Sari la conținut

BMW S1000 RR


dani31
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 572
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Informatie neoficiala, dar din sursa 100% sigura. Sambata asta sau cea viitoare Automobile Bavaria va prezenta oficial S1000RR. De asemenea, mobra asta va fi si la test drive (alaturi de noile 1200 GS si RT) cateva saptamani mai tarziu cand BMW va lansa sezonul, la fel ca anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea faina e ca ptr 500€ pe an ai asigurare pentru a te da in pista :)

din cate am inteles asigura orice componenta racing din catalogul original bmw ..evident piesele costa dar asigurarea asta e belea ;)

sunt curios daca in TM se poate proba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW e tare in propaganda dar cand e vb sa dovedeasca cate ceva in competitiile internationale ,mai nimic,zero barat...chit ca-i vb de 4 sau 2 roti anduranta le mans ,dakar ,f1 ,dtm - fiasco total

Totusi ,feedback-ul despr. acest S1000 rr este destul de pozitiv .............,au avut timp aprox 10 ani sa spioneze concurenta ...Abia astept sa citesc peste 1-2 ani despre acest motor pe forumurile de specialitate

Bmw e Bmw -se stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW e tare in propaganda dar cand e vb sa dovedeasca cate ceva in competitiile internationale ,mai nimic,zero barat...chit ca-i vb de 4 sau 2 roti anduranta le mans ,dakar ,f1 ,dtm - fiasco total

Totusi ,feedback-ul despr. acest S1000 rr este destul de pozitiv .............,au avut timp aprox 10 ani sa spioneze concurenta ...Abia astept sa citesc peste 1-2 ani despre acest motor pe forumurile de specialitate

Bmw e Bmw -se stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul asta vor concura in WSTK 1000 cu un pilot pe care Aprilia a facut prostia sa il piarda ..Ayrton Badovini ..e posibil sa castige campionatul mondial

sa vedeti surprize :o tipul e super tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW e tare in propaganda dar cand e vb sa dovedeasca cate ceva in competitiile internationale ,mai nimic,zero barat...chit ca-i vb de 4 sau 2 roti anduranta le mans ,dakar ,f1 ,dtm - fiasco total

 

Daca nu au succes in motorsport nu inseamna ca versiunile de strada nu pot avea performante superioare altor modele concurente. Vorbim de doua lumi complet diferite.

S 1000 RR ca motocicleta de strada este una foarte potenta si performanta. S 1000 RR ca motocicleta de curse mai are de acumulat experienta, vor veni si rezultatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu au succes in motorsport nu inseamna ca versiunile de strada nu pot avea performante superioare altor modele concurente. Vorbim de doua lumi complet diferite.

 

Sau, alt exemplu din lumea auto... Renault a tot avut succes in motorsport dar pt strada tot verze de masini face :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW e tare in propaganda dar cand e vb sa dovedeasca cate ceva in competitiile internationale ,mai nimic,zero barat...chit ca-i vb de 4 sau 2 roti anduranta le mans ,dakar ,f1 ,dtm - fiasco total

Atunci cand BMW si-a incordat putin muschii, a castigat Dakarul (6 victorii) fara drept de apel: R80G/S, R 100 GS, F 650 RR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau yamaha cand sa incordat anul asta a castigat TOT

WSBK MGP SI SS.

sa nu zic cand s-a incordat honda sau ducati de se incoarda de 20 de ani incontinuu si inca nu a puscat venele pe ei.

ca sa nu zic cea mai galonata firma din toate timpurile cand sa incordat pe vremea ei.

ma refer la MV AGUSTA.

sau aprilia cand sa incordat la 2 timpi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S 1000 RR a ajuns la Bavaria. Sunt doua bucati, deocamdata sub prelate, una in culori Motorsport, alta neagra. Am pus o intrebare si am apucat sa ma uit la una dintre ele (cea mai frumoasa, adica). Calitatea materialelor si a ansamblarii e incredibila, mult, mult peste japoneze. Iar in persoana farurile alea nu sunt nici pe departe atat de abominabile precum apar in poze.

 

Se pare ca, atunci cand se va mai incalzi, Bavaria va duce motoretele astea la AmcKart pentru teste si scoala de pilotaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea materialelor si a ansamblarii e incredibila, mult, mult peste japoneze.

 

O spui de parca japonezii ne-ar fi obisnuit cu niste plastice obosite, asamblate ca la trotinetele First Bike :rolleyes:. Am sa ma duc si eu sa vad minunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S 1000 RR a ajuns la Bavaria. Sunt doua bucati, deocamdata sub prelate, una in culori Motorsport, alta neagra. Am pus o intrebare si am apucat sa ma uit la una dintre ele (cea mai frumoasa, adica). Calitatea materialelor si a ansamblarii e incredibila, mult, mult peste japoneze. Iar in persoana farurile alea nu sunt nici pe departe atat de abominabile precum apar in poze.

 

Se pare ca, atunci cand se va mai incalzi, Bavaria va duce motoretele astea la AmcKart pentru teste si scoala de pilotaj.

 

Hmm,nu stiu cat de plauzibila e ideea cu 'testarea s1000 rr pe Amc"...Din cate am inteles erau alocate doar vreo 5 bucati pt RRomania. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am intrebat, deocamdata nimeni nu a comandat vreuna, iar reprezentatul de vanzari cu care am discutat nu a stiut/nu a vrut sa-mi spuna targetul anual de vanzari.

 

Nici eu nu cred prea mult partea cu Amc, dar asa mi s-a spus.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca bmw-ul a distrus competitia la Masterbike-ul de anul asta. Aprilia pe 2 si mv agusta pe 3. Am inteles ca fiecare echipa a avut la dispozitie ce cauciucuri de strada au vrut pentru motoreta lor si au avut voie sa umble la orice setari ale suspensiilor.

 

post-3595-1268153852_thumb.jpg

Editat de doctoroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca bmw-ul a distrus competitia la Masterbike-ul de anul asta. Aprilia pe 2 si mv agusta pe 3. Am inteles ca fiecare echipa a avut la dispozitie ce cauciucuri de strada au vrut pentru motoreta lor si au avut voie sa umble la orice setari ale suspensiilor.

 

 

Nu inteleg, tot Motociclismo italia l-a dat drept castigator pe RSV 4 intr-un comparativ cu S1000RR la Valencia (S1000RR avea castig de cauza la capitolul putere iar RSV4 la agilitate)

Mesaj completat

N-o scoate si de 600?

 

Mai mult ca sigur vor scoate si un S 600 RR, mai ales daca S 1000 RR va fi un succes de piata (dupa primele impresii/teste se pare ca asa va fi). Daca in piata Superbike-urilor mai exista si alte modele europene care se bat cu japonezele, la Supersport doar Triumph Daytona mai tine piept modelelor nipone.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Ce misto, nu degeaba zic eu ca revistele astea moto pe hartie nu prea mai isi au rostul pe piata!Abea ce am terminat de citit articolul din "Motociclismo" in care Aprilia iesea in fata, comparata cu acelasi BMW!

 

Bravo fratilor, scrieti, noi citim orice! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...