Sari la conținut

VALAH MOTOR PARTY - Targoviste 2005


ValahBiker
 Share

Postări Recomandate

AM REUSIT!!! AM OBTINUT APROBARE PENTRU 3 ZILE CE VOR CUPRINDE:

locatie: Baza de agrement Crizantema (pe insoritul mal sudic al involburatului rau Ialomita); nu este locatia de anul trecut

camping... marime XXXL

concursuri ... o gramada - premii pe masura

Veti gasi targovistea in straie de sarbatoare:jocuri medievale,cavaleri si domnite,ateliere mestesugaresti,arificii,trooper si iris,artificii si multe motoare....

Cavalerii cailor putere din Targoviste, va invita sa luati parte la a treia petrecere aniversara a Valah Mc.

Ptr "sugestii si reclamatii"asteptam pe forum mesajele voastre

ne vedem la Brasov!

0723171851 stancu & 0726277107 kesu

 

Important: INTRUNIRE EXCLUSIVA PENTRU TOTI MOTOCICLISTII!!! SE INTRA PE BAZA DE MOTOR+PILOT+PASAGER (SAU PERMIS CATEGORIA A) + taxa 10lei Ron de motor

 

P.S. asteptam trupe dornice de afirmare, standuri moto&accesorii

Editat de coolbike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

prima intrebare : observ asemanarea cu Ploiestul in ideea de sarbatoare locala care coincide cu 'motor party' (sau invers). Se va intimpla ca si la Ploiesti ca publicul local venit la concerte sa se amestece cu evenimentul moto ?

Nu ca ar fi ceva rau in sine, dar as prefera sa stiu dinainte.

 

Intrebarea 2 : posibilitati de cazare inafara de cort exista ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima intrebare : observ asemanarea cu Ploiestul in ideea de sarbatoare locala care coincide cu 'motor party' (sau invers).  Se va intimpla ca si la Ploiesti ca publicul local venit la concerte sa se amestece cu evenimentul moto ?

Nu ca ar fi ceva rau in sine, dar as prefera sa stiu dinainte.

 

Intrebarea 2 : posibilitati de cazare inafara de cort exista ?

228869[/snapback]

 

1. locatia pentru intrunire este la distanta de vreo 3 km de centrul orasului, iar sarbotoarea orasului este in centru. la intrunirea este exclusiva motociclistilor.

2.posibilitati de cazare exista: moteluri+hotel de 2 sau 3 stele. in catava zile vom afisa informatii privitoare la cazarea in alta parte si nr de telefon pentru rezervari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mey camarazi , ce veste buna ! :rusinica: vreau sa vad si orasul si plus ca am intilnit acum , cind a venit europe la brasov niste baieti de pe acolo tare faini . m'as bucura sa le intorc vizita . care va sa zica bucurestiul nu este ultima intrunire ! halal sa va fie ! pina una alta ne vedem la brasov !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa veniti in numar CAT MAI MARE :rusinica:

 

Starea Drumurilor la ora actuala:

 

- Bucuresti-Racari-Targoviste: Drum impecabil, ca in palma, drept si cum mai vreti voi. :unsure:

Probleme Posibile: MULTE RADARE MOBILE. Politistii stau la panda si se muta extrem de des. Aproximativ 4 sau 5 masini care au radar pe acest traseu. O alta problema ar putea fii la Balteni (un sat de tigani - Comuna Contesti - nu se stie cand iti sare puradelul in fatza) drumul ocoleste pe acolo circa 4 kilometri ca urmare a lucrarilor la o pasarela peste calea ferata. Prudenta in acel sector

 

-Ploiesti-Targoviste: (to be updated)

-Brasov-Sinaia-Targoviste (to be updated) drum cam prost pe o portiune in apropierea cotei 1000 din cate am inteles

-Pitesti-Gaesti-Targoviste (to be updated)

-Campulung-Targoviste (to be updated)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spunea si Iscariotu, pentru cei ce veniti dinspre Bucuresti, incercati sa veniti in grup deoarece tiganii de la Balteni sunt foarte nenorociti; Un grup de 3 motociclisti din Targoviste se intorceau sambata de la Bucuresti si au avut parte de peripetii in satul cu romulani...unul si-a incasat o galeata de apa, iar pasagera altuia s-a ales cu un mar in umar al carui efect il simtea si ieri chiar daca avea combinezon. Incercati sa nu ii provocati deoarece se pot razbuna pe cei ce vin in urma voastra sau va asteapta cu parul la intoarcere :rusinica:

 

Acum cateva informatii despre drum:

 

-Ploiesti-Targoviste: Drum destul de prost, prezinta destul de multe gropite, asfaltul este fisurat in mai multe zone, in multiple zone exista nisip pe carosabil in urma ploilor abundente din ultima vreme; ATENTIE in comuna Caragiale exista o linie dreapta (in zona numita colonie) cat vezi cu ochii unde este limitare de viteza si linie continua. Acolo mai tot timpul pandeste un RADAR

 

-Brasov-Sinaia-Targoviste: Probleme mari sunt de la Sinaia pana la Moroieni; pe Paduchiosu pana la cota 1000 gropi si denivelari ici si colo. Drumul prin padure de la Cota si pana la Moroeni alterneaza cu portiuni foarte bune de drum care te fac sa dai gaz cu potiuni scurte de drum distruse, unde efectiv nu ai ce alege decat gropile mai mici. Deci ATENTIE!!!. Nu va relaxati prea tare , ultima proba de foc pana sa scapati este satul Glod sat populat de etnia rroma; aici rog a se citi ceea ce am scris in partea de sus a postului. Drumul de la Pucioasa pana la Targoviste a primit acum 2 saptamani un covor asfaltic peste dalele de beton si se merge foarte bine.

 

-Pitesti-Gaesti-Targoviste: Daca doriti sa urmati aceasta ruta va trebui sa o parcurgeti pe drumul vechi si nu pe autostrada, podul de legatura dintre Gaesti si autostrada ( de la Ionesti) fiind afectat in urma ploilor de saptamana trecuta

 

-Campulung-Targoviste: Nu recomand acest traseu celor cu vitezane; drumul nu are gropi dar este extrem de valurit (la ultimul drum m-au durut toate 2 zile). Posibil itate radar in localitatea Priseaca (la 3 Km de Targoviste)

 

In speranta ca ceea ce am aberat eu acia sa va ajute va urez ASFALT USCAT si sa ne vedem cu bine la Targovite :unsure: :bounce: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sint chiar atit de nenorociti tiganii aia , nu e mai bine sa se mearga Bucuresti-Gaesti-Tirgoviste ? (pe drumul vechi din acelasi motiv ca si cei din Pitesti)

Din ce am vazut pe harta drumul e cu max 30 de km mai lung (60 dus-intors), dar cei 3-4 litri de benzina in plus cred ca sint un pret acceptabil pentru a evita o zona de conflict.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sint chiar atit de nenorociti tiganii aia , nu e mai bine sa se mearga Bucuresti-Gaesti-Tirgoviste ? (pe drumul vechi din acelasi motiv ca si cei din Pitesti)

Din ce am vazut pe harta drumul e cu max 30 de km mai lung (60 dus-intors), dar cei 3-4 litri de benzina in plus cred ca sint un pret acceptabil pentru a evita o zona de conflict.

230008[/snapback]

 

Din cate stiu eu pana la acest moment circulatia peste podul de la Ionesti (care face legatura intre autostrada si Gaesti) nu este practicabil

Drumul de la Chitila pana la Targoviste este impecabil :rusinica: ; intentia mea era sa va pun in garda...nu sa bag spaima in voi :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea 2 : posibilitati de cazare inafara de cort exista ?

228869[/snapback]

 

Daca doriti la hotel, exista doua posibilitati:

 

Hotel Dambovita (***)

 

Zona: Targoviste (Centru)

 

Descriere: doua ascensoare moderne , trei restaurante, bar de zi, terasa cu bar, magazin suveniruri , doua sali de fitness, parcare. Capacitatea de cazare este de 168 locuri in camere duble, camere single, apartamente cu grup sanitar propriu, radio, televizor, telefon, încalzire centrala, aer condionat minibar.

Adresa: B-dul Libertatii 1, Targoviste

Facilitati hotel: restaurant, bar, receptie, lobby, lift, parcare gratis, baie in camera, televizor, telefon

 

post-3313-1124882870_thumb.jpg

 

Telefon (rezervari): 0245.213.370 / 213.374 /611.800

Fax : 0245.613.961

 

Preturile: Camera 1 pat - aproximatix 1.300.000

Camera cu 2 paturi - aproximativ 1.600.000

 

Micul dejun inclus

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hotel Valahia (**)

 

Zona: Targoviste (Centru)

 

Descriere: 213 locuri in apartamente, camere duble, restaurant, bar de zi, bar de noapte, accepta card, parcare, lift, sala de conferinte, accepta animale de casa. Camerele au in dotare: cada, TV, frigider, minibar.

Adresa: Piata Libertatii 7, Targoviste

Facilitati hotel: restaurant, bar, receptie, lobby, lift, parcare gratis, baie in camera, televizor

 

post-3313-1124882949_thumb.jpg

 

Telefon (rezervari): 0245.634.491

Fax : 021.31 25 992

 

Preturile: Camera 1 pat - aproximatix 870.000

Camera cu 2 paturi - aproximativ 1.150.000

 

Micul dejun inclus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da si iar da! O sa fiu acolo, atmosfera este superba (cu riscul de a ma repeta voi spune ca anul trecut m-am simtit foarte bine la Zilele Cetatii + Intrunirea moto). Cred ca o sa fie si mai frumos anul asta!

Eu cred ca o sa fac un pic de enduro pe drumul care este inchis circulatiei pentru ca am mai luat-o pe-acolo si chiar daca drumul e cam naspa (pamant+pietris... noroi nu - decat daca ploua :rusinica:) stau cu inima impacata!

Bafta si sa ne vedem acolo! Targoviste rulez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica:

Nu mai pot sa vin ca am niste examene si sambata si duminica... :bounce:

 

Nici la Brasov nu pot merge ca vineri sunt de serviciu pana noaptea tarziu, iar duminica lucrez. :bounce:

 

Deci se pare ca va ramane intrunirea ad-hoc organizata de noi, la Snagov. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...