Sari la conținut

BUCURESTI, intalnire ANULATA


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

Se stie ca intrunirile sunt comerciale.

 

Se plateste din sponsorizari scena si probabil o parte din chirie iar banii de la "vizitatori" sunt profit. Profit mai se obtine si din chiria celor care ofera bauturi, standuri cu piese/echipament.

 

Solutia e simpla:

 

1. OHA scena. MP3 rulez oricum. De ce sa dai o gramada de bani pe cargo sau iris cand sunt formatii noi care ar canta moka ca sa se afirme?

 

2. va luati bani din chiria standurilor cu bautura/tigari/echipament ....

 

3. pune-ti o intrare 100.000 pentru organizare / WC-uri / chiria complex

Oricum in ultima vreme faci ceva pe intruniri. Betii multe, noaptea nu poti dormi de zgomotele motoarelor in 2T fara tobe. Se circula aiurea cu motorul pe langa corturi. Au fost si accidente. Nu a fost intrunire fara BATAIE. SINCER: SUXXXX

 

Cu banii de benzina consumati + intrare x2 (sofer + pasager) + ce consumi pe acolo faci o excursie cu moto de 2 zile pe undeva la munte.

226016[/snapback]

ce-l mai grav lucru rezida in cvasiadevarul spuselor tale...sa ne pastram totusi optimismul,ca altfel....ne instrainam.ne dispersam si....se duce dracului totul... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 93
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca se anuleaza si Brasovul inseamna ca s-a incheiat calendarul intrunirilor moto pe 2005.

226026[/snapback]

Dupa cum se prezinta vremea... la Brashov e jelanie mare cu inundatiile!

Shi in legatura cu Snagovul...

Shiiit!

Voiam sa merg !!!

Sper sa nu se dea la fund cluburile...

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor!..n-aveti umor?!...pai cum,face Mizilu si nu face Bucurestii,ati inebunit!!??,am trait s-o vad si p'asta.Ziceti bai care_I sponsorul ala,putina balacareala balcanico-dimboviteana n-ar strica...si totusi...poate se va gasi o solutie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor!..n-aveti umor?!...pai cum,face Mizilu si nu face Bucurestii,ati inebunit!!??,am trait s-o vad si p'asta.Ziceti bai care_I sponsorul ala,putina balacareala balcanico-dimboviteana n-ar strica...si totusi...poate se va gasi o solutie....

226771[/snapback]

 

Asa e! Ai totala dreptate. Face Mizilul (unde si anul trecut si anul acesta m-am simtit minunat) si nu face Bucurestiul?

 

@Puriul: nu ai inteles? Nu le ies banii nu fac intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer io cred ca se poate face ceva oricum

chiar si pe banii de intrare

oricum, treaba voastra ce facetzi

226579[/snapback]

n-ai inteles. pe banii de intrare nu mai e profit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu se vede cit de mult interes arata foru "superior" pentru miscarea moto in rominia daca nu le iese banu nexam intrunire.apropo de cluburi din bucuresti ,care sunt alea ca eu stiu doar unul care a tot facut intruniri restul numa ca da bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dobrescu, please help.

Dobrescu preÂşedinte!!! :rusinica: :unsure: :bounce:

Hmm, noi cum am putea să ne implicăm în rezolvarea acestei situații(întrebare valabilă pt bucureÂşteni)?

Chiar nu putem rezolva cu locația Âşi să renunțăm la scenă, în schimb găsim 4-5 boxe puternice cu tot ceea ce implică Âşi un MP 3?

Distribuitorii de mâncare Âşi băutură sigur ar venii, nu ar da cu piciorul unor bănuți în plus.

Cu parada eu zic că se poate rezolva relativ uÂşor (mă implic, prietenii Âştie de ce :bounce: ).

Concursurile se pot face Âşi fără premii, cu "obligarea "participanților pentru o prezență masivă la concursuri Âşi pentru distrație.

Me sponsor-ofer până la câteva sute de RON pentru organizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite imi spun si eu parerea

bucuresti, capitala, smecherie mare si multe asteptari

tocmai voi nu sunteti in stare sa organizari o intalnire ?

rusine

si mai aveti tupeu sa spunetzi ca sunteti capitala, ca acolo se invart banii ?

ce sa mai zic de faza cu provincia ...

sincer io cred ca se poate face ceva oricum

chiar si pe banii de intrare

oricum, treaba voastra ce facetzi

226579[/snapback]

 

Omule mare adevar ai grait incat i-mi este RUSINE ca sunt din BUCURESTI :rusinica: :unsure: :bounce:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: Ma asteptam ca cineva "potent" din cluburile care ar fi trebuit sa organizeze aceasta intrunire sa dea o explicatie plauzibila acestui fiasco macar asa ptr creduli ! Din pacate consideratia lor ptr noi se limiteaza cel mult la un salut cu farul . Despre aspectul comercial al acestei intruniri ma abtin sa fac comentarii dar si eu am ajuns din pacate sa cred ca ptr cluburile implicate este singurul criteriu care conteaza !

Oricum vremea sa fie frumoasa ca de gasit gasim noi unde sa o tiram ! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamneee ... ce bine ca se amana! eu dau de carnet marti :unsure: WiSh Me lucK ! asa pot sa ajung si eu la restul intrunirilor :bounce: sub aripa cuiva care doreste sa ma ia cu el :rusinica: ....

 

 

Citesc dinainte sa ma inscriu pe forum, am vzt cred ca toate pozele de la intruniri.. + pozele voastre , nu-mi vine sa cred in caz ca nu se mai amana , ca BUCURESTIUL CAPITALA de altfel... nu face asa ceva!!

 

 

Lasa-ti ba baniii ca o sa muriti bogati intr-o zi!! e vb de distractie ... locul unde ne unim cu totii... parerea mea!

 

 

 

BUCURESTI SUKKKKS!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orasul nostru nu are nici o vina ca organizarea unui asemenea eveniment a fost lasat in miinile unor oameni care nu s-au putut descurca.

Sa speram ca UCMR nu va mai repeta greseala de incredinta organizarea unei asemenea intruniri unor oameni nepregatiti.

Trebuia sa se prevada orice situatie, prin contracte. Consultat avocati pentru contracte bune, ca sint intre noi oameni carora asta le e meseria.

Macar acum in ultimul ceas poate se trezeste cineva sa incredinteze organizarea unor oameni care sa se ocupe cu adevarat sa salveze tot ce se mai poate din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orasul nostru nu are nici o vina ca organizarea unui asemenea eveniment a fost lasat in miinile unor oameni care nu s-au putut descurca.

Sa speram ca UCMR nu va mai repeta greseala de incredinta organizarea unei asemenea intruniri unor oameni nepregatiti.

Trebuia sa se prevada orice situatie, prin contracte. Consultat avocati pentru contracte bune, ca sint intre noi oameni carora asta le e meseria.

Macar acum in ultimul ceas poate se trezeste cineva sa incredinteze organizarea unor oameni care sa se ocupe cu adevarat sa salveze tot ce se mai poate din asta.

227698[/snapback]

 

Si eu sunt deacord cu tine dar se pare ca nimeni nu va lua nici o masura............ :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snagov sau nu tot o dregem noi cumva

eu ma pregatesc de litoral daca e vreme frumoasa

hai sa vedem poate punem de o mica intrunire motociclistica pe plaja din vama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine are ochi de citit si vrea sa vada:

 

Eu, Kali, voi fi la Snagov atunci cand ar trebui sa se tina intrunirea. Ma duc pentru relaxare si pentru a fi cu prietenii. Concerte pot vedea/auzi oriunde, mici si bere poti cumpara pana si din cea mai infecta spelunca.

 

Vreau sa fiu cu prietenii mei. II vad rar, mai ales pe cei din tara, pentru ca muncesc mult. Cine vrea sa vina, este asteptat cu bratele deschise. Chiar daca sunt din Bucuresti, imi voi lua cortul si voi sta in aceeasi locatie ca anul trecut. Cu gratar, bere, muzica si distractie pe cinste.

 

Oricati bani ai avea, nu poti cumpara fericirea pe care ti-o daruiesc prietenii. Imi vreau prietenii aproape, pt ca ei sunt cea mai mare bogatie a mea. Si va rog sa ma credeti ca sunt bogata, din punctul asta de vedere.

 

Love U, my friends.. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand plecati? ca eu dau miine examen :unsure: daca iau cand imi da carnetu? fara pile? poate ajung si eu :rusinica: sper

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre aspectul comercial al acestei intruniri ma abtin sa fac comentarii dar si eu am ajuns din pacate sa cred ca ptr cluburile implicate este singurul criteriu care conteaza !

227540[/snapback]

wellcome to the real world, Neo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine are ochi de citit si vrea sa vada:

 

Eu, Kali, voi fi la Snagov atunci cand ar trebui sa se tina intrunirea. Ma duc pentru relaxare si pentru a fi cu prietenii.

228629[/snapback]

 

 

Pai vezi tu, anul asta urma sa e tina in alta parte, nu la Snagov :bounce:

 

Serios vorbind...imi crapa obrazul de rusine, am fost primit prin toata tara ca oaspete si sa nu vina si randul meu ca gazda :rusinica:

Poate scornim ceva intre timp...fara prea mare fast, simplu si fara pretentii.

hm.............. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: Si eu m-am gindit la faza cu Snagovul ! :rusinica: Mai ales ca acum daca vrei sa intri in locatia unde a avut loc anul trecut party-ul trebuie sa platesti 100 de mii lei vechi de persoana dar partea buna este ca banii nu ii pierzi ptr ca ti se acorda un bon de masa cu care poti lua de acolo bautura sau mincare ! Este adevarat ca cea mai ieftina bere este 25000 dar eu de exemplu cu 2 bonuri am platit 3 fripturi [ceafa] ! Ptr garnitura si piine m-am descurcat eu asa ca totusi se merita ! Pote ca o sa ne vedem totusi acolo ! :unsure:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dobrescu, please help.

Dobrescu preÂşedinte!!! :unsure:  :bounce:  :bounce:

Hmm, noi cum am putea să ne implicăm în rezolvarea acestei situații(întrebare valabilă pt bucureÂşteni)?

Chiar nu putem rezolva cu locația Âşi să renunțăm la scenă, în schimb găsim 4-5 boxe puternice cu tot ceea ce implică Âşi un MP 3?

Distribuitorii de mâncare Âşi băutură sigur ar venii, nu ar da cu piciorul unor bănuți în plus.

Cu parada eu zic că se poate rezolva relativ uÂşor (mă implic, prietenii Âştie de ce :drink: ).

Concursurile se pot face Âşi fără premii, cu "obligarea "participanților pentru o prezență masivă la concursuri Âşi pentru distrație.

Me sponsor-ofer până la câteva sute de RON pentru organizare.

227288[/snapback]

OAMENI CA TINE"LUPULE"SUNT O" RARA AVIS".AI PERFECTA DREPTATE.SUNT CURIOS SA VAD CE MOTIVE VOR MAI GASI ACUM.

APROPOS!...POT SI EU FACE O MICA SPONSORIZARE :rusinica: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e! Ai totala dreptate. Face Mizilul (unde si anul trecut si anul acesta m-am simtit minunat) si nu face Bucurestiul?

 

@Puriul: nu ai inteles? Nu le ies banii nu fac intrunire!

226780[/snapback]

BAI OTOMANE....INCA ODATA CRED CA AI DREPTATE,NE-AM TICALOSIT DRACULUI DE TOT..."...OFF,VIATA DE SICTIR

FARA DE PLEZIR"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...