Sari la conținut

VALAH MOTOR PARTY - Targoviste 2005


ValahBiker
 Share

Postări Recomandate

pregatiti-va puterile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

echipa care trage cu mainile o TAB (am scris corect TAB) primeste 100 de halbe de bere. ma repet: 100 de halbe de bere  :crack:  :crack:  :moron:  :wink:

235122[/snapback]

De catzi oameni o sa fie ekipele? Eu ma bag :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

numarul de persone minim admis pe o motocicleta ca sa intre este de 17. crezi ca te tine? :lol:

235123[/snapback]

 

vezi ca am auzit un zvon - cic a sunt niste motoare nasoale, ijuri, nepre, uraluri, cu ATAS. CE zici de o invazie cu ciucurasi de cate 17? :)

De catzi oameni o sa fie ekipele? Eu ma bag :ok:

235149[/snapback]

Si eu, ca nu prea o sa am bani de bere si asta pare singura solutie sa fac rost de :eek: :P :drink: in cantitati normale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUME eu sunt din Targoviste, mare atentie la ce va spun:

 

ESTE O MARE PROBLEMA CU SATUL ALA DE TIGANI !!!! EXISTA TOTUSI VARIANTA CA ACEL OCOL DE 4 KM SA FIE FACUT PE VECHIUL DRUM PE CARE ACUM SE CONSTRUIESTE PASARELA. LOCALNICII DIN RACARI INCA IL FOLOSESC, EL NEFIIND IMPRACTICABIL.

 

AR TREBUI CA CINEVA SA VORBEASCA CU POLITIA DIN RACARI SA LASE MOTOARELE SA MEARGA PE ACOLO....SAU CEL PUTIN O PUTETI FACE PE PROPRIA RASPUNDERE....DRUMUL E FOLOSIT DE RIVERANI SI PRACTIC NU MAI ARE NICI O TREABA CU SATUL DE TIGANOI.... ALTFEL SATUL ALA REPREZINTA UN MARE PERICOL ATAT DIN P.D.V. AL OAMENILOR DIN EL CAT SI AL CURBELOR EXTREM DE STRAMTE..........GANDITI-VA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai daca veti circulati singuri ,noaptea spre TG ,e bine de stiut ca puteti alege varianta drumului in constructie. Atata timp cat nu e prea ud afara sau aveti o motocicleta touring-enduro sau "comunista" e ok. Asta daca aveti far klumea. Sa va asteptati la o sosea buna pana in dreptul podului in constructie (e in constructie de vreo 2 ani :P :eek: ) ,apoi incepe un drum de pamant cu urme adanci lasate de basculante. Nu e greu.

Daca veniti in grup folositi varianta ocolitoare, si daca va fac probleme tziganii ,croiti-i :drink: . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa tentativa de intalnire de la Snagov (de care n-am avut noroc sa ma bucur prea mult :eek: ), tare mi-e ca in weekend ma supar si incerc si o intalnire adevarata :P

 

Cateva intrebari/rugaminti:

 

1 - poate posta cineva cateva rute posibile Bucuresti-Targoviste? Cu ocolire/fara ocolire sat de tigani, rute despre care sa se stie sigur ca sunt practicabile. Sunt sigur ca ar fi de ajutor.

2 - daca nu am cort, cat de departe este cel mai apropiat loc de dormit? Traducere: daca ma fac manga si ma decid sa ma culc undeva spre dimineata, exista vreun motel/pensiune la distanta suficient de mica incat sa pot ajunge pe picioarele personale? Exista cumva casute?

 

Excelenta initiativa, apropo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

cer si eu ceva detalii despre drumul dinre BV- Targoviste, as prefera pe la Sinaia - cota 1000 - Fieni( parca)..ca e mai scurt...sau orice alta sugestie e binevenita.

Si eventual voluntari din BV. Pana acum am inteles ca mai vine Ghost, cu care mai vb zilele urmat...altcineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa tentativa de intalnire de la Snagov (de care n-am avut noroc sa ma bucur prea mult :P ), tare mi-e ca in weekend ma supar si incerc si o intalnire adevarata :drink:

 

Cateva intrebari/rugaminti:

 

1 - poate posta cineva cateva rute posibile Bucuresti-Targoviste? Cu ocolire/fara ocolire sat de tigani, rute despre care sa se stie sigur ca sunt practicabile. Sunt sigur ca ar fi de ajutor.

2 - daca nu am cort, cat de departe este cel mai apropiat loc de dormit? Traducere: daca ma fac manga si ma decid sa ma culc undeva spre dimineata, exista vreun motel/pensiune la distanta suficient de mica incat sa pot ajunge pe picioarele personale? Exista cumva casute?

 

Excelenta initiativa, apropo :)

236913[/snapback]

 

 

Iti imprumut eu cort :lol: :eek: Vezi ca ai P.M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

cer si eu ceva detalii despre drumul dinre BV- Targoviste, as prefera pe la Sinaia - cota 1000 - Fieni( parca)..ca e mai scurt...sau orice alta sugestie e binevenita.

      Si eventual voluntari din BV. Pana acum am inteles ca mai vine Ghost, cu care mai vb zilele urmat...altcineva ?

236929[/snapback]

 

va sfatuiesc Brasov DN1 - Campina, dreapta spre Filipesti, Moreni, Targoviste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam.....luat in considerare...ii transmit si lui Ghost, care vine tot pe directia BV- Targoviste.

Asteptam alte sugestii sau propuneri...e drumul mai bun pe moreni? era jalnic intr-o vreme..sigur e mai buna varianta asta cu moreniul ?

 

Mersi pt raspuns si daca nu apar alte noutati, vin pe moreni !

Asteptam program + detalii... va fi parada ?Chiar as vrea sa stiu asta , ca la parada din BV am venit pe alt motor din motive tehnice, acum bag italianca in parada !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

LUATI AMINTE:

 

:) PT. BRASOV: traseul indicat este urmatorul: BV -DN1- Campina -Filipesti- Moreni- Targoviste (radare doar pe DN1) calitate drum Filipesti- Moreni- Targoviste (40Km) aproape prost

 

:eek: PT. BUCURESTI: traseul indicat este urmatorul: Bucuresti- Racari Targoviste. radare 2; calitate drum - excelent

 

:P PT. ARGES: traseul indicat este urmatorul: Pitesti - Gaiesti - Targoviste. calitate drum Pitesti - Gaiesti - bunicel; Gaiesti - Targoviste - prost

 

:drink: PT PRAHOVA: traseul indicat este urmatorul: Ploiesti - IL Caragiale - Targoviste. calitate drum prost. alta varianta este Ploiesti - Bucuresti-Racari Targoviste. radare 2; calitate drum - excelent si un plus de 70 Km

 

 

se va face parada sambata la ora 10 pe traseul baza- centru-parc Chindia- retur. in parc se va face popas de 2 ore pt. a participa la demonstratii si concursuri.

parada va fi insotita de politie si se va face organizat. parada are aprox. 8Km

 

nu lipsesc jocuri si concursuri, concerte, bere, mici, vreme frumoasa.

 

noaptea e cam racorica, asa ca umblati in sifonier mai adanc.

 

va asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

LUATI AMINTE:

 

:) PT. BRASOV: traseul indicat este urmatorul: BV -DN1- Campina -Filipesti- Moreni- Targoviste (radare doar pe DN1) calitate drum Filipesti- Moreni- Targoviste (40Km) aproape prost

 

:eek: PT. BUCURESTI: traseul indicat este urmatorul: Bucuresti- Racari Targoviste. radare 2; calitate drum - excelent

 

:P PT. ARGES: traseul indicat este urmatorul: Pitesti - Gaiesti - Targoviste. calitate drum Pitesti - Gaiesti - bunicel; Gaiesti - Targoviste - prost

 

:drink: PT PRAHOVA: traseul indicat  este urmatorul: Ploiesti - IL Caragiale - Targoviste. calitate drum prost. alta varianta este Ploiesti - Bucuresti-Racari Targoviste. radare 2; calitate drum - excelent si un plus de 70 Km

se va face parada sambata la ora 10 pe traseul baza- centru-parc Chindia- retur. in parc se va face popas de 2 ore pt. a participa la demonstratii si concursuri.

parada va fi insotita de politie si se va face organizat. parada are aprox. 8Km

 

nu lipsesc jocuri si concursuri, concerte, bere, mici, vreme frumoasa.

 

noaptea e cam racorica, asa ca umblati in sifonier mai adanc.

 

va asteptam.

237664[/snapback]

cei din BV daca o sa alegeti traseul Brasov-Sinaia-Moroeni-Fieni-Targoviste..

sa aveti grija inainte de Moroeni si anume in satul Glod fiindca sunt baietii la care se vede decat zambetul noaptea...si se comporta precum zimbabwezii la vederea motocicletelor... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.... daca ii atat de exclusivista miscarea.... ce pot sa zic decat .... "nasul se afunda mai adanc in nisip cand cade de la o inaltzime mai mare"

:)

237811[/snapback]

 

 

te-am ruga sa ne lashi cu deductziile tale "logice"

nu a fost dat nimeni afara de la vreo intrunire pana acum pe motiv ca nu-l cunoashte pe ala sau ala!!!

 

pentru discutzii asemanatoare ai 3 linkuri aici!!!!!

/index.php?...ndpost&p=237830

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei din BV daca o sa alegeti traseul Brasov-Sinaia-Moroeni-Fieni-Targoviste..

sa aveti grija inainte de Moroeni si anume in satul Glod fiindca sunt baietii la care se vede decat zambetul noaptea...si se comporta precum zimbabwezii la vederea motocicletelor... :)

237751[/snapback]

Duminica, am venit si eu pe acolo.Pe langa faptul ca drumul este plin de gropi,seara plin de carute, bastinasii sunt intr-adevar extrem de salbatici.Chiar nu mi-a venit sa cred ca intr-o tara ce se vrea europeana,oamenii sunt extrem de inapoiati.Asa ca grija mare!Cineva zicea ceva de genul "sa-i ardeti".Astia nu cred ca ard :eek: si oricum ar trebui benzina multa ca sunt enorm de multi.Erau ciorchini intregi cu urati,ce stau pe mijlocul drumului,iar in cocioabe colcaiau alte mii ca gandacii de bucatarie.Daca va puneti cu ei si Doamne fereste nu faceti fatza va baga nigarii la cazan cu tot cu motociclete si va pun pe marginea drumului in loc de cranii castile in varf de par :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Mdeah... care vine mai "lent" asa...? io prefer sa ocolesc atunci, satul ala!

237965[/snapback]

 

 

ce sa cautzi tu pe acolo, mah!!!

era vorba despre cei care vin din brasov!!!

 

 

 

cand ai de gand s=o iei spre targovishte!!! poate vin cu ludixu!!! sau chiar daca vin cu ij-ul mergem amandoi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ AWD: cred ca nu ai citit cu atentie....postul lui DMW se adresa lui mantheone.

 

din "replica" lui mantheone care suna in original:

 

"nasul se afunda mai adanc in nisip cand cade de la o inaltzime mai mare""

 

deducem, la o analiza mai atenta, 3 lucruri:

 

1. Exclusivitatea de care da dovada aceasta respectabila intrunire este de fapt o dovada ca suntem "cu nasul pe sus". (Fapt confirmat dealtfel de mai toti cei ce au renuntat la titlul de "simplu pieton")

 

2. O alta parte (mai nostradamica) a acestei "vorbe", prezice ca vom cadea.

Si anume, vom cadea cu nasul in nisip. Vai noua, posesorilor de permise A, sau A1.

 

3. Interesant este deasemenea faptul ca nasul celor ce vor cadea, "se afunda mai mult" - rezulta deci de aici, ca si cei fara permis vor cadea, cu toate ca nu asa de tare!!! Aviz viitorilor posesori...mandri si ingamfati!

 

Deasemenea, de remarcat caracterul mai putin vulgar al vorbei, scriitorul dandu-si probabil seama ca si el va cadea (la un moment dat), a ales un mediu mai putin dureros respectiv mai putin delicat. El alege nisipul, ca mediu de coliziune, chiar daca "nasul" se putea afunda de exemplu in defecatii sau alte substante mai mult sau mai putin populare sau rusinoase. Sau poate nisipul a fost ales din spaima ca nu care cumva sa se sesizeze cineva si sa-l avertizeze...sau poate si de ce nu, doar din bun simt.

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa fiu rautacios, daca asta credeai. Dar daca zici mai pe larg n-ar strica, zic eu. Nu am priceput ce e cu exclusivitatea aia. Asta e, sunt mai greu de cap. Sa inteleg ca te-a exlus cineva de undeva. Pe topicul asta?

Inca o data, nu incerc sa fiu un "smart ass", sau alte d-astea.

 

Numai bine.

237982[/snapback]

 

 

l-am citat pe madtheone shi i-am raspuns, nu avea nici o legatura cu ceea ce ai scris tu!!! :) :eek: :P

 

nu ai citit atent ce am scris, nu a exclus nimeni pe nimeni, doar ii faceam trimitere la 3 linkuri unde s-au mai discutat shi ras-discutat probleme de genul:

*incepatorii lasatzi deoparte

*motociclishtii o comunitate exclusivista

*motociclishtii sunt ca o casta inchisa....

etc.

 

 

 

scuzatzi topicul mult mai prost decat cel artistic care-l precede pe acesta a lui SRY :drink: :lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune cineva programul ala?

eu nu-s lamurit cu parada..auzisem varianta cu 11 sau 12 , ca acum sa vad ca e la 10..hotarati-va sa stim la cat ajungem si cei care venim sambata si nu vrem as ratam parada....

Multam !

 

Daca mai pleaca cineva dinspre BV(sau care trece prin BV) sambata dimineata sa ajunga la parada, lasati un mesaj, sa ne unim fortele sa trecem de romulani. Daca sunt care merg cu viteza mai mare de 80 ( atat poate a mea), ne vedem inainte de momentul "negru"...vedem noi cum facem..deci, voluntari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi venim in gasca de 4-5 motoare dar mergem pe valea oltului -Pitesti- Targoviste si asta doar din acest motiv (romulanii)

apropo stie cineva cum se prezinta drumul intre Campulung si Targoviste?

 

:)

 

Foarte ondulat, in caz ca vi cu GSX-R iti garantez dureri de spate :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...