Sari la conținut

Transaplina Enduro-tour 2008


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

are cineva loc in cort si vrea s ma primeasca pt sambata noapte?

 

 

cu cea mai mare placere, am un cort de 2 persoane TRIM si cum noaptea este frig in cort de unul singur, poti sta fara probleme la mine

 

sa ne vdm cu bine

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

CNVC - Etapele XI Âşi XII Rânca, Gorj 04-07 septembrie - prelungirea inscrierilor

Comunicat de presa

 

La ora redactării prezentului comunicat, pentru etapele a XI-a Âşi a XII-a ale Campionatul Național de Viteză în Coastă -Dunlop, care se vor desfăÂşura în weekend-ul 5-7 septembrie 2008 în stațiunea Rânca (jud. Gorj) s-au înscris 26 de piloți (vezi lista de înscrieri publicată pe www.autorally.ro).

Organizatorii celor două etape au hotărât prelungirea termenului în care doritorii pot trimite cerere de înscriere din 01.09.2008 ora 20:00 în 04.09.2008 ora 19:30.

Vă aÂşteptăm la Rânca.

Informații suplimentare puteți obține de la domnul Constantin Ciufrilă (tel. 0722/358825) preÂşedintele clubului Auto COREX organizator al etapelor XI Âşi XII.

 

Biroul de presa

Auto COREX

 

 

 

 

FEDERAĂIA ROMĂNĂ DE AUTOMOBILISM SPORTIV

 

Campionatul Național de Raliuri –Dunlop 2008

 

 

 

Comunicat nr. 55 din 21 august 2008

 

 

Cam asta am gasit, www.fras.ro

 

PS: de, maica, pe vremea mea se chiema FRAK ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va uitati pe http://www.autorally.ro/index.cfm/page/aut...5/calendar.html

veti vedea ca numai pe 5 septembrie ( adica azi ) si pe 7 septembrie ( adica duminica ) au loc editiile 11 si 12 in cadrul campionatului de viteza in coasta.

deci maine 6 septembrie nu ar trebui sa fie blocat.

 

si aici

http://www.diseara.ro/ro/informatii-rutier...-nationale.html

Editat de stefan_cb750
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci fratilor pina la urma ..haideti sa recapitulam ..cine merge...unde ne oprim ..dormim la cort nu dormim...e o nebuloasa totala sincer... aia au plecat azi dimineata noi plecam maine dimineata...aaa pffff' ne intilnim cu ei nu ne intilnim....campam toti in acelasi loc sau fiecare e cu p..m ... pe bune haideti sa o gandim odata

 

be bune....deja discutam de azi dimineata ...si nimic concret ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci fratilor pina la urma ..haideti sa recapitulam ..cine merge...unde ne oprim ..dormim la cort nu dormim...e o nebuloasa totala sincer... aia au plecat azi dimineata noi plecam maine dimineata...aaa pffff' ne intilnim cu ei nu ne intilnim....campam toti in acelasi loc sau fiecare e cu p..m ... pe bune haideti sa o gandim odata

 

be bune....deja discutam de azi dimineata ...si nimic concret ...

 

Eu nu reusesc sa dau de prietenul asta cu care merg...

in principiu o sa ne vedem undeva pe la 8.30 - 9.00 la iesirea din bucuresti, exact unde incepe autostrada.

Daca vrea cineva sa mai vina acolo, e bine venit - o sa revin mai tarziu cu ora exacta.

 

Referitor la cazare, eu mi-am luat cort ( 27 lei ), sac de dormit am , neopren imi mai trebuie :D , deci intentionam sa ne cazam la cort, mai ales ca se anunta vreme frumoasa.

 

Probabil o sa ne intalnim cu cei care au pleat azi dimineaza la al doilea loc de campare, dupa ce trecem muntii... nu cred ca o sa-i prindem din urma, decat daca vor pleca ei foarte tarziu maine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perfect ca sunt pasionat si de curse VTM, o sa putem trece dis de dimineta pana sa inceapa cursa asa se face la toate, multumim mult de informatie

 

o zi buna

 

baieti eu arbitrezi in valcea de ani de zile curse de vtm..in momentul in care concuretii dupa cate o tura coboara incolonati si se pregatesc iar ptr start si poate intrerupe 3 min cursa sa treceti..asa s-a facut de fiecare data..din nefericire voi veti veni spre start,fiindca din sens invers dupa cate o tura se pleaca cu comisarul de traseu la vale incolonati,iar civilii vin la urma..deci stati linistiti nimeni nu e absurd sa nu va lase sa traversati..in fond e vorba de max 3-4 km de drum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva vreo informatie despre vreme?

Eu am de gand sa plec la noapte (pe la 3-4) si sa fac Bucuresti-Novaci-Sebes-Sibiu-Bucuresti...

Mai e vreun nebun sa se bage la tura asta? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vremea foarte faina, inclusiv sus e caldut. racoare a fost doar pe valea prahovei

am iesit intre voineasa si obarsia lotrului - din greseala(pe acolo parea drumul mai circulat). spre sebes parea plimbare in parc. totusi trebuie sa revin pentru portiunea asta.

 

timp de parcurgere de la novaci pana la punctul e iesire = 4 ore

impresie personala - pare mai usor de facut dinspre obarsie spre ranca - pantele cu pietre mari le abordezi in urcare si cel putin pt mine (nu am absolut deloc frana spate) urcarile au fost mai lejere

 

timp total bucuresti- novaci - ranca - voineasa - sibiu - fagaras - rasnov - ploiesti - bucuresti 18 ore cu tot cu vizita la petrecerea de la rasnov si cu timpul de pe la benzinarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca inca nu v-ati intors....

 

asteptam poze. Laurentiu am inteles ca nu-mi aduce prea multe :D

 

poate la anu o sa va insotesc, dar mai probabil o sa ma bag la chestii mai usoare

 

vremea foarte faina, inclusiv sus e caldut. racoare a fost doar pe valea prahovei

am iesit intre voineasa si obarsia lotrului - din greseala(pe acolo parea drumul mai circulat). spre sebes parea plimbare in parc. totusi trebuie sa revin pentru portiunea asta.

 

timp de parcurgere de la novaci pana la punctul e iesire = 4 ore

impresie personala - pare mai usor de facut dinspre obarsie spre ranca - pantele cu pietre mari le abordezi in urcare si cel putin pt mine (nu am absolut deloc frana spate) urcarile au fost mai lejere

 

timp total bucuresti- novaci - ranca - voineasa - sibiu - fagaras - rasnov - ploiesti - bucuresti 18 ore cu tot cu vizita la petrecerea de la rasnov si cu timpul de pe la benzinarii

 

salut

te-ai intors?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca inca nu v-ati intors....

 

asteptam poze. Laurentiu am inteles ca nu-mi aduce prea multe :D

 

poate la anu o sa va insotesc, dar mai probabil o sa ma bag la chestii mai usoare

 

 

 

salut

te-ai intors?

:D

da, dar nu am fost cu grupul principal, am fost doar la o mica iesire de sambata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca inca nu v-ati intors....

 

asteptam poze. Laurentiu am inteles ca nu-mi aduce prea multe :D

 

poate la anu o sa va insotesc, dar mai probabil o sa ma bag la chestii mai usoare

 

 

 

salut

te-ai intors?

:D

eu si cu Laurentiu am ajuns la 22;30 in Bucuresti .Lasa ca-i dau eu filme si poze la greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grupul celor 4 motoristi si :pizdomobilul:

hai ca cu a doua poza ai mai dres-o.....ca in prima chiar cu lupa si nu vedeam toate personajele alea..... :D

 

hai ca cu a doua poza ai mai dres-o.....ca in prima chiar cu lupa si nu vedeam toate personajele alea..... :D

post-28350-1220834527_thumb.jpg

ei, ce zici , parca asa e mai bine?

 

PS citeva poze "periculoase"

post-28350-1220834918_thumb.jpgpost-28350-1220834938_thumb.jpg

post-28350-1220834955_thumb.jpgpost-28350-1220834977_thumb.jpg

 

Si se pare ca martienii au aterizat si in Romania.... :D

post-28350-1220835036_thumb.jpg

 

PPS mai are cineva chef de inca una in weekendul 27-28 septembrie?

O sa fie frig. O sa fie ud. Poate o sa fie si zapada (si atunci nu mai mergem). Totul incepe de la a vrea.

Ah, si apropos, ar fi bine sa ai tu ceva experienta, ca eu nu sunt supranaturala...... :D

Anyone?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si cu Laurentiu am ajuns la 22;30 in Bucuresti .Lasa ca-i dau eu filme si poze la greu.

 

sa ne dai :D

stiu, ca a ajuns si el acasa. Din pacate, pe aparatul lui evident ca nu sunt poze si cu el, asa ca am fi recunoscatori :D Poti sa pui si pe forum cateva, pana atunci

 

doamne, abia astept sa iau carnetul ala... mi-ati facut o pofta de iesiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BINE V-ATI INTORS!

De-abia astept sa vad toate fotografiile si filmele! ( ce-am filmat eu e zero ...)

Pentru a-mi indulci amarul ca n-am facut decat un sfert din drum cu voi, duminica, la repartitie, am prins Bucurestiul, asa ca, macar cu o parte din voi, ma voi vedea destul de des.

Sa aveti o zi buna cu totii!

 

Am vazut o (mica) parte din fotografii si mi-am permis sa le si copiez, daca nu-i cu bai ... Sunt absolut superbe si asta nu face decat sa ma enerveze si mai tare ca n-am putut merge cu voi pana la capat.

Oricum, m-am simtit excelent; mi-a placut enorm compania voastra! De-abia astept sa mai merg cu voi, de data asta pana la capat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ne-am intors cu bine, fain traseu...transalpina a fost o provocare la care am reusit sa ii fac fata cu brio.

 

s-a facut gasca adevarata de motoristi din oameni care acum s-au cunoscut :D

 

numai bine la toti si sa ne mai intalnim si pe alte trasee

 

BINE V-ATI INTORS!

De-abia astept sa vad toate fotografiile si filmele! ( ce-am filmat eu e zero ...)

Pentru a-mi indulci amarul ca n-am facut decat un sfert din drum cu voi, duminica, la repartitie, am prins Bucurestiul, asa ca, macar cu o parte din voi, ma voi vedea destul de des.

Sa aveti o zi buna cu totii!

 

Am vazut o (mica) parte din fotografii si mi-am permis sa le si copiez, daca nu-i cu bai ... Sunt absolut superbe si asta nu face decat sa ma enerveze si mai tare ca n-am putut merge cu voi pana la capat.

Oricum, m-am simtit excelent; mi-a placut enorm compania voastra! De-abia astept sa mai merg cu voi, de data asta pana la capat!

 

pacat ca nu ai putut merge - cu alte ocazii merita cu adevarat sa vezi ce cum e pe acolo :D

 

 

bafta de asfalt uscat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super peisaje si vreme

2 zile de vis

gasca de milioane

 

grupul celor 4 motoristi si :pizdomobilul:

 

Salut!

 

Am fost la o ora in spatele vostru tot drumul. Imi pare rau ca nu am reusit sa va prindem, desi noi am plecat cu nmoaptea in cap de la Rasnov tocmai de asta. Pun niste poze din traseul noustru (eu si cu Bill)

post-11541-1220862429_thumb.jpg

post-11541-1220862442_thumb.jpg

post-11541-1220862447_thumb.jpg

post-11541-1220862452_thumb.jpg

post-11541-1220862461_thumb.jpg

post-11541-1220862468_thumb.jpg

post-11541-1220862476_thumb.jpg

post-11541-1220862482_thumb.jpg

post-11541-1220862486_thumb.jpg

post-11541-1220862494_thumb.jpg

post-11541-1220862500_thumb.jpg

post-11541-1220862506_thumb.jpg

post-11541-1220862520_thumb.jpg

post-11541-1220862541_thumb.jpg

post-11541-1220862548_thumb.jpg

post-11541-1220862554_thumb.jpg

post-11541-1220862560_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...