Sari la conținut

Accident 21 August Zona Pipera


Frana
 Share

Postări Recomandate

Acum 1 ora jumate am ajuns acasa si mi-au zis ai mei ca au trecut pe langa un accident unde se pare ca a fost implicat un scuterist, langa biserica .au zis ca statea intins pe jos intr-o balta de sange, casca la ceva distanta de el facuta praf...

 

stie cineva mai multe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii se intorcea de la cursa de scutere de la amkart,din cate am inteles a depasit o masina si masina a facut stanga peste el,scuteristul a fost luat cu ambulanta,a fost implicata si o duba de la SRI.

 

 

ps:nu sunt 100% singur de datele relatate,or sa intre baieti care erau cu cel care e cazut.

pss:vad ca multi "motociclisti" baga toti scuteristii in acceasi oala cu cocalarii,deh voi aveti p...a mai mare.

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='sunnyboy' date='Aug 21 2008, 09:43 PM' post='1413941'

pss:vad ca multi "motociclisti" baga toti scuteristii in acceasi oala cu cocalarii,deh voi aveti p...a mai mare.

Sau vroiai sa spui capacitatea cilindrica,dar aveai altceva in cap? :scratch: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai deobicei scuteristii nu prea au legatura cu legislatia si respectarea ei... foarte putini sunt cei care merg pe scuter insa au A-ul si merg si pe motor... insa aceia sunt exemplari... deobicei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as zice ca in jur de 70% dintre scuteristi fac parte din categoria "cocalarilor / teribilistilor" ... restul sunt ceva mai cu capul pe umeri (parerea mea). am vazut mai demult un scuterist cu casca arai , geaca si manusi vanucci.

 

on topic : nu trebuia sa apara accidentu' la stirile de la ora 11 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as zice ca in jur de 70% dintre scuteristi fac parte din categoria "cocalarilor / teribilistilor" ... restul sunt ceva mai cu capul pe umeri (parerea mea). am vazut mai demult un scuterist cu casca arai , geaca si manusi vanucci.

 

on topic : nu trebuia sa apara accidentu' la stirile de la ora 11 ?

 

Si tu chiar crezi ca ala si-a luat echipamentul doar pentru scuter?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterist cu casca arai , geaca si manusi vanucci.

o fi fost baiatul ala cu r1-ul 2007, de l-a bagat maxi taxiu` in boschetzi si a stat cu motoru in service la honda destul de mult, ca l-am prins io 2 revizii de-ale mele acolo :scratch:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...directorul general de la Porsche leasing vine la serviciu cu scuterul si va imaginati ca merge imbracat la costum...dar este din alta tara

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu chiar crezi ca ala si-a luat echipamentul doar pentru scuter?

 

 

uite mentalitate de ROMAN

 

eu am casca airoh modulara, geaca berik de piele, armura pt cand e cald. si merg pe scuter. pe scuter merg de mai bine de 1 an si moto abia am luat-o.

 

 

am si motor dar nu am A-ul asa ca aduna praf pana cand iau A-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii se intorcea de la cursa de scutere de la amkart,din cate am inteles a depasit o masina si masina a facut stanga peste el,scuteristul a fost luat cu ambulanta,a fost implicata si o duba de la SRI.

 

 

ps:nu sunt 100% singur de datele relatate,or sa intre baieti care erau cu cel care e cazut.

pss:vad ca multi "motociclisti" baga toti scuteristii in acceasi oala cu cocalarii,deh voi aveti p...a mai mare.

 

Si tu la cum pocesti limba romana in ce oala crezi ca tocmai ai intrat. :scratch:

 

Cunosc si eu exceptii dar din pacate sunt atat de putine incat nu fac mai mult decat sa confirme regula.

 

Bafta scuteristului. Sa se faca bine si sa invete cate ceva din tema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...directorul general de la Porsche leasing vine la serviciu cu scuterul si va imaginati ca merge imbracat la costum...dar este din alta tara

 

Stai sa dea un conservar cu el de asfalt, sa vezi ce se leapada urgent de costumul Canali si trece la Vanucci! :kali:

 

Ptiu dreace, ca uneori se mai si intampla ce prorocesc! :D

 

Sanatate scuteristului...ca si el e omenas! :scratch:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70% din scuteristi sunt cocalari sau in cel mai bun caz tarani, 20% pustani care nu stiu pe ce lume traiesc si raman 10% pe care ii respect si nu ma incurca in trafic...

dar judecand dupa majoritate...

 

 

si ne mai ofticam cand se zice una si alta de motociclisti la general....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il cunosc pe baiatul care a condus masina implicata.

El mi-a spus ca mergea linistit pe banda lui, cand a fost luat prin surprindere de 2 scutere, unul pe dreapta si cel care a cazut- care venea cu viteza mare printre benzi - pe stanga. Soferul NU a tras de volan spre stanga (cum gresit zicea cineva mai sus) ci a pastrat directia pentru a evita o acrosare. Cel cu scuterul s-a dezechilibrat si a intrat in masina baiatului care mi-a povestit faza, dupa care a fost proiectat in duba SRI-ului. In urma accidentului scuteristul s-a ales doar cu un picior luxat (si in nici un caz nu a fost intr-o balta de sange) si cu o sperietura care cred ca ii va fi de ajuns. Scuteristul a avut mare noroc ca nu a fost calcat pe cap de masina SRI-ului.

Cei de la SRI si ceilalti martori care au vazut toata faza i-au dat dreptate soferului.

Editat de unucuktm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii se intorcea de la cursa de scutere de la amkart,din cate am inteles a depasit o masina si masina a facut stanga peste el,scuteristul a fost luat cu ambulanta,a fost implicata si o duba de la SRI.

 

 

ps:nu sunt 100% singur de datele relatate,or sa intre baieti care erau cu cel care e cazut.

pss:vad ca multi "motociclisti" baga toti scuteristii in acceasi oala cu cocalarii,deh voi aveti p...a mai mare.

Veneau de la o cursa de scutere... Cat de "jmecheri" sunt ei frate! S-au dat pe circuit cu scuterele si au iesit pe strada uitand sa mai ia mana din gaz. Am mai scris eu si prin alta parte ca pe astia cu scutere am inceput sa nu-i mai suport. Au o atitudine de-a dreptul sfidatoare in trafic. Merg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu. Daca mergi regulamentar cu 50-60km/ora, trec pe langa tine cu 80-90 in blana si se uita in spate razand.

 

 

Tocmai sunt agresat in scris pe PM. Chiar nu ma supara faptul asta. Si da, oricat de "jmecheri" sunteti voi pe circuit, sunteti niste fraieri daca ajungeti sa cadeti(neprovocati) in mijlocul strazii. ...Aceeasi atitudine sfidatoare si pe PM. Eu sunt un prost pe motor de 1000, iar tu un jmecher pe scuter.

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneau de la o cursa de scutere... Cat de "jmecheri" sunt ei frate! S-au dat pe circuit cu scuterele si au iesit pe strada uitand sa mai ia mana din gaz. Am mai scris eu si prin alta parte ca pe astia cu scutere am inceput sa nu-i mai suport. Au o atitudine de-a dreptul sfidatoare in trafic. Merg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu. Daca mergi regulamentar cu 50-60km/ora, trec pe langa tine cu 80-90 in blana si se uita in spate razand.

 

 

Tocmai sunt agresat in scris pe PM. Chiar nu ma supara faptul asta. Si da, oricat de "jmecheri" sunteti voi pe circuit, sunteti niste fraieri daca ajungeti sa cadeti(neprovocati) in mijlocul strazii.

 

Inca un motiv in plus pentru a fi introdusa o categorie suplimentara pentru care sa se dea examen(macar legislatie).Asta daca vor sa mai salveze ceva din generatia in slapi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii se intorcea de la cursa de scutere de la amkart,din cate am inteles a depasit o masina si masina a facut stanga peste el,scuteristul a fost luat cu ambulanta,a fost implicata si o duba de la SRI.

 

 

ps:nu sunt 100% singur de datele relatate,or sa intre baieti care erau cu cel care e cazut.

pss:vad ca multi "motociclisti" baga toti scuteristii in acceasi oala cu cocalarii,deh voi aveti p...a mai mare.

pai na, cartea ie grea, ca daca stiam sa citeste si sa scrie puate loam A'ul. dar ashea nu pot fiiii(i) decat scuterizd.

 

bine ca n'a murit racer'ul, il avea pe constiinta soferul numai si pentru faptul ca s'a zborsit de capacul de la roata lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...