Sari la conținut

BUCURESTI, intalnire ANULATA


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 93
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu prea sunt eu in masura sa ma bag in discutia asta , dar tot ce pot sa zic e ca Baiazid are perfecta dreptate. :crack:

Aproape toate intalnirile sunt mult prea comerciale, aproape toti organizatorii sunt mult prea ahtiati dupa profit "cat mai greu", probabil ca altfel, pentru ei, nici nu merita efortul ! Nu vreau sa zic ca nu e efort, da' totusi, parca prea isi "vand" efortul asta scump!

 

In alta ordine de idei, nu concep sa vin la o intalnire la care balanta dintre satisfactie si cheltuiala + oboseala + stress (scandaluri, forje, betivani) e gresit inclinata, nu concep sa ajung in fata portii si sa fiu vazut ca o sursa de profit, nu ca pe un prieten invitat. Nu stiu cum v-ati simtit la intalnirile de anu asta pe unde ati fost, poate bine poate mai putin, eu am fost anul asta doar la Mizil si a fost 'foarte tare, frate!'.

 

ON-topic: Daca Motociclism srl / Dobrescu vrea si poate sa faca anul asta la Buc. , sa faca, mie mi se pare foarte capabil cu 'antecedente' , daca pro-bike-ul ar putea sa se implice chiar daca cf. UCMR "nu e randul lor" ar face foarte bine pentru ca au experienta necesara, daca mai e cineva care sa puna in primul rand suflet inainte de interes, excelent. Daca nu iese nimic din toate astea anul asta, nu-i cu suparare, oricum timpul e mult prea scurt sa mai se miste ceva, in schimb, cine a gresit cu "deciziile" anul asta, sa mai stea pe-acasa de-acum incolo. Eu ma prezint la Snagov la un gratar in weekendul cu pricina, daca in final nu iese nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o tampenie cu monopolul intrunirii de la Buc. Anul asta X, anul viitor Y...

 

Ne punem pe motoare, mergem la Cheia si asta basta. Sau alta locatie.

 

Ma bucura mai mult o plimbarica decat sa stau s-o ard aiurea printr-un campus. La BV m-am simtit foarte bine ca nu am fost acolo. Am fost la Codlea la piscina, la gratar .. practic doar am dormit in campus. DOAR ATAT.

 

Putem face Valea Siriului ...

sunt multe locatii faine in tara asta. Avem o tara superba. Nu trebuie sa ne limitam la o intrunire.

 

La o intrunire te costa asa:

1. benzina dus

2. benzina intors

3. tichet pilot (include camping si formatii pe care nu toata lumea le gusta, riscul de a fi accidentat de un prost care o arde dubios printre corturi si fara tobe, nu dormi bine din cauza lor ...)

4. tichet pasager

5. bere/haleala/bere/vodka/bere si tigari la greu

 

La o excursie te costa asa:

1. benzina dus

2. benzina intors

3. haleala si tigari

si te mai si bucuri de peisaje / traseu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E misto si ideea cu drumul prin tara dar se limiteaza la o zi sau douo daca ai buget asa ca hai la Snagov unde chiar se merita.Ideea este sa va luati cu voi ceva mincare si bautura ptr ca acolo sint scumpe ! Daca ne-am fi trezit mai devreme puteam face un deal cu patronii de acolo in sensul ca daca ii promoteam participare facea omu pretzuri pe masura. Mai ramane ca Dorumaster sa ne scoata ceva ..pretzuri dar din pacate am vbt cu el si nu prea sint sanse acum in al 12-lea ceas .Daca o sa reuseasca ceva ne zice el !

Succes Doru ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

------------------------------

si te mai si bucuri de peisaje /  traseu

233376[/snapback]

 

 

... si te bucuri de drum, frate ! Te bucuri de mers cu motorul !

La urma urmei cam asta e tot ce conteaza, mergi si te bucuri de locurile prin care treci. De unde pana unde s-a ajuns ca in loc sa misti roata , sa stai 3 zile intr-un tzarc, indiferent ce se intampla acolo. Ma rog, poate exagerez putin dar cine vrea, prinde ideea.

 

@Baiazid: once again :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o locatie (asta nu inseamna ca ma ocup eu) la padurea Baneasa, se numeste Camping Casa Alba- este situata intre Scoala de

Politie si Gradia Zoologica .

Preturi la prima strigare:

-camera dubla (f. dus)-560.000(56RON)

-camera dubla (cu dus)-760.000(76RON)

-apartament 3 paturi (dus+w.c.)-1.200.000(120 RON)

-apartament 4 paturi (dus+w.c.)-1.400.000(140 RON)

-cort/persoana -200.000(20RON)-f.mult!!!!

Pentru mancare si bautura putem aranja cu cei de la restaurant sa organizeze un bufet sau in zona Gradinei Zoologice unde sunt multe chioscuri cu mici si bere.

Daca considerati ca este buna aceasta locatie vorbim Miercuri la ARC si

stabilim pentru Joi ,cateva persoane care sa mearga in camping

pentru negocieri.

Mentionez ca zona campingului este delimitata cu gard si avem mult

loc pentru motoare.

TEL.0745157641- DORU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - pretul la cort e foarte mare!

2 - chestia cu vorbim la Arc e o prostie, doar daca nu ai cumva o portavoce... S-au mai "vorbit" si altele la Arc si vorbite au ramas... Eventual puneti o pancarta cu "Discutii intalnire Bucuresti" ca sa ii atraga pe doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata este cea mai buna oferta! Trebue sa oferim celor din provincie posibilitatea unei intilniri la Bucuresti.

Eu plec acum cu motorul la indicatia lui Dorumaster - Campingul Casa Alba Baneasa si daca imi place locatia sunt de acord sa particip la organizare.

 

Am ajuns la Gibraltar in vara asta si cred ca ar fi de interes in programul intilnirii comunicarea " Organizarea turului Europei".

Cred ca a sosit momentul sa avem si niste comunicari in profilul nostru la astfel de actiuni; poate vor fi utile celor cu mai putina experienta.

 

De asemenea, sa organizam miniexcursii moto pentru cei care nu cunosc destul Bucurestiul si imprejurimile; rugam cei care au experienta si pot fi conducatori de echipa ( 5 - 8 motoare) sa se inscrie. La fiecare echipa vor trebui 2 conducatori, in fata si la inchiderea coloanei. Rugam bucurestenii sa propuna trasee.

 

In doua zile ne organizam.

 

Acum plec la Camping.

 

Asadar, alte idei pentru intilnirea de la Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol moment sper sa se rezolve pana la urma.Daca nici capitala nu mai face intruniri atunci ce pretentii sa mai avem la alte orase mai mici care oriocum fac intruniri dupa cum sa vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor shi surorilor!!!

Eu ash vrea sa vin la Bucuresti, dar dupa ce am citit toate posturile legate de aceasta intalnire, tot nu sunt edificat daca ne putem intalni undeva, in mod sigur...

Unii zic hais ... altii cea...

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu oriunde se merge la Snagov sau la Casa Alba. Dar votez pentru Snagov. vin astazi la Arc poate se ia vreo hotarare. Si mai am o gasca de prin tara care va veni. Kaly are dreptate prietenii sunt mai importanti decat concertele sau micii si berea.

vom avea o intalnire frumoasa numai sa stabilim un loc.

Editat de ozzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Campingul CASA ALBA si am discutat cu patronul. Nu reduce din tarife si nu vrea galagie. Deci renuntam la CASA ALBA.

 

Am fost dupa aceea la Snagov cu Alliance Steel unde s- au stabilit cu patronul conditii avantajoase: 10 RON recuperabili prin consumatie, are gratare pentru folosire, are statie, motoarele linga cort, campingul este linga lac, are grup sanitar.

 

Bere si mici-carne pentru gratare este bine sa fie aduse: altfel costurile sunt de restaurant.

Solutie pentru tintari; mai sunt.

 

Campingul este imprejmuit, dar cam salbatec.

 

DECI INTILNIREA DE LA BUCURESTI ARE LOC IN ORGANIZARE SPONTANA LA CAMPING SNAGOV.

 

Puteti sosi de vineri.

 

Cine crede ca va participa si cine agreeaza ideea de a ajuta la desfasurarea actiunii prin includerea in Comitetul de Organizare este rugat sa comunice pentru o organizare mai buna. Desigur pot veni si neanuntati.

De asemenea idei pentru program. O miniexcursie prin Bucuresti pentru provinciali

cred ca ar trebui.

Programul se va afisa vineri la intrare.

 

Va asteptam la SNAGOV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Campingul CASA ALBA si am discutat cu patronul. Nu reduce din tarife si nu vrea galagie. Deci renuntam la CASA ALBA.

 

Am fost dupa aceea la Snagov cu Alliance Steel unde s- au stabilit cu patronul conditii avantajoase: 10 RON recuperabili prin consumatie, are gratare pentru folosire, are statie, motoarele linga cort, campingul este linga lac, are grup sanitar.

 

Bere si mici-carne pentru gratare este bine sa fie aduse: altfel costurile sunt de restaurant.

Solutie pentru tintari; mai sunt.

 

Campingul este imprejmuit, dar cam salbatec.

 

DECI INTILNIREA DE LA BUCURESTI ARE LOC IN ORGANIZARE SPONTANA LA CAMPING SNAGOV.

 

Puteti sosi de vineri.

 

Cine crede ca va participa si cine agreeaza ideea de a ajuta la desfasurarea actiunii prin includerea in Comitetul de Organizare este rugat sa comunice pentru o organizare mai buna. Desigur pot veni si neanuntati.

De asemenea idei pentru program. O miniexcursie prin Bucuresti pentru provinciali

cred ca ar trebui.

Programul se va afisa vineri la intrare.

 

Va asteptam la SNAGOV.

234132[/snapback]

 

Felicitari pentru efortul depus :crack: Se pare ca se poate si fara sponsori.

Ne vedem acolo :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...