Sari la conținut

18.08.2008 Atentie Rideri De Noapte


carpanosul
 Share

Postări Recomandate

2. Cum de nu a acazut? Asta am intrebat si eu. Raspunsul dat de Cip a fost ca 1-2 secunde nu a realizat ce s-a intamplat. Norocul lui ca s-a sprijinit de pasagerul din spate. Mi-a spus ca a fost lovit foarte puternic, parca ar fi fost o bita de basetbol. In momentul impactului marginea de jos a castii i-a venit puternic in gura de i-a umflat buzele. A doua zi l-a durut puternic gatul.

 

 

E cazul sa aprinzi o lumanare. Pe fiu-tau l-a aparat Cineva de sus. Nu fac bascalie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-a mai discutat. Nu trebuie sa deschizi tu neaparat topic nou. :makeout:

/index.php?...t=0&start=0

/index.php?...st&p=993088

 

Off topic:Dar ce e cu in :makeout: ocenta de fanny de nu mai vine ea cu teoriile ei testate si aprobate de catre Einstein?Draga Fanny,ai intrat in concediu de nu ai mai facut posturi?Daca da zi-ne si noua durata ca sa stim cam cat timp mai avem pt a vorbi si a analiza linistit niste cazuri care speram sa nu se intample :P .

On topic:Ce ai mai reusit sa afli legat de cel care a aruncat sticla?(ca stiu ca incepusei propria ancheta,pe care sper sa o duci la capat cu foarte mare folos).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne intrebam de ce da lumea cu sticle si borcane? uite o sa-i intreb pe idiotii care azi pe la ora 2 jumate dimineata faceau liniute pe Pantelimon de mi se cutremura pestele albastru pe televizor, dar ei sunt d'ai nostrii, nu?

p.s. faniflit, mai fata, la computer nu e obligatoriu sa porti casca si daca tot suni un prieten, spune-i sa-mi scoata si mie carantina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai ce sa ii intrebi pe aia, d`ai nostrii? ai cui frate , daca sunt motociclisti asta nu inseamna ca eu o sa ii salut pe strada, aia nu doresc sa traiasca intr-o comunitate civilizata. Sa le ia certificatele, placutele si daca ii mai opresc pe strada fara certificat/placute,sa le confiste mobrele, alta solutie nu e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cazul sa aprinzi o lumanare. Pe fiu-tau l-a aparat Cineva de sus. Nu fac bascalie.

 

Ai dreptate, "noroc"este termenul potrivit. Lovitura a fost centrala in frunte. Nu cred ca eu as fi reactionat la fel. Posibil sa ma fi pierdut si sa cad, cu toate ca am multa experienta pe 2 roti. Poate este un semn divin! Sunt multumit ca nu a patit ceva grav. Rana de la picior s-a prins dar este putin umflata. Vineri seara finalizez ancheta personala si promit ca voi comunica rezultatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, "noroc"este termenul potrivit. Lovitura a fost centrala in frunte. Nu cred ca eu as fi reactionat la fel. Posibil sa ma fi pierdut si sa cad, cu toate ca am multa experienta pe 2 roti. Poate este un semn divin! Sunt multumit ca nu a patit ceva grav. Rana de la picior s-a prins dar este putin umflata. Vineri seara finalizez ancheta personala si promit ca voi comunica rezultatele.

 

din pacate chiar daca il vei prinde pe idiotul care a aruncat cu sticla, asta nu va schimba atitudinea majoritatii.toata lumea spera sa fie un caz izolat....totul se intampla datorita problemei circulatiei motocicletelor noaptea, problema ce a sarit in atentia tuturor cetatenilor.chiar acum cateva zile curatam ceva la mobra si trec 2 muncitori si ma intreaba una alta de motoreta dupa care imi zic daca am auzit ca ne vor interzice sa mergem noaptea, ca s-au pus pe noi sa ne termine...etc.Din moment ce presa induce atitudinea asta la ce sa ne asteptam?singura solutie este sa se mediatizeze cazul de fata, dar asta numai cand idiotul va fi pedepsit, pentru a da un exemplu.....a trecut ceva vreme de cand n-am mai vazut o stire la tv pro-motociclisti....asta e tara in care ne chinuim

 

 

 

multa sanatate tuturor, vom avea nevoie

Editat de black_killer_reloaded
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagati-va in boscheti si tine-ti sub observare blocu in timp ce frojati un motor pe bulevard si rupe-ti picioarele si mainile la handicapat

 

cum ar fi sa rupem mainile si picioarele SI la cei care 'forjeaza'?

 

merita batut bine 'handicapatul' dar si de vitejii astia m-am sictirit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe oltenitei se intampla lucruri stranii aseara mi-am luat o mare lopata cu pietroaie de la baietii cu asfaltarea in fata motorului la 1 m maxim de la mall un pic mai in fata ...tot oltenitei este nu? noroc ca mergeam incet si am franat ...dupa care a urmat showul....manusi icon cu insertii de titan sunt excelente le recomand pt reeducarea cocalarilor analfabeti care fac astfel de gesturi necugetate...

 

nu e bine sa mentionezi de evenimente de genu asta pe forum dar am zis daca tot era topicul deschis referitor la zona aceea, majoritatea considera ca se pot evita astfel de " showuri " dar nu intotdeauna ,mare grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un lucru mi se pare putin exagerat. stii de cata precizie e nevoie sa palesti un motociclist in casca in miscare de la etajul 6-7-8-9-10? mie mi-e teama ca nu e cineva din bloc, ci ceva dobito care statea la panda undeva in tufisuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un lucru mi se pare putin exagerat. stii de cata precizie e nevoie sa palesti un motociclist in casca in miscare de la etajul 6-7-8-9-10? mie mi-e teama ca nu e cineva din bloc, ci ceva dobito care statea la panda undeva in tufisuri.

 

aici nu tine de precizie atat de mult cat tine de intentia de a lovi si ghinionul baiatului cu moto ca a fost nimerit .

si vorba aia nu tot timpul iti iese din prima aici se pare ca ia iesit handicapatului ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este efectul "Raisarilor" este nivelul romanului .Nu al TARANULUI MOLDOVEANULUI OLTEANULUI ARDELEANULUI MUNTEANULUI .Daca mie imi tipa copii ziua in fata blocului arunc dupa ei cu borcane... imi iaupusca sa ii omor .. ca ma deranjeaza. In tarile civilizate nu cred ca arunca nimeni cu borcane dupa tine dar nici nu tureaza motoru in rosu pe aceasi strada de 10000 de ori.

 

PS : nu cazi .. EU am dat cu capul intrun porumbel eu 70km/h si el 10-15

Editat de drc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS : nu cazi .. EU am dat cu capul intrun porumbel eu 70km/h si el 10-15

 

Saracul porumbel... :P

A supravietuit impactului frontal? :makeout: Sper ca l-ai luat acasa sa-l ingrijesti, nu? :makeout: :unsure:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS : nu cazi .. EU am dat cu capul intrun porumbel eu 70km/h si el 10-15

 

Mie mi-a dat-o un liliac tot in casca pe la 90 - 100 km/h. Mi-a trosnit vizorul din balamale instant si am dat si cu capu' in pasager fiindca mi l-a impins inapoi fortat. :scratch:

Editat de Lupu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asta e unul din efectele produse de "reiserii" nocturni ce forjeaza aiurea pe bulevarde. Trec 1-2-10 ori, apoi cand vine unul linistit pâÂş-pâÂş si-o fura de nevinovat. Bine ca nu i-a pleznit in viziera sau in alte locuri mai expuse si sa se infiga in vreo masina, etc. E de Doamne fereste.

 

Sanatate baiatului

 

 

o sa ne luam fiecare cate una din cauza celor care modifica esapamentul.

 

Nu este efectul "Raisarilor" este nivelul romanului .Nu al TARANULUI MOLDOVEANULUI OLTEANULUI ARDELEANULUI MUNTEANULUI .Daca mie imi tipa copii ziua in fata blocului arunc dupa ei cu borcane... imi iaupusca sa ii omor .. ca ma deranjeaza. In tarile civilizate nu cred ca arunca nimeni cu borcane dupa tine dar nici nu tureaza motoru in rosu pe aceasi strada de 10000 de ori.

 

e vorba de noapte, ziua poate sa-i plezneasca si timpanele idiotului care merge cu zgomotul ala dupa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carpanosule ai promis ca ne dezvalui si noua vineri identitatea persoanei si metodele de remodelare a caracterului aplicate.Spune-ne si noua macar daca ai aflat numele lui si daca ii poti face ceva legal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So?? tot 1 mil plateste in 48h ... asa e legea nu prea ai ce sa-i faci ... dar pana a ajuns politia nu s-a percutat nimic??

Nu cumva este amenda la OP?

Din cate stiu, astea nu se platesc la fel ca acelea de circulatie, nu?

Adica se platesc intregi!

 

Night io is la dispecerat si cand am luat speta i-am trimis ca fulgerul...nu a durat mai mult de 2-3 minute pana au ajuns baietii..si le-am zis sa il aduca pe nenorocit "acasa" stam cu el de vorba..dar..stii bine cum e ...nu mai merge

Si la legea 61/91..nu mai este jumate in 48....

Exact!

Legea 61, Tulburarea Linistii Publice.

 

La L 61/91 nu se mai da cu jumatate din minim cam de multi ani. Cam de cand a intrat in vigoare Odonanta 2 / 2001, care prevede posibilitatea achitarii a jumatate din minim in 48 de ore doar in cazul contraventiilor pentru care actul normativ ce le incrimineaza prevede expres acest lucru. Legea 61 nu prevede asa ceva.

Fapta respectiva este contraventie doar daca nu produce urmari specifice unei infractiuni. Iar lovirea/ vatamarea sau distrugerea sunt fapte penale. Politistii de la 26 trebuiau sa isi faca treaba, nu sa o paseze la rutiera. Mai grav e ca si daca va fi identificat autorul nu prea vad cum ii poate fi probata vinovatia. Daca il ia pe "nu" in brate nu prea ai ce sa ii faci. Iar povestea cu amprentatul locatarilor... e cam sf.

Corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu le pasa... Au venit ei la rahatul ala de protest impotriva deciziei Primariei de a interzice motoarele zgomotoase, cu tobele fara site si cu tot tacamul ce te ajuta sa faci cat mai multa galagie... Dar pentru ca era sa moara un "oarecare" din cauza lor?!... Intelegeam ca la acel protest trebuie sa vina toata lumea cu tobele de fabrica, cat mai putin galagioase, ca sa dovedim ca nu facem zgomot si nu trebuie sa fim interzisi... Din contra, ei turau motoarele in parcarea de la Petrom de rasuna tot Drumul Taberei. I-am injurat printre dinti si-am plecat imediat... ca sa fiu oprit la Miorita sa fiu "masurat"(mi s-a permis sa plec fara sa mai fiu masurat cu "sonometrul"... eu nu faceam zgomot, dar cum opreau tot ce prindeau...). DECI, NU VREAU SA FIU OPRIT DE POLITIE, NU VREAU SA FIU INTERZIS PE STRAZI SI MAI ALES, NU VREAU SA PRIMESC STICLE SI BORCANE IN CAP DIN CAUZA VOASTRA, COPII FITOSI SI INCONSTIENTI!!!

si cum am iesit si eu acum cateva minute de la mititica (hai liberare!), as avea de comentat ceva aici.

bravo!

este una dintre cele mai bune declaratii de pana acum!

nici eu nu vreau sa-mi iau o sticla in cap din cauza inconstientilor si idiotilor si teribilistilor si pustilor de bani gata care se culca pe scuza ca deh, toba reising ma salveaza! nu va salveaza nimic, aberantilor, nici toba reising, nici cel mai scump si mai bun echipament de protectie. singura protectie cu adevarat eficienta este in bibilica, dar, cum voi nu o aveti, preferati sa-i tampiti pe toti locatarii noaptea, tarziu, cand somnul e mai dulce. apoi sa treaca nevinovatii si sa ia asupra lor pacatele voastre. nici sa se interzica circulatia motoarelor noaptea nu e o solutie, pentru ca vreau sa merg cand am chef/treaba/nevoie/etc. sa va dea amenzi de sa va usture si sa va ridice taloanele, asta meritati. nu aveti pic de respect fata de cei ca voi. nu va ganditi ca poate cu zgomotul vostru imbecil si pueril treziti mii de oameni aiurea. de ce? ca sunteti voi gealatii smecheri cu tobe de fitze?

mars la coada vacii, ma!

sa va fie rusine!

educatia va lipseste cu desavarsire.

cel care a dat cu sticla, este unul care a ajuns la disperare din cauza acestor teribilisti de duminica. nu este drept ca el sa plateasca. in nici un caz. nu este drept ca eu sa platesc pentru voi. desigur, cel care a aruncat cu borcanul este la fel de idiot pentru ca, in primul rand a ales sa "protesteze" din umbra, la adapostul anonimatului. ai ceva de spus, iesi si urla. poate cineva te aude, nu lovi miseleste in intuneric.

sunteti la fel, voi, teribilistii fara tobe si lipsitii de creier care arunca cu sticle.

la munca comunitara cu voi, in soare, la peste 40 de grade si sa nu va dea voie sa purtati nici macar o amarata de sapca pe cap si sa beti apa.

asta meritati! :scratch:

sa picati pe jos, in agonie, pana cand va va intra in cap respectul fata de ceilalti. tot ce avem este la comun, cretinilor! intelegeti, odata si pentru totdeauna asta!

e o societate, avem bunuri in comun!

strazile sunt ale tuturor!

linistea e a tuturor!

nimeni nu e mai cu mot! :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fannyflint...inteleg de ce ai peste 1600 de posturi...in ritmul asta bati 2000 pana la sfarsitul anului. dar, nah ca am mai facut si eu unul...poate ajung la 10 mai devreme. Vreau sa imi ramana timp sa mai citesc si ce scrie lumea pe-aici, poate mai invat ceva. Desi oameni ca tine polueaza mult topicurile. Asa ca...multumesc pt. liniste!

in primul rand, ca sa intelegi si tu, fani are 1700 de posturi FIX, in acest moment! :crack:

in al doilea rand:

 

pe unii ii fu te efectiv grija numai de cate posturi are unul sau altul. sari peste posturile mele, acum ca stii cum gandesc. OK???

 

(din topicurile cu accidente ai de invatat din primul post in care se explica ce s-a intamplat si cum, asta daca te duce tartacuta. restul, bineinteles ca sunt gargara.. iar daca vrei sa stii cum a evoluat situatia e de ajuns sa ii urmaresti posturile celui care - in cazul asta - a deschis thread-ul. dar ai nevoie de o inteligenta peste medie sau experienta forumistica :D pentru a te prinde de asta. paxi!)

 

inca ceva. crezi ca esti in stare sa-mi spui ce te-a deranjat in postul meu? ca vad ca revoltat din cauza nepurtarii castii de protectie ai fost si tu la un moment dat

draga fani, asta inseamna ca atat postul meu cat si ale tale sunt un zero barat, goale, lipsite de valoare, adevarate porcarii....corect?

mai ales ale tale? :kali:

:scratch:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi in oras se practica dar ceva mai rau. Cand treci pe langa o curte te trezesti cu o piatra in casca nestiind din ce curte..... Ghinionul meu a fost ca m-a nimerit direct in gat unde nu aveam protectie si am ramas cu o galma 1 saptamana.......nu vreau sa ma gandesc la cei fara casca sau care o iau in viziera :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opaaa....o fateta pe care nu o stiam...bogdanawo atent la problemele cetatii...credeam ca nu esti bun decat de caterinca ieftina...

tu sa taci! ca si tu ai tobele gaurite si te doare la basca de ceilalti! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce ? e problema mea ca sunt gaurite...ma dau cum vreau, unde vreau ca e motoru meu, talonu meu, viata mea!

 

:scratch: din cauza ca traiesti intr-o comunitate si deranjezi pe altii, nu este doar problema ta.

Editat de BigHead
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...