrem de prost care este in romania si ma refer la legislatia rutiera sa inceapa sa miste lucrurile catre mai bine si asta cu schimbarea legislatiei cit mai curind deoarece sigur mai tirziu vom ajunge sa ne para rau ca nu am facut cind se putea si ma refer la cei ce sunt printre noi si lucreaza in politie ;DOMNILOR DESCHIDETI OCHII CA MAI TIRZIU VOM AJUNGE SA PLINGEM PE CINEVA DRAG ,parerile de rau sunt tardive

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca vad ca scapa si asta ca are nush ce pile prin politie...cum a scapat si cucoana aia de a omorat o fata pe trecerea de pietoni...pe la muzeul satului...cum a scapat si sotia lu' paunescu...mi'e scarba oamenii care traiesc in romania..

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

In cazul Casa Presei a fost altceva, se pare ca politistii nu au permis trecerea pietonilor pentru ca erau anuntate niste coloane oficiale si studenta s-a hazardat sa treaca, e drept pe trecerea de pietoni, fara a respecta semnele facute de politist.

 

More or less, oricat de carcotas as fi, pot intelege ce s-a intamplat atunci. Insa acum...

 

parca vad ca scapa si asta ca are nush ce pile prin politie...cum a scapat si cucoana aia de a omorat o fata pe trecerea de pietoni...pe la muzeul satului...cum a scapat si sotia lu' paunescu...mi'e scarba oamenii care traiesc in romania..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi sa da declaratia! daca sare inconstientul cu scandal si amenintari suntem aici sa te ajutam!! trebuie sa stea la racoare ceva timp, sa si dea seama ca a murit o persoana nevinovata!

 

isi permit asta fiindca in tzara asta politia este de KKKKK! m am dus la un biker care a avut pro cu ciorile..scandal etc..si mi spunea un politist.." fratilor, mergeti acasa ca tiganii astia va ia la omor" DA CE PLM FRATE, TU STAI SI TE UITI ???? daa la noi un cioroi cu lantz la gat si mertzan urla la un politist, se inneaca de frica! e trist! i am dat exemplul cel mai bun la sarbi! ..acolo ciorile..? ciocul mic fratilor, apleaca capul in fata sarbilor! !!

 

la parnaie cu inconstientul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor prin aceasta intimplare foarte nefericita demonstreza ca cei ce sunt in puterea de a face o schimbare in acest sistem extrem de prost care este in romania si ma refer la legislatia rutiera sa inceapa sa miste lucrurile catre mai bine si asta cu schimbarea legislatiei cit mai curind deoarece sigur mai tirziu vom ajunge sa ne para rau ca nu am facut cind se putea si ma refer la cei ce sunt printre noi si lucreaza in politie ;DOMNILOR DESCHIDETI OCHII CA MAI TIRZIU VOM AJUNGE SA PLINGEM PE CINEVA DRAG ,parerile de rau sunt tardive

 

 

chiar crezi ca legislatia este problema ??? eu cred ca stam relativ bine cu legislatia, stam foarte prost cu bunul simt si respectul in trafic.

Problema este nesimtirea balcano-manelistico-cocalareasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul Casa Presei a fost altceva, se pare ca politistii nu au permis trecerea pietonilor pentru ca erau anuntate niste coloane oficiale si studenta s-a hazardat sa treaca, e drept pe trecerea de pietoni, fara a respecta semnele facute de politist.

 

Ce vrajeala. In accidentul de la Casa Presei, politistii si martorii (care erau ai dracu de multi) ... NU au zis ca Politia A INTERZIS pietonilor sa treaca. Aberatie. Chiar la masuratori, mai multi politisti (adica cei care erau acolo IN MOMENTUL PRODUCERII accidentului) au spus ca este CLAR : ucidere din culpa , pe trecere de pietoni, viteza excesiva, pieton mort nevinovat.

 

INTRE TIMP, procurorii au scapat-o pe "femeia de afaceri" .. pe motivul care l-ai spus tu, si pe care l-am citat.

 

Ce s-a intamplat intre timp ? Ce s-a schimbat intre timp ? Cheia este cuvantul "timp" . TIMPUL a dat posibilitatea "ungerii" procurorilor, si a "rotitzelor" mecanismului care te duce pana in tribunal. Totul se opreste la Procuratura, daca stii cum sa opresti un dosar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tot se vb de inchisoare... poti calca linistit un om chiar si pe trecere, pedeapsa e x ani "CU SUSPENDARE".. adica daca mai omori pe inca unu dupa aia te recompenseaza cu bonus+ pt ca ai fost client fidel si iti scot suspendarea.. abea atunci faci puscarie

trist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist ,foarte tris,pacat de biata fata ,cred ca la un moment dat se va ajunge in situatia ca fiecare sa incerce sa isi faca dreptate pe cont propiu, sin cazul mai vechi si in cazul acesta se observa o nonsalanta in comportamentul celor care omoara un om .Si acest lucru ma deranjeaza enorm,hai ca unii conduc ca descreieratii se mai intampla ,poti sa zici ca nu toti mergem cu 70 pe DN1 dar sa omori un om si sa ti se para ca tot tu esti cel nedreptatit ,aici nu mai inteleg.

 

Totul se rezuma la:educatie,bun simt si civilizatie, lucruri care in romania au inceput sa fie din ce in ce mai rare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare pacat de saraca fata! Din cauza unui animal...

 

Din pacate insa consider ca principalul vinovat este politia! Se circula cum se circula numai din cauza ca polististii sunt doar niste atarnatori pe banii publici, niste lasi si incompetenti, plini de tupeu cu omul de rand si niste cacaciosi cand dau de unul "smecher". Nu mai vorbim de coruptie, abuzuri etc.

Cel mai grav este ca nu isi fac datoria pt care sunt platiti! Iar noi, oamenii de rand, ar trebui sa avem incrdere in ei si sa-i respectam. Din pacate, nu isi fac datoria si nici nu pot avea respectul nostru.

Tot ce am scris la adresa nenorocitilor (politistii) poate fi justificat cu sute de exemple pe care le-am vazut cu ochii mei in traficul din Romania.

Poate unii o sa ziceti ca ati cunoscut si politisti "de treaba"... Nu mai intru in amanunte, eu vorbesc de majoritatea. Oricum, "de treaba" nu inseamna neaparat si competent.

Au masini de lux (Passat V6 4motion etc), sefii lor imbuibati merg cu Audi A4/A6 V6 quattro (nu conteaza pretul urias de achizitie, intretinere, asigurare, consum), motociclete de lux (RT). Si ce folos???

 

Asadar, legislatia nu este atat de rea. Problema este ca politia nu se straduieste ca aceasta legislatie sa fie aplicata.

Da, avem drumuri rele, proaste, aglomerate, autostrazi = 0. Corect! Dar asta din pacate este realitatea de moment pe care nu o putem schimba usor. Atunci, ai o singura varianta: daca vrei sa participi la trafic, o faci civilizat, fara a pune viata celorlalti in pericol! Nu vrei, suporti consecintele. Nicaieri civilizatia nu s-a facut de buna voie ci de frica sanctiunilor. Si legea sa fie aceeasi pt toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si zici ca nu ai cazut :P :lol:

nu, nu am cazut pt ca eram pe punctul de oprire inca nu ma oprisem complet opream in 20 de cm maxim si pur si simplu ma proiectat 1 m si ceva mai in fatza , iti dai seama ca ma zdruncinat dar ma luat fix pe mijlocul masinii , avea banda libera in dreapta si banda libera in stanga nu a incercat nici sa ma ocoleasca , au sarit cativa pietoni i-au adunat nr de inmatriculare de pe jos si i-au aplicat cateva injuraturi .....

Editat de onixutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu am cazut pt ca eram pe punctul de oprire inca nu ma oprisem complet opream in 20 de cm maxim si pur si simplu ma proiectat 1 m si ceva mai in fatza , iti dai seama ca ma zdruncinat dar ma luat fix pe mijlocul masinii , avea banda libera in dreapta si banda libera in stanga nu a incercat nici sa ma ocoleasca , au sarit cativa pietoni i-au adunat nr de inmatriculare de pe jos si i-au aplicat cateva injuraturi .....

 

si eu am patit ceva de genul asta, adica m-a lovit unul si nu am cazut, este posibil

 

 

la mine s-a intamplat in felul urmator: eu banda 2 el banda 1, el a tras stanga de volan sa depaseasca un autobuz aflat in statie si m-a lovit direct in scarita dreapta, eram sigur ca ma azvarle urat si deja ma uitam sa fentez copacul din calea decolarii mele spre dambovita dar se pare ca finalul a fost neasteptat de bine pt mine, adica eu nu am cazut si nu am patit nimic la motor iar el s-a ales cu spoilerul fatza spart.

 

Este incredibila povestea dar exact asa s-a intamplat, cu tot cu replica "scuza-ma nu te-am vazut frate" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,Risca'' 6 ani de inchisoare? :lol: Si cum spunea cineva mai sus, poate ii da cu suspendare, sau poate scapa mai devreme datorita comportamentului... DOAR 6 ANI ??? Pai cum vreti voi fratilor sa stie astia de frica vreodata??? CATA LUME NEVINOVATA TREBUIE SA MAI MOARA??? Da inteleg, sa fi mers cu viteza legala, sa fi fost umed pe strada si sa fi alunecat pe frane(stiu ca nu se mai poate citi distanta de franare pe umezeala, dar ma refer la martorii oculari) in schimb CRIMINALUL n-avea texte cu trecerile de pietoni, era ocupat cu liniuta lui, cu ambitia lui de prost :P

Nu uitati, cu totii indiferent ce conducem si cate roti are, in primul rand SUNTEM PIETONI!!!

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor cu astia nu e de glumit!!! pentru astia de au luat toti permise in ARGES nu conteaza daca ai masina, motor, daca esti pieton, ei sunt zei! ieri era sa se urce pe mine un idiot, un pusti cu un X5 luat de tasu`si tin sa precizez ca nu eram cu motorul, ci cu conserva(un tico amarat :D )... acum cateva zile era sa dea unu peste mine pe trecerea de pieton la romana cu toate ca eu aveam verde!!!! prea multi soferi idioti in romania asta!!!! sa se faca dreq ceva!!!!!! :lol:

 

mm lor care ne conduc astia de la guvern vor sa ne interzica sa ne plimbam dupa ora 23 in oras cu motoarele ca facem galagie :eek: , dar cu CRIMINALII astia nu fac nimic :( !!! mai bine galagie decat sa moara oameni nevinovati!!! :P

 

 

R.I.P. pentru saraca fata si pentru toti cei nevinovati care nu mai sunt printre noi!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut stirea adineaori pe antena...

saraca fata, dumnezeu sa o ierte...imbecilu ala a luat-o pe sus din fata familiei ei :lol:

 

tot acum, pe antena a mai fost un reportaj despre numarul mare de accidente in care sunt implicate motocicliete...concluzia politiei in general "neglijenta soferilor care nu sunt atenti la participantii la trafic aflati pe vehicule cu doua roti"...

 

foarte frumos gestul tau ca ai dat datele pt a fi considerat ca martor...

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...