Sari la conținut

BMW S1000 RR


dani31
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 572
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Desi am criticat BMW acu ceva vreme ,tre sa recunosc ,s1000rr e o constructie la care visez :wacko:

Bestial

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

210cp decat cu o teava de esapament si remapare!!!....pai ar trebui sa le vanda secretul si echipei BMW din WSBK, poate poate termina si ei macar in primii 10 niste curse :bounce:

 

Pilotul e cel mai important ,el ofera feedback-ul necesar pt a seta corespunzator motorul...Echipa e aproape la fel de importanta :P Putearea conteaza si ea dar nu e factor decisiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilotul e cel mai important ,el ofera feedback-ul necesar pt a seta corespunzator motorul...Echipa e aproape la fel de importanta :bounce: Putearea conteaza si ea dar nu e factor decisiv.

 

Sasiul si agilitatea motocicletei sunt cel putin la fel de importante ca motorul. Nu cred ca motorul e problema BMW-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilotul e cel mai important ,el ofera feedback-ul necesar pt a seta corespunzator motorul...Echipa e aproape la fel de importanta :bounce: Putearea conteaza si ea dar nu e factor decisiv.

 

 

Sasiul si agilitatea motocicletei sunt cel putin la fel de importante ca motorul. Nu cred ca motorul e problema BMW-ului.

 

Pai daca nici Troy Corser nu se pricepe la a seta o motoreta....atunci cine naiba se mai pricepe?

Echipa intr-adevar nu cred ca se poate compara cu cea de la Aprilia sau japoneze care au experienta in cursele de moto, dar banuiesc ca nici cei de la BMW nu au angajat niste mecanici de coltul blocului.

Sasiul si agilitatea in forma stock vad ca sunt laudate de toata lumea, iar in sbk sasiul ramane stock, iar suspensiile banuiesc ca nu pot fi decat imbunatatite. O bibicleta proasta s-ar fi vazut in urma unor cazaturi dese...dar nu a fost cazul anul trecut.

Cat despre motor...in WSBK nici macar nu se apropie de Aprilia sau Suzuki judecand dupa vitezele maxime unde se vede puterea maxima. Probabil e asa "tunat" din fabrica ca inginerii de la echipa din sbk nu prea mai au multe lucruri sa ii faca.

Sa vedem ce face Tardozzi cu ei..desi el e obisnuit ca motoarele lui sa aiba 20%-25% capacitate mai mare decat concurenta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasiul si agilitatea in forma stock vad ca sunt laudate de toata lumea, iar in sbk sasiul ramane stock, iar suspensiile banuiesc ca nu pot fi decat imbunatatite. O bicicleta proasta s-ar fi vazut in urma unor cazaturi dese...dar nu a fost cazul anul trecut.

 

Sasiul e format din cadru + furca + bascula + monoamortizor. BMW foloseste furca + amortizor de la Ohlins in SBK. Ciclistica mai slaba se reflecta imediat in timpi, nu trebuie sa cada nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o fuga azi pana in Pipera sa vad minunea...Calitate BMW,grija sporita la detalii, prezic ca o sa devina impreuna cu Aprilia the new most wanted in Dorobanti :drink: Nu cred ca sunt prea multi baieti la noi dispusi sa bage 17000 eu pe circuit. Pt cei ce aleg asta,respect maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un coleg de gasca si-a luat un S1000RR. Frumos model, facand exceptie la farurile asimetrice.

 

post-22-1269826209_thumb.jpg

 

 

Mai multe poze la http://picasaweb.google.com.au/baiazid/MossValley

 

 

 

daca ala e far asimetric....inseamna ca zx10 2009 1000rr r1 sunt zmei!

 

Majoritatea sunt asimetrice...inclusiv ktm`u ss

 

Singuru care isi pastreaza linii frumoase este Suzuki ( nu ca sunt fan! ...dar asta e adevarul!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ala e far asimetric....inseamna ca zx10 2009 1000rr r1 sunt zmei!

 

Majoritatea sunt asimetrice...inclusiv ktm`u ss

 

Singuru care isi pastreaza linii frumoase este Suzuki ( nu ca sunt fan! ...dar asta e adevarul!)

 

Ma refeream ca unul e rotund/oval ... si unul de alta forma.

 

Am avut si eu 1000RR si am vazut R1: SUNT SIMETRICE.

 

post-22-1269833756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ala e far asimetric....inseamna ca zx10 2009 1000rr r1 sunt zmei!

Majoritatea sunt asimetrice...inclusiv ktm`u ss

Singuru care isi pastreaza linii frumoase este Suzuki ( nu ca sunt fan! ...dar asta e adevarul!)

 

Esti foarte amuzant. (ca sa nu mai zic ca superbike-ul KTM-ul are un singur far)

 

Ma refeream ca unul e rotund/oval ... si unul de alta forma.

Am avut si eu 1000RR si am vazut R1: SUNT SIMETRICE.

 

Eu am impresia ca domnul de mai sus nu cunoaste cuvantul asimetric. :)

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt convins :)

 

 

 

Am postat undeva pe la ora 3 dim si in toata "betia" mea de somn am inteles altceva! ...Ma gandeam la formele farurilor (eventual farului)

 

Sorry ! ...My bad!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am postat undeva pe la ora 3 dim si in toata "betia" mea de somn am inteles altceva! ...Ma gandeam la formele farurilor (eventual farului)

 

Sorry ! ...My bad!!

 

 

E ok man :)

 

Chiar mi-as dori sa incerc motorul acesta, sa vad cum e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok man :)

 

Chiar mi-as dori sa incerc motorul acesta, sa vad cum e

 

 

Nu au de gand baietii de la Bmw sa faca un test drive ceva? ...

Eu nu cred ca as avea curaj sa ma urc pe miar! ...si mai ales fabricatie noua!

 

 

Si totusi ...puteau sa-i faca mutra aia mai frumoasa! ...Totusi...bmw ...in ceea ce priveste designul sunt asi ...in ale conservelor ....cu motoarele cam dau gres! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi ...puteau sa-i faca mutra aia mai frumoasa! ...Totusi...bmw ...in ceea ce priveste designul sunt asi ...in ale conservelor ....cu motoarele cam dau gres! ...

 

In ultima vreme as fi tentat sa zic exact invers (desi nici eu nu ma omor dupa fata asimetrica). Masinile noi chiar ma lasa rece.

Mertz ruleaza! :) Poate se apuca si ei de motociclete :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...