Sari la conținut

Accident 21 August Zona Pipera


Frana
 Share

Postări Recomandate

Veneau de la o cursa de scutere... Cat de "jmecheri" sunt ei frate! S-au dat pe circuit cu scuterele si au iesit pe strada uitand sa mai ia mana din gaz. Am mai scris eu si prin alta parte ca pe astia cu scutere am inceput sa nu-i mai suport. Au o atitudine de-a dreptul sfidatoare in trafic. Merg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu. Daca mergi regulamentar cu 50-60km/ora, trec pe langa tine cu 80-90 in blana si se uita in spate razand.

 

 

Tocmai sunt agresat in scris pe PM. Chiar nu ma supara faptul asta. Si da, oricat de "jmecheri" sunteti voi pe circuit, sunteti niste fraieri daca ajungeti sa cadeti(neprovocati) in mijlocul strazii. ...Aceeasi atitudine sfidatoare si pe PM. Eu sunt un prost pe motor de 1000, iar tu un jmecher pe scuter.

 

ieri am vazut o faza asemanatoare la intersectia dintre bulevardele Mihai Bravu si Decebal ... un scuterist cu gel pe post de casca si cu ochelari de soare si bineinteles in slapi s-a bagat printre masinile care stateau la rosu, claxoneaza pietonii si trece intersectia ... si eu stateam si ma topeam ca " prostu` " la semafor ... pfa ...

 

 

 

ca sa mergi cu scuterul " legal " ai 2 obligatii : 1. SA PORTI CASCA ( aviz amatorilor ) si 2. CURSUL DE LEGISLATIE RUTIERA ( care costa 150 RON si ti-l da pe loc fara sa te prezinti la vreun curs sau sa dai vreun examen ) ... in caz contrar 50 RON amenda ( parca )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush, aseara statea unu' intins si la mine la poarta (Giulesti), fara casca mai incolo, si urla "au au capu' da' nu chemati politia".

 

Poate avea doar o migrena, dupa o bauta ceva, sau s-a lasat cu cafteala apoi :scratch:

Am observat la multi acum ca poarta casca pe mana stanga, o fi devenit intre timp o arma ceva, levierul modern, mai stii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate avea doar o migrena, dupa o bauta ceva, sau s-a lasat cu cafteala apoi :scratch:

Am observat la multi acum ca poarta casca pe mana stanga, o fi devenit intre timp o arma ceva, levierul modern, mai stii.

 

este replica rroma la scutul roman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneau de la o cursa de scutere... Cat de "jmecheri" sunt ei frate! S-au dat pe circuit cu scuterele si au iesit pe strada uitand sa mai ia mana din gaz. Am mai scris eu si prin alta parte ca pe astia cu scutere am inceput sa nu-i mai suport. Au o atitudine de-a dreptul sfidatoare in trafic. Mermg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu. Daca mergi regulamentar cu 50-60km/ora, trec pe langa tine cu 80-90 in blana si se uita in spate razand.

 

 

Tocmai sunt agresat in scris pe PM. Chiar nu ma supara faptul asta. Si da, oricat de "jmecheri" sunteti voi pe circuit, sunteti niste fraieri daca ajungeti sa cadeti(neprovocati) in mijlocul strazii. ...Aceeasi atitudine sfidatoare si pe PM. Eu sunt un prost pe motor de 1000, iar tu un jmecher pe scuter.

Esti agresat? :scratch: cred ca esti un barbat puternic,doar ai motor de 1000.Si da din punctul meu de vedere esti un prost si nu pentru ca ai motor sau eu scuter,ci pentru faptul ca toti scuteristi pentru tine sunt niste fraieri,care 'Mermg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu'.

M-am obosit sa-ti dau un pm ca sa nu stric un topic,deh pentru tine conteaza mai mult un post sau doua.

 

 

 

Cristi.B:pe langa ce-ai zis tu iti mai trebuie:RCA,pozitii aprinse pe timp de zi si vesta reflectorizanta noaptea.

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti agresat? :scratch: cred ca esti un barbat puternic,doar ai motor de 1000.Si da din punctul meu de vedere esti un prost si nu pentru ca ai motor sau eu scuter,ci pentru faptul ca toti scuteristi pentru tine sunt niste fraieri,care 'Mermg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu'.

M-am obosit sa-ti dau un pm ca sa nu stric un topic,deh pentru tine conteaza mai mult un post sau doua.

 

 

 

Cristi.B:pe langa ce-ai zis tu iti mai trebuie:RCA,pozitii aprinse pe timp de zi si vesta reflectorizanta noaptea.

Tocmai asta am vrut... Sa te fac sa iesi la iveala ca sa vada lumea cu cine avem de-a face. Probabil ca si eu am gresit generalizand, dar puteai sa-mi explici cu frumosul.

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala facuta si de multi "reiseri" stradali ce merg in gasca: depasesc pe ambele parti masinile, unii soferi daca se sperie sau il feresc pe cel din stanga, il iau pe ala din dreapta. Apoi tot "conservarul" e de vina in conceptia lor :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este replica rroma la scutul roman.

:scratch: Tru.

 

Veneau de la o cursa de scutere... Cat de "jmecheri" sunt ei frate! S-au dat pe circuit cu scuterele si au iesit pe strada uitand sa mai ia mana din gaz. Am mai scris eu si prin alta parte ca pe astia cu scutere am inceput sa nu-i mai suport. Au o atitudine de-a dreptul sfidatoare in trafic. Merg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu. Daca mergi regulamentar cu 50-60km/ora, trec pe langa tine cu 80-90 in blana si se uita in spate razand.

 

 

Tocmai sunt agresat in scris pe PM. Chiar nu ma supara faptul asta. Si da, oricat de "jmecheri" sunteti voi pe circuit, sunteti niste fraieri daca ajungeti sa cadeti(neprovocati) in mijlocul strazii. ...Aceeasi atitudine sfidatoare si pe PM. Eu sunt un prost pe motor de 1000, iar tu un jmecher pe scuter.

Da' de ce te enervezi aiurea? Fiecare padure cu uscaturile ei. :kali:

 

Pai deobicei scuteristii nu prea au legatura cu legislatia si respectarea ei... foarte putini sunt cei care merg pe scuter insa au A-ul si merg si pe motor... insa aceia sunt exemplari... deobicei...

Deobicei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa dea un conservar cu el de asfalt, sa vezi ce se leapada urgent de costumul Canali si trece la Vanucci! :D

 

Ptiu dreace, ca uneori se mai si intampla ce prorocesc! :crack:

 

Sanatate scuteristului...ca si el e omenas! :scratch:

 

Apropo de "profetia" ta si de nenea de la Porsche, uitati aici cum a murit bartai Andrea Pininfarina pe scuter chiar la inceputul acestei luni:

http://www.cotidianul.ro/andrea_pininfarin...tier-54319.html :kali:

 

P.S. Pentru cine nu cunoaste cine a fost Andrea Pininfarina: http://en.wikipedia.org/wiki/Andrea_Pininfarina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de "profetia" ta si de nenea de la Porsche, uitati aici cum a murit bartai Andrea Pininfarina pe scuter chiar la inceputul acestei luni:

http://www.cotidianul.ro/andrea_pininfarin...tier-54319.html :scratch:

 

 

Dumnezeule!E ultima oara cand mai prorocesc ceva! :kali:

 

@Iollele: Daca il cunosti pe nenea ala de la Porsche Leasing, fa-l cumva sa renunte la scuter sau sa se imbrace "mai gros"....Ceva nu imi miroase a bine! :D :crack:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Iollele: Daca il cunosti pe nenea ala de la Porsche Leasing, fa-l cumva sa renunte la scuter sau sa se imbrace "mai gros"....Ceva nu imi miroase a bine! :scratch: :kali:

Aiurea, asta nu poate sa ne reaminteasca decat de faptul ca suntem atat de efemeri si vulnerabili. Azi da, maine poate nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea, asta nu poate sa ne reaminteasca decat de faptul ca suntem atat de efemeri si vulnerabili. Azi da, maine poate nu.

 

da. intamplarea face sa fi absolvit o facultate de profil asemanatoare domeniului de activitate al lui Pininfarina, iar ce vreau sa zic este ca, atunci cand am aflat de soarta lui - Dumnezeu sa-l ierte! - exact revelatia asta am avut-o si eu... genu': "daca a murit Pininfarina, in Italia, ucis de un moshuletz de 78 de ani, eu ce pretentii sa mai am?!" :kali:

Ma gandeam sa-mi fac un tricou, in memoria lui si in "avantajul" meu pe care sa scrie "ATENTIE! PININFARINA", poate ii fac pe ceilalti in trafic sa deschida ochii mai bine cand trec pe langa mine. :scratch:

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta am vrut... Sa te fac sa iesi la iveala ca sa vada lumea cu cine avem de-a face. Probabil ca si eu am gresit generalizand, dar puteai sa-mi explici cu frumosul.

Si mie mi-a trimis nu mesaj azi in care ma nunta ca imi da un "cadou"( :kali: ).Mersi pt gest,dar poti sa pastrezi cadoul si sa iti mai dau si eu alaturi de multi altii si alte "cadouri" cu multa "dragoste" :scratch: .Si nu mai folosi cuvinte gen "smechere" ca iara incepi sa semeni cu un cocalar.

On topic:Ce se mai stie totusi despre baiat si despre accident?Ma refer concret,nu la supozitii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 de ani erau articole in ziar in care poporul cu scaun la cap infiera pe "nesabuitii" care mergeau cu automobilele "cu viteza nebuneasca" de 30 de km la ora.

Pentru ca erau putini si lumea nu se obisnuise cu ei. Azi mor in fiecare zi oameni in accidente auto la 100km/h si nu le mai da nimeni atentie, decit stirile ProTv de la ora 5 in lipsa de subiecte, alaturi de violuri de babe si furturi de butelii.

 

Acum 5 ani erau adevarate demonstratii cind cadea cite un motociclist din cauza unui "conservar" iar poporul cu scaun la cap injura "nesabuitii" care zburau cu 150 de km la ora pe sosea.

Pentru ca erau inca putini si lumea nu se obisnuise cu ei. Azi deja cad zilnic si din pacate mai si mor motociclisti si nu se mai fac demonstratii.

 

E rindul scuterelor.

In 2-3 ani o sa fie o prezenta aproape neobservata, cu directori, smecheri, looseri, si oameni normali, ca orice alta categorie de oameni care au in comun ceva.

 

pina atunci.. injurati, laudati, pina va obisnuiti si va trece.

 

Si multa sanatate celor raniti. Ca ranile dor, indiferent daca le ai din vina ta sau a altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite mentalitate de ROMAN

 

eu am casca airoh modulara, geaca berik de piele, armura pt cand e cald. si merg pe scuter. pe scuter merg de mai bine de 1 an si moto abia am luat-o.

 

 

am si motor dar nu am A-ul asa ca aduna praf pana cand iau A-ul

 

Ok, sa zicem ca esti o exceptie... desi nu te cunosc deci nu as putea sa te cred pe cuvant... dar totusi sa zicem ca esti acea exceptie... ai fi exceptia care confirma regula... so stop bragging about it...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneau de la o cursa de scutere... Cat de "jmecheri" sunt ei frate! S-au dat pe circuit cu scuterele si au iesit pe strada uitand sa mai ia mana din gaz. Am mai scris eu si prin alta parte ca pe astia cu scutere am inceput sa nu-i mai suport. Au o atitudine de-a dreptul sfidatoare in trafic. Merg fara casca, in slapi, nu acorda prioritate pietonilor la treceri si trec pe rosu. Daca mergi regulamentar cu 50-60km/ora, trec pe langa tine cu 80-90 in blana si se uita in spate razand.

 

 

Tocmai sunt agresat in scris pe PM. Chiar nu ma supara faptul asta. Si da, oricat de "jmecheri" sunteti voi pe circuit, sunteti niste fraieri daca ajungeti sa cadeti(neprovocati) in mijlocul strazii. ...Aceeasi atitudine sfidatoare si pe PM. Eu sunt un prost pe motor de 1000, iar tu un jmecher pe scuter.

 

 

subscriu

ai perfecta dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asta-i topic de accidente sau un topic de discutie despre scuteristi...? :unsure:

 

Fiecare padure cu uscaciunile ei, si motociclistii, si conservarii, si scuteristii ii au p-ai lor...ca scuteristi imbecili sunt mai multi datorita putinelor conditii impuse pt a conduce un asemenea vehicul, asta e...poate amenzile intense vor face o schimbare in bine, sa nu se mai suie puradelu lu trandafir care habar n-are sa citeasca pancarda cu "Baneasa", in slapi pe motoreta, ca pana la urma pune si viata pietonilor in pericol.De viata lui, nu imi pasa

 

Acum, scuteristul a scapat iefin dpdv al sanatatii, si asta-i bine...alte detalii se mai cunosc?

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...